لاتاری گرین کارت آمریکا یا برنامه ویزای مهاجرتی گوناگونی چیست؟

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری گرین کارت آمریکا

خیلی از افراد وقتی با عبارت ثبت نام لاتاری مواجه می شوند اولین سوالی که ذهن اونها رو درگیر میکنه اینکه لاتاری چیست؟؟؟ به همین خاطر قبل از هر توضیحی برترمهاجر راجب لاتاری و نحوه ثبت نام اون توضیحاتی خدممتون ارائه میدهد. لاتاری در اصلاح به معنی قرعه کشی می باشد و عبارت لاتاری گرین کارت آمریکا در واقع یک قرعه کشی بسیار وسیع توسط اداره مهاجرت آمریکاست که طی این قرعه کشی هر ساله 50 هزار نفر از سراسر دنیا موفق به اخذ گرین کارت آمریکا می شوند.این قرعه کشی که به یکی از ارزان ترین وساده ترین روشهای مهاجرت شناخته می شود علاوه بر اینکه یک روش ساده برای مهاجرت هست یک روش کاملا قانونی برای مهاجرت و اقامت دائم کشور آمریکاست.

به حساب می آید که در حین سادگی یک روش مهاجرت و اقامت قانونی و دائم به حساب می یاد.

اما حالا سوال مهم تر اینکه لاتاری به چه منظوری برگزار میشه و چرا آمریکا اقدام به برگزاری لاتاری میکنه ؟؟؟ لاتاری گرین کارت آمریکا از سال ۱۹۹۰ میلادی و به دستور کنگره آمریکا در قانون مهاجرت این کشور قرار گرفت.طبق بخش ۲۰۳(سی) از قانون مهاجرت و ملیت (Immigration and Nationality Act) آمریکا از سال 1990 تاکنون لاتاری هر ساله برگزار گردیده است.

زمان شروع و پایان لاتاری

لاتاری هر سال از اکتبر شروع شده و در نوامبر به پایان میرسد و از آنجایی که مدت ثبت نام لاتاری بسیار محدود است و از طرفی هجوم افراد مختلف از سراسر دنیا باعث اختلال در فرایند ثبت نام میگردد به همین خاطر برترمهاجر هر ساله از انتهای ماه نوامبر شروع به پیش ثبت نام یا رزرو لاتاری گرین کارت دوره بعدی کرده تا تمامی افراد متقاضی برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا فرصت لازم برای ثبت نام را داشته باشند.

 

زمان ثبت نام لاتاری تنها پس از چند روز اتمام مهلت ثبت نام لاتاری اقدام به پیش ثبت نام و رزور ثبت نام لاتاری برای دوره بعد می نماید به این شکل که برای شرکت در لاتاری در بیشتر ایام سال شما میتوانید از طریق سایت برترمهاجر اطلاعات خود را ثبت نمایید و در بازه مشخص برتر مهاجر اقدام به ثبت نام شما در لاتاری کرده و پس از ثبت نام فایل پی دی اف ثبت نام را برای شما ارسال مینمایید . به همین خاطر

در این روش مهاجرت به راحتی

چرا برترمهاجر

لاتاری

چند نوع لاتاری داریم؟

آیا افغان ها میتوانند در لاتاری شرکت کنند؟؟

یکی از سوالات پرتکرار افراد متقاضی برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا امکان حضور افغان ها و شرکت مردم کشور افغانستان مقیم در کشورهای دیگر و به خصوص ایران هست.همان طور که میدانید لاتاری به صورت جهانی برگزار شده و متقضیان شرکت در لاتاری هرساله از سراسر دنیا در این قرعه کشی بزرگ شرکت میکنند. افراد از تمامی کشورهای دنیا امکان ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارند مگر اینکه جز کشورهای ممنوع اعلام شده باشند و یا شرایط شرکت در لاتاری را نداشته باشند. خوشبختانه تا به امروز کشور افغانستان جزو کشورهای ممنوعه نبوده و مردم افغانستان نیز میتوانند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند. اما با توجه به اینکه از ثبت نام  لاتاری گرین کارت 2021 داشتن پاسپورت برای شرکت کنندگان ضروری گردید تنها افغان هایی میتوانند در لاتاری ثبت نام کنند که پاسپورت معتبر و تاریخ دار داشته باشند چه این پاسپورت ، پاسپورت ایرانی باشد و چه پاسپورت کشور افغانستان در هر صورت داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری ضروری است.

این مطلب را هم بخوانید  شهروندان چه کشور هایی در لاتاری 2022 نمیتوانند شرکت کنند؟

شرایط ثبت نام لاتاری

تا پیش از لاتاری گرین کارت 2021 برای شرکت در لاتاری شرایط خاصی مطرح نبود و افراد با داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و در هر سنی میتوانستند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند اما از سال 2019 داشتن پاسپورت معتبر از ضرورات شرکت در لاتاری شد و افراد متقاضی شرکت در لاتاری حتما باید پاسپورت معتبر داشته باشند مگر اینکه به عنوان همراه در لاتاری شرکت کنند. در واقع تنها افراد زیر 21 سال که زیر مجموعه پدر یا مادر یا هردو در لاتاری ثبت نام میکنند و یا افراد متاهل که زیر مجموعه همسر ثبت نام خود را انجام میدهند نیازی به داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا ندارند.

بدون پاسپورت میتوانم در لاتاری شرکت کنم؟

همان طور که پیشتر گفتیم داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری ضروری است مگر افراد متاهلی که زیر مجموعه همسر خود ثبت نام میشوند و متقاضیان زیر 21 سال که به عنوان همراه در لاتاری شرکت میکنند. اما با توجه به اینکه در سایت برتر مهاجر شما پیش ثبت نام انجام میدهید و در واقع  برای دوره بعد لاتاری رزور میشوید برای ثبت نام در لاتاری نیازی به پاسپورت معتبر ندارید اما ضروری است تا تاریخ 1 مهر حتما اطلاعات پاسپورت به روز خودرا برای برتر مهاجر ارسال کنید. پس اگرچه برای پیش ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی نیازی

از چه سنی میتواند زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام انجم دهند

شرایط سنی شرکت در لاتاری

برای شرکت در لاتاری هی محدودیت سنی وجود ندارد  از کودک روزه تا فرد بالای 150 سال میتواند در لاتاری شرکت کند. تنها موضوع حائز اهمیت در خصوص سن افرادنحوه شرکت در لاتاری است. به طور کلی افراد برای شرکت درلاتاری از نظر سنی به زیر گروه های زیر تقسیم میشوند.

برای ثبت نام لاتاری از نظر سنی دو دسته کلی وجود دارد.

این مطلب را هم بخوانید  آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022

1- سن 0-18 : کودکان و نوجوانان زیر 18 سال (حتی با داشتن پاسپورت) فقط و فقط میتوانند زیر مجوموعه مادر، پدر یا پدر و مادر ثبت نام انجام دهند و امکان ثبت نام به صورت فردی و تکی را ندارند. برای نوجوانان و کودکان زیر 18 سال نیازی به داشتن پاسپورت جداگانه نیست  و این دسته از افراد  تنها در صورتی میتوانند در لاتاری شرکت کنند که پدر یا مادر دارای پاسپورت آنها به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری شرکت کند. افراد زیر 18 سال متقاضیانی است که تاریخ تولد آنها بعد از ۱۶ آبان ماه 1381 است.

2- سن 18 تا 21 سال : افراد بین 18 تا 21 سال نسبت به سایر افراد متقاضی شرکت کننده در لاتاری شانس بالاتری دارند. چرا که این افراد به دو صورت جداگانه میتوانند در لاتاری شرکت کنند.  بار اول با داشتن پاسپورت جداگانه و به عنوان متقاضی اصلی و بار دوم به عنوان متقاضی همراه و زیر مجموعه پدر و مادر و با اطلاعات پاسپورت پدر یا مادر. چنان چه متقاضیان این گروه سنی با پاسپورت خودشان و به عنوان شرکت کننده اصلی ثبت نام انجام دهند پس از قبولی و برنده شدن در لاتاری قادر هستند به تنهایی اقدام به اخذ گرین کارت آمریکا کنند و اگر به عنوان همراه زیر مجموعه مادر ثبت نام شوند به همراه مادرشان قادر به اخذ گرین کارت هستند و اگر همراه با پدر ثبت نام خود را انجام دهند در صورت برنده شدن پدر قادر هستند همراه با پدرشان اقدام به اخذ گرین کارت  آمریکا کنند با توجه به اینکه متقاضیان این گروه در صورت ثبت نام با مادر،پدر و جداگانه سه بار فرصت ثبت نام دارند بالاتارین شانس برای برنده شدن در لاتاری به این گروه از افراد تعلق میگیرد.

افراد متاهل بین سن 18 تا 21 سال هم میتوانند با پاسپورت همسر و پاسپورت خودشان به صورت جداگانه در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند.

و بهترین سن برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا شناخته میشوند.

این دسته افراد تاریخ تولد آنها قبل از 16 آبان 1381 و بعد از 16 آبان 1378 است یعنی افرادی که بین آبان ماه 1378 تا 1381 متولد شده اند.

3-سن بالا 21 سال :

عموم افراد شرکت کننده در لاتاری به گروه افراد بالای 21 سال تعلق میگیرد. افراد بالای 21 در صورت مجرد بودن ضروری است که پاسپورت معتبر برای ثبت نام لاتاری داشته باشند و تنها یک شانس برای برنده شدن در لاتاری دارند در حالی که افراد بالای 21 سال متاهل میتوانند با پاسپورت و بدون پاسپورت در لاتاری شرکت کنند. در صورتی که متقاضی متاهل بالای 21 سال پاسپورت جداگانه داشته باشد میتواند به دو صورت دوشانسه و یک بار با اطلاعات پاسپورت خود و بار دیگر با اطلاعات پاسپورت همسر ثبتنام خود را انجام دهد. توجه داشته باشید برای ثبت نام دو شانسه در برتر مهاجر نیازی به 2 بار پرکردن فرم ندارید و کافی است در هنگام ثبت نام اطلاعات پاسپورت همسرتان را نیز در فرم پر کنید. چنانچه در این خصوص سوالی داشتید با کارشناسان برتر مهاجر تماس حاصل فرمایید.021-77500359

این مطلب را هم بخوانید  سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا چیست؟

 

 

 

13 مهر 1399 تاریخ شروع ثبت نام لاتاری

 

 

۱۶ آبان ماه 1399

 

 

آیا امکان بالابردن شانس برای شرکت در لاتاری وجود دارد؟

ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا میتوانید از طریق لینک زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

 

با برگه اربعین میتوان در لاتاری  شرکت کرد؟

آیا ایران هم می تواند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کند؟؟

کشورهای ممنوع برای شرکت در لاتاری

 

 

شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)
داشتن مدرک ۱۲ سال تحصیل کامل (معادل دیپلم) یــا دو سـال سابقه کار در طی ۵ سال گذشته که این شغل نیاز به حداقل دو سال آموزش داشته باشد
شرایط سنی لاتاری
کسانی که زیر ۱۸ سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
در زمان ثبت نام داشتن پاسپورت الزامی می باشد.
ثبت نام لاتاری

شرایط تاهل در لاتاری
شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت
شرایط تحصیلی لاتاری
شرایط شغلی لاتاری
جهت ثبت نام لاتاری گرین کارت، شرط شغلی وجود ندارد
شرایط شغلی لاتاری

 

 

قوانین ثبت نام در DV-Lottery از طریق اداره مهاجرت آمریکا
تمامی شرایط فوق باید توسط متقاضی به دقت رعایت گردند.

برنده شدن در لاتاری

 

شرایط عکس لاتاری

با توجه به اهمیت عکس مخصوص لاتاری در ثبت نام  لاتاری گرین کارت آمریکا مجموعه برتر مهاجر به صورت کامل شرایط عکس مخصوص لاتاری را بیان کرده است. با این وجود به طور کلی عکس مخصوص لاتاری باید این ویژگی را داشته باشد:

1- پشت زمینه عکس سفید باشد.

2-عکس پرسنلی و 3*4 یا عکس پاسپورت مورد قبول نیست.

3- عکس افراد شرکت کننده باید همگی جدید بوده و از تاریخ عکسبرداری حداکثر 6 ماه گذشته باشد.

4- استفاده از عینک، کلاه، زیورآلات در عکس ممنوع میباشد.

5- آرایش غلیظ که موجب تغییر در چهره شود و استفاده از لنز ممنوع است.

6-رنگ لباس شما باید سفید یا همرنگ با پس زمینه عکستان نباشد.

7- عکس از روبهرو گرفته شود و تصویر فرد تمام رخ باشد.نگاه رو به بالا، سر رو به پایین و یا چهره نیم رخ مورد قبول نیست.

8-عکسهای دسته جمعی و یا خانوادگی مورد قبول نیستند.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام