پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا در چیست؟

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا

در مقاله تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا در چیست؟ از برتر مهاجر در مورد مقایسه گرین کارت و تابعیت آمریکا، اقامت افرادی که کارت سبز دارا می‌باشند، موانعی که گرین کارت ایجاد می‌کند، فرایند دریافت شهروندی ایالات متحده آمریکا و اعتبار دهی به گرین کارت بحث خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا در چیست؟ می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید.

افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا دارند هدف دریافت اقامت دائم قانونی در ایالات متحده آمریکا دارا می‌باشد. شما با دریافت گرین کارت می‌توانید بعد از 5 سال اقامت در ایالات متحده آمریکا، شهروندی دریافت نمایید. یکی از تفاوت‌های گرین کارت یا همان کارت سبز با تابعیت آمریکا، این است کارت سبز به شهروندی ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا

با داشتن اقامت دائم با گرین کارت می‌توانید یک زندگی شبه شهروندی در آمریکا داشته باشید. با این حال یک سری از امکانات و مواردی وجود دارد که تنها در دسترس شهروندان آمریکایی می‌باشد. از جمله مواردی که تنها شهروندان آمریکایی می‌توانند استفاده نمایند، رأی دادن در انتخابات، کاندیدای برای انتخابات، کار در دولت فدرال، شهریه کمکی برای آموزش‌های عالی می‌باشد. مواردی دیگر نیز وجود دارد که در شرایطی خاص اتباع خارجی می‌توانند بهره‌مند شوند.

اسکان قانونی برای گرین کارت

یکی از اوامر خیلی مهم پس از مهاجرت دریافت اقامت دائم به صورت کاملاً قانونی می‌باشد. اشخاصی که گرین کات یا همان کارت سبز را دارا باشند می‌توانند به راحتی و کاملاً قانونی در ایالات متحده آمریکا زندگی، کار و تحصیلات داشته باشند. روش‌های متفاوتی هستند که به صورت قانونی اقامت دائم را می‌توان دریافت نمایید. این روش‌ها به شرح زیر می‌باشد.

داشتن حمایت مالی از طرف کارفرما، همسر یا اعضای خانواده

درخواست پناهندگی

برنده شدن در لاتاری

اخذ گرین کارت (کارت سبز)

پس از درخواست کارت سبز و دریافت اقامت دائمی به طور قانونی از ویژگی‌های زیر می‌توان بهره‌مند شد:

زندگی، تحصیلات و کار در آمریکا به طور مادام‌العمر

آزادانه سفر کردن به بیش از 150 کشور دنیا

ارسال دعوت نامه برای اعضای خانواده‌تان جهت مهاجرت و دریافت کارت سبز بدون هیچ مانعی

از مواردی که باعث استرداد اتباع خارجی از خاک آمریکا می‌باشد، نقص قوانین مقررات مهاجرتی، مرتکب شدن به جرم، رفتارهای وحشت‌افکنی و یا جاسوسی است.

موانع کارت سبز

از موانعی که باید به آن توجه شود، دور نبود بیش از حد از خاک آمریکا می‌باشد. همان طور که سفر به کشورهای دیگر محدودیت وجود ندارد اما باید به زمان نبودن در خاک آمریکا توجه نمایید. در صورتی  افراد زمان طولانی مدت از خاک آمریکا دور باشند باعث می‌شود اقامت قانونی‌شان باطل شود.

فرایند دریافت شهروندی ایالات متحده آمریکا

علاوه بر اینکه داشتن پنج سال متوالی اقامت دائم با کارت سبز می‌توانید شهروندی آمریکا را دریافت نمایید، روش‌های دیگر نیز وجود دارد که می‌توان شهروندی ایالات متحده آمریکا را دریافت نمایید.

متولد شده در خاک آمریکا باشید.

متولد والدین تبعه آمریکایی

گذراندن کودکی در خاک آمریکا در حالی که پدر و مادر زیر نظر دکتر باشد.

نام نویسی در ارتش ایالات متحده می‌باشد

اعتبار دهی مرتب برای کارت سبز

افرادی موفق به دریافت شهروندی از آمریکا را نداشته باشند، تا زمان دریافت آن هر 10 سال باید آن را تمدید نمایند. هزینه تمدید هر بار گرین کارت 540 دلار می‌باشد. در صورتی این کارت به هر دلیل از بین برود برای درخواست مجدد آن باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنید.

ساکنان دائمی قانونی باید کارت سبز خود را هر 10 سال تجدید کنند. هر بار آنها باید USCIS را به مبلغ 540 دلار پرداخت کنند. اگر برنامه شما برای زندگی چندین دهه در ایالات متحده است، این به راحتی می‌تواند به کمک شما بیاید. به علاوه، اگر کارت سبز شما از بین رفته، آسیب دیده یا دزدیده شود، باید مبلغ دیگری را برای جایگزینی آن پرداخت کنید.

برای دعوت خانواده خود باید شهروند آمریکا باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. نکته دیگر این است اگر شما با شهروند آمریکایی ازدواج نمایید می‌توانید به راحتی کارت سبز خود را دریافت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا در چیست؟ با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا در چیست؟ می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام