20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

در مقاله هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است از برتر مهاجر در مورد هزینه‌های اداری فرایند اخذ ویزا و نحوه پرداخت آن و همچنین استثناهایی در این باره خواهیم پرداخت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله شهروندان چه کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری هستند می‌توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

جدول هزینه های ویزای آمریکا

نوع هدف هزینه
B اقامت موقت : بیزینس ، توریستی ، درمانی 160 دلار
C-1 ترانزیتی و عبوری 160 دلار
D اعضای خدمه – هواپیمایی ، کشتی 160 دلار
I 160 دلار
J 160 دلار
J *Applicants for J visas participating in official U.S. Government-sponsored educational and cultural exchanges: No Fee (See Exchange Visitor Visas for further detailed fee information.) بدون هزینه
M 160 دلار
TN/TD 160 دلار
S 160 دلار
T 160 دلار
U 160 دلار
H 190 دلار
L 190 دلار
O 190 دلار
P 190 دلار
Q 190 دلار
R 190 دلار
E 205 دلار
K 265 دلار

مخارج اخذ گرین کارت

افراد بعد از این که برای آن‌ها ویزا توسط هر کدام از سفارت‌های ایالات متحده آمریکا اخذ می‌شود تصمیم می‌گیرند اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند. اشخاصی می‌خواند اقامت دائم و قانونی دریافت نمایند باید یک سری از فرایندهای اداری را بگذرانند. طی گذراندن این مراحل، اشخاص باید مخارجی را متحمل شوند تا بتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

نحوه پرداخت این هزینه‌ها به صورت اینترنتی می‌باشد. افراد می‌توانند به سایت اداره مهاجرت آمریکا به نشانی www.uscis.gov مراجعه و هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایند. گفتنی است که انجام فرایند پرداخت در صورتی که با مرورگرهای کروم و موزیلا انجام شود بهتر می‌باشد. زیرا سایت مذکور با این مرورگرها سازگارتر می‌باشد و همچنین این مرورگرها در صورت بروز بودنشان می‌توانند برای شما امنیت  بالاتری برقرار نمایند.

نحوه پرداخت هزینه‌های اخذ گرین کارت

نکته‌ای که در این قسمت از مقاله حیاتی می‌باشد، پرداخت هزینه‌ها قبل از اینکه به آمریکا مهاجرت نمایید است. بلافاصله بعد از اینکه پیک آپ ویزا را از سفارت آمریکا دریافت نمودید می‌توانید اقدام به پرداخت هزینه ذکر شده کنید. برای پرداخت این هزینه حتماً باید دو مورد A-Number و DOS Case ID همراه داشته باشید. در صورت که فرد قادر به پرداخت ارزی نباشد می‌تواند به کافی نت‌هایی که خدمات پرداخت ارزی ارائه می‌دهند مراجعه نمایند. همچنین می‌توانند به دوستان یا آشنایان خود که قادر به انجام پرداخت‌های ارزی هستند بسپارند. به هر حال در هر دو حالت ذکر شده موارد A-Number و DOS Case ID را باید به شخص پرداخت کنند دهید تا بتوانند برای شما خرید را انجام دهد.

در صورت که به هر علتی نتوانستید تا قبل از ورود به آمریکا هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایید، به محض ورود شما به آمریکا یک نام جهت اطلاع رسانی برای پرداخت از طرف سازمان USCIS دریافت خواهید کرد که هرچه زودتر باید آن را پرداخت نمایید. در غیر این صورت برای شما هیچ گونه گرین کارتی صادر نمی‌شود و در صورت نداشتن گرین کارت در آینده به مشکلات جبران ناپذیری بر خواهید خورد.

مستثنی های پرداخت مخارج جهت اخذ گرین کارت

افرادی فرزندان آن‌ها زیر نظر برنامه مصوبات دادگاه لاحه وارد ایالات متحده می‌شوند

اتباع خارجی موارد خاص برای کشورهای عراق و افغانستان

شهروندان آمریکایی که بیشتر از 12 ماه از وطن خود یعنی آمریکا دور بودند.

درخواست کنندگان ویزای دسته K

چگونگی پرداخت هزینه‌های اخذ گرین کارت

همان طور که گفته شد پرداخت هزینه مربوطه تنها به صورت آنلاین می‌باشد. گفتنی است، اشخاصی که می‌خواند برای اولین بار به ایالات متحده مهاجرت کنند باید این پرداخت را انجام دهند. دو ردیف اطلاعات وجود دارد که سفارت آمریکا آن را به شما ارائه می‌دهد. این دو مورد همان طور که ذکر گردید شامل A-Number و DOS Case ID می‌باشد.

A-Number: این مورد شامل یک سریال حداکثر 9 رقمی می‌باشد که حرف A در ابتدای آن قرار گرفته است.

DOS Case ID: این مورد شامل یک سریال حداکثر 10 رقمی می‌باشد که حروف DOS در ابتدای آن قرار گرفته است.

بعد از اتمام مصاحبه به همراه اطلاعات ذکر شده یک بخشنامه به شما ارائه شده و سپس اطلاعاتی کاملاً مختصر و البته مفید در مورد مهاجر به شما خواهند داد. از دیگر مواردی که پس از اتمام مصاحبه باید دریافت نمایید، پاکت ویزای مهاجرتی می‌باشد این پاکت باید به صورت پلمپ شده باشد. حتماً در نگهداری از این پاکت دقت نمایید.

اساسی‌ترین نکته در این باره

برای پرداخت هزینه حتماً حتماً از یک کارت برای تمامی اعضای خانواده‌تان استفاده نمایید تا بتوانید از مشکلات احتمالی پیشگیری نمایید. پیشنهاد برتر مهاجر به شما این است جهت پرداخت تنها از کارت اعتباری ویزا استفاده نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

سوالات متداول هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391