ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022

آشنایی با لاتاری

بعضی از آرزوها هست که اگر کمی شانس در زندگی انسان یار باشد به راحتی به سرانجام می‌رسند. بسیاری از افراد با آرزوی زندگی در آمریکا روزها و شب‌های خود را سپری می‌نمایند که در شرایط عادی و قانونی این کار ساده نمی‌باشد و هزینه زیادی را به همراه دارد. دولت آمریکا در سال 1990 برنامه‌ای را تدارک دید به نام لاتاری که با اجرای این برنامه و ثبت نام در آن شانس خود را برای اقامت در آمریکا امتحان می‌نمایند. در اینجا قصد دارد شما را به طور کامل با مقاله‌ای تحت عنوان «آشنایی با لاتاری» با این مقوله آشنا نماییم.

لاتاری به طور واقع یکی از راه‌های ارزان و راحت برای زندگی دائمی در آمریکا به حساب می‌آید که در اکتبر هر سال تا نوامبر آن سال فرصت دارد تا از این شرایط استفاده نماید و از هر جای دنیا نیز در آن می‌توانند شرکت کنند.

افرادی که در لاتاری ثبت نام می‌نمایند به راحتی می‌توانند برای فرزند و یا همسر خود که سن آنها بیشتر از 21 سال نباید باشد ویزا تهیه نمایند و با هم به آمریکا بروند!!

 

ثبت نام لاتاری

 

شرایط لاتاری

اگر می‌خواهید در لاتاری شرکت کنید باید بگوییم که باید شرایط لاتاری را داشته باشید یکی از شرایط شرکت در لاتاری این است که کشوری که شما در آن ساکن می‌باشید جزو کشورهایی باشد که مجاز است که خداروشکر ایران این شرایط را دارد. از دیگر شرایط شرکت در لاتاری مدرک تحصیلی می‌باشد که حداقل آن دیپلم می‌باشد و ناگفته نمایند که اگر مدرک فنی‌حرفه‌ای ایرانی دارید برای شرکت در لاتاری قابل قبول نمی‌باشد! البته کسانی که مدرک آنها زیر دیپلم می‌باشد اگر سابقه کاری آنها نسبت به لیستی که در سایت آمریکا می‌باشد و مشاغل خاصی را ساپورت می‌نماید، در 5 سال گذشته 2 سال باشد، می‌توانند در لاتاری شرکت نمایند.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی می‌باشید که در کشورهای غیرمجاز زندگی می‌نمایید می‌توانید از طریق همسر خود که جزو کشور مجاز باشد به راحتی در لاتاری ثبت نام نمایید.

 

درصد شانس شما چه میزان می‌باشد؟

آمریکا از بین برندگان لاتاری 125 هزار نفر را به صورت رندم برنده اعلام می‌نمایند. در واقع به طور تقریبی می‌توان گفت که از 100 نفر یک نفر شانس گرفتن ویزای آمریکا را دارد. شما شانس بیشتری برای خود قائل باشید!! زیرا بسیاری از افراد در هنگام ثبت نام اگر حتی مواردی بسیار کوچک را رعایت نماییند رد صلاحیت می‌شوند و همین موضوع درصد شانس شما را برای برنده شدن در لاتاری بالا می‌برد و در کل 55 هزار نفر برگزیده می‌شوند. این را هم مد نظر داشته باشید که بعضی از شرایط به لاتاری اضافه شده است که آن هم مصاحبه با برنده‌ شدگان لاتاری می‌باشد که باید صلاحیت خود را با مدارک معتبر ثابت نمایند.

 

نحوه ثبت نام در لاتاری

در اینجا باید به شما بگوییم که نحوه ثبت نام در لاتاری به راحتی صورت می‌گیرد. اگر جزو افرادی می‌باشید که به زبان انگلیسی آشنایی دارید به راحتی می‌توانید به سوالات مندرج در فرم پاسخ دهید و فراموش نکنید که عکس باید طبق فرمت و استانداردی که در فرم است را تهیه نمایید. شما با وارد شدن به سایت رسمی مربوطه ثبت نام خود را کامل انجام می‌دهید و در همین سایت نیز زمان اعلام نتایج مشخص است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید برای ثبت نام در لاتاری به مشکل برمی‌خورید حتماً از افرادی که اطلاعات لازم را در این زمینه دارند کمک بگیرید و دقت نمایید که سوالات را با دقت بالا و به درستی جواب دهید زیرا کوچکترین اشتباه شانس برنده شدن شما در لاتاری را کم می‌نماید و این فرصت را به راحتی از دست می‌دهید. به یاد داشته باشید که در هنگام ثبت نام صفحه تأییدیده و شماره آن را نیز نزد خود نگه دارید زیرا برای زمان اعلام برنده‌ها به آن نیاز دارد و بدون آنها وارد شدن به حساب ایمیل شما غیرممکن می‌باشد.

این مطلب را هم بخوانید  شهروندان چه کشور هایی در لاتاری 2022 نمیتوانند شرکت کنند؟

 

شانس بیشتر متأهلین برای برنده شدن در لاتاری

در اینجا باید به شما بگوییم که افرادی که متأهل می‌باشند شانس بیشتری برای برنده شدن دارند!! زیرا هر مرد و هم خانم به تنهایی می‌توانند شانس خود را امتحان نمایند و به راحتی همسر و فرزندان خود که سن آنها از 21 سال بیشتر نیست را با خود به آمریکا ببرند.

 

مزایای لاتاری

از مهمترین مزایای لاتاری می‌توان به رایگان بودن گرین کارت و ویزای اقامت در آمریکا اشاره کرد. فردی که در لاتاری برنده می‌شود به راحتی با خانواده خود می‌تواند به این کشور بیایید و به طور رایگان ادامه تحصیل دهند و به راحتی شغلی به دست آورند و به کار مشغول شوند و در هر کجا که می‌خواهند به زندگی خود ادامه داده و حتی خانه و زمین بخرند! یک راه کوتاه و به صرفه برای اقامت در کشور رویایی که رویایی بسیاری از افراد می‌باشد. زمانی که از هنگام ثبت نام تا دریافت ویزا به طول می‌انجامد از یک تا دو سال می‌باشد. اگر شما جزو آن دسته از افرادی می‌باشد که زبانتان خوب نیست و مدرک زبان ندارید به راحتی با برنده شدن در لاتاری هنگام بدو ورود به آمریکا مانند سایر شرهروندان از کمک‌ دولت که شامل بیمه و غذای رایگان می‌باشد بهره می‌برند و و بعد از گذشت 5 سال به شما پاسپورت آمریکایی تعلق می‌گیرد.

لاتاری اتفاقی است که اگر در زندگی کسی اتفاق بیفتد مسیر پیش روی آن فرد را به کل تغییر می‌دهد و آرزوی او را به تحقق می‌رساند. به راحتی با برنده شدن در لاتاری می‌تواند به کشوری برود که از نظر رفاه و اقتصاد جزو بزرگترین‌ کشورهای مهاجرت کننده به شمار می‌رود اما به خاطر سخت‌گیری زیادی که دولت آن در نظر دارد مهاجرت به این کشور جزو آرزوها شده است. شما به ثبت نام در لاتاری و امتحان کردن شانس خود به راحتی می‌توانید مرزها را درنوردید.

 

سوالات متداول در مورد لاتاریو ثبت نام لاتاری

بسیاری از افراد برای شرکت در لاتاری سوالات بسیاری ذهن آنها را درگیر می‌نماید که ما در اینجا سعی دارید با جواب دادن به آنها به کمک شما بیاییم.

 

اولین سوالی که ذهن خیلی‌ها را به خود مشغول می‌نماید این است که تعریف لاتاری به طور عامیانه چیست؟

باید به شما بگوییم که دولت آمریکا برای برقراری و تداوم نژادهای مختلف امکانی را فراهم ساخته است که سالی یک بار بین افرادی که از طریق سایت مشخص شده ثبت نام می‌نمایند با عنوان لاتاری قرعه‌کشی می‌نماید. کسانی که برنده می‌شوند به صورت رایگان گریت کارت می‌گیرند و به راحتی می‌توانند به آمریکا مهاجرت کرده و به عنوان شهروند آمریکایی در این کشور زندگی نمایند.

این مطلب را هم بخوانید  راهنمای پیدا کردن کد پیگیری لاتاری و مشخصات لازم برای مشاهده جواب لاتاری گرین کارت آمریکا

 

شرایط لاتاری و ثبت نام لاتاری چگونه است؟

افرادی که سن آنها بیشتر از 18 سال باشد. حداقل مدرک دیپلم داشته و جزو شرکت‌های مجاز لاتاری باشند. کسانی که دیپلم ندارند باید در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار در شغل‌های مشخص شده در لیست را داشته باشند.

 

ایران جزو کشورهای مجاز است؟

خوشبختانه باید بگوییم کسانی که در ایران زندگی می‌کنند به راحتی می‌توانند در لاتاری ثبت نام نمایند.

 

نحوه ثبت نام لاتاری به چه صورت می‌باشد؟

به طور آنلاین و از طریق سایت رسمی ثبت نام در لاتاری صورت می‌گیرد و هر فردی یک بار می‌تواند این کار را انجام دهد و باید دقت زیادی نماید که به همه سوالات درست جواب دهد در غیر این صورت حذف می‌شوند.

 

من در کشور غیرمجاز زندگی می‌کنم و نمی‌توانم در لاتاری شرکت نمایم چه کار کنم؟

چنین افرادی اگر متأهل می‌باشند می‌توانند از طریق همسرشان اگر جزو کسانی می‌باشد که محل تولدش جزو کشورهای مجاز می‌باشد به راحتی می‌توانند در لاتاری ثبت نام نمایند.

 

مدارک لازم برای  ثبت نام لاتاری چیست؟

باید با دقت و نهایت صراحت تمام فرم را به صورت آنلاین تکمیل نمایید و عکس با فرمت مشخص شده تهیه نمایید.

 

اگر مدرک تحصیلی بالاتر باشد شانس بیشتر در ثبت نام لاتاری می‌شود؟

در لاتاری قرعه‌کشی به صورت رندوم می‌باشد و مدرک تحصیلی نقشی ندارد.

 

آیا باید هزینه‌ای برای شرکت در لاتاری در نظر بگیریم؟

لاتاری به صورت رایگان انجام می‌شود و باید اطلاعات خود را به صورت آنلاین وارد نمایید.

 

تغییراتی در سوال‌های لاتاری اعمال شده است؟

در فرم لاتاری یک سوال تحت عنوان کشوری که اکنون در آن ساکن هستید و آخرین مدرک تحصیلی و اینکه آیا اگر متأهل هستید از همسر خود طلاق قانونی گرفته‌اید یا خیر؟ در این فرم اضافه شده است که نشان‌دهنده جدا شدن همسر شما به طور قانونی می‌باشد که اگر برنده شدید همسرتان اجازه ورود به آمریکا را با شما ندارد.

 

برای قرار دادن عکس و امضا باید همه افراد خانواده این کار را انجام دهند؟

برای ثبت نام لاتاری نیاز به امضای همه نیست اما اگر فرزندان شما زیر 21 سال نیستند باید عکس جدید و جداگانه‌ای ارائه دهند.

 

فرم ثبت نام در لاتاری باید به اسم چه کسی پر شود؟

کسی که فرم را پر می‌نماید باید تمام مشخصات خود و خانواده‌اش و فرزندانی که کمتر از 21 سال هستند را وارد نمایید. اگر جزو کسانی هستید که از همسر خود به طور قانونی جدا شده‌اید نیز به اسم ایشان نیست اما اگر فرزندی را برای فرزندی نیز قبول نموده‌اید حتی اگر جدا از شما زندگی می‌کند را نیز باید در فرم قید نمایید.

این مطلب را هم بخوانید  ضرورت پاسپورت برای ثبت نام لاتاری

 

اگر در لاتاری برنده شویم یا نشویم به ما اطلاع می‌دهند؟

بعد از ثبت نام لاتاری به شرکت‌کنندگانی در آن برنده می‌شوند اطلاع داده می‌شوند. این مدت زمان از 5 تا 7 ماه به طور می‌انجامد و در این مدت اگر کسی نامه‌ای به ایمیلش نیاید یعنی برنده نشده است.

 

وقتی من در لاتاری برنده شدم گرین کارت دریافت می‌کنم؟

نه. وقتی شما در لاتاری برنده شدید باید فرم‌هایی را به صورت آنلاین تکمیل نمایید و با شما به صورت حضوری در سفارت آمریکا مصاحبه می‌شود و به آمریکا می‌روید و در آنجا گرین کارت را تحویل می‌گیرید. در اینجا باید به شما نکته‌ای را یادآور شویم که حتماً با کسانی که اطلاعات لازم دارند مشاوره کنید زیرا بسیار مهم می‌باشد. | ثبت نام لاتاری

 

نحوه چک کردن نتایج ثبت نام لاتاری در لاتاری

در اینجا به شما می‌گوییم که اگر در لاتاری برنده شوید به طور قطع از طریق آدرسی که در فرم خود قرار داده‌ای نامه‌ای را دریافت می‌نمایید و به ایمیل شما نیز ایمیلی مبنی بر تأیید ایمیل شما فرستاده می‌شود. بسیاری از افراد می‌باشند که ذهن آنها بسیار درگیر می‌شوند و خودشان می‌خواهند تمام مراحل را چک نمایند در اینجا ما به شما می‌گوییم که چطور به راحتی بتوانید مرحله به مرحله پیش بروید و نتایج لاتاری را چک نمایید.

برای چک کردن نتایج لاتاری شما باید به همان آدرسی که برای ثبت نام به آن مراجعه نمودید، مراجعه نمایید. به طور معمول قرعه‌کسی لاتاری اول ماه می صورت می‌گیرد. هنگامی که وارد سایت شدید روی گزینه checkstatus بزنید. بعد از باز شدن صفحه‌ای دیگر روی گزینه continue رفته و به مرحله بعد بروید. هنگامی که پنجره جدید باز شد 4 قسمت جداگانه دارد که با دقت زیاد به پر کردن آنها می‌پردازید. پارت اول کد تأیید را از شما می‌خواهد (confirmation number) که آن کد همان کدی می‌باشد در زمان ثبت نام برای لاتاری در اختیار شما قرار گرفت. اگر این کد را به یاد نمی‌آورید از طریق ایمیلی که برای شما ارسال شده است، می‌توانید به آن دست پیدا نمایید.

در قسمت بعد باید نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید طبق چیزی که در هنگام ثبت نام لاتاری انجام دادید. (last, family name) و مرحله سوم سال تولد شما است که باید میلادی و دقیقا مانند هنگام ثبت نام باشد. (year of birth) و در مرحله آخر باید طبق کدی که در کادر است را وارد نمایید و Submit را بزنید.

بعد از گذراندن این مراحل اگر در صفحه‌ای که باز شده بود بالای صفحه دارای بارکدی بود که در ادامه به زبان انگلیسی آمده بود که شما به طور تصادفی برای تداوم تنوع نژادی کشور آمریکا برنده شده‌اید به این معنی می‌باشد که خودتان را برای مراحل بعدی آماده نمایید اما اگر در آن صفحه نوشته شده بود که نسبت به اطلاعاتی که به عمل آمده شما برنده نیستید و جمله‌ای به این شکل the entry has not been selected روبرو شدید به این معنا می‌باشد که در لاتاری برنده نشدید.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام