20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

راهنمای تکمیل فرم DS-260

راهنمای کامل تکمیل فرم DS-260 همراه با ویدیو و تصویر

راهنمای کامل تکمیل فرم DS-260 همراه با ویدیو و تصویر

معرفی سامانه (CEAC)
راهنمای بخش Personal
راهنمای بخش Address And Phone
راهنمای بخش Family
راهنمای بخش Previous u.s travel
راهنمای بخش Work/Education/Training
راهنمای بخش Petitioner
راهنمای بخش Security and Background
مکمل برندگان لاتاری

560,000 تومان 380,000 تومان

خرید پکیج

 

در مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 از برترمهاجر به انواع قسمت‌های این فرم و تکمیل آن خواهیم پرداخت. این فرم دارای هشت بخش می‌باشد. هرکدام از بخش‌ها را در مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 به اختصار توضیح خواهیم داد. در صورتی که در مورد هر کدام از بخش‌های این مقاله برای شما سؤالی پیش آمده می‌توانید در قسمت نظرات مقاله مطرح نمایید . همراه برتر مهاجر در این مقاله باشید .

 

فرم پس از برنده شدن در لاتاری

راهنمای چامع تکامیل فرم DS-260

رهنمودی برای برنده‌های لاتاری

افرادی که در بخت آزمایی لاتاری شرکت می‌کنند باید باید دو فرم را به صورت الکترونیکی پر کرده و ارسال نمایند . لاتاری گرین کارت در موقعیت‌های رایج برای اخذ ویزای تنوع نژادی می‌باشد .

اولین فرم از بین دو فرم ذکر شده ، فرم پیش از برنده شدن یا همان فرم نام نویسی برای لاتاری می‌باشد . فرم نام نویسی لاتاری گرین کارت را فرم DS-5501 می‌نامند .

فرم ثانویه فرمی است که برندگان لاتاری باید آن را تکمیل نمایند . این فرم ، فرم DS-260 نام دارد . در این بخش از مقاله ” راهنمای تکمیل فرم DS-260 “به قسمت‌های مختلف این فرم که شامل هشت بخش می‌باشد خواهیم پرداخت .

قسمت‌های مختلف فرم DS-260 :

 1. بخش محل دیدار و کنسولگری

اولین قسمتی که افراد برنده شده در لاتاری گرین کارت آمریکا باید آن را تکمیل کنند این بخش می‌باشد . در این بخش یک کنسولگری برای شما تعیین می‌شود . شما باید کنسولگری معرفی شده را تأیید نمایید . اگر این قسمت را تأیید نکنید باید خودتان یک کنسولگری انتخاب نمایید . پس از تأیید نهایی کنسولگری شما باید فرم الکترونیکی را امضای دیجیتالی کنید . پس از امضا شما وارد مرحله بعدی خواهید شد .

 1. بخش هویت برندگان لاتاری

در این بخش از فرم شما باید اطلاعات هویتی خود را به طور دقیق وارد نمایید . این اطلاعات شامل دو قسمت انگلیسی و فارسی می باشد . اطلاعات فارسی را به طور دقیق از روی شناسنامه تکمیل می کنید . اطلاعات انگلیسی را نیز عیناً از روی پاسپورت خود وارد نمایید . ملیت های خود، تاریخ تولد و … از جمله مواردی هستند که در این بخش باید وارد شوند .

 1. بخش نشانی برندگان لاتاری

این بخش از فرم معمولا زمان بر می باشد . افرادی که به طور مداوم در حال تغییر مکان خود هستند ، تکمیل این بخش وقت بیشتری را باید صرف کنند . اشخاصی هستند که به اقتضای شغل خود باید هر سال نشانی خود را تغییر دهند . این تغییرات از شانزده سالگی باید  تفکیک شده و دقیق ثبت شوند . همچنین نشانی زندگی شما در آمریکا و محلی که باید گرین کارت را دریافت نمایید مشخص باشد .

اطلاعاتی که مربوط به نشانی سکونت شما می باشد خیلی حساس می باشد . توجه نمایید در صورتی که حتی برا یک ماه در محل دیگری سکونت داشته اید باید ذکر نمایید . تنها اطلاعاتی که نباید در این بخش وارد نمایید اقامت های کوتاه می باشد . از جمله سایر مواردی که در این بخش باید وارد شود شماره تلفن های همراه خود ، ایمیل ها و تلفن محل کار خود است .

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که شبکه‌های اجتماعی که طی 5 سال اخیر در آن ها فعالیت داشتید را نیز باید در این بخش مطرح نمایید . توجه نمایید که فقط شبکه‌های اجتماعی را باید مطرح نمایید و نیاز به مطرح کردن پیام رسان‌ها نمی‌باشد .

شبکه‌های اجتماعی شامل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و … و پیام رسان‌ها نیز شامل وایبر، واتس اپ، تلگرام و … می‌باشند .

 1. بخش نشانی و هویت خانواده برندگان لاتاری

در این بخش باید اطلاعات خانواده خود را وارد نمایید . این اطلاعات شامل نشانی و هویت خانواده شما می‌باشد . پدر ، مادر ، همسر فعلی ، همسران سابق ، فرزندان و فرزند خوانده و … از جمله اعضایی از خانواده‌تان می‌باشد که باید اطلاعات هویتی و نشانی آن‌ها را وارد نمایید . حتی الامکان این اطلاعات را به طور دقیق و صحیح وارد نمایید . زیرا ممکن  است بعدها با مشکل مواجه شوید . اگر اطلاعات خواسته شده را اشتباه وارد نمایید ، طبق قوانین و مقررات مربوطه مجازات خواهید شد .

 1. بخش سفرهای خود به ایالات متحده در گذشته

در این بخش اطلاعاتی که مربوط به سفرهای قبلی خود به آمریکا می‌باشد را باید وارد کنید . این اطلاعات شامل ویزاهایی است که به طرق مختلف دریافت کردید می‌باشد . همچنین اطلاعاتی نظیر رد شدن تقاضاهای شما جهت دریافت ویزا و دلیل رد آن را باید ذکر کنید .

 1. بخش عنوان شغلی و وضعیت تحصیلات برای برندگان لاتاری

در این بخش از فرم DS-260  اطلاعات کسب و کار و یا وضعیت تحصیلات را باید به طور صحیح وارد نمایید . وضعیت تحصیلات شما شامل تحصیلات دانشگاهی و غیر دانشگاهی باید تعیین شود ؛ همچنین وضعیت شغلی شما که شامل عنوان شغلی و موقعیت آن می‌باشد . در این قسمت باید بتوانید شغل خود را به طور مختصر توضیح دهید . توجه داشته باشید در قسمت اطلاعات شغلی باید اطلاعات شغل‌های قبلی خود را نیز وارد نمایید . اطلاعات تحصیلی نیز باید از مدرک دیپلم به بالا را باید به طور تفکیک شده و دقیق وارد نمایید . اطلاعات تحصیلی و شغلی به طور جامع شامل اطلاعات 5 سال گذشته تمامی کشورهایی است در آن‌ها فعالیت‌های مربوطه را داشته‌اید .

 1. بخش پرسش‌های حفاظت و امنیت در آمریکا

این بخش از فرم جزو خطیرترین قسمت ها می‌باشد . هنگام پر کردن اطلاعات این بخش بسیار باید دقت و صبر داشته باشید . حتی جزیی ترین اشتباه باعث می‌شود که ویزای شما از بین برود . اطلاعات خواسته شده در این بخش به طور ساده شده آمده است که کاملاً قابل درک می‌باشد . این اطلاعات خواسته شده شامل جواب‌های دو گزینه‌ای می‌باشد .

هشدار : در صورت پاسخ اشتباه به این سؤالات ، شما برای همیشه از ورود به ایالات متحده منع خواهید شد و در آن صورت هیچ راه کاری برای رفع محدودیت شما وجود نخواهد داشت !

موضوعات آدم ربایی ، تروریستی ، پولشویی و … از جمله سؤالاتی است که در این بخش مطرح می‌شود .

 1. بخش شناسه کد ملی و ارائه آن

بخش انتهایی فرم مربوط به کد ملی می‌باشد . در این بخش از فرم DS-260 باید به سه سؤال پاسخ دهید . سؤالات اول و دوم مربوط به شماره تأمین اجتماعی می‌باشد . سومین سؤال در ارتباط با سازمان امنیت ملی داخلی آمریکا است . پس از پاسخ به سؤالات مربوطه فرم  را ارسال نمایید .

از اینکه تا انتهای مقاله ” راهنمای تکمیل فرم DS-260 ” با ما همراه بودید سپاس گزاریم . همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله” راهنمای تکمیل فرم DS-260 دارید ” می‌توانید در قسمت نظرات مطرح بفرمایید .

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا ، شرایط مدارک زمان و آمار لاتاری و راهنمای جامع

راهنمای پیدا کردن کد پیگیری لاتاری و مشخصات لازم برای مشاهده جواب لاتاری گرین کارت آمریکا

شرایط زندگی در امریکا پس از مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت به چه صورت می باشد؟

منظور از کار تخصصی در ثبت نام لاتاری چیست ؟

سوالات متداول راهنمای تکمیل فرم DS-260صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: روح الله دانش کهن
  2020-06-08

  سلام ببخشید چهار عدد سوال دارم همسر من تو لاتری برده ایشون لیسانس کامپیوتر دارند ولی من دیپلم کاردانش دارم ما تا کنون امریکا نرفتیم که ادرسی قید کنیم چکار کنیم دوما نوشته هستند که همسر من که برنده لاتری شده باید برای من فرم جدا پر نمایید این فرم چطور باید بدست بیارند و قسمت شماره پاسپورت ایا باید شماره پاسپورت برنده را بجای شماره پاسپورت خودمان بزنیم
 2. نویسنده دیدگاه: Hadi
  2020-06-10

  سلام وقت بخیر منظور از invoicei id چیه همجین کدی در جواب لاتاری ندیدم
 3. نویسنده دیدگاه: Hadi
  2020-06-10

  سلام لطفا یک exampleاز فرم ds260برای قبول شدگان2021 قرار بدین (نحوه پر کردن آموزش بدین)
 4. نویسنده دیدگاه: امیر لولاسی
  2020-07-02

  من پکیج فرم DS260 رو خریداری کردم چگونه دریافت کنم
 5. نویسنده دیدگاه: امیر لولاسی
  2020-07-02

  پکیج فرم DS260 رو خریداری کردم ارسال ان به ادرس شهرستان ممکن است.
 6. نویسنده دیدگاه: نسیم حسامی
  2020-12-29

  سلام من پذیرش دکتری مستقیم از امریکا دارم و مشعول به تحصیل در مقطع ارشد در ایران هستم اما به دانشگاه اعلام نکردم و فقط مدرک لیسانس رو ارسال کردم ایا برای پر کردن فرم DS بزنم که در حال تحصیل هستم؟

نظر خودتان را ارسال کنید