20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا یکی از مراحلی است که تمامی متقاضیان اخذ ویزا های آمریکا باید طی کنند.در این مقاله به جزئیات این موضوع میپردازیم.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

آمریکا یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین کشور ها و دارای ۷۲ ملیت دنیا است و همیشه یکی از مقصد های جذاب توریستی، تحصیلی، کار و زندگی برای بیشتر مردم کشورهای مختلف بوده است.

برای دریافت هر یک از انواع ویزای آمریکا به خاطر نبود روابط دیپلماتیک موثر، و تعطیلی سفارت آمریکا در ایران و قوانین سخت‌گیرانه دولت آمریکا نسبت به متقاضیان ایرانی، طی کردن مراحل مختلف دریافت وقت سفارت آمریکا، انگشت‌نگاری و معاینات پزشکی و با دشواری‌های زیادی همراه است .

به خاطر نداشتن امکان دسترسی به خدمات ویزای آمریکا از داخل ایران متقاضیان ایرانی ملزم هستند تا از طریق کنسولگری آمریکا در کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات اقدام کنند.

خود این موضوع به تنهایی موجب صرف وقت و هزینه بیشتر برای متقاضیان ایرانی برای سفر به آمریکا است.علاوه بر آن موانع و سختی‌های دریافت ویزای آمریکا برای متقاضیان ایرانی را دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور این کشور، بیشتر از هر زمان دیگری کرده است.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

US-Visa-for-Medical-Time-Guidelines

 

چگونگی درخواست ویزای آمریکا برای ایرانیان

به طور کلی مراحل درخواست ویزای آمریکا برای متقاضیان ایرانی به شرح زیر است:

-انتخاب کنسولگری مورد نظر برای ارسال درخواست ویزا

-تعیین نوع ویزای موردنیاز برای سفر به آمریکا (ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و غیره)

-کامل کردن آنلاین فرم درخواست ویزا DS-160 از طریق وب‌سایت سفارت آمریکا (هر متقاضی باید قبل از استفاده از هر یک از خدمات وب‌سایت این فرم را تکمیل نماید)

-کامل کردن مراحل درخواست برای تعیین وقت سفارت از طریق وب‌سایت رسمی و یا یک آژانس مسافرتی معتبر

-ایجاد یک حساب کاربری در وب‌سایت سفارت

-واردکردن شماره تائید DS-160 برای هر متقاضی درخواست ویزا

-کامل کردن فرآیند بازگشت مدارک از طریق پست و یا خدمات پیکاپ ویزا

-پرداخت آنلاین هزینه درخواست ویزای غیرمهاجر (Nonimmigrant (MRV از طریق ویزاکارت و یا مسترکارت

-تعیین وقت سفارت آمریکا

-حضور در کنسولگری

متقاضیان ایرانی برای درخواست اخذ ویزای آمریکا و گرفتن وقت سفارت آمریکا می‌توانند از هر یک از سفارت‌های زیر برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کنند:

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه
سفارت آمریکا در دوبی، امارات
سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان
سفارت آمریکا در استانبول،ترکیه
سفارت آمریکا در مسقط،عمان
توجه داشته باشید که هر سه این کنسولگری‌ها پرسنل فارسی‌ زبان داشته و به غیر از زبان انگلیسی و بومی کشور محل استقرار سفارت، انجام مصاحبه حضوری به زبان فارسی نیز مقدور است.

مدارک موردنیاز و هزینه درخواست ویزای آمریکا

مدارک موردنیاز و هزینه درخواست ویزای آمریکا

در کل ویزای آمریکا دارای انواع Non-immigrant Visa برای اقامت موقت و immigrant Visa برای اقامت دائم در این کشور است.

Non-immigrant Visa : مناسب برای متقاضیانی با اهداف تجارت، گردشگری، انجام امور تخصصی و یا تحصیلی است .

immigrant Visa : برای افراد واجد شرایطی است که از طریق بستگان دارای اقامت، مهارت کاری، شرایط خاص و مواردی دیگر قصد دارند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

ویزای توریستی و موقت آمریکا رایج ترین ویزای درخواستی این کشور به حساب می آید. مدارک موردنیاز این نوع از ویزا عبارتند از:

-اصل گذرنامه با حداقل ۶ماه اعتبار

-گذرنامه‌های قدیمی جهت بررسی سابقه سفر

-پرینت فرم آنلاین تکمیل شده درخواست ویزا DS-160

-یک قطعه عکس بیومتریک برای حداکثر ۶ماه گذشته

-پرینت رسید پرداخت هزینه ویزای آمریکا

-پرینت برگه تعیین وقت سفارت

-برگه تمکن مالی و ریز گردش حساب ۶ماه اخیر بانکی

-برگه سوءپیشینه

-برگه اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن متقاضی

-برگه اشتغال به کار با جزئیاتی نظیر سمت شغلی، میزان حقوق، تاریخ شروع به کار و قرارداد، اطلاعات کارفرما و موافقت رسمی شرکت برای مرخصی موقت شما از کار

-سوابق بیمه تامین اجتماعی

-اسناد ملکی نظیر اجاره‌نامه، قولنامه، سند ملک، جواز کسب و غیره

-برنامه سفر با اشاره دقیق به جزئیات مختلف سفر نظیر اماکنی که قصد بازدید دارید، مدت زمان اقامت، معرفی دوستان و اقوام ساکن در آمریکا در صورت برخورداری و مواردی از این قبیل

-ارائه دعوت‌نامه در صورت امکان

-رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و هتل

 توجه داشته باشید که همه ی مدارک به استثنای پاسپورت باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه و مهر شده باشد و همچنین به هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا همراه متقاضی باشد.

همچنین هزینه درخواست ویزای آمریکا (MRV) شامل قوانین زیر می باشد:

-غیرقابل برگشت

-غیرقابل جا‌به‌جایی: فروش مجدد و یا انتقال به متقاضی دیگر امکان پذیر نیست.

-قابل استفاده برای تنها یک درخواست: در صورت رد درخواست ویزا، پرداخت مجدد هزینه الزامی است.

-دارای اعتبار ۱ساله: پس از گذشت ۳۶۵ روز از پرداخت آنلاین و کردیتی هزینه درخواست ویزا، حق استفاده از آن تمام شده و درخواست مجدد ملزم به پرداخت هزینه جدید است.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

دستور‌العمل معاینات پزشکی سفارت آمریکا در آنکارا

طبق اطلاعات سفارت آمریکا،  همه ی متقاضیان درخواست ویزای آمریکا  صرف نظر از سن باید توسط یکی از پزشکان مورد تائید کنسولگری، مورد معاینات پزشکی قرار بگیرند. تنها نتایج معاینات پزشکی لیست ارائه‌شده در وب‌سایت سفارت، برای ادامه پروسه ویزا، مورد تائید و قبول کنسولگری آمریکا است.

توجه داشته باشید قبل از رسیدن زمان مصاحبه حضوری در محل سفارت، معاینات پزشکی درخواست‌ شده را تکمیل کرده و هنگام مصاحبه پرینت نتایج معاینات را به آفیسر پرونده بدهید. موفق نشدن در ارائه نتایج آزمایشات پزشکی به کنسولگری آمریکا در ترکیه، ممکن است موجب تاخیر در پروسه ارزیابی و یا تعیین وقت مجدد سفارت شود.

به همین خاطر شما باید به انجام به موقع معاینات پزشکی موردنیاز سفارت آمریکا توجه داشته باشید. پزشک مورد تائید کنسولگری اطلاعات و موارد زیر را برای تکمیل فرم معاینات پزشکی از شما می خواهد:

-نامه وقت سفارت و مصاحبه حضوری ویزا
-اصل پاسپورت
۲ عکس رنگی جدید بیومتریک و قطع پاسپورت
کپی سوابق پزشکی و تائید سلامت متقاضی از منابع ایرانی قابل قبول نیست
در صورتی که از بیماری مزمنی رنج می‌برید، برای بیماری خاصی تحت درمان بوده‌اید، تا به حال تحت عمل جراحی مهم قرار گرفته‌ اید و یا تحت مراقبت روانپزشکی بوده‌اید، معمولا دکترها به شما پیشنهاد می‌کنند تا مدارک پزشکی مرتبط با این موضوع را  هنگام انجام معاینات ارائه دهید .
اگر از دارویی استفاده می‌کنید، حتما نام آن‌ را بگویید و یا جعبه آن‌ها را به همراه داشته باشید .
اگر از عینک طبی استفاده می‌کنید، آن‌ را همراه خود داشته باشید .
-بانوان باردار و یا آن دسته از بانوانی که قصد باردار شدن دارند باید عکس رادیوگرافی از قفسه سینه به همراه داشته باشند. توجه داشته باشید که اگر تمایلی به گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه خود ندارید، گزارش پزشکی شما تا زمان پایان بارداری کامل نمی شود.بر همین اساس، شما می‌توانید از مشاوره متخصص زنان و زایمان در رابطه با عوارض احتمالی انجام آزمایش استفاده کنید و در نهایت نظر پزشک خود را همراه با جزئیات تصمیم‌گیری به مرکز معاینات تحویل دهید.

هزینه معاینات جسمی و آزمایش‌های لازم

هزینه معاینات جسمی و سایر آزمایش‌های لازم برای گرفتن ویزای آمریکا باید توسط متقاضی ویزا به صورت مستقیم به مسئول معاینات پرداخت شود. به همین خاطر ، هزینه استاندارد معاینات پزشکی مورد تائید سفارت آمریکا ، ۲۷۰دلار آمریکا است که شامل آزمایش خون، تست ادرار، رادیولوژی قفسه سینه، تست سوزاک و معاینات بدنی می‌شود .

اگر به صلاح دید پزشک مربوطه انجام آزمایشی اضافه نظیر خلط و بزاق sputum smears و آزمایش سل TB، تست غربالگری دارو، بارداری و غیره موردنیاز باشد، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود.

همینطور هزینه واکسن تزریقی بر مبنای سن و واکسن‌های موردنیاز متقاضی بین ۲۰ تا ۲۰۰ دلار آمریکا متغیراست . لازم به ذکر است که متقاضیان ۲ تا ۱۴ ساله باید حداقل تا ۴ روز کاری قبل از وقت سفارت، معاینه پزشکی خود را انجام داده باشند. رعایت نکردن این موضوع موجب ایجاد تاخیر در پروسه ارزیابی پرونده و یا تعیین وقت مجدد سفارت برای متقاضی خواهد شد.

معاینات پزشکی شامل بررسی سوابق پزشکی، معاینات جسمی و برای متقاضیان ۱۵ سال به بالا رادیولوژی قفسه سینه، تست خون، ادرار و سوزاک gonorrhea می‌شود. لطفا آماده ی توضیح سوابق پزشکی، داروهای استفاده‌ شده و خدمات درمانی که تحت آن قرار گرفته‌اید، باشید. همینطور می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص موارد موردنیاز عمومی پزشکی متقاضیان ویزای آمریکا به وب‌سایت مرکز کنترل بیماری و جلوگیری CDC مراجعه نمائید .

طبق قوانین مهاجرت آمریکا، متقاضیان ویزا باید قبل از صدور ویزا واکسن‌های خاصی را بزنند. تصمیم‌گیری این موضوع و انجام پروسه واکسیناسیون متقاضی بر عهده پزشک مورد تائید سفارت است. به خاطر اینکه در برخی موارد دریافت واکسن از لحاظ پزشکی برای متقاضی مناسب نیست.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در پروسه ویزای آمریکا، سابقه واکسیناسیون متقاضی باید در زمان انجام معاینات پزشکی ویزا در دسترس پزشک مربوطه باشد اگر دارای هیچ‌گونه سابقه واکسنی در پرونده خود نیستید پزشک پنل به شما  برای واجد شرایط شدن در این زمینه راهنمایی‌های لازم را خواهد داد.

فقط پزشک پنل مورد تائید سفارت آمریکا می‌تواند با استفاده از اطلاعات سن، سوابق پزشکی و وضعیت پزشکی فعلی شما در مورد مناسب بودن تزریق هر یک از واکسن‌های موردنیاز تصمیم‌ بگیرد.

دستور‌العمل معاینات پزشکی سفارت آمریکا در ایروان

با توجه به اینکه ممکن است برخی از متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا از طریق سفارت این کشور در ارمنستان اقدام کنند، بهتر است نگاهی به مقررات معاینات پزشکی کنسولگری آمریکا در این کشور بیاندازیم.

تمامی متقاضیان درخواست ویزا باید بدون در نظر گرفتن سن، معاینات پزشکی خود را پیش از صدور ویزای آمریکا به انجام برسانند. تنها پزشک مورد تائید سفارت مجاز به انجام این آزمایش است و معاینات پزشکی سایر آزمایشگاه‌ها مورد تائید سفارت نخواهد بود.

از این رو شما باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا به همراه داشته باشید:

-نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
-اصل پاسپورت
-۳عکس رنگی جدید در قطع پاسپورت
-کپی سوابق پزشکی تائید سلامت متقاضی immunization records

هزینه هرگونه آزمایش پزشکی نظیر رادیولوژی و تست خون باید در محل انجام آزمایش مربوطه پرداخت شود. بر همین اساس، از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۸ (۹ مهر ۱۳۹۷) هزینه انجام معاینات پزشکی برای اخذ ویزای آمریکا در ارمنستان ۷۰٫۰۰۰ درام AMD برای متقاضیان ۲ سال به بالا و برای متقاضیان تا ۲سال ۳۵٫۰۰۰ درام AMD است.

شایان به ذکر است که هزینه انجام رادیولوژی x-ray از یک طرف ۸۰۰۰ درام و از دو طرف ۱۲۰۰۰ درام خواهد بود.

به طور کلی معاینات پزشکی شامل بررسی سوابق پزشکی، آزمایش جسمی و رادیولوژی قفسه سینه، تست خون و سوزاک (برای متقاضیان ۱۵سال و بالاتر) خواهد بود. هم‌چنین دولت آمریکا تمامی متقاضیان ۲سال به بالا را ملزم به انجام آزمایش بیماری سل TB کرده است. شما باید برای توضیح سوابق پزشکی، داروهای استفاده‌شده و خدمات درمانی که تحت آن قرار گرفته‌اید، آماده باشید.

هنگامی که معاینات پزشکی شما تکمیل شود، دکتر آزمایشگاه نتایج آزمایشات را در پاکت‌های دربسته به بخش کنسولگری ارسال خواهد کرد و هرگونه رادیولوژی گرفته‌شده به شما تحویل داده خواهد شد .

تنها در صورتی که به بیماری سل مبتلا  باشید ملزم به آوردن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری سفارت آمریکا هستید. اما در هر صورت ، به همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام اولین سفر به خاک آمریکا الزامی است. به یاد داشته باشید که به هنگام ورود به آمریکا باید از تاریخ گزارش پزشکی شما کمتر از ۶ماه گذشته باشد.

جزئیات معاینات پزشکی ویزای آمریکا در امارات

اطلاعات و جزئیات معاینات پزشکی سفارت آمریکا در امارات بسیار شبیه به اطلاعات ارائه‌شده توسط کنسولگری ارمنستان است .

تمامی متقاضیان درخواست ویزا باید بدون در نظر گرفتن سن، معاینات پزشکی خود را پیش از صدور ویزای آمریکا به انجام برسانند. تنها پزشک مورد تائید سفارت مجاز به انجام این آزمایش است و معاینات پزشکی سایر آزمایشگاه‌ها مورد تائید سفارت نخواهد بود.

دستور‌العمل معاینات پزشکی سفارت آمریکا در امارات

از این رو شما باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا در امارات به همراه داشته باشید:

نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
اصل پاسپورت
۴عکس رنگی جدید در قطع پاسپورت
کپی سوابق پزشکی تائید سلامت متقاضی immunization records
هزینه هرگونه آزمایش پزشکی نظیر رادیولوژی و تست خون باید به طور مستقیم در محل انجام آزمایش پرداخت شود. به طور کلی معاینات پزشکی شامل بررسی سوابق پزشکی، آزمایش جسمی و رادیولوژی قفسه سینه، تست خون و سوزاک (برای متقاضیان ۱۵سال و بالاتر) خواهد بود.

دولت آمریکا تمامی متقاضیان ۲سال به بالا را لازم به انجام آزمایش بیماری سل TB کرده است. شما باید برای توضیح سوابق پزشکی، داروهای استفاده‌شده و خدمات درمانی که تحت آن قرار گرفته‌اید را آماده داشته باشید.

زمانی که معاینات پزشکی شما کامل شود، دکتر آزمایشگاه نتایج آزمایشات را در پاکت‌های دربسته به شما تحویل خواهد داد. بدین جهت، به هیچ وجه درب پاکت‌ها را باز نکرده و آن‌ها را برای مصاحبه حضوری ویزا به همراه داشته باشید.

لازم به ذکر است که هرگونه آزمایش رادیولوژی گرفته‌شده به شما تحویل می‌گردد. تنها در صورتی که مبتلا به بیماری سل باشید، ملزم به آوردن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری سفارت آمریکا هستید. اما در هر حال، همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام اولین سفر به خاک آمریکا الزامی بوده و باید به هنگام ورود به خاک آمریکا از تاریخ گزارش پزشکی شما کمتر از ۶ماه گذشته باشد.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

مراحل بعد از انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا

هنگامی که معاینات پزشکی شما تمام شد ، دکتر مورد تائید سفارت نتایج آزمایشات را به صورت پاکت‌های دربسته به شما تحویل خواهد داد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید درب پاکت‌ها را باز کنید و آن‌ها به صورت دست نخورده برای مصاحبه حضوری ویزا به همراه ببرید.

هرگونه رادیولوژی و آزمایش x-ray بر روی CD به شما تحویل داده خواهد شد. البته الزامی به آوردن CD در زمان مصاحبه ویزای آمریکا نخواهید بود. اما در عین حال باید برای نخستین سفر خود به آمریکا نتیجه رادیولوژی را به همراه  خود داشته باشید.

هم‌چنین پزشک پنل مورد تائید سفارت یک کپی از فرم DS-3025 را که در واقع برگه اسناد واکسیناسیون آمریکا است، به شما تحویل خواهد داد و نسخه اصلی مدرک در میان پاکت‌های سربسته برای ارائه به سفارت قرار دارد.

نکات مهم

در حفظ و نگهداری کپی اسناد واکسن کوشا باشید. به دلیل این‌که به هنگام ورود به آمریکا ارائه این برگه به ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف آمریکایی موردنیاز است، چندین کپی از این برگه بگیرید.

توجه داشته باشید که به هنگام ورود به کشور آمریکا به عنوان یک مهاجر، از گزارش پزشکی شما باید کمتر از ۶ماه گذشته باشد و اعتبار ویزای شما تا مدت زمان اعتبار گزارش پزشکی شما محدود خواهد شد.

گزارش‌های پزشکی درجه‌بندی شده به عنوان ‌ Class B1 (TB) از زمان امضای پزشک مورد تائید سفارت آمریکا، برای ۳ماه اعتبار خواهد داشت. سایر گزارش‌های پزشکی دارای عنوان ” No apparent disease or defects ” از زمان تائید و امضای پزشک برای مدت ۶ماه اعتبار خواهند داشت.
لازم به ذکر است که تاریخ انقضای آزمایش پزشکی متقاضی در گوشه سمت راست برگه اطلاعات چهارزبانه متصل به بسته پزشکی قید شده است.

اگر پرونده شما نیازمند پردازش اداری بیشتر باشد و یا این‌که به دلیل گم‌شدن مدارک، ارزیابی پرونده شما با تاخیر روبرو شود، ممکن است گزارش پزشکی شما پیش از صدور ویزای آمریکا منقضی شود. در این صورت شما باید تمامی مراحل آزمایش را دوباره انجام داده و گزارش پزشکی جدیدی را قبل از دریافت ویزا برای دفتر سفارت ارسال نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: لیلا شبانی
  2020-07-06

  درود آیا مرکز انجام مدیکال سفارت آمریکا در استانبول هم هست؟
 2. نویسنده دیدگاه: مجتبی
  2020-09-08

  میشه بگویید برای تالاری آمریکا آیا مدیکال تست قبل از مصاحبه بدهیم یا بعداز مصاحبه و اینکه در استانبول بیمارستان مورد تایید سفارت آمریکا کدام هستن ممنون
 3. نویسنده دیدگاه: omid
  2021-05-22

  درود آیا مرکز انجام مدیکال سفارت آمریکا در استانبول هم هست؟

نظر خودتان را ارسال کنید