20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

ویزای مولتی آمریکا (مالتیپل)

ویزای مولتی آمریکا

ویزای مولتی آمریکا (مالتیپل):

ویزای مولتی آمریکا یک نوع خاص از ویزای توریستی آمریکا است که به وسیله آن می‌توانید فقط با یک بار اخذ ویزای توریستی، در یک بازه ی زمانی معین چندین بار وارد خاک یک کشورشوید.

به ویزای مولتی ویزای چند ورودی یا ویزای ورود چندگانه  نیز گفته میشود.

درادامه این مقاله به جزییات ویزای مولتی ایالت متحده میپردازیم.

ویزای مولتی آمریکا چیست ؟ (MULTI- US VISA )

درخواست ویزاهای توریستی، ویزاهای مربوط به کار و غیره می‌توانند به صورت ویزای مالتیپل صادر شوند.

ویزای مولتی به مسافران این کشوراجازه میدهد دریک بازه زمانی مشخص چند بار ورود به کشورامریکا را داشته باشند.

دارنده ویزا می‌تواند وارد ایالات متحده آمریکا شده ، خارج شود و دوباره وارد شود.

مدت زمان اعتبار

مدت زمان اعتبار ویزای مالتیپل بستگی به شرایط متقاضی داشته اما به طور کلی ده ساله یا پنج ساله صادر میشوند.

اگر اعتبار ویزا به طور مثال ده ساله باشد بدین معنا نیست که فرد میتواند ده سال در آمریکا اقامت داشته باشد. بلکه مدت زمان اقامت در هر ورود توسط افسر کنسولی تعیین میشود.

پس از مصاحبه و بررسی پروند توسط افیسر سندی به نام فرم I-94 داده میشود که مدت زمان مجاز اقامت دارنده ویزا درآن قید شده.

فرد دارنده ویزای مالتیپل اگر بیشترازمدت زمان مجاز در فرم I-94 اقامت داشته باشد مشمول اعمال قانون خواهد بود.

تفاوت ویزای مولتی با ویزای سینگل

همانطورکه گفته شد اولین تفاوت در ویزای مولتی و ویزای سینگل در تعداد دفعات ورود به کشور است.

در ویزای سینگل یکبار ورود به ایالت متحده دارید و بعد از بازگشت به کشور خود ویزای شما باطل میشود درصورتیکه ویزای مولتی تا پایان اعتبارویزا قابلیت ورود دوباره به خاک امریکا را میدهد .

تفاوت بعدی در مدت اعتبار ویزاست . ویزای سینگل 6 ماهه صادر میشود درحالیکه ویزای مولتی پنج ساله یا در صورت لزوم ده ساله صادر میشود . دوره این اعتبار از تاریخ صدور ویزا شروع می‌شود.

در ویزاهای توریستی امریکا بخش ENTRIES  تعداد دفعات ورود به امریکا را نشان میدهد که در ویزای سینگل عدد 1 و در ویزای مولتی حرف M درج شده است.

گاهی در این بخش اعداد 2 یا 3 نیز وارد شده است که نشان میدهد شخص میتواند 2 بار یا 3 بار وارد آمریکا شود . بنابراین یک راه تشخیص ویزای مولتی از سینگل توجه به بخش ENTRIES است .

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا

دریافت نوع مولتی ویزای امریکا بستگی به شرایط شخص متقاصی ویزا دارد.معمولا کسانی که مراودات کاری در امریکا دارند مشمول شرایط این ویزا شناخته میشوند.چرا که برای عقد قراردادها و شرکت در جلسات متعدد و برگزاری سمینارها مستلزم ورود و خروج های پیا پی هستند .

فرد متقاضی تنها میبایست مدارک مربوط به اثبات نیاز به ویزای مولتی را به سفارت ارایه دهد.تشخیص صلاحیت دریافت ویزای مولتی و مدت اعتبار آن توسط افسرکنسولی انجام میشود.

محدودیت های ویزای مالتیپل

به جز مزیتهایی که با داشتن ویزای مولتی به دست می اید باید دانست که یک سری محدودیتهایی نیز دارا میباشد. که عبارت هستند از : فاصله زمانی بین سفرها ، حداکثر زمان اقامت در هر سفر ، GOOD RECORD بودن یا همان عدم سو سابقه

فاصله زمانی بین سفرها : ممکن است بین هر ورود و خروج مستلزم سپری شدن یک بازه زمان مشخص باشید که این امر به کشورمبدا بستگی دارد.

حداکثر زمان اقامت در هر سفر: این مورد هم به کشور مبدا بستگی دارد.بطورمثال شهروندان برزیلی در هر بار ورود به امریکا 90روز میتوانند اقامت داشته باشند.

GOOD RECORD : از استانداردهای لازم برای دریافت ویزاهای موقت (غیر مهاجرتی) داشتن سوابق خوب در سفرهای پیشین است. علی الخصوص نداشتن سابقه اخراج از کشور و نداشتن سابقه کیفری

واجد شرایط بودن خود شرایطی دارد که هرساله دستخوش تغییرات است چرا که سهمیه بندی کشورها سالانه نوسان دارد.

ویزای مولتی آمریکا برای شهروندان ایران

در حال حاضربه دلیل نبود روابط دیپلماتیک بین کشور ایران و آمریکا برای ایرانیان امکان اخذ ویزای مولتی آمریکا وجود ندارد.مسافران ایرانی به مقصد آمریکا تنها با دریافت ویزای توریستی از نوع سینگل به مدت شش ماه میتوانند به آمریکا سفر کنند.  

 

سوالات متداول ویزای مولتی آمریکا (مالتیپل)صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391