30 درصد تخفیف پکیج ها و خدمات: dv2023

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا:

یکی از ویزای های غیر مهاجرتی به ایالات متحده آمریکا ویزای توریستی و یا (VISTITOR VISA) می باشد. این ویزا به منظور اجازه ورود و اقامت کوتاه مدت یعنی ( کمتر از شش ماه ) توسط وزارت امور خارجه آمریکا صادر می گردد. اشخاصی که از ویزای توریستی آمریکا برخوردار می شوند در طول سفر و اقامت کوتاه مدت خود، در این کشور اجازه تحصیل و یا کار ندارند. با توجه به همین مسئله متوجه خواهید شد که این ویزا برای مقاصد گردشگری و بازدید از اماکن مختلف این کشور برای شما صادر می گردد.

مجموعه برتر مهاجر در این مقاله، شما را با تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا که شامل مدارک، هزینه اخذ ویزا و مدت زمان دریافت ویزا می باشد، آشنا خواهد کرد. لذا از شما خواهشمندیم تا تمامی توضیحات را به صورت کامل مطالعه نمایید. و در آخر با توجه به نکات اشاره شده بررسی کنید و ببینید که آیا میتوانید این ویزا را دریافت کنید یا خیر!!

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

همانگونه که بخش اول توضیح دادیم این ویزا گواهی ورود و اقامت کوتاه مدت شما، در کشور آمریکا می باشد. مدت زمانی که شما به واسطه دریافت این ویزا در کشور آمریکا حضور دارید طولانی مدت نخواهد بود و یا حتی شاید کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد. اما نکته مهم درباره ویزای توریستی شما در این بوده که مدت زمان حضور شما در کشور آمریکا بستگی به نظر افسر کنسولگری دارد و او تعیین می کند تا چه مدتی در این کشور حضور داشته باشید.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا:

به طور کلی ویزای توریستی آمریکا به دو دسته B1 و B2 دسته بندی می شود. این دو دسته هدف شما برای ورود به خاک آمریکا را مشخص می کند. در بخش های بعد با این دو دسته آشنا خواهیم شد.

ویزا توریستی B1 آمریکا چیست؟

ویزای B1 آمریکا

ویزا توریستی B1 آمریکا:

ویزای B1 توریستی آمریکا مناسب اشخاصی می باشد که اهداف و موقعیت های تجاری موقت یا کوتاه مدت قصد سفر به این کشور را دارند. در این قسمت با مزایا و ویژگی های ویزای B1 آشنا خواهیم شد.

 • انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی
 • انجام مذاکرات و مشاوره به جهت مسائل تجاری
 • امضای تفاهم نامه و امضا کردن عقد های مالی و اقتصادی
 • شرکت در کنفراس و سمینارهای بزرگ اشخاص معروف و یا شرکت های تاپ جهان
 • شرکت در نمایشگاه های مختلف تجاری که سالانه برگزار می شود. 

ویزا توریستی B2 آمریکا چیست؟

ویزای B2 آمریکا

ویزا توریستی B2 آمریکا

ویزای B2 توریستی آمریکا مناسب افراد و خانواده هایی می باشد که قصد دید و بازدید از اقوام و آشنایان خود را در ایالت متحده آمریکا را دارند. همچنین ویزای توریستی B2 از مزایای دیگری نیز برخوردار می باشد که در موارد ذیل به آن ها اشاره شده است:

 • بازدید از اماکن گردشگری و تفریحی آمریکا
 • شرکت در برنامه های بشر دوستانه
 • امکان حضور در کنسرت ها و جشن های سالانه
 • امکان بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی

ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد ویزای تورییستی آمریکا به دو دسته B1 و B2 تقسیم می گردد. اما هر کدام از آن ها با توجه به دفعات ورود شما به ایالات متحده آمریکا به دسته بندی های جداگانه تقسیم می گردد. نام این ویزا ها مولتی و سینگل می باشد که در ادامه مطالب بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

مدت اعتبار ویزای سینگل، کم بوده و به شما اجازه می دهد که حداکثر شش ماه در آمریکا اجازه حضور داشته باشید. به طور کلی اگر بخواهیم بیان کنیم ویزای سینگل برای اقامت موقت و کوتاه مدت شما می باشد. اما ویزای مولتی، مدت زمان ویزای مولتی زیاد می باشد به طوری که اعتبار برخی از آن ها تا 10 سال می باشد.

تفاوت های ویزای سینگل و مولتی کدامند ؟

ویزای سینگل آمریکا

 1. دارنده ویزای توریستی آمریکا فقط حق یکبار ورود به این کشور را دارد.
 2. در بخش ENTRIES عدد 1 نوشته شده است.
 3. شرایط اخذ آن راحت تر از ویزای مولتی می باشد.
 4. مدت اعتبار این ویزا حداکثر 6 ماه می باشد.

ویزای مولتی آمریکا

 1. دارنده ویزای مولتی آمریکا می تواند چندین بار به کشور آمریکا سفر داشته باشد.
 2. در بخش ENTRIES این ویزا از حرف M انگلیسی و یا اعداد 2 و 3 استفاده گردیده است.
 3. همانطور که اشاره شد مدت اعتبار این ویزا حداکثر 10 سال می باشد.
 4. شرایط دریافت ویزای مولتی نسبت به سینگل سخت تر می باشد. شما باید توان متقاعد سازی را بدانید تا بتوانید اثبات کنید که برای ورود مکرر به آمریکا نیاز به این ویزا دارید.

شرایط و ضوابط دریافت ویزای توریستی آمریکا

شرایط و ضوابط ویزای توریستی

شرایط و ضوابط دریافت ویزای توریستی آمریکا:

یکی از اساسی ترین شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا این بوده که باید اثبات کنید قصد اقامت طولانی در این کشور را ندارید. پس با توجه به این مسئله طرف آمریکایی شما باید مطمئن شود که شما قصد بازگشت به میهن خود را دارید. اما برای دریافت این ویزا باید نکات خاصی توجه داشته باشید که در قسمت بعدی به آن ها اشاره خواهیم نمود.

وابسته بودن به میهن خود: در خصوص این موضوع شما می توانید ارائه اسناد ملکی به نام خود و یا داشتن یک وکالت معتبر به اثبات برسانید. به طور کلی داشتن یک کار خوب و مناسب در داخل کشور باعث می شود تا نشان دهد شما به کشور خود وابستگی دارید.

داشتن تمکن مالی مناسب: برای سفر و اقامت موقت در آمریکا، شما باید نشان دهید از تمکن و و وضعیت مالی مناسبی برخوردار می باشید. بدین ترتیب شما موفق می شوید تا اثبات کنید که از پس هزینه های سفر به ایالات متحده آمریکا بر می آیید.

قادر بودن برای سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت: همانطور که مطلع هستید ایالات متحده آمریکا در کشور ما سفارتی ندارد. شما برای انجام مصاحبه، انگشت نگاری و انجام کارهای ویزا باید به یکی از کشور های همسایه که شامل امارات، ترکیه و ارمنستان می باشد سفر کنید. این سه کشور موظف هستند تا درخواست ایرانیان را برای انجام هرگونه کارهای سفر و یا اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا را انجام بدهند.

معیار و میزان تمکن مالی به جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا

 

 

به طور کلی برای ارائه تمکن مالی مناسب برای سفر به آمریکا مقدار ثابتی مشخص نشده است. همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم منظور از ارائه تمکن مالی این بوده که نشان دهید شما توان سفر به ایالات متحده آمریکا را دارا می باشید. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت وجود هرگونه اشکال در زمان ارائه تمکن مالی، شما توسط آفسیر ریجکت می شوید. این بدین معنا می باشد که شما به آن ها دروغ گفتید و دیگر اجازه آن را ندارید که برای هرکدام از ویزاهای آمریکا اقدام نمایید.

شما برای ارائه تمکن مالی باید گزارش گردش مالی سه ماهه آخر و برگه های رسمی سهام و اسناد خود را ارائه نمایید. بنابراین با توجه به این مسئله میتوانید نشان دهید که از پس هزینه های مربوط به سفر بر می آیید. اگر بخواهیم حدودی مشخص کنیم، شما برای سفر و اقامت 15 الی 20 روزه در آمریکا حداقل باید 4 هزار الی 5 هزار دلار هزینه کنید.

دریافت دعوت نامه از اقوام نزدیک در آمریکا برای سفر به این کشور

یکی از نکات و موارد جالب توجه این بوده که اگر شما در آمریکا اقوام نزدیک یا دوستی در آمریکا دارید، میتوانید با دریافت دعوتنامه از آنها شانس و پالس مثبتی برای سفر به آمریکا داشته باشید. همچنین به همین واسطه نشان می دهد که شما در طول اقامت در این کشور مهمان یکی از دوستان و اقوام خود هستید و میتوانند هزینه های اقامت شما را در آمریکا را پرداخت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

 • پاسپورت
 • تاییدیه فرم ds 160
 • یک قطعه عکس که حداکثر از آن شش ماه گذشته باشد.
 • ترجمه شناسنامه
 • ارائه پرینت حساب، گردش مالی و موجودی حساب مربوط به دریافت حقوق ماهانه و یا حقوق بازنشستگی
 • اسناد مالکیت مسکونی و تجاری
 • پاسپورت های قدیمی و مدارک سفر های گذشته
 • ارائه برنامه و زمان بندی مناسب برای تفریح و برنامه های مربوط به سفر
 • ترجمه و اصل نامه های اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران که باعث افزایش شانس برای دریافت ویزای توریستی می شود.
 • تکمیل فرم ds-5535 در صورت نیاز، این فرم باید پر شود.

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا ( فرم ds-160 )
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به جهت انجام مصاحبه و انگشت نگاری
 • برنامه ریزی مناسب برای مصاحبه، با توجه زمان مصاحبه
 • پرداخت هزینه وقت سفارت و آماده شدن برای مصاحبه

زمان صدور ویزای توریستی ایالات متحده آمریکا

سفارت آمریکا تا 30 روز پس از مصاحبه و تایید کردن شرایط مربوط به شما، ویزا را صادر می کند. اما در بعضی از مواقع، پرونده هایی که به دلیل شرایط خاص نیاز به بررسی بیشتری دارند. مانند زمان شیوع کرونا که امکان مصاحبه حضوری به سختی وجود دارد ممکن است این پروسه تا 90 روز طول بکشد.

اما به منظور کاهش زمان دریافت ویزای توریستی آمریکا، حتما با یک موسسه مهاجرتی مشاوره نمایید و حتما این عمل را قبل از انجام هر کاری انجام دهید. با مشاوره و سپردن کارها به دست یک موسسه مهاجرتی معتبر پروسه دریافت ویزای شما سریعتر و دقیق تر انجام می شود. به همین دلیل سبب می گردد تا شما برای دریافت این ویزا با نگرانی کمتری رو به رو شوید و با اطمینان کامل نسبت به دریافت ویزای خود اقدام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

نظر خودتان را ارسال کنید