20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

معرفی و آدرس سفارت آمریکا در آنکارا+راهنمایی های لازم برای مصاحبه

سفارت آمریکا در آنکارا

آنکارا که بعد از استانبول رتبه دار جاذبه های توریستی در ترکیه است میتواند انتخاب جذابی برای سفر و انجام مصاحبه باشد. با این کار با یک تیر دو نشان میزنید! هم از آرامگاه آتاتورک، مراکز خرید رنگارنگ و حیران کننده، تئاتر رومی و دریاچه ی مورگان دیدن می کنید و هم اقدامات لازم برای دریافت ویزای لاتاری گرین کارت را در سفارت آمریکا در آنکارا انجام میدهید.

در مقاله معرفی و آدرس سفارت آمریکا در آنکارا از برتر مهاجر به بررسی راه های ارتباطی با سفارت و همچنین شرح مختصری راجع به این سفارت محبوب دل ایرانی ها(!) خواهیم پرداخت. این اطلاعات برای کمک به هموطنانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند و نیاز به خدمات کنسولگری آمریکا در آنکارا را دارند قرار گرفته و مجموعه برتر مهاجر هیچ ارتباطی با هیچ سفارتی ندارد. این مطلب صرفاً جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان روی سایت قرار گرفته است. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آدرس سفارت :

110 Atatürk Blvd.
Kavaklıdere, 06100 Ankara – Turkey

وب سایت سفارت : https://tr.usembassy.gov

تلفن : 5555-455-312 (90+)

فکس : 0019-467-312 (90+)

ساعات کاری سفارت آمریکا در آنکارا

دریافت اطلاعات عمومی

بخش کنسولگری سفارت ایالات متحده در آنکارا آماده خدمت رسانی به شهروندان آمریکایی، مهاجران، و غیر مهاجران می باشد. جهت اطلاع از نوع خدمات میتوانید از طریق شماره های ذکر شده در ابتدای مطلب، مستقیما با افسر سفارت در تماس باشید و پرس و جو کنید. آدرس و شماره های تماس بخش کنسولگری و خود سفارت باهم یکسان است.

قسمت کنسولگری در بخش گیت 3A سفارت در خیابان پاریس واقع شده است و در تمام روز های کاری بین 8 و نیم صبح تا 5 ونیم بعد از ظهر برای امور عادی و پاسخ گویی به سوالات میتوانید استفاده کنید. (با توجه به بحران کووید 19، ساعات کاری سفارت ممکن است تغییر کنند یا حتی سفارت بسته باشد. اما در کل در زمان تعطیلات رسمی در ترکیه، این سفارت بسته خواهد بود.)

در حال حاضر سفارت ایالات متحده در آنکارا بصورت خیلی محدود خدمات ویزا ارائه می دهد.

پزشکان مورد تأیید سفارت آمریکا در آنکارا جهت مدیکال

 

مدیکال پیش از مصاحبه

 

طبق قوانین ایالات متحده هر متقاضی ویزای مهاجرتی آمریکا (شامل ویزای لاتاری هم می شود) باید قبل از قرار مصاحبه در سفارت، یک سری معاینات پزشکی و واکیسناسیون انجام دهد. این معاینات، آزمایش ها و واکسیناسیون در اصطلاح مدیکال نامیده می شوند. برای انجام مدیکال خود باید حتما به یکی از پزشکان معتمد سفارت محل مصاحبه، مراجعه کنید، در غیر این صورت مدیکال شما هیچ اعتباری ندارد!

لیست پزشکان معتمد سفارت ایالات متحده در آمریکا

دکتر محمت اونگان (Dr.Mehmet Ungan)

دکتر هاندان اونگان (Dr.Handan Ungan)

آدرس : آنکارا،25-44/237 ، بلوار آتاتورک (Atatürk Bulvarı 237/44-45, Ankara)

ایمیل (ها) : drungan@doctorun.com

doctorun@doctorun.com

mungan@duzen.com.tr

وبسایت : www.doctorun.com

ساعات مراجعه : دوشنبه تا جمعه ساعت 9:00 تا 19:00، شنبه 9:00 تا 13:00

مدارکی که باید به پزشک تحویل دهید و دستورالعمل های تکمیلی مدیکال :

 • نامه ی وقت مصاحبه
 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی و با سایز مناسب پاسپورت که به تازگی کرفته شده باشد
 • صفحه پرینت شده تاییدیه فرم DS-260
 • اگر از بیماری مزمنی رنج می برید، خطر هر بیماری شما را تهدید می کند ، تحت هرگونه عمل جراحی مهم یا تحت درمان روانپزشک قرار گرفته اید بهتر است که پرونده پزشکی خود را طی انجام معاینات به پزشک ارائه دهید.
 • گر از دارویی استفاده می کنید، اسم یا جعبه ی داروهایتان را به پزشک تحویل دهید.
 • اگر از عینک استفاده می کنید آن را به پزشک نشان دهید.
 • زنانی که باردارند و یا قصد حامله شدن دارند باید یک ایکس ری از قفسه سینه بدهند. اگر نمیخواهید ایکس ری انجام دهید، فرایند مدیکال شما تا اتمام بارداری کامل نخواهد شد. لطفا بابت هرگونه نگرانی با متخصص زنان زایمان یا پزشک خود مشورت کنید. وقتی به مطب پزشک معتمد برای معاینه مراجعه می کنید یک گزارش که توسط پزشک خودتان نوشته شده بطور جامع و کامل از وضعیت تان به ایشان ارائه دهید.

هزینه ها و نتایج مدیکال

 

هزینه های مدیکال باید مستقیما به پزشک پرداخت شود. میانگین آن به ازای هر نفر، حدوداً 270 دلار است که برای انجام آزمایشات خون، ادرار،سوزاک و معاینات پزشکی از شما اخذ می شود. چنانچه آزمایشات بیشتری نیاز شود هزینه های اضافی از شما دریافت خواهد شد. این آزمایش ها می توانند شامل : لکه های خلط، آزمایش سل، غربالگری دارو، بارداری و… شوند. هزینه ی واکسیناسیون از 20 تا 200 دلار، بسته به سن و واکسن های لازم متغیر است.

پزشک، نتیجه ی مدیکال را یا به صورت مستقیم برای سفارت ارسال می کند و یا در یک پاکت سر بسته و مهر و موم شده به شما تحویل می دهد.

نتایج ایکس ری روی یک CD ثبت و به شما تحویل داده میشود و فقط در صورتیکه مبتلا به بیماری سل باشید، باید آن را به سفارت ببرید، در غیر اینصورت نیازی نیست. وقتی هم که برای بار اول دارید به ایالات متحده سفر می کنید نتایج ایکس ری را با خود به همراه ببرید.

پزشک یک کپی از فرم DS-3025 به شما میدهد که همان کاربرگ اسناد واکسیناسیون وزارت خارجه ایالات متحده است. (تصویر این فرم در زیر مشخص است). نسخه ی اصل آن در پاکت نامه ی مدیکال شما قرار دارد. لطفا این کاربرگ را گم نکنید و از آن چندین کپی تهیه کنید چون پس از ورود به ایالات متحده باید به بعضی نهاد ها و مراجع یک نسخه از آن را تحویل دهید.

نکته : از زمان انجام مدیکال تا زمانی که وارد آمریکا میشوید باید کمتر از 6 ماه طول بکشد. مدت اعتبار ویزا به اندازه ی مدت اعتبار مدیکال شما تعیین می شود.

دستور العمل های تکمیلی سفارت آنکارا برای متقاضیان ویزا های مهاجرتی

چک لیست پیش از مصاحبه

چک لیست قبل از مصاحبه

 

لطفا توضیحات زیر را با دقت بخوانید تا از مدارکی که هر متقاضی باید به مصاحبه ببرد مطلع شوید.

 • یک کپی از نامه مصاحبه که NVC برای شما فرستاده است( بجز متقاضی ویزای DV که نامه پرینت شده دعوت به مصاحبه که در صفحه چک وضعیت شرکت کنندگان لاتاری برای برندگان نمایش داده می شود و از طرف kcc است را باید با خود ببرند.)
 • پاسپورت معتبر و دارای تاریخ انقضا تا حداقل 6 ماه پس از زمانی که قصد ورود به ایالات متحده را دارید.
 • دو قطعه عکس رنگی یکسان برای هر متقاضی که استاندارد های لازم در آنها رعایت شده باشد (سایز 5 سانت در 5 سانت یا 2 اینچ در 2 اینچ). استانداردهای لازم عکس را در این لینک مطالعه کنید.
 • صفحه ی تأییدیه فرم DS-260
 • رسید ثبت نام خود برای محلی که پیکاپ پاسپورتتان در آنجا انجام میشود در سایت travel state بصورت آنلاین انجام داده اید.
 • اصل شناسنامه به همراه اصل ترجمه (اگر شناسنامه به زبان ترکی یا انگلیسی نباشد) و یک فتوکپی از ترجمه و شناسنامه
 • نتایج مدیکال در یک پاکت مهر و موم شده
 • نسخه اصل یا کپی برابر اصل شناسنامه های تمامی فرزندان متقاضی چه به همراه او مهاجرت کنند و چه نکنند
 • مدارکی که نشان دهنده ی وضعیت تحصیلات (حداقل دیپلم 12 ساله) یا سابقه انجام کار تخصصی بمدت دو سال در طی پنج سال اخیر باشد.
 • مبلغ 330 دلار نقد بابت هزینه ی ویزای تنوع نژادی (DV)

پس از مصاحبه

افسر کنسولگری پس از خواندن درخواست نامه رسمی ( منظور DS-260 هست) و مصاحبه با متقاضی می تواند تصمیم بگیرد که شخص شایسته ی دریافت ویزا هست یا خیر. به خاطر داشته باشید هیبچ تضمینی وجود ندارد که حتما ویزا دریافت می کنید. تا زمانیکه ویزای مهاجرتی خود را دریافت می کنید نباید یک سری تعهدات مالی را انجام دهید که شامل: فروش خانه، ماشین یا اموال، استعفا از شغل خود و مقدمات سفر های دیگر، می شوند. در کل تا زمان قطعی شدن دریافت ویزا روی زندگی خود قمار نکنید!

زمان ورود به سفارت به ازای هر شخص مبلغ 330 دلار برای انجام امور ویزای دی وی از شما اخذ می شود. به خاطر داشته باشی اگر افسر تشخیص دهد که شما برای دریافت ویزای آمریکا مناسب نیستید، این مبالغ به شما عودت داده نمی شوند.

5 تا از بهترین هتل های نزدیک به این سفارتخانه

هتل کلاس (Class hotel)

 

هتل کلاس آنکارا

فاصله از سفارتخانه : حدود 300 متر

آدرس : Remzi Oğuz Arık, Bestekar Cd No:64, 06680 Çankaya/Ankara

شماره تماس : 50 18 466 312 90+

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 31 دلار شروع می شود.

مسافرخانه Holiday کاواکلیدره

 

مسافرخانه holiday در آنکارا

فاصله از سفارتخانه : حدود 500 متر

شماره تماس : 00 40 424 312 90+

آدرس : Kavaklıdere, Tunus Cd. No:7, 06680 Çankaya/Ankara

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 68 دلار شروع می شود.

هتل دمورا (Demora hotel)

 

هتل دمورا در آنکارا

فاصله از سفارتخانه : حدود 600 متر

آدرس : Kavaklıdere, Esat Cd. No:51, 06101 Çankaya/Ankara

شماره تماس : 00 06 427 312 90+

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 42 دلار شروع می شود.

هتل الیت پالاس (Elit palas)

 

هتل الیت پالاس آنکارا

فاصله از سفارتخانه : حدود 400 متر

آدرس : Kavaklıdere, Bestekar Cd No:26, 06680 Çankaya/Ankara

شماره تماس : 71 05 424 312 90+

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 19 دلار شروع می شود.

هتل گوردیون-اسپشیال کلاس (Gordion Hotel-Special Class)

 

هتل گوردیون-کلاس ویژه آنکارا

فاصله از سفارتخانه : حدود 500 متر

آدرس : Remzi Oğuz Arık, Büklüm Sokağı No:59, 06660 Çankaya/Ankara

شماره تماس : 80 80 427 312 90+

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 33 دلار شروع می شود.

تذکر : قیمت های گفته شده دقیق نیستند و با گذر زمان تغییر می کنند. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی هتل مورد نظر تماس بگیرید و چک کنید. (مبالغ در تاریخ انتشار این مقاله اعتبار دارند)

برای رزرو هتل در آنکارا میتوانید از طریق سایت های زیر اقدام کنید :

hotels.com

booking.com

agoda.com

kayakcom

trivago.com

تذکر : مجموعه ی برتر مهاجر با هیچ یک از این سایت ها مراوده ای ندارد و مسئولیت رزرو هتل از طریق سایت های ذکر شده تماماً به عهده ی خود شخص است.

رزرو پرواز از تهران به آنکارا

قیمت این پرواز هم مثل دیگر پرواز ها کاملا به شرایط بستگی داد و نرخ ثابتی ندارد. معیار های تعیین کننده ی زیادی برای قیمت پرواز وجود دارد. مثلا بهترین روز و تایم برای خریید بلیطروز ای وسط هفته و ساعات اولیه روز یا آخر شب است. آخر هفته ها و تعطیلات رسمی، چون تقاضا برای مسافرت افزایش پیدا می کند قیمت ها بالاتر می روند. باید این را هم در نظر بگیرید هر ایرلاین تعرفه های خاص خود را دارد و انتخاب ایرلاین تا حد زیادی روی قیمت پرواز اثر می گذارد. سعی کنید چند ماه تا دو هفته قبل از موعد پرواز را رزرو کنید چون تأثیر بسزایی در کاهش قیمت دارد. در هر صورت پیشنهاد می کنیم قبل از سفر، قیمت ها و خدمات آژانس های مسافرتی را باهم مقایسه کنید و بسته به شرایط خود بهترین را انتخاب کنید.

تذکر : بدلیل شیوع ویروس کرونا باید حداکثر 72 ساعت پش از پرواز تست کرونا انجام دهید و اگر نتیجه ی آزمایش منفی باشد میتوانید پرواز را انجام دهید.

در آخر با چند عکس از سفارت آمریکا در آنکارا به پرونده ی این مقاله خاتمه می دهیم 🙂

گالری عکس های سفارت آمریکا در آنکارا

 

سفارت آمریکا در آنکارا

 

بمب گذاری روبروی سفارت آمریکا در آنکارا

در روز یک فوریه 2013 یک بمب گذار انتحاری به سفارت آمریکا در آنکارای ترکیه حمله میکند و یک مامور امنیتی کشته و سه نفر هم زخمی میشوند.

 

ورودی سفارت

 

نمایی دیگر از سفارت ایالات متحده در ترکیه-آنکارا

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت وجود هرگونه سؤال یا ابهامی در قسمت نظرات مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت سؤالات شما را پاسخ خواهند داد.

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری

کرونا مصاحبات برندگان لاتاری 2020 را لغو کرد

سؤالات مصاحبه لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

شرح وظایف سفارت

سوالات متداول معرفی و آدرس سفارت آمریکا در آنکارا+راهنمایی های لازم برای مصاحبهصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: Paria
  2021-10-04

  سلام.سفارت امریکا تو انکارا برای برندگان لاتاری ایا ویزا میده؟
  • نویسنده دیدگاه: نویسنده
   2022-04-07

   سلام بله ایرانی های عزیز می توانند برای مصاحبه و دریافت ویزای لاتاری به این سفارت مراجعه بکنند.
 2. نویسنده دیدگاه: زلمی صاحب زاده
  2022-03-26

  سلام علیکم خوب هستی من تو افغانستان با آمریکایی ها کار می‌کردم مدارک دارم اما دولت جدید که آمدن مجبور شدم به ترکیه بیام الان تو بدترین شرایط زندکی میکنم از شما درخواست کمک دارم میشه هم کاری کنید
 3. نویسنده دیدگاه: Samira
  2022-04-12

  سلام خسته نباشید .من واکسن MMR رو نزدم و الان ک سرچ کردم گفته اگه کمتر از یک ماه به سفارت مونده نزنید به نظر شما بزنم یا نه ؟ و هزینه دکتر و آزمایشای ک میخوام ترکیه انجام بدم چقدر هست ممنون بابت پاسخگویی
  • نویسنده دیدگاه: fatemeh
   2022-04-12

   سلام برای راهنمایی در این خصوص لطفا در ساعت اداری با دفتر مجموعه تماس بگیرید.
 4. نویسنده دیدگاه: مهران
  2023-01-21

  سلام برندگان لاتاری2023 سفارت آنکارا چراهنوزجواب نمیده؟
 5. نویسنده دیدگاه: مهران
  2023-01-21

  سلام برندگان لاتاری2023 آمریکا،سفارت آنکارا چراهنوزدعوتنامه مصاحبه نفرستاده؟
  • نویسنده دیدگاه: poshtiban
   2023-02-15

   سلام و احترام در حال حاضر به خاطر زلزله ای که در ترکیه رخ داده است زمان مصاحبه بسیاری از برندگان لاتاری 2023 با تاخیر مواجه شده است اما متاسفانه قبل از وقوع زمین لرزه ترکیه نیز برای برندگان دوره 2023 تا کنون سفارت آنکارا رویکرد قابل توجه ای نداشته است.

نظر خودتان را ارسال کنید