20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری موضوعی است که برندگان لاتاری باید از آن به طور کامل آگاهی داشته باشند.تا با طی کردن اصولی و درست این مراحل برای اخذ ویزا اقدام کنند.

برندگان لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

ابتدا تبریک ویژه به شما دوست عزیز عرض می‌ کنیم چرا که شانس برنده شدن در لاتاری کمتر از یک درصد است و شما اکنون جزو آن یک درصد هستید.

شما 50% راه را توانستید با موفقیت پشت سر بگذارید؛در پنجاه درصد ابتدایی که همان ثبت نام و برنده شدن  است، کار بسیار راحت است. اما باید با دقت بالایی انجام شود. چرا که بعد از برنده شدن سرنوشت نهایی پرونده ی شمارا تا حد زیادی مشخص میکند.

بعد از اینکه نتیجه ی لاتاری خود را مشاهده کردید و متوجه برنده شدن خود شدید باید برای اقدامات بعد از برنده شدن اقدام کنید.

در 50% دوم راه شما باید حوصله و صبر زیادی در انجام کارها داشته باشید و به هیچ عنوان عجله نکنید؛ بعد از برنده شدن باید سلسله اقداماتی را برای آمادگی قبل از مصاحبه ی ویزایتان انجام دهید. اما باید خاطر نشان کرد که رد شدن از این بخش تا حدودی به شانس شما بستگی دارد. اگر برای هدف خود یعنی مهاجرت به آمریکا مصمم هستید تا پایان مقاله “مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری” همراه ما باشید.

بازهم تاکید میکنیم مهم ترین فاکتور داشتن حوصله و صبر زیاد در طول این پروسه ی نسبتا طولانی و پیچیده است. اقداماتی که در ادامه به آن اشاره می‌ کنیم، باید انجام شوند.

مطلب پیشنهادی: سهمیه ایران در لاتاری 2024

مرحله یک: پر کردن فرم DS-260

پر کردن فرم ds-260

بین تمامی مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، این مرحله حساس ترین و مهم ترین مرحله است.

نباید برای پرکردن فرم DS-260  هیچ استرس و عجله داشته باشید. توصیه میکنیم که بدون دانش قبلی و سرخود اصلا به سراغ این فرم نروید و از کارشناسان حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.تا مطمئن شوید که هیچ خطایی در فرایند پرکردن فرم پیش نخواهد آمد.

در این فرم تمامی اطلاعاتی زندگی، تحصیلی و شغلی تان با ذکر جزئیات و دقیق از شما خواسته می شود.هنگام پر کردن فرم DS-260 باید صداقت داشته باشید و تمامی اطلاعات وارد شده باید مطابق مدارکی که می‌ خواهید به افسر سفارت هنگام مصاحبه تحویل دهید، باشد.

به دلیل اینکه فرم DS-260 اطلاعات زیادی از شما می‌ خواهد، زمان زیادی برای پرکردن این فرم نیاز دارید؛ به خاطر داشته باشید که سایتی که در آن فرم را پر میکنید به دلایل امنیتی هر 20 دقیقه یکبار (و یا کمتر) شما را از فرم خارج میکند.شما باید برای جلوگیری از پرش اطلاعات در هر مرحله اطلاعات خود را ذخیره کنید. در غیر این صورت باید اطلاعات را مجدداً از نو وارد کنید.

کارشناسان مجرب برتر مهاجر بهترین گزینه برای پر کردن فرم DS-260  هستند. و با حساسیت و ریزبینی تمام و زیر نظر خودتان فرم ds-260 تکمیل میکنند. بعد از اینکه فرم خود را تکمیل و نهایی کردید برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که فرم DS-260 با موفقیت به مرکز کنسولگری کنتاکی (KCC) ارسال شده و در دست بررسی قرار خواهد گرفت.بعد از سابمیت فرم دی اس 260 باید منتظر دریافت ایمیل ارسال مدارک باشید.

در مقاله ی راهنمای برندگان لاتاری به طور کامل در مورد تک تک بخش های این فرم و نحوه ی پر کردن آن توضیح داده ایم.

مرحله دو: ارسال مدارک لاتاری

ارسال مدارک لاتاری

همان طور که در مرحله قبلی گفتیم باید منتظر ایمیل ارسال مدارک باشید.

حالا این ایمیل چه زمانی برایمان ارسال میشود؟! از یک روز تا یک ماه مدت زمانی است که باید صبر کنید تا برای شما ایمیل ارسال مدارک بیاید. زمانی که ایمیل ارسال شد،باید آن را با دقت مطالعه کنید و از مدارک و نحوه ارسال آن‌ها مطلع شوید. جوابی که باید برای این ایمیل ارسال کنید یک قالب خاصی دارد و همچنین مدارک ارسالی نیز باید از قاعده مشخصی پیروی کنند. اما به طور معمول این مدارک از شما خواسته میشود:

-کارت ملی

-شناسنامه

-سند ازدواج

-سند طلاق یا گواهی فوت همسر

-پرینت تاییدیه فرم ds-260

-مدارک تحصیلی از دیپلم به بعد

-پاسپورت

-کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت

**این مرحله دیگر جزو اقدامات لازم برای برندگان لاتاری نیست**

مرحله سوم: پیگیری واکسن‌ها

پیگیری واکسن

شما می‌توانید قبل یا بعد از پرکردن فرم DS-260 واکسن‌های خود را پیگیری کنید. مدت زمان مورد نیاز برای زدن واکسن‌ها حدوداً 6 تا 7 ماه است. تعدادی از واکسن‌ها را می‌توانید در ایران تزریق کنید و تعدادی از آن‌ها که در ایران موجود نیست می‌توانید در کشور محل مصاحبه نزد پزشک معتمد سفارت تزریق کنید. برای پیگیری اقدامات واکسن می‌توانید به مراکز انستیتو پاستور تهران مراجعه کنید؛

اگر در شهرستان‌ها سکونت دارید می‌توانید به مراکز هلال احمر رفته و درخواست واکسن‌هایی که مخصوص ویزاهای مهاجرتی آمریکا میباشد را بدهید. پس از انجام مراحل واکسن‌ها برای شما کارتی صادر می‌ شود تحت عنوان کارت زرد واکسیناسیون بین المللی که می‌توانیدبه پزشک معتمد ارائه دهید.

مرحله چهارم: انتظار برای وقت مصاحبه

منتظر وقت سفارت

در این مرحله باید صبر کنید تا وقت سفارت موسوم به نامه دوم برای شما صادر شود. برای تعیین وقت سفارت آمریکا زمان خاصی مشخص نشده ولی به طور کلی باید به سامانه ویزا بولتن مراجعه کنید. و بررسی کنید که کیس نامبر شما چه زمانی کارنت می‌ شود.

کارنت شدن به فرایندی گفته می‌ شود که پرونده شما به جریان می‌ افتد. معمولاً نامه وقت سفارت برای شما ایمیل می‌ شود ولی شما می‌توانید خودتان در سامانه وزارت امور خارجه آمریکا وقت سفارت خود را مشاهده کنید. (زمانی که وقت برای شما تعیین شود نامه دوم  سفارت جایگزین نامه ی برنده شدنتان میشود و به جای آن در سامانه وزارت امور خارجه آمریکا قرار می‌ گیرد.). در این نامه اطلاعات ساعت و تاریخ مصاحبه و آدرس سفارت محل مصاحبه نوشته شده است.

مرحله پنجم: گرفتن وقت مدیکال

گرفتن وقت مدیکال

بعد از اینکه زمان مصاحبه سفارت مشخص شد باید وقت مدیکال رزرو کنید. برای رزرو وقت مدیکال می‌توانید به سایت سفارت مراجعه کنید؛ توجه داشته باشید وقت سفارت خود را سه الی چهار روز قبل از وقت مصاحبه رزرو کنید تا در امورتان تداخل ایجاد نشود. بعد از انجام امور مدیکال لاتاری و معاینات لازم برای شما نامه‌ای صادر می‌ شود که دارای پلمپ مختص به خود است؛ نامه پلمپ شده نباید مخدوش شود، در غیر این صورت نامه شما فاقد اعتبار می‌ شود.

مرحله ششم: مصاحبه سفارت

این مرحله از جمله مراحلی است که نتایج اقداماتی که انجام داده اید را خواهید دید.

در این مرحله اصلی‌ترین نکته داشتن خونسردی کامل است. داشتن استرس در این مرحله می‌ تواند زحمات چندین ماهه شما را از بین ببرد.

سؤالاتی که هنگام مصاحبه از شما پرسیده می‌ شود تماماً مربوط به مدارکی است که برای آنها ارسال کرده اید.و قرار نیست سوالات خیلی پیچیده و سختی پرسیده شود. هنگام مصاحبه سفارت سعی کنید به سؤالات به صورت مختصر و مفید پاسخ دهید.

در پایان مصاحبه اگر در مدارکتان مشکلی نباشد به شما اعلام می‌ شود و حدوداً یک هفته بعد برای شما ویزا صادر می‌ شود.

کلام آخر

به طور کلی مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری راحت‌ترین، کم هزینه ترین و آسان‌ترین روش مهاجرتی است. دوستانی که خوش شانس بودند و در این برنامه برنده شدند باید خیلی دقت کنند تا شانس خود را از دست ندهند.

برای اینکه خیال تان راحت باشد و مطمئن باشید که فرایند مهاجرت شما به درستی انجام می‌ شود، می‌توانید از کارشناسان برتر مهاجر که به صورت تخصصی در حوزه لاتاری فعالیت می‌ کنند، کمک بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

مطلب پیشنهادی: سؤالات رایج در مورد لاتاری 2023

همچنین می‌توانید سوالات و ابهامات خود را در مورد مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری در بخش نظرات بفرمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

سوالات متداول مراحل بعد از برنده شدن در لاتاریصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: مرجان بخشی
  2021-06-17

  با سلام من فرم ds260 را یکماه قبل پر کرده ام اما هنوز برای من ایمیلی نیومده معمولا چقدر طول میکشه تا ایمیل برام فرستاده بشه ممنون از راهنماییتان
  • نویسنده دیدگاه: مهدی جورابچیان (mijn)
   2021-06-19

   سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز اگر برای شما ایمیل تایید فرم اومده باید همچنان منتظره ایمیل ارسال مدارک باشید. همچنین می توانید ایمیلی به kcc ارسال کرده و موضوع ارسال نشدن ایمیل را مطرح بفرمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال از همین طریق مطرح نمایید. موفق و پاینده باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید