20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

ویزای سینگل آمریکا

ویزا چیست

ویزای سینگل آمریکا

یک سند رسمی که به دارنده یا دریافت کننده آن مجوز ورود قانونی به یک کشور خارجی را می دهد ویزا می گویند . ویزا معمولا در پاسپورت،مهر زده یا چسبانده می شود.

ویزا انواع مختلفی دارد:

  1. ویزای سینگل یا یک بار ورود
  2. ویزای مولتیپل یا چند بار ورود

ویزای سینگل آمریکا 

ویزای سینگل آمریکا یکی از انواع ویزای توریستی آمریکا می باشد که امکان یکبارعبور از مرز و ورود به کشور صادر کننده ویزا را به شما می دهد.در اصل شما با این ویزا فقط اجازه یکبار سفر به کشور صادر کننده ویزا را دارید.

ویزای سینگل معمولا  به صورت آنلاین و از طریق فرم درخواست ویزا برای واجدین شرایط سریعا صادر می شود.

برای دریافت ویزا در حال حاضر استفاده از اینترنت بهترین و سریعترین روش است که به روشی مدرن برای دریافت بیشتر انواع مجوزهای سفر تبدیل شده است.

از جهتی دیگر نیز ویزا 2 نوع دارد:

1.ویزای غیر مهاجرتی : در این نوع ویزا شما شهروند آن کشور نمی شوید و فقط مسافر آن کشور هستید.

  1. ویزای مهاجرتی : در این نوع ویزا شما شهروند آن کشور می شوید و می توانید تمامی حقوق شهروندی را داشته باشید.

ویزای سینگل آمریکا جزو دسته ویزاهای غیر مهاجرتی به شمار می رود.

دریافت ویزای سینگل آمریکا برای همه یکسان نیست:

برای درخواست ویزای سینگل یا سایر انواع ویزاها بسته به مقصد سفر و ملیت مسافر، ممکن است لازم باشد مسیر طولانی تری را بگذراند.

برای تمامی شهروندان تمام کشورها دریافت ویزا قانونی جهانی دارد . سهولت یا دشواری دریافت هر ویزا بستگی به روابط بین کشورهای درخواست کننده و صادرکننده ویزا دارد ، بنابراین دریافت ویزای هر کشوری امری منحصر به فرد تلقی می شود.

آیا برای سفر به هر کشوری ویزا نیاز است؟

بسیاری از کشورها به شهروندان خود با توجه به سیاست ها و توافقنامه هایی که  برای ویزا دارند اجازه می دهند آزادانه و بدون نیاز به ویزا بین دو کشور رفت و آمد کنند و فقط به همراه داشتن مدارک معتبر شناسایی (پاسپورت) کافی است . به طور مثال شهروندان ترکیه و ایران برای سفر به کشورهای یکدیگر نیازی به ویزا ندارند . اما ایرانی ها برای سفر به آمریکا به ویزا نیاز دارند، زیرا هیچ توافقنامه ای بین دو کشور در این ارتباط وجود ندارد.

ویزای توریستی یا مسافرتی چیست؟

ویزای توریستی فقط برای مقاصد گردشگری و تفریحی که وارد یک کشور خارجی شده و برای مدت زمان از پیش تعیین شده ای در آنجا اقامت کند صادر می شود . این نوع ویزا به دارنده اجازه کار یا فعالیت تجاری و بازرگانی در کشور میزبان را نمی دهد. انجام هرگونه  کار یا فعالیت تجاری و بازرگانی خلاف قانون می باشد و مرتکب به عنوان مجرم شناخته می شود.

 

سوالات متداول ویزای سینگل آمریکاصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391