20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

وقت سفارت آمریکا

گرفتن وقت سفارت آمریکا یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزا های این کشور است.پس باید قبل از اقدام برای این ویزا ها، از شرایط سفارت های آمریکا و وقت دهی آنها مطلع باشیم.

وقت سفارت آمریکا

دیدگاه کلی در مورد ایالت متحده

ایالات متحده آمریکا به طور رسمی با بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل(به جز کشورهای بوتان، ایران،کره شمالی وسوریه) روابط دیپلماتیک دارد .به جز سازمان ملل با اتحادیه اروپا وسریرمقدس  این روابط همچنان پابرجاست.

دانستنی :

ایالات متحده و پادشاهی ایران در سال ۱۸۵۰ یکدیگر را به رسمیت شناختند.روابط دیپلماتیک در سال ۱۸۸۳ برقرار شد و در سال 1980 پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران با گروگان‌گیری در سفارت ایالات متحده آمریکا متوقف شد. در نتیجه کشور ایران دارای سفارتخانه آمریکا نیست و متقاضیان رفت و آمد به ایالات متحده نیازمند حضور در کشورهای دیگر برای امورات خود هستند.

در این میان بد نیست اشاره کنیم به کشورهایی که از خدمات ویزای ایالات متحده معلق شده اند .

این کشورها عبارتند از:بلاروس،لیبی،سودان،سوریه،و یمن

سفارتهای آمریکا

از مهمترین ویزاهای آمریکا می توان به ویزای کاری، ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای توریستی آمریکا اشاره کرد.

لازم است بدانید کشورآمریکا به راحتی ویزا نمیدهد.ابتدا می بایست واجد شرایط ویزایی که برای آن درخواست میدهید باشید و مراحل دریافت ویزا را طی نمایید.

یکی از مراحل اخذ ویزاهای آمریکا شرکت در مصاحبه میباشد.این مصاحبه در سفارتخانه های ایالات متحده انجام میشود. از آنجایی که کشور ایران سفارت آمریکا را ندارد برای تعیین وقت سفارت آمریکا باید به کشورهای دیگر(ترجیحا کشورهای همسایه) سفر کنند.

بیشتر ایرانیان برای شرکت در مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت آمریکا در استانبول و آنکارا، سفارت آمریکا واقع در ایروان کشور ارمنستان و سفارت آمریکا در امارات متحده عربی مراجعه میکنند.

این سه کشور به دلیل نزدیکتر بودن و هزینه کمتر سفر به آنها و حضور آفیسر فارسی زبان مقصد اصلی متقاضیان ایرانی است. و اداره مهاجرتی آمریکا به مهاجران ایرانی توصیه می کند که به یکی از کشورهای آنکارا، ارمنستان و دبی مراجعه کنند.

توجه: تمامی کنسولگری ها طبق قوانین ایالات متحده امریکا عمل می کنند. و مدارک یکسانی را از متقاضیان برای وقت سفارت آمریکا طلب می کنند. و تفاوت عمده ای بین این سه کنسولگری وجود ندارد.

شایان ذکر است که مقاصد دیگری برای شرکت در مصاحبه وجود دارد که دارای شرایط نسبتا دشوارتری نظیر دانش زبان انگلیسی هستند. چرا که مصاحبه ها به زبان رسمی آن کشور یا به زبان انگلیسی خواهد بود. به طور مثال اگر میخواهید وقت سفارت خود را در کشور آذربایجان بگیرید باید مسلط بر زبان آذری یا انگلیسی باشید.

تعیین وقت سفارت آمریکا

برای تعیین وقت سفارت آمریکا و چگونگی مراحل و مدارک لازم برای تعیین وقت باید به سایت رسمی سفارت آمریکا مراجعه نمایید. اما بهتر است این کار را به دست متخصصان و کارشناسان مجرب برتر مهاجر بسپارید تا در روند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید.

چهارمرحله اصلی که برای تعیین وقت سفارت لازم است:

1-ثبت نام آنلاین در وب‌سایت کنسولگری مجازی آمریکا

2-پر کردن فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی به صورت آنلاین

3-پرداخت آنلاین هزینه وقت سفارت و انگشت‌نگاری

4-تعیین وقت مناسب سفارت

البته هر یک از این مراحل نیازمند دانش مربوطه میباشد که نداشتن اطلاعات ممکن است شانس ویزا شدن را برای متقاضی از بین ببرد.

جهت اطلاع از اولین وقت خالی سفارت های آمریکا به لینک زیر مراجعه کنید.

اولین وقت سفارت آمریکا

مدارک مورد نیاز برای سفارت آمریکا

مدارکمورد نیاز سفارت آمریکا

فرد در زمان مصاحبه، زمانی که به سفارت مراجعه می کند باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشد:

مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره‌برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا گواهی شوارای اصناف

اصل سند ملکی به همراه ترجمه آن، مدارک خرید اوراق مشارکت، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس  و یا هر سرمایه‌گذاری مالی دیگر

اصل مدارکی چون شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه

اصل پاسپورت (حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی)

در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه

واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت

دو قطعه عکس دیجیتال تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید

نامه تمکن به انگلیسی ( Bank Statemen)

ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت

پرینت شش ماهه لاتین حساب بانکی

تاییدیه برگه وقت سفارت

تاییدیه واریز وقت سفارت (رسید پرداختی)

تاییدیه فرم DS-160

برای اخذ وقت سفارت آمریکا باید به سایت مربوطه ی اداره ی مهاجرت آمریکا مراجعه کنید.

با تیم برترمهاجر برای اخذ این وقت در سریع ترین زمان و به صورت اصولی اقدام کنید.

نکات مربوط به مصاحبه برای وقت سفارت آمریکا

در روز ورود به سفارت بهتر است لباس رسمی و آراسته به تن کنید.

تمامی اشخاص بالای 14 سال بایستی برای خود وقت سفارت آمریکا جداگانه ای رزرو نمایند. اما افراد زیرا 14 سال می توانند در همان روز مراجعه به سفارت خانه آمریکا همراه با خانواده خود حضور داشته باشند.

هر فرد متقاضی می تواند پس از تعیین وقت سفارت بدون پرداخت هزینه، زمان مصاحبه خود را تا حداکثر 5 بار در همان سفارتخانه تغییر دهد.

در برترمهاجر ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان برای متقاضیان محترم توسط کارشناسان مجرب برای اخذ ویزا به‌ انجام می‌رسد.

سوالات متداول وقت سفارت آمریکاصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391