پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا

در مقاله حقوق دارندگان گرین کارت از برتر مهاجر در مورد گرین کارت و حقوق افرادی که این کارت را دارند و مسئولیت این افراد در برابر این کارت را بررسی خواهیم نمود. در انتهای این مقاله افرادی که دارنده گرین کارت آمریکا هستند با افرادی که شهروند آمریکا هستند مقایسه خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا می‌توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

 

آشنایی با گرین کارت آمریکا

نام دیگر این کارت، کارت سبز می‌باشد. افرادی که کارت سبز دارا باشند می‌توانند اقامت دائم آمریکا را داشته باشند. البته در بعضی از کشورها برای دریافت اقامت دائم کارت سبز ارائه می‌دهند. گرین کارت آمریکا به افراد اجازه می‌دهد که با اقامت دائم، کار، زندگی، تحصیل و … نمایند. از جمله راه‌های که می‌توانید این کارت را دریافت نمایید دعوت خانواده، دعوت کاری، بخت آزمایی لاتاری و پناهندگی می‌باشد. از دیگر روش‌های اخذ گرین کارت داشتن رکوردهای جهانی و مقامات اول تا سوم در حوزه‌های علمی و ورزشی در سطح بین‌المللی می‌باشد.

حقوق دارندگان گرین کارت

حقوق دارندگان گرین کارت

حقوق دارندگان گرین کارت

افرادی که موفق به دریافت گرین کارت ایالات متحده آمریکا بشوند همانند شهروندان آمریکایی داری یک سری حقوق می‌باشند. از اولین حقوق داشتن حق کار و زندگی در هر جایی از ایالات متحده می‌باشد. این حق برای افراد تا زمانی که در قالب قانون باشند پا برجا می‌باشد. اشخاصی که دارنده گرین کارت باشد می‌توانند آزادانه هر گونه شغلی که در قوانین صلاحیت آن‌ها تأیید شده انتخاب نمایند. یک سری مشاغل به دلیل امنیتی بودن آن‌ها به اتباع خارجی داده نمی‌شود.

افرادی که دارنده گرین کارت هستند تابع قوانین فدرال و قوانین ایالتی و محلی آمریکا باشند. از دیگر مزایای داشتن کارت سبز، دسترسی یک سیستم آموزش عالی به طور رایگان می‌باشد. با داشتن این کارت می‌توانید در بهترین دانشگاه دنیا تحصیل نمایید. اشخاصی که گرین کارت ایالات متحده آمریکا را دارا می‌باشند می‌توانند از مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در حد جهانی استفاده نمایند. افرادی که بخواهند می‌توانند با اقامت دائم می‌توانند تابعیت آمریکایی دریافت نمایند. گفتنی است که شما می‌توانید با این کار به هر کجا سفر نمایید.

 مسئولیت دارنده گرین کارت

مسئولیت دارنده گرین کارت

 مسئولیت دارنده گرین کارت

همان طور که داشتن گرین کارت آمریکا یک سری مزیت‌ها و حقوقی برای صاحب آن ایجاد می‌کند همان طور یک سری تکالیف و یک سری وظایف تحمیل می‌کند. افرادی که گرین کارت داشته باشند و کسب و کاری برای خود راه اندازی کرده باشند، مشمول قوانین و مقررات مالیاتی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. همین سبب باعث شده که افراد موظف به ارسال اظهار نامه مالیاتی به طور سالانه باشند. طی اظهار نامه باید تمامی درآمد و هزینه‌های طی یک سال را باید به مقامات مالیاتی آمریکا گزارش نمایند. گفتنی است که درآمدی که گزارش می‌شود باید درآمد ناخالص باشد.

از دیگر مسئولیت ها رفتن به خدمت سربازی در سن 18 تا 25 سال می‌باشد. البته سربازی در آمریکا به طور داوطلبانه می‌باشد. اشخاصی که به طور داوطلبانه در این خدمت نظام شرکت نمایند می‌توانند در آینده در صورتی که آمریکا دچار جنگ شود در آن شرکت کنند. گفتنی است که با پیوستن در جنگ‌ها در ایالات متحده از مزایای فوق‌العاده هم برای خود و هم خانواده فرد پیش بینی شده است. یک مورد مهم که باید به آن اشاره نمود افرادی دارنده گرین کارت آمریکا می‌باشد باید از ساختار دموکراتیکی آمریکا پیروی نمایند.

آیا دارندگان گرین کارت و شهروند آمریکایی تفاوتی دارند؟

قطعا تفاوت دارند؛ دارندگان گرین کارت به عنوان اتباع خارجی شناخته می شود ولی شهروندان آمریکایی تبعه خود آمریکا هستند. دارندگان گرین کارت  نمی توانند در انتخابات شرکت کنند و همچنین نمی توانند به عنوان نامزد انتخاباتی نام نویسی نمایند. شهروندان آمریکایی آسان تر می توانند فامیل خود را به آمریکا دعوت نمایند و همچنین می توانند در شغل ها فدرال مشغول به کار شوند. در صورتی که دارندگان گرین کارت امکان از دست دادن اقامت دائمی ایالات متحده آمریکا را دارند. گرفتن شهروندی برای دارندگان گرین کارت  بعد از پنج سال می باشد که کاری بسیار دشوار می باشد.

از اینکه تا انتهای مقاله حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام