پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

آمریکا به برندگان لاتاری چه امتیازاتی می دهد؟

امتیازات آمریکا به برندگان لاتاری

زندگی در آمریکا یکی از آرزوی های قلبی اکثر افراد دنیا است؛ بالا بودن استاندارد ها در سطح زندگی، تحصیل و کار، این قاره را به یکی از محبوب ترین مکان ها برای مهاجرت تبدیل کرده. مهاجرت به آمریکا از پیچیده ترین و سخت ترین نوع مهاجرت در کل دنیا است. یکی از راه هایی که مهاجرت به آمریکا را ساده و سریع کرده، لاتاری است. سالانه بیش از 10 میلیون نفر در این قرعه کشی شرکت می کنند که تنها 55.000 نفر خوش شانس در این بین وجود دارد.

اجازه دهید در همین ابتدا تکلیفمان را با سؤال مقاله روشن کنیم؛ برندگان لاتاری به محض دریافت گرین کارت می توانند مانند شهروندان آمریکا یک زندگی، تحصیل و کار نرمال داشته باشند. یک سری از افراد بر این باورند که با برنده شدن در لاتاری به آن ها پول، ماشین و خانه داده می شود، در صورتی که به این شکل نیست و دولت آمریکا به جز آزادی در زندگی، تحصیل و کار هیچ چیز دیگر به برندگان لاتاری ارائه نمی دهد.

در این مقاله از مجموعه برترمهاجر به موضوعاتی خواهیم پرداخت که برندگان بعد از مهاجرت به آمریکا باید به آن ها توجه کنند. حتماً این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا بعد از مهاجرت خود به آمریکا به مشکلات پیش بینی نشده برخورد نکنید.

وضعیت زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

به طور کلی انسان ها زمانی که در شرایط و مکان جدید برای زندگی قرار می گیرند کمی شرایط آن ها دچار آشفتگی می شود. افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند در چند ماه اول ممکن کمی شرایط سختی را تجربه کنند اما بعد از آن به تدریج معنی زندگی واقعی را می فهمند. به طور کلی افرادی که از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت می کنند باید سری اقداماتی را انجام دهند که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

مطلب پیشنهادی: شرایط زندگی در امریکا پس از مهاجرت از طریق لاتاری گرین کارت به چه صورت می باشد؟

برندگان لاتاری که موفق می شوند نظر آفیسر را جلب کنند برای آن ها یک نامه پلمپ شده ارائه می شود، این نامه زرد را باید به مسئول پاسپورت که در فرودگاه آمریکا است، تحویل دهند. به محض ورود به فرودگاه این نامه در دست داشته باشید تا بتوانید از مسئولان فرودگاه راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

اقدامات مورد نیاز در فرودگاه آمریکا

قبل از اینکه به فرودگاه آمریکا برسید این نکته را بدانید که برای رفتن به آمریکا می توانید دو نوع پرواز را انتخاب کنید؛ نوع اول پرواز چند توقف خواهید داشت که این نوع هم هزینه و زمان پروازتان زیاد خواهد شد اما می توانید در بین راه استراحت داشته باشید. نوع دوم پرواز بدون توقف است که حدوداً 15 ساعت پرواز است که این نوع پرواز ممکن است برای شما کمی کسل کننده باشد. (البته به این نکته توجه کنید به دلیل نبود پرواز مستقیم از ایران به آمریکا، ایرانیان عزیز مجبور هستند یک توقف در این پرواز داشته باشند). زمانی که به فرودگاه آمریکا نزدیک می شود یک فرم در اختیار شما قرار می گیرد که باید آن تکمیل کنید؛ این فرم آبی رنگ مربوط به گمرک است که شما اطلاعات شخصی خود، پول نقد، خوراکی ها و اشیاء گرانبهای خود را یادداشت کنید. در پر کردن این فرم از دروغگویی بپرهیزید تا هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید.

مدارک مورد نیاز در فرودگاه

  • برگه گمرک که در هواپیما تکمیل کرده اید
  • نامه زرد رنگ که مخصوص لاتاری است.
  • پاسپورت به همراه ویزای لاتاری که ضمیمه شد

ثبت نهایی آدرس فرد برنده و ارائه گرین کارت موقت

بعد از تأیید هویت شما در فرودگاه باید آدرس دقیقی که می خواهید در آنجا سکونت داشته باشید را مطرح کنید، البته اگر آدرسی که در سفارت مطرح کردید تغییر نکرده نیازی به پر کردن فرم برای آدرس ندارید. توجه کنید که گرین کارت اصلی زمانی که صادر می شود به آدرسی که مطرح کردید، ارسال می شود.

بعد از تأیید نهایی آدرس از شما خواسته میشه که وسایل و خوراکی هایی که همراه خود دارید را در برگه مربوطه یادداشت کنید؛ سعی کنید هنگام نوشتن این موارد صادق باشید چرا که ممکن است وسایل شما را بازرسی کنند. پیشنهاد ما این است که وسایل و بار کمتری همراه داشته باشید تا در صورت بازرسی وسایل زمان کمتری از شما گرفته شود.

در نهایت بعد از طی کردن مراحل تأیید آدرس و اقدامات گمرک روی ویزای شما مهری زده می شود که حکم گرین کارت موقت برای شما دارد و این مهر تا یک سال معتبر خواهد بود.

وسایل و خوراکی های مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا

یکی از مواردی که ذهن افراد برنده را به خود مشغول می کند، وسایل و خوراکی های مورد احتیاج در آمریکا است. واقعیت این است که نباید حجم زیادی از وسایل و خوراکی را همراه خود داشته باشید و تنها وسایل ضروری و خوراکی برای دو الی سه روز کافی است. توجه کنید که از بردن گیاهان دارویی تا حد ممکن خودداری بفرمایید.

به هیچ عنوان بابت خوراکی و وسایل مورد نیاز در آمریکا نگران نباشید چرا که در فروشگاه های آمریکا مواد غذایی مخصوص مسلمانان وجود دارد و در مورد وسایل نیز می توانید آن ها را به مناسب ترین قیمت ها تهیه کنید.

راستی به خاطر داشته باشید که قبل از مهاجرت به آمریکا یک کفش مرغوب و باکیفیت تهیه کنید چون در آمریکا قیمت کفش زیاد است و شما با این کار تا مدت ها نیاز به کفش در آمریکا نخواهید داشت.

پیدا کردن مسکن در آمریکا

یکی از مواردی که می تواند 80% استرس و دغدغه شما کاهش دهد، وجود یک مکان برای استراحت بعد از گذراندن یک مسافت طولانی است. پس حتماً قبل از اینکه به خاک آمریکا برسید در ایران به فکر یک مکان باشید؛ این مکان می تواند خانه دوستان و آشنایان باشد یا اینکه از طریق سایت های اجاره مکان یک هتل یا خانه اجاره کنید؛ برای اجاره این مکان ها می توانید از سایت های Booking, Hotels, Expedia استفاده کنید.

برای پیدا کردن یک مکان برای زندگی بهتر است از وکلا یا مؤسسات مهاجرتی استفاده نکنید؛ در واقع اگر نتوانستید از روش های بالا مکانی پیدا کنید، در آخرین گزینه از این مؤسسات یا وکلا استفاده کنید.

گرفتن سوشیال (Social Security Number)/ (SSN)

سوشیال حکم کارت ملی ایران شما در آمریکا را دارد؛ در صورتی SSN نداشته باشید نمی توانید هیچ اقدامی انجام دهید. برای گرفتن SSN عجله نکنید، تقریباً حدود یک هفته بعد از ورود خود می توانید به یکی از مراکز Social Security در نزدیک محل زندگی خود، برای دریافت سوشیال خود اقدامات لازم انجام دهید.

گرفتن گرین کارت (green card)

بعد از گرفتن سوشیال یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام دهید، اخذ گرین کارت است. البته برای اخذ گرین کارت می توانید از داخل ایران هم اقدام کنید. هزینه ای که بابت درخواست گرین کارت باید بپردازید حدود 220 دلار است. برای پرداخت این هزینه نیاز به کارت های پرداخت بین المللی دارید؛ در صورتی که حساب بانکی در آمریکا ندارید می توانید از شرکت های پرداخت بین المللی داخل ایران کمک بگیرید. بعد از اینکه مراحل اداری مورد نیاز را گذراندید، گرین کارت شما به آدرسی که داخل فرودگاه تأیید کردید ارسال خواهد شد.

باز کردن حساب در آمریکا

روند بازکردن حساب در آمریکا همانند ایران است که شما بعد از ارائه درخواست به شما فرمی داده می شود. بعد از پر کردن فرم و طی کردن مراحل اداری برای شما یک حساب افتتاح می شود که همان لحظه می توانید کردیت کارت خود را دریافت کنید. به این نکته توجه کنید که اکثر بانک های آمریکا هنگام بازکردن حساب از شما SSN می خواهند پس پیشنهاد می کنیم ابتدا برای سوشیال خود اقدام کنید سپس برای افتتاح حساب اقدام کنید.

خدمات برترمهاجر

دوستانی که لاتاری برنده شدند مجموعه برتر مهاجر به آن ها کمک می کند تا بتوانند یک مهاجرت اصولی به آمریکا از طریق لاتاری را تجربه کنند. خدمات برتر مهاجر برای لاتاری شامل پر کردن فرم های مربوطه، نامه نگاری های لازم و هماهنگی مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری است که به صورت تخصصی ارائه می شود. برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم می توانید با کارشناسان برترمهاجر در ارتباط باشید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام