پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

شرط تحصیلات دیپلم برای لاتاری گرین کارت

از سال 1995 لاتاری گرین کارت آمریکا برگزار می شود و تعداد 55000 ویزا برای این دسته بندی در هر سال در نظر گرفته می شود. اگرچه شرکت در لاتاری گرین کارت برای دریافت ویزا یکی از راحت ترین روش ها برای مهاجرت به آمریکا است اما یک سری شرایط اولیه دارد که باید رعایت شوند در غیر این صورت شما صلاحیت های لازم اخذ ویزا را نخواهید داشت و تمام زحمات و رویاهای بلندتان برای مهاجرت به ایالات متحده هیچ و پوچ می شود! یکی از این شرایط، شرط تحصیلات است که در ادامه با جزئیات آن را شرح میدهیم.

اگر قصد ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را دارید پس این مقاله از برتر مهاجر را با دقت و تا انتها بخوانید.

 

تحصیلات لازم برای شرکت در لاتاری

مهم ترین زمینه؛ داشتن پاسپورت کشور مجاز

 

کشور های مجاز و غیرمجاز در لاتاری

اول از همه اینکه اگر شما شهروند کشور هایی بجز بنگلادش، برزیل، چین (و منطقه ویژه اداری هنگ کنگ)، جمهوری دومینیکن، السالوادور، بریتانیای کبیر و سرزمین های آن (بجز ایرلند شمالی)، گواتمالا، هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، کانادا، کلمبیا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، کره جنوبی و ویتنام باشید یا حداقل از طرف یکی از والدین خود ملیت این کشور ها را داشته باشید، میتوانید در لاتاری گرین کارت شرکت کنید. حالا چرا شهروندانی که تماماً این ملیت ها را داشته باشند از شرکت در لاتاری منع شده اند؟ چون این برنامه هر ساله برای کشور هایی برگزار میشود که تعداد مهاجر کمتری به آمریکا فرستاده اند. در حال حاضر این کشور ها برای شرکت در لاتاری غیر مجاز اند.

دوم؛ تحصیلات یا کار مناسب

 

دیپلم یا سابقه کار تخصصی

اگر پاسپورت یکی از کشور های مجاز را دارید پس باید شرط بعدی را بررسی کنید. داشتن حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله یا حداقل سابقه کار 2 سال طی 5 سال اخیر. توجه داشته باشید که اگر یکی از این دو شرط را داشته باشید هم کافی است و نیازی نیست که حتما هم دیپلم و هم سابقه کار تخصصی داشته باشید. نکته ی دیگر اینکه این شرط فقط برای شخص اصلی ضروری است و دیگر زیر مجموعه ها نیازی به داشتن شرط تحصیلات یا سابقه کار ندارند. و این که اثبات کار تخصصی واقعا سخت است و خیلی وقت ها ممکن است قبول نکنند.

برای مطالعه جزئیات بیشتر راجع به کار تخصصی میتوانید به مقاله ” شرایط شغلی برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ ” از برتر مهاجر مراجعه کنید.

شرط تحصیلات

دیپلم فنی حرفه ای و هنرستان قابل قبول نیست و باید مدرک بالاتر ارائه داد

باید حداقل تحصیلات تا پایان دبیرستان یا تحصیلاتی معادل دیپلم دوازده ساله ی آمریکا داشته باشید. در واقع باید حداقل 12 سال تحصیلی (بدون احتساب مردودی) را گذرانده باشید و مدرک دیپلم داشته باشید. دقت کنید که تعداد سال های تحصیلی که گذرانده اید باید 12 سال باشد نه 11 سال! اگر دیپلم 11 ساله فنی دارید و شرط سابقه کار تخصصی را ندارید، برای ثبت نام مشکلی نخواهید داشت ولی بعد از برنده شدن باید حداقل تا زمان ارسال فرم برندگان چند ترم دانشگاه را گذرانده باشید یا دیپلم نظری اخذ کنید. برای این کار باید به اداره آموزش و پرورش منطقه ی خود مراجعه کنید.

اصلا چرا این شرط گذاشته شده؟

 

چرا باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشیم؟

به هر حال مهاجرانی که از سراسر دنیا به آمریکا که مهاجرت میکنند باید سطح تحصیلاتی قابل مقایسه و در حد با آنچه که در ایالات متحده وجود دارد، داشته باشند. کلمه ی high school به معنای دبیرستان یا متوسطه دوره دوم خودمان است. در آمریکا در بیشتر ایالات و مناطق طبقه بندی تحصیلات بدین صورت است : تا کلاس پنجم شامل دوره ابتدایی، از کلاس ششم تا هشتم شامل دوره راهنمایی و از کلاس نهم تا دوازدهم شامل دبیرستان می شود. گذراندن high school به این معنی است که با داشتن این سطح از تحصیلات برای وارد دانشگاه شدن در کشورتان واجد شرایط باشید و تحصیلات لازم را برای ورود به دانشگاه گذرانده باشید. مدارک دانشگاهی هم فاقد از رشته ی تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری واجد شرایط اند.

از اينکه تا انتهاي مقاله ” شرط تحصیلات برای لاتاری گرین کارت ” با ما همراه بوديد از شما سپاسگزاريم. در صورت وجود هر سؤال يا ابهامي ميتوانيد در قسمت نظرات مطرح کنيد. کارشناسان برتر مهاجر در اسرع وقت پاسخگوي سوالاتتان خواهند بود.

 

مطالب پيشنهادي توسط برتر مهاجر :

آیا داشتن مدرک زبان برای ثبت نام لاتاری اجباری است؟

ثبت نام دوشانسه، سه شانس لاتاری چگونه است؟

ویزای لاتاری چیست؟ (از ثبت نام لاتاری تا دریافت ویزای لاتاری)

آموزش کار با سایت onetonline برای بررسی امتیاز شغلی

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: میلاد
  2021-11-15

  بنده دیپلم و پیش انشگاهی علوم تجربی دارم ولی بخاطر یه سری مشکلات این دوسال آخر رو درس نخوندم ومعدلم خیلی پایین شدولی بعدش برای کنکور جبران کردم والان کارشناسی فوریت های پزشکی دارم بنظر شما اگه تو لاتاری برنده شم به معلدلم گیر میدن؟
  • نویسنده دیدگاه: نویسنده
   2021-11-16

   خیر ، مشکلی نداره

نظر خودتان را ارسال کنید