20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

ویزای لاتاری چیست؟ (از ثبت نام لاتاری تا دریافت ویزای لاتاری)

ویزای لاتاری

ویزای لاتاری که به نام های ویزای گرین کارت لاتاری، ویزای DV ، ویزای مهاجرتی گوناگون نژادی نیز شناخته می شود، نوعی ویزای مهاجرتی است که افراد می توانند به راحتی و در کمترین زمان به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنند. گفتنی است که در بین روش های مختلف مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق لاتاری از ساده ترین نوع مهاجرت است. برنامه مهاجرتی ویزای لاتاری در سال 1990 توسط وزارت امور خارجه آمریکا ارائه شد. هدف ارائه ویزای لاتاری به اتباع نژاد های مختلف از سراسر دنیا است؛ زمانی که افراد از سراسر دنیا در این برنامه شرکت می کنند و برنده می شوند به آن ها گرین کارت آمریکا تعلق می گیرد.

در این مقاله از برترمهاجر، کامل با شرایط و مدارک شرکت در برنامه لاتاری، نحوه ثبت نام لاتاری و تمامی موضوعاتی که در مورد لاتاری باید بدانید را برای شما بیان خواهیم کرد. این مقاله را با دقت بخوانید تا در حال ثبت نام لاتاری و بعد از آن که برنده شدید به مشکل برنخورید. سالانه برندگان زیادی به دلیل نداشتن تحقیقات کامل در مورد برنامه لاتاری امکان مهاجرت به آمریکا را نداشتند که این موضوع اصلاً برای برندگان لاتاری خوشایند نیست.

شرایط و مدارک ثبت نام لاتاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

اولین موردی که افراد، علاقه‌مند به دانستن آن هستند، شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا است. خوشبختانه برای ثبت نام لاتاری شرایط سختی وجود ندارد و افراد می توانند تنها با داشتن شرایط زیر ثبت نام خود را با موفقیت انجام دهند.

 • پاسپورت معتبر
 • مشخصات فردی
 • مشخصات خانواده
 • مدرک دیپلم 12 ساله
 • عکس مخصوص لاتاری
 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • شهروند کشورهای مجاز برای لاتاری

پاسپورت معتبر

پاسپورت معتبر برای ویزای لاتاری

داشتن پاسپورت در چند سال قبل الزامی نبود ولی چند سالی هست که سامانه وزارت امور خارجه آمریکا برای ثبت نام لاتاری داشتن پاسپورت معتبر را الزامی کرده . پس در صورتی که پاسپورت ندارید یا پاسپورت شما منقضی شده حتماً نسبت به دریافت یا تمدید آن اقدام کنید. برای دریافت یا تمدید پاسپورت می توانید به یکی از مراکز پلیس+10 مراجعه کرده و درخواست خود را اعلام کنید. زمان مورد نیاز برای دریافت پاسپورت حدوداً یک هفته تا 10 روز است. برای پیدا کردن مراکز پلیس+10 می توانید به epolice.ir/dafater مراجعه کرده و با انتخاب استان خود تمامی مراکز پلیس+10در استان تان را مشاهده کنید. راه دیگری نیز برای یافتن این مراکز وجود دارد؛ شما می توانید با جستجوی عبارت پلیس+10 در گوگل مپ، نزدیک ترین این مراکز را بیابید.

مطالب پیشنهادی:

تفاوت پاسپورت و ویزا چیست؟

قدرت پاسپورت کشورهای دنیا

مشخصات فردی

مشخصات فردی برای ویزای لاتاری

در این بخش باید اطلاعات شخص اصلی را مطرح کنید، این اطلاعات شامل:

 • نام (به صورت انگلیسی از روی پاسپورت)
 • نام خانوادگی (به صورت انگلیسی از روی پاسپورت)
 • جنسیت
 • مدرک تحصیلی؛ دقیقاً وضعیت تحصیلی خود را باید مطرح کنید. در حال تحصیل یا فارغ التحصیل
 • تاریخ تولد؛ روز، ماه و سال را به میلادی باید مشخص کنید.
 • کشور محل تولد
 • شهر محل تولد

در وارد کردن وضعیت دقیق خود اطمینان داشته باشید تا در زمان برنده شدن به مشکل برنخورید.

مشخصات خانواده

مشخصات خانواده برای افراد لاتاری

ارائه دادن مشخصات خانواده تنها برای افراد متأهل هست، برای هر یک از افراد خانواده باید اطلاعاتی که برای شخص اصلی وارد شده را درج کنید.

اخطار: یک سری از افراد متأهل با این فکر که قصد مهاجرت با خانواده را ندارند، به صورت مجردی ثبت نام می کنند. این کار تنها باعث رد شدن آن ها در سفارت آمریکا می شود. افرادی که متأهل هستند و نمی خواهند با خانواده به آمریکا مهاجرت کنند، باید اطلاعات همسر و فرزندان خود را وارد کنند و زمانی که برنده شدند می توانند با داشتن یک دلیل قانع کننده برای آفیسر خانواده خود را با خود به آمریکا نبرند.

مدرک دیپلم 12 ساله

دیپلم 12 ساله برای ثبت نام لاتاری

داشتن مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله یکی دیگر از مواردی است که برای ثبت نام لاتاری نیاز دارید. یک سری از عزیزان مدرک دیپلم ندارند یا دیپلم آنها 11 ساله است.  افرادی که دیپلم 12 ندارند چه‌کار باید انجام دهند؟

این دوستان راه های مختلفی پیش رو دارند که طبق شرایط خودشان می توانند یکی از این راه ها را انتخاب کنند.

دوستانی که اصلاً دیپلم ندارند و علاقه‌ای هم به تحصیلات ندارند، باید 2 سال سابقه کاری در پنج سال اخیر داشته باشند. البته هر کاری مورد قبول وزارت امور خارجه آمریکا نیست. برای اینکه متوجه شوید که سابقه کاری شما مورد قبول هست یا نه، می توانید به سایت onetonline مراجعه کرده و عنوان شغلی خود را در این سایت جست و جو کنید. امتیاز شغل خود را در این سایت بررسی کنید، در صورتی که امتیاز شما 7 به بالا بود شما می توانید از طریق سابقه کاری خود اقدام کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش کار با سایت onetonline برای بررسی امتیاز شغلی

خب بعد از اینکه امتیاز خود را بررسی کردید اگر امتیاز شغل شما از 7 کمتر بود، باید از طریق تحصیلات اقدام کرده و دیپلم 12 ساله دریافت کنید.

دوستانی که دیپلم 11 ساله دارند یا باید ادامه تحصیل دهند یا سابقه کاری داشته باشند. برای سابقه کاری همان طور که در بالا گفتیم حداقل امتیاز عنوان شغلی باید 7 باشد در غیر صورت شما می توانید به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید و برای دیپلم خود درخواست دیپلم 12 ساله کنید. همچنین می توانید به دانشگاه رفته و دو ترم تحصیل کنید و ریز نمرات خود را به آفیسر ارائه دهید.

نکته: اگر می خواهید فرایند مهاجرت خود را راحت و بی دردسر کنید بهتر است به جای سابقه شغلی از مدرک تحصیلی معتبر استفاده کنید. زمانی که شما مدرک تحصیلی معتبر نداشته باشید دست آفیسر را برای رد کردنتان باز خواهید گذاشت.

عکس مخصوص لاتاری

عکس مخصوص لاتاری گرین کارت آمریکا

این مورد بسیار حساس و حیاتی است. عکس مخصوص لاتاری دارای یک سری از شرایط است که می توانید در مقاله “آموزش انداختن عکس مخصوص لاتاری” به صورت مفصل مطالعه کنید. در این بخش به صورت خلاصه به بعضی از این شرایط خواهیم پرداخت.

 • ابعاد عکس باید مربعی باشد.
 • سایه روی صورت و دیوار نباشد.
 • پیراهن هم رنگ پس زمینه نباشد.
 • صورت حالت خاصی نداشته باشد.
 • پس زمینه سفید یا رنگ خیلی روشن باشد.
 • سوژه با فاصله حدود 125 سانتی متر از دوربین باشد تا سرشانه ها به طور کامل بیفتد و فضای کافی دور عکس باشد.

داشتن حداقل 18 سال سن

داشتن سن قانونی برای ثبت نام لاتاری

به طور کلی برای ثبت نام لاتاری محدودیت سنی وجود ندارد اما دوستانی که قصد ثبت نام به صورت مستقل دارند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. البته شرایط استثنائی نیز وجود دارد که افراد زیر 18 سال نیز می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. این افراد باید دیپلم داشته باشند. دوستانی که دوران مدرسه خود را به صورت جهشی خوانده اند و موفق شدند که زودتر دیپلم خود را دریافت کنند، می توانند ثبت نام ویزای لاتاری خود را انجام دهند.

شهروند کشورهای مجاز برای لاتاری

شهروندان کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری

خوشبختانه در بین تمام محدودیت هایی که آمریکا برای ایران گذاشته است، ثبت نام لاتاری برای شهروندان ایران مجاز بوده و هست. سال های گذشته شایعاتی در بین مردم بخش شده بود که لاتاری برای ایرانیان مسدود شده ولی باید بدانید که ایران از جمله کشور هایی بود که از شروع برنامه ویزای لاتاری جزء کشور های مجاز بوده تا الان که این مقاله برای شما نوشته می شود.و  خبر خوب اینکه چند سالی هست ظرفیت برندگان لاتاری از 4500 به 6000 نفر افزایش پیدا کرده. دلیل این افزایش حذف کشور بنگلادش بوده که تعداد 1500 سهمیه را دارا بوده.

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2023

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2023

حالا که شرایط کامل ثبت نام لاتاری را متوجه شدیم می پردازیم به این موضوع که چطور می توانید در این برنامه مهاجرت شرکت کرد؟

آدرس سامانه‌ای که وزارت امور خارجه آمریکا به این کار اختصاص داده، سایت dvprogram.state.gov است که افراد می توانند در آن ثبت نام لاتاری خود را انجام دهند. این سامانه به زبان انگلیسی و طبیعتاً از شما اطلاعات انگلیسی دریافت می کند. اسم فرمی که باید تکمیل کنید، فرم DS-5535 که از حساسیت بالایی برخوردار است؛ در صورت اشتباه در این فرم باعث می شود که شما از دوره قرعه کشی حذف شوید و یا در صورت برنده شدن امکان مهاجرت به آمریکا را نداشته باشید

روزانه تماس های زیادی از سمت افرادی که خودشان ثبت نام کرده و به مشکل خورده اند داریم؛ این افراد از برندگان لاتاری هستند که به دلیل اشتباه وارد کردن اطلاعات در فرم ثبت نام لاتاری نمی توانند مهاجرت کنند. این دوستان از کارشناسان برتر مهاجر می پرسند که امکان ویرایش اطلاعات هست یا نه؟ قطعاً بعد از ثبت نام در سایت اصلی، دیگر امکان ویرایش اطلاعات نیست و در صورت اشتباه این عزیزان فرصت خود را برای لاتاری آن سال از دست دادند.

خب چاره چیست؟

هر کاری نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. انجام امور لاتاری نیز یک تخصص است که کارشناسان برتر مهاجر از صفر (ثبت نام لاتاری) تا صد (دریافت ویزای لاتاری) انجام می دهند. مجموعه برتر مهاجر سامانه‌ای کاملاً فارسی راه اندازی کرده که افراد بتوانند به راحتی ثبت نام خودشان را انجام دهند. این سامانه کاملا هوشمند است و اطلاعات را با دقت بالا از شما دریافت می کند که در نهایت کارشناسان با بررسی اطلاعات، ثبت نام شما را نهایی می کنند. برای کار با این سامانه می توانید مقاله “آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2023” را مطالعه کنید.

بعد از اینکه در سامانه ثبت نام لاتاری برترمهاجر اطلاعات خود را وارد کردید به شما کد پیگیری ارائه می‌شود که شما می توانید نتیجه نهایی و کانفرمیشن نامبر خود را دریافت کنید.

زمان ثبت نام و اعلام نتایج لاتاری

زمان ثبت نام و اعلام نتایج لاتاری

برای ثبت نام لاتاری تاریخ دقیقی مشخص نیست ولی مطابق تجربیات سال های گذشته این برنامه مهاجرتی از اواسط مهر شروع و تا یک ماه یعنی تا اواسط آبان ماه ادامه دارد؛ معمولاً زمان دقیق ثبت نام لاتاری در هر سال تقریباً از اوایل مهر ماه مشخص می شود. بعد از ثبت نام لاتاری باید منتظر نتایج این قرعه کشی باشید؛ زمان اعلام نتایج لاتاری در اواسط اردیبهشت ماه است.

دوستانی که در مجموعه برتر مهاجر به صورت آنلاین و حضوری ثبت نام کردند، نتایج برای آنها بصورت رایگان پیامک خواهد شد. البته عزیزانی که در مجموعه برتر مهاجر ثبت نام نکردند نیز می تواند از طریق سامانه اعلام نتایج لاتاری گرین کارت نتایج خود را دریافت کنند.

مزایای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

افرادی که در این برنامه مهاجرتی برنده می شوند، خانه، ماشین، پول به آنها تعلق نمی گیرد. اکثر افرادی که در این نوع لاتاری شرکت می کنند امید دارند که دارایی خوبی به دست آورند اما این‌طور نیست. این مدل لاتاری برای مهاجرت است و با لاتاری های دیگر متفاوت است.

زمانی که افراد برنده لاتاری می شوند بعد از انجام یک پروسه به آن ها ویزای لاتاری و گرین کارت آمریکا تعلق می گیرد. اما داشتن این کارت چه مزایایی برای صاحب آن دارد؟ دارندگان گرین کارت آمریکا می توانند آزادی حرکت در آمریکا دارند؛ این افراد می توانند به انتخاب خود در هر کدام از ایالت ها آمریکا زندگی کنند. همچنین به سادگی و همانند شهروندان آمریکا می توانند از کار، سرمایه گذاری، تحصیل و ازدواج بهره مند شوند.

اگر برنده نشدم چه‌کار کنم؟

از آن جایی که شرکت در لاتاری یک شانس است، فقط یک سری از افراد برنده می شوند. زمانی که فهمیدید برنده نشده اید امید خود را از دست ندهید و خیلی ناراحت نباشید. این نکته را بدانید افرادی که امسال برای ویزای لاتاری برنده شدند، اکثر آن چندین سال قبل نیز ثبت نام کردند و برنده نشده بودند ولی امید خود را از دست نداده و مجدداً ثبت نام خود را برای لاتاری انجام داند. البته افراد خوش شانسی هم هستند که با یک بار ثبت نام برنده می شوند ولی تعداد آن ها بسیار کم است.

اگر برنده شدیم چه‌کار کنیم؟

یکی از بهترین خبر هایی که ممکن است در طول زندگی بشنوید خبر برنده شده در لاتاری است. زمانی که فهمیدید برنده شده اید ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و کمی صبور باشید. در این مقطع برندگان لاتاری هیجان زیادی برای انجام اقدامات ویزای لاتاری دارند که این موضوع باعث میشود تا یک سری از افراد سودجو از این فرصت استفاده کرده و به برندگان لاتاری بگویند که هر چه سریع تر اقدامات خود را انجام دهند و قرار داد هایی با مبالغ عجیب با این افراد ببندند.

به هیچ عنوان برای اقدامات لاتاری خود عجله نکنید. به طور کلی فرایند لاتاری به دو بخش تقسیم می شود، بخش اول مربوط به ثبت نام لاتاری و انتظار برای جواب آن است که این بخش کاملاً شانسی است و هیچ دخالتی در آن نخواهید داشت اما بخش دوم مربوط به اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری است و موضوع شانس به هیچ عنوان مطرح نیست؛ افرادی که بخش دوم را جدی بگیرند و مراحل را با صبر و دقت بالا انجام دهند می توانند به راحتی ویزای لاتاری خود را دریافت کنند. هر گونه اشتباه در این بخش باعث ریجکت شدن شما در سفارت می شود.

به این موضوع توجه کنید که امور برندگان لاتاری را به هر شخصی نسپارید و به هیچ عنوان به گروه های تلگرامی که در این حوضه فعالیت می کنند اعتماد نکنید. برای سپردن امور لاتاری به سراغ مجموعه هایی بروید که دارای برند معتبر، آدرس مشخص و شماره های ثابت باشد. یک سری از آژانس های هواپیمایی این خدمات را ارائه می دهند که پیشنهاد می کنیم از این خدمات استفاده نکنید، زیرا این آژانس ها فعالیت لاتاری را به عنوان موضوع فرعی می شناسند و منبع اصلی درآمد آن ها از فروش تور و بلیط هواپیما است و موضوع لاتاری برایشان اهمیت زیادی ندارد.

کمی بیشتر در مورد آمریکا و لاتاری گرین کارت بدانید

آمریکا چه خبره؟

از جمله مواردی که باعث شده آمریکا به یکی از بهترین کشور ها تبدیل شود، داشتن اقتصاد با ثبات، داشتن نرخ بیکار مطلوب، وجود ابر شرکت های بین المللی، دانشگاه ها با رنکینگ فوق العاده و وجود استاندارد های بالا برای زندگی است. افراد زیادی از سراسر دنیا رؤیای زندگی در آمریکا را در ذهن خود می‌ پرورانند. پس دوستانی که برنده لاتاری می شوند قدر آن را بدانند و اقدامات بعد از آن را با جدیت دنبال کنند. در بخش های بعدی به صورت خلاصه در مورد مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری صحبت خواهیم کرد.

هر ساله از سراسر دنیا بیش از 100.000 نفر برنده می شوند ولی فقط به 55.000 نفر ویزا می دهند. در ایران نیز به این صورت است که حدود 6000 نفر برنده می شوند ولی فقط 3500 ویزا لاتاری برای آنها صادر می شود.

علت کمبود ویزای لاتاری برای برندگان

کمتر بودن تعداد ویزای لاتاری از برندگان لاتاری یک سیاست است که از سمت وزارت امور خارجه آمریکا  گذاشته شده. دلیل این کمبود این است که یک سری از افراد شرایط رفتن به آمریکا را ندارند؛ شرایطی مانند کمبود تمکن مالی، نداشتن مدرک تحصیلی یا سابقه کاری معتبر، همکاری با سازمان‌ها تحریم شده در ایران و ثبت نام اشتباه.  البته یک سری از افراد هم به دلیل نداشتن دانش کافی و تحقیق نکردن در مورد ویزای لاتاری پیگیر امور لاتاری خود نمی شوند. از جایی که هدف وزارت امور خارجه آمریکا این است که تعداد ویزا هایی که صادر شده مورد استفاده قرار گیرد، این محدودیت را قرار داده است.

مراقب پول و زمان خود باشید

افرادی هستند که بدون بررسی شرایط خود اقدامات لاتاری را انجام داده و تا مرحله مصاحبه سفارت پیش می روند ولی در سفارت رد می شوند. در این جا افراد هم زمان با ارزش شان و هم چند ده میلیون تومان پول از داده اند و هیچ نتیجه‌ای دریافت نکردند. پس قبل از اینکه برای مراحل لاتاری خود اقدام کنید حتماً با مشاوران برتر مهاجر در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید.

امور برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

امور برندگان لاتاری

در اینجا به صورت خلاصه در مورد مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری برای شما خواهیم گفت. اگر جز برندگان لاتاری هستید می توانید از صفحه “راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا” را مطالعه کنید.

قبل از اینکه 7 مرحله بعد از برنده شدن در لاتاری را بگوییم می خواهیم ببینیم تعریف کیس نامبر، ویزا بولتن و کارنت شدن چی هست؟

کیس نامبر (case number)

کیس نامبر به لحاظ معنایی شماره پرونده است. امور برندگان لاتاری بر اساس کیس نامبر رسیدگی می شود. ساختار کیس نامبر به صورت یک کد 14 رقمی است که از سمت چپ با سال آن لاتاری شروع می شود. به طور مثال کیس نامبر برندگان لاتاری 2022 با عدد 2022 شروع می شود. در دو کاراکتر بعدی نشان دهنده قاره ثبت نام کننده است که برای برندگان آسیا AS است. پس تا اینجا 6 کاراکتر برندگان ایرانی 2022AS است. در 8 کاراکتر آخر شماره کیس نامبر درج شده افراد به ترتیب بر اساس آن شما می توانند برای مصاحبه به سفارت آمریکا مراجعه کنند. این 8 کاراکتر معمولاً با چند صفر و شروع و تعداد عدد پایان می یابد مثل 00005896؛ شکل نهایی کیس نامبر به صورت زیر است:

CASE NUMBER: 2022AS00005896

ویزا بولتن (Visa Bulletin)

ویزا بولتن سامانه‌ای است زیر نظر وزارت امور خارجه آمریکا که افراد می توانند یک سری اطلاعات از ویزای خود به دست آوردند. این سامانه فقط مختص ویزای لاتاری نیست و بقیه ویزاهای آمریکا را دربر می گیرد. حالا کاربرد ویزا بولتن برای برندگان لاتاری چیست؟ افرادی که برنده لاتاری شدند می توانند از طریق این سامانه متوجه شوند که چه زمانی کیس نامبر آن کارنت می شود. این سامانه معمولاً در اواسط هر ماه میلادی به‌روزرسانی می شود و اعلام می کند که در این ماه از فلان کیس نامبر تا فلان کیس نامبر کارنت شدند.

کارنت شدن (current)

current به معنی جاری است؛ اصلاح کارنت شدن برای زمانی است که پرونده برندگان لاتاری به جریان می‌افتند. در واقع کارنت شدن یعنی به جریان افتادن. زمانی که کیس نامبر شما کارنت می شود باید اقدامات مربوط به لاتاری خود را انجام دهید.

خب حالا بریم سراغ 6 مرحله تا دریافت ویزای لاتاری؛ این بخش به شما یک دیدگاه کلی نسبت به راه خود در انجام امور لاتاری می دهد.

مرحله اول ویزای لاتاری: پر کردن فرم DS-260

پرکردن فرم DS-260

 

در امور لاتاری غول مرحله آخر را باید در مرحله اول بگذرانید. فرم DS-260 تمامی اطلاعات زندگی خود و خانواده تان را از شما درخواست می کند. این فرم بسیار مهم، حساس و طولانی است؛ پس حتماً در پر کردن این فرم صبر، حوصله و دقت زیادی داشته باشید.

بسیاری از عزیزانی که زبان انگلیسی بلد هستند بر این باورند که خودشان می توانند این فرم را تکمیل و ارسال کنند. این باور باعث شده تا هر ساله افراد زیادی فرم خود را اشتباه ارسال کنند و با تیم برتر مهاجر بابت اصلاح اشتباه شان تماس بگیرند و درخواست کمک برای اصلاح فرم شان کنند. هر چند امکان اصلاحات طی یک پروسه سخت هست ولی هر گونه اصلاح باعث می شود آفیسر پرونده شما را بیشتر بررسی کند که ممکن است در این روند به مشکل برخورد کنید.

بهترین راه برای پر کردن فرم ds-260 کمک گرفتن از مشاوران خبره در این کار یا تهیه دوره آموزشی که تمام نکات این فرم را به شما آموزش داده باشد،میباشد.

مجموعه برتر مهاجر با همکاری مشاوران متخصص در زمینه لاتاری می تواند کمک شایانی در تکمیل فرم ds-260 به شما داشته باشند. شما می توانید به صورت حضوری یا به صورت آنلاین فرم تان در کنار مشاوران برتر مهاجر پر کنید تا به مشکلات آتی برخورد نکنید.

البته تمامی این نکات که مشاوران در فرم افراد بررسی می کنند نیز در قالب یک پکیج آموزشی به شما ارائه شده که افراد می توانند با هزینه کمتر پکیج “راهنمای جامع تکمیل فرم ds-260” را تهیه و با استفاده آن فرم خود را به صورت اصولی پر کنند.

مرحله دوم ویزای لاتاری: تهیه و ترجمه مدارک

 جمع آوری و ترجمه مدارک برندگان لاتاری

در این مرحله شما باید مدارک تمام اطلاعاتی که در فرم ds-260 وارد کرده اید را تهیه و ترجمه کنید. بعد از ترجمه تمامی مدارک، آن ها را به همراه اصل مدارک برای KCC ارسال کنید. البته باید منتظر یک ایمیل از سمت این سفارت باشید، محتوای این ایمیل به شما می گوید که چه مدارکی را با چه فرمتی ارسال کنید.

مرحله سوم ویزای لاتاری: تزریق واکسیناسیون

 انجام واکسیناسیون و دریافت کارت زرد واکسن ملی

این مرحله را می توانید موازی با مراحل قبل پیش ببرید. در این مرحله باید چند دوز واکسن در فواصل زمانی مشخص تزریق کنید. تمامی واکسن های مورد نیاز در ایران نیستند و شما باید هنگام رفتن برای مدیکال تعدادی از واکسن ها را در کشوری که وقت مصاحبه دارید تزریق کنید؛ مرحله مدیکال را در بخش ها بعدی توضیح خواهیم داد. در نهایت بعد از گذراندن این مرحله برای شما کارت بین المللی واکسیناسیون صادر می شود که به کارت زرد معروف است.

مرحله چهارم ویزای لاتاری: چک کردن ویزا بولتن و منتظر بودن برای وقت سفارت

 چک کردن ویزا بولتن و ایمیل ارسالی از سوی سفارت آمریکا

بعد از اینکه فرم ds-260 را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال کردید باید منتظر وقت سفارت خود باشید. برای اینکه متوجه شوید که به صورت حدودی وقت سفارت شما چه زمانی است، باید به سامانه ویزا بولتن مراجعه کنید. این سامانه برای هر ماه یک سری کیس نامبرها در یک بازه عددی اعلام می کند. همچنین کیس نامبر های ماه بعد نیز که قرار است اعلام شوند هم اعلام خواهد شد.

برای اینکه بفهمیم که زمان دقیق مصاحبه چه زمانی است باید منتظر نام وقت دوم باشید. در این نامه یک سری لینک‌ها و توضیحات و زمان دقیق مصاحبه درج شده که افراد می توانند اطلاعات کاملی در مورد مصاحبه خود به دست آورند.

مرحله پنجم ویزای لاتاری: مدیکال و انجام مصاحبه

 مرحله 6 : مدیکال و گرفتن وقت مصاحبه

برای انجام این مرحله باید به کشور محل مصاحبه رفته و اقدامات مربوط به مدیکال و در نهایت مصاحبه را انجام دهید. در این مرحله شما باید به پزشک مورد اطمینان سفارت جهت تزریق باقی مانده واکسن ها و انجام معاینات لازم مراجعه کنید. در پایان مرحله مدیکال به شما نامه پلمپ شده ای داده می شود که باید بدون هیچ گونه صدمه این نامه را به دست آفیسر سفارت برسانید. البته بعضی از مراکز مدیکال نامه را مستقیماً به دست آفیسر می رسانند و به شما نامه‌ای نخواهند داد.

هنگام مصاحبه آرامش خود را حفظ کنید و با آفیسر مثل یک دوست رفتار کنید، البته نه دوست صمیمی. سعی کنید به سؤالات آفیسر خیلی خلاصه و مفید پاسخ دهید و از ارائه هر گونه اطلاعات اضافی به آفیسر به شدت خودداری کنید. زیاد حرف زدن شما تنها باعث پیچیده شدن فرایند مصاحبه می شود. در نهایت این نکته را بدانید که این مصاحبه یک گفت و گوی بسیار ساده است و اصلاً نیازی نیست به هیچ عنوان استرس داشته باشید.

زمانی که مصاحبه تمام می شود سه حالت وجود دارد یا قبول می شوید یا پرونده شما AP می خورد که در این حالت پرونده نیاز به بررسی بیشتر دارد یا رد می شود. هر کدام از این حالت ها برای شما به اتفاق بیفتد به وضوح به شما گفته می شود. اگر قبول شوید ویزای لاتاری شما حدوداً دو هفته یا حتی کمتر به شما ارائه می شود ولی اگر پرونده شما AP بخورد معمولاً چند ماهی طول خواهد کشید تا بتوانید ویزای لاتاری را دریافت کنید. در نهایت در صورتی که در مصاحبه رد شود برای شما هیچ ویزایی صادر نمی شود؛ در بعضی از مواقع که فرد مصاحبه رد می شود می تواند دوباره درخواست خود را برای سفارت ارسال کند تا دوباره به مصاحبه دعوت شود.

دوستانی که موفق به دریافت ویزای لاتاری شدند، نتیجه تمامی زحمات و سختی های خود را دیده اند. زمانی که ویزا لاتاری به دست این افراد می رسد خستگی تمامی اقداماتی که برای لاتاری انجام دادند از تن شان بیرون می رود. خب بعد از اتمام این مراحل، یک استراحت چند روزه داشته باشید و آماده رفتن به آمریکا شوید. این لحظه، لحظه باور نکردنی هست که به شما تبریک می گوییم.

مرحله ششم ویزای لاتاری: اخذ گرین کارت آمریکا

 مرحله 8 : اخذ گرین کارت آمریکا

زمانی که شما به خاک آمریکا رسیدید، در فرودگاه از شما می خواهند که آدرس آمریکایی که در فرم DS-260 وارد کردید را تأیید کنید. در صورتی که آن آدرس تغییر کرده است حتماً این موضوع را به مسئول آنجا مطرح کرده و آدرس جدید خود را به وی ارائه دهید. در این مرحله بعد از انجام امور اداری و پرداخت 330 دلار گرین کارت خود را دریافت کنید و به زندگی خود در آمریکا همانند تمامی شهروندان این کشور ادامه دهید. به یاد داشته باشید که برای دریافت گرین کارت آمریکا عجله نکنید، زمانی که به خاک آمریکا رسیدید اجازه دهید اطلاعات پرونده شما در سیستم شان تایید شود بعد برای گرین کارت اقدام کنید؛ مدت زمان مورد نیاز به تایید مدارک و اطلاعات شما حدودا دو هفته است.

امیدواریم محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در این مقاله سعی شده یک دیدگاه کلی به افرادی که قصد مهاجرت از طریق لاتاری دارند، داده شود و از جزئیات این فرایند صحبتی نشده. اگر جز برندگان لاتاری هستید می توانید پکیج راهنمای اخذ ویزای لاتاری مخصوص برندگان لاتاری را خریداری کنید تا از جزئیات فرایند لاتاری مطلع و یک مهاجرت اصولی را برای خود رقم بزنید. البته اگر می خواهید در فرایند لاتاری خود استرس نداشته باشید می توانید از کارشناسان برتر مهاجر کمک بگیرید؛ برای سپردن اقدامات لاتاری به کارشناسان می توانید اشتراک یک ساله برندگان لاتاری را تهیه نمایید.

در صورتی که در مورد ویزای لاتاری سؤال یا ابهامی دارید می توانید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان پاسخگوی شما باشند. خوشحال می شویم این مقاله را برای دوستان و عزیزانتان ارسال کنید تا آن نیز از فرایند لاتاری باخبر شوند و در این فرایند در دام افراد سودجو نیفتند و دچار ضرر زمانی و مالی نشوند؛ زندگی سراسر موفقیت و سلامتی برای شما دوست عزیز آرزومندیم.

سوالات متداول ویزای لاتاری چیست؟ (از ثبت نام لاتاری تا دریافت ویزای لاتاری)



صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: عرفان
  2022-07-16

  سلام چطوری می فهمند که سربازی طرف در سپاه بوده یا نه؟برای درجهای مشابه سپاه،ارتش و نیروی انتظامی عرض کردم؟از روی تراشه کارت قابل تشخیص برای آمریکایی ها که جزییات سربازی چه بوده؟ یکی بهم گفت که اطلاعاتی در تراشه نیست و فقط تراشه به عنوان کلید برای بازشدن اطلاعات در کامپیوتر های سازمان نظام وظیفه هستش و فقط توسط این کامپیوتر ها این اطلاعات قابل مشاهده و دسترسی و فهمیدن هستش این درسته یا نه؟ باتشکر
  • نویسنده دیدگاه: نویسنده
   2022-07-17

   واقعا نمیدونم

نظر خودتان را ارسال کنید