20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

فرم DS-5535 چیست و چطور آن را پر کنیم؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

 

سفارت آمریکا ممکن است برای صدور اقسام ویزا مثل ویزای dv از شما فرمی تحت عنوان فرم DS-5535 دریافت می‌کند. این فرم حاوی اطلاعات اتباع خارجی است. طبق دستورات رئیس‌جمهور سابق آمریکا، ورود شهروندان ایرانی به ایالات‌متحده منع شده بود. البته این احکام بارها توسط دادگاه‌های این کشور و همچنین طی صدور بیانیه‌ای که توسط وزارت امور خارجه  صادر شد، باطل گردید.

فرم ds-5535 چیست؟

فرم DS-260 چیست؟

در این بیانیه از افسر سفارت درخواست شده تا اطلاعاتی بیشتر از اطلاعات مرتبط و در حد عرف از اتباع ایرانی اخذ شود. از جمله این داده‌ها می‌توان به اطلاعات شبکه‌های اجتماعی، مسافرت‌های کشورهای خارجی، ریز اطلاعات از کسب‌ و کار و مکان‌ های زندگی شما و یک سری از اطلاعات خصوصی اشاره نمود.

فـرم DS-5535

سفارت آنکارا برای بار اول PDF تحت عنوان فرم DS-5535 منتشر نمود. اکثر افرادی که در لاتاری برنده می‌شوند بر این باورند این فرم فقط از سفارت آنکارا صادر می‌شود. اما پس از گذشت مدتی این فرم توسط سفارت‌های دیگر نیز صادر گردید. مشکلی که برای اشخاص برنده شده در لاتاری پیش آمد این بود که هنگام ارسال این فرم سایت مربوطه خطا می‌داد.

این خطا به این عنوان بود که فرم فایل باید قالب DOCX باشد. به این معنی که فرم شما باید حالت تایپ شده داشته باشد. اگر این فرم به صورت دست نویس پر شود موردقبول نمی‌باشد. از همین بابت تمامی سفارت‌های ارائه‌دهنده فرم DS-5535 ، فایل را به فرمت DOCX ارائه می‌دهند. این فایل را می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار MS WORD پر نمایید.

کدام سفارت‌ها فرم DS-5535 را دریافت می‌کنند؟

این فرم در تمامی سفارت‌ها از شهروندان ایرانی درخواست می‌شود. هیچ فرقی بین سفارت‌هایی که به طور فارسی از شما مصاحبه دریافت می‌کنند با سفارت‌هایی که از شما مصاحبه انگلیسی می‌گیرند نمی‌باشد. البته این مورد بستگی به نگرش افسر سفارت آمریکا دارد. از جمله سفارت‌هایی که به طور فارسی مصاحبه دریافت می‌نمایند؛ می‌توان به آنکارا، ایروان، ابوظبی و … اشاره نمود.

فرم DS-5535 معمولاً به افرادی که به سن قانونی رسیده اند، ارائه می‌شود. این مسئله توسط کارشناسان مهاجرتی سایت برتر مهاجر به‌صورت تجربی به دست آمده. این فرم توسط سفارت‌هایی که فارسی مصاحبه می‌کنند نیز ارائه می‌شوند.

البته یک سری از خبرپراکنی های در این مورد در شبکه‌ها اجتماعی و انجمن‌ها شده. تمامی این شایعه‌سازی توسط کارشناسان برتر مهاجر بررسی‌شده. هیچ یک از شایعه‌سازی‌ها مورد تأیید کارشناسان ما نمی‌باشد. موضوع دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که این فرم در تمامی سفارت های آمریکا در سراسر جهان ارائه می‌شود.

فـرم DS-5535 تا چه زمانی باید کامل کرد؟

این نکته قابل‌توجه است که تمامی افراد نیاز به تکمیل فرم ندارند. تنها اشخاصی که سفارت از آن‌ها تقاضای فرم DS-5535 را دارد باید اقدام به تکمیل آن نمایند. شما می‌توانید پس از برنده شدن لاتاری به سفارت آمریکا مراجعه نمایید. در سفارت درصورتی‌که شما باید این فرم را تکمیل نمایید به شما اطلاع خواهند داد.

توجه داشته باشید که این را نمی‌توانید از قبل آن را تکمیل نموده و به سفارت ببرید. فرم DS-5535 طی مصاحبه انجام‌شده تکمیل می‌شود. در موارد خاص سفارت به شما این اجازه را می‌دهد که فرم را از قبل تکمیل و به  سفارت ایمیل نمایید.

اجزای تشکیل دهنده فرم DS-5535

داده‌هایی از قبیل اطلاعات پاسپورت، کل مسافرت‌های خارجی، اطلاعات برادران و خواهرانتان، مشخصات محل زندگی اشخاص در طی 1.5 دهه قبل، اطلاعات تمامی تماس‌های شما، فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های شما در این فرم درخواست شده که به دقت باید این موارد را تکمیل نمایید. شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و پینترست که جزء پرمخاطب‌ترین سوشال مدیا می‌باشند. چندین شبکه دیگر نیز وجود دارد که محبوبیت زیادی ندارد؛ شامل رد آیت، آستامبل آپون و … هستند. قابل‌ذکر است که اطلاعات پلتفرم‌های ارتباطی مثل واتس آپ، تلگرام، وی چت، وایبر و … را در این فرم درخواست نمی‌شود.

نحوه تکمیل و ارسال فرم DS-5535

کارشناسان برتر مهاجر برای آسودگی و راحت بودن کار کاربران فرمی را با فرمت DOCX تدارک دیده‌اند. شما کاربر عزیز می‌توانید با کلیک روی این لینک فایل این فرم را با فرمت docx دانلود کنید. فرم  را به‌واسطه نرم‌افزار مایکروسافت آفیس وورد تکمیل کرده و برای سایت برتر مهاجر ارسال نمایید .

نکته تکمیلی

این فرم در سفارت‌های مختلف فرمت‌های بخصوص خود را دارد. شما اصلاً نگران این مورد نباشد. زیرا کارشناسان برتر مهاجر با تجربیات خود برحسب اطلاعات دریافتی از شما این فرم‌ها را تکمیل می‌نمایند.

شایان توجه است که این مدل فرم‌ها را نمی‌توانید به صورت فیزیکی برای سفارت ارسال نمایید. باید ایمیلی که مختص خود سفارت می‌باشد دریافت نموده و این فرم را به ایمیل مربوطه ارسال نمایید.

ارسال نکردن به وقت فرم DS-5535 چه تبعاتی به همراه دارد؟

تنها اتفاقی که با ارسال نکردن به موقع این فرم برای افراد پیش می‌آید؛ زمان بردن این فرایند اداری می‌باشد که باعث اتلاف وقت شما می‌شود.

تکمیل فـرم DS-5535 توسط آژانس مهاجرتی برتر مهاجر

شما دوست عزیز می‌توانید با مراجعه حضوری و غیر حضوری اقدام به درخواست تکمیل این فرم نمایید. این امر باعث می‌شود که شما از بابت صحیح انجام شدن روند تکمیل فرم آسوده خاطر باشید. زیرا کارشناسان برتر مهاجر فرم شما را بررسی و در صورت مورد تأیید بودن تمامی موارد برای شما برگه تأییدیه صادر می‌کنند.

 

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

برندگان لاتاری چه مراحل و کار هایی را باید انجام دهند؟ اپدیت لاتاری 2022

مراحل مهاجرت از طریق لاتاری

لاتاری کانادا – حقیقتی که فاش شد

لاتاری استرالیا

سوالات متداول فرم DS-5535 چیست و چطور آن را پر کنیم؟صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: anahita
  2020-01-23

  دوست عزیز امکانش هست یه نمونه پر شده این فرم رو برام بفرستید یا راهنمایی کنید بتونم فرم رو پر کنم ؟
 2. نویسنده دیدگاه: Adel
  2022-04-02

  بعد پر کردن و ارسال این فرم چقدر زمان میبره تا نتیجه اعلام بشه از سوی سفارت؟ (برای کیس مهاجرت )
  • نویسنده دیدگاه: نویسنده
   2022-04-07

   معمولا ۶ ماه بعد از ثبت نام در لاتاری و تکمیل فرم ds5535 نتایج لاتاری اعلام میشه
 3. نویسنده دیدگاه: حلیم
  2022-05-24

  سلام برشما اگر شخص برنده لاتری باشدوبعداز سپری کردن انتریو کیس شان در AP برود وسپس این فورم را خانه پوری نمایند ، چند مدت را در بر میگرد تا افیسر مطمین شود که شخص برنده کدام جرم را مرتکب نشده و برایش درخواست ویزا نماید . تشکر از همکاری شما

نظر خودتان را ارسال کنید