30 درصد تخفیف پکیج ها و خدمات: dv2023

هزینه های زندگی در امریکا چقدر است؟

در این مقاله از برتر مهاجر در مورد میانگین هزینه‌های زندگی در آمریکا که شامل هزینه اجاره خانه، مخارج خورد و خوراک، مخارج درمانی، هزینه حمل و نقل عمومی، مخارج اینترنت، هزینه تلویزیون کابلی و هزینه تحصیلات می‌شود، صحبت خواهیم کرد. همچنین در انتهای مقاله به پنج تا از گران‌ترین ایالت‌ها اشاره می کنیم.

هزینه های زندگی در آمریکا چقدر است؟ آپدیت 2021

هزینه زندگی در امریکا

 

اغلب افرادی که قصد مهاجرت دارند، آمریکا را به عنوان گزینه اول خود انتخاب می کنند. زندگی در آمریکا یک زندگی تماماً غربی و برای خیلی ها رویایی است. یک جمله ی معروف هست که : کل اروپا در مقابل آمریکا دهاتی بیش نیست! اما سؤال اینجاست که چرا این جمله را برای این دو قاره پیشرفته به کار می‌برند؟ جذابیت زندگی در آمریکا چندین برابر بیشتر از اروپا است و البته به همان اندازه هم مخارجش بالاتر است.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با جزییات به بررسی این مخارج بپردازیم. برای افرادی که می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند، مرور این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

میانگین خرج و مخارج زندگی در آمریکا

 

 

اگر بخواهیم در مورد سبک‌های مختلف زندگی مثالی بزنیم: بعضی خانوارها کیفیت غذا و قیمت آن برایشان مهم می‌باشد. پس تصمیم به خرید  از رستوران یا فروشگاهی میگیرند که نسبت قیمت به خدمات و کیفیت کالا منصفانه باشد. ولی برخی دیگر علاوه بر کیفیت کالا یا غذا، لاکچری بودن آن برایشان اهمیت دارد و از رستوران و فروشگاهی استفاده می‌کنند که به اصطلاح لوکس باشد. واضح تر این است که برخی افراد، به اصطلاح برند باز هستند و فقط لباس و کیف و کفش مارک می خرند ولی شخصی دیگر ممکن است فقط کیفیت پوشاک برایش مهم باشد.

از دیگر مواردی که سبک زندگی را تعیین می‌دهد می‌توان به مدل خودرو، محل زندگی، مبلمان و اثاثیه منزل، آرایشگاه و خدمات زیبایی، باشگاه ورزشی، رفتن به تئاتر، تفریحات، سفرهای خارجی و … اشاره نمود. محاسبه میانگین هزینه‌ها نه تنها در آمریکا بلکه در تمامی کشورهای جهان به فاکتورهای ذکر شده بستگی دارد.

البته جدای از سبک زندگی، ایالتی هم که در آن زندگی می کنید، بسیار تعیین کننده است. ایالاتی مانند لس‌آنجلس، نیویورک و هاوایی به عنوان پر هزینه‌ترین ایالات شناخته می‌شوند. مخارج این ایالت‌ها نسبت به دیگر ایالات آمریکا بالاتر است. با “مطالعه مقاله هزینه های زندگی در آمریکا چقدر است؟” و “مشاغل پردرآمد امریکا” از برتر مهاجر می توانید با یک جمع و تفریق ساده، میزان دخل و خرج تان در آمریکا را برآورد کنید.

هزینه اجازه خانه

 

 

هزینه اجاره خانه جزو اساسی‌ترین هزینه‌ها در بین تمامی موارد است و باید برنامه ریزی و دقت زیادی برای آن صرف کنید. علت دقت زیاد این است که 35 تا 40 درصد از هزینه‌ها مربوط به اجاره مسکن است. طبق نظر مشاوران مالی آمریکا، افرادی که حدود یک سوم از حقوق و دستمزدشان را بتوانند به هزینه اجاره اختصاص دهند دارای زندگی نسبتاً مناسبی هستند.

هزینه یک آپارتمان یک خوابه و دو خوابه در نیویورک به طور میانگین به ترتیب 2595 دلار و 2700 دلار است. در ایالات کوچک‌تر و کم هزینه‌تر یک آپارتمان یک خوابه چیزی حدود 800 دلار است. گفتنی است که در صورتی که بتوانید در آمریکا یک هم خانه برای خود پیدا کنید این هزینه نصف خواهد شد.

هزینه خورد و خوراک

 

 

این مورد نیز به استایل زندگی کردن افراد بستگی دارد. مخارج خورد و خوراک جزو هزینه‌های قابل توجه است و از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوع مخارج حتی به تعداد دفعات رفتن به رستوران‌های ایتالیایی نیز بستگی دارد. هزینه خورد و خوراک حدوداً بین 35 تا 40 در صد هزینه‌های در ماه را تشکیل می‌دهند.

برای نمونه تعدادی از مایحتاج یک زندگی متوسط در زیر لیست شده اند. (قیمت‌های زیر در تاریخ 1400/03/31 به روز شده اند.برای اطلاع از جزییات بیشتر، به جداول انتهای مقاله نگاهی بیندازید.)

گوشت گوساله: گوشت گوساله درجه 1 حدوداً 13 دلار به ازای هر کیلو است.

فیله مرغ: هر یک کیلوگرم فیله مرغ تقریباً 9 دلار قیمت دارد.

شیر پاستوریزه: شیر پاکتی یک لیتری قیمتی مابین 53 سنت تا 1.80 دلار دارد.

برنج: میانگین قیمت یک کیلوگرم برنج، 4 دلار است.

آب معدنی: آب آشامیدنی بزرگ چیزی کمتر از 2 دلار است.

سیگار: هر پاکت سیگار به طور میانگین 8 دلار قیمت دارد.بسته به برند مصرفی این قیمت متغیر است.

هزینه‌های درمانی در آمریکا

 

 

در این مورد در صورتی که فرد بیمه درمانی نداشته باشد باید هزینه‌های گزافی بابت خدمات درمانی پرداخت کند. مانند دیگر کشور ها، یکی از پر هزینه‌ترین خدمات درمانی، خدمات دندانپزشکی است و طبیعتاً دندان پزشکی جزو مشاغل پردرآمد آمریکا بشمار میرود. (در این خصوص می توانید به مقاله “مشاغل پر درآمد آمریکا” از برتر مهاجر مراجعه کنید.)

بحث بیمه درمانی در آمریکا بحث داغ و پر تب و تابی است. این مباحث در زمان ریاست جمهوری آقای باراک اوباما به اوج خود رسید و در حال حاضر یکی از موارد واجب در بین شهروندان آمریکایی محسوب می شود. تعرفه های بالای خدمات درمانی در آمریکا باعث شده تا شهروندان آمریکایی بیشتر به فکر پیشگیری باشند تا درمان!

هزینه ویزیت یک دکتر عمومی حول و حوش 112 دلار است. هر برگ آنتی‌بیوتیک نیز تقریباً 24 دلار و هزینه درمان برای سرماخوردگی معمولی، تقریباً 7 دلار است.

هزینه حمل و نقل در آمریکا

 

 

این مورد از هزینه هایی است که تقریبا هر روز با آن سروکار دارید. شهروندان برای رفتن به سر کار یا دانشگاه نیاز دارند که از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند. همین موضوع باعث شده تا مخارج حمل و نقل عمومی سهم بزرگی از هزینه ها را به خود اختصاص دهد. گفتنی است در صورت که اشخاص بخواهند از وسیله نقلیه شخصی استفاده نمایند تقریباً باید همان هزینه را متحمل شوند. از جمله هزینه‌های مطرح برای استفاده از وسیله نقلیه شخصی می‌توان به هزینه سوخت، بیمه و استهلاک اشاره  نمود. به عنوان مثال در صورتی که شخص بخواهد از خودرو شخصی خود استفاده کند، باید برای هر لیتر بنزین مبلغ 55 سنت بپردازند.

هزینه کرایه تاکسی برای هر کیلومتر تقریباً کمتر از 2 دلار و کرایه اتوبوس برای هر بلیط کمتر از 3 دلار است. شهروندان می‌توانند با پرداخت 120 دلار در ماه به طور نامحدود از حمل و نقل عمومی بهره مند شوند.

هزینه اینترنت و تلویزیون کابلی

 

 

در ایالات متحده آمریکا جهت استفاده از تلویزیون باید به صورت ماهانه یا سالیانه مبلغی را بپردازید. به این مدل از تلویزیون ها سیستم پخش کابلی گفته می شود. این سیستم به جز آمریکا در بعضی از کشور های دیگر نیز وجود دارد. این خدمات با تعرفه 20 دلار در ماه شروع می شود. در حداکثر تعرفه باید 100 دلار به طور ماهانه پرداخت کنید.

هزینه اینترنت در ایالات متحده آمریکا به طور متوسط 55 دلار در ماه است. گفتنی است که سرعت اینترنت در کمترین حالت 60 مگابیت بر ثانیه است. این یعنی یک فیلم سینمایی با حجم متوسط را می توانید در کمتر از نیم دقیقه دانلود کنید!

مخارج تحصیلی در آمریکا

 

 

خرج و مخارج تحصیلات در ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد است. البته این هزینه ها در ایالات مختلف آمریکا متغیر بوده ولی بطور کلی آمریکا جزو کشور های گران قیمت برای تحصیل است. گفتنی است مدارس و دانشگاه های غیر انتفاعی به مراتب نرخ بیشتر برای تحصیلات دارا می باشد.

برای نمونه نرخ پیش دبستانی و مهدکودک خصوصی، 954 دلار در ماه است. این نرخ برای مدرسه ها در مقاطع ابتدایی و راهنمایی چیزی حدود 25000 دلار به طور سالانه و مخارج تحصیلات در دانشگاه دولتی چیزی حدود 10000 دلار برایتان آب می خورد!

تمامی تعرفه های ذکر شده برای تحصیلات در آمریکا به طور میانگین است بسته به محل تحصیل، بالا و پایین می شود.

پر هزینه‌ترین ایالات برای زندگی

در این بخش از مقاله “هزینه زندگی در امریکا چقدر است؟” به بررسی پنج تا از گران ترین ایالات آمریکا میپردازیم.

افرادی که می‌خواهند در این ایالت ها زندگی کنند باید از درآمد خوبی برخوردار باشند. متوسط درآمد سالانه برای زندگی در این شهرها باید 85000 دلار باشد. در غیر این صورت هیچ توجیهی برای ماندن در این ایالت ها نخواهید داشت. 5 تا از گران ترین ایالات آمریکا به شرح ذیل اند:

هاوایی (Hawaii)

هاوایی گران ترین ایالت آمریکا است. متوسط قیمت خرید یک خانه در هاوایی 1,158,492 دلار و میانگین صورت حساب ماهیانه 388.65 دلار است. قیمت کالا های اساسی فیزیکی-بطور مثال یک گالن شیر- بیشتر از هرجای دیگری در ایالات متحده است چون باید به وسط اقیانوس آرام منتقل شوند تا به هاوایی برسند. همین هزینه های حمل و نقل باعث شده تا قیمت ها در این این ایالت نسبت به دیگر ایالات 88% افزایش داشته باشد.

نیویورک (New york)

هزینه های هنگفت در نیویورک از مراقبت های لازم برای کودک گرفته تا مسکن و پوشاک و … همگی باعث شده اند این شهر علی الخصوص بخش منهتن به یکی از گران ترین ایالات آمریکا تبدیل شود. با این حال با زندگی در خارج از شهر نیویورک می توان هزینه ها را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داد. میزان متوسط حقوق دریافتی در این ایالت با 63,970 دلار در سال بوده و نیویورک از لحاظ بالاترین میانگین درآمد رتبه دوم در آمریکا را دارد.

ماساچوست (Massachusetts)

بالاترین درآمد سرانه (میزان تولید ناخالص تقسیم بر جمعیت) در آمریکا متعلق به ماساچوست است با 65,680 دلار. آمار 41 درصدی جمعیت تحصیل کرده با حداقل مدرک لیسانس هم لقب ایالتی با بیشترین میزان تحصیل کنندگان در آمریکا را به ماساچوست اعطا کرده است. بوستون مرکز این ایالت،یکی از بزرگترین شهر های دانشگاهی آمریکا است و همچنین سریعترین روند رشد در بازار کاری را در سال 2019 طی کرده است. قیمت خانه در این ایالت رنج متوسطی در حد 429000 دلار دارد و حدود دو سوم از ساکنان صاحب خانه اند.

کالیفرنیا (California)

ایالت کالیفرنیا جمعی از شهر های گران قیمت آمریکا را در خود جای داده است شهرهایی مانند : سن خوزه، سانفرانسیسکو، سن دیگو، اوکلند و لس آنجلس. قیمت خانه در نزدیکی این شهر ها به بالاترین حد ممکن خود می رسد تا جایی که میانگین قیمت خانه در این ایالت چیزی بالاتر از حد متوسط و رقم 518,000 دلار را نشان می دهد. علاوه بر این در کالیفرنیا بالاترین نرخ مالیات بر درآمد با 13.3% از یک درآمد میانگین 61,290 دلار را دارد. هر گالن گازوئیل نیز 4 دلار قیمت دارد.

مریلند (Maryland)

در هر نقطه ی مریلند هم که باشید می توانید با کمترین زحمت به واشنگتن رفت و آمد کنید تا از مزایا و درآمد بالای آنجا بهره مند شوید. (متوسط حقوق سالانه در مریلند و واشنگتن به ترتیب : 60,230 و 72,600 دلار است). میانگین قیمت خانه در مریلند کمتر از حد متوسط و حدود 279,000 دلار است و جالب است بدانید مریلند بیشترین درصد صاحب خانه را در بین ایالات گران قیمت آمریکا، با 67% از ساکنان دارای خانه دارد.

در ادامه با جزییات بیشتری به هزینه های روزمره در آمریکا می پردازیم :

غذا های رستوران میانگین قیمت رنج قیمتی
یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 15 دلار از 9 تا 28 دلار
یک وعده غذایی دو نفره در یک رستوران سطح متوسط- سه پرس غذا 60 دلار از 40 تا 100 دلار
یک وعده غذایی در مک دونالد 8 دلار از 7 تا  10 دلار
یک لیوان کاپوچینو سایز متوسط 4.30 دلار از 2.25 تا 6 دلار
کوکا کولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری) 1.91 دلار از 1.45 تا 3 دلار
یک بطری 0.33 لیتری آب 1.54 دلار از 1 تا 2.20 دلار

 

 

اقلام فروشگاهی میانگین قیمت رنج قیمتی
یک پاکت شیر یک لیتری 86 سنت از 53 سنت تا 1.80 دلار
نان سفید 500 گرمی 2.73 دلار از 1.32 تا 5.25 دلار
یک کیلوگرم برنج 3.98 دلار از 1.87 تا 7.72 دلار
12 عدد تخم مرغ 2.30 دلار از 99 سنت تا 4.41 دلار
یک کیلوگرم پنیر محلی 11.10 دلار از 5.71 تا 22.48 دلار
یک کیلوگرم فیله مرغ 9.20 دلار از 4.37 تا 17.57 دلار
یک کیلوگرم گوشت گاو 12.62 دلار از 6.61 تا 19.84 دلار
یک کیلوگرم سیب 4.53 دلار از 2.16 تا 8.80 دلار
یک کیلوگرم موز 1.56 دلار از 1.02 تا 4.41 دلار
یک کیلوگرم پرتقال 3.97 دلار از 1.54 تا 9.92 دلار
یک کیلوگرم گوجه 4.27 دلار از 1.90 تا 7.47 دلار
یک کیلوگرم سیب زمینی 2.58 دلار از 88 سنت تا 6.59 دلار
یک کیلوگرم پیاز 2.59 دلار از 1.23 تا 5.81 دلار
یک عدد کاهو 1.64 دلار از 99 سنت تا 3.51 دلار
بطری آب یک و نیم لیتری 1.80 دلار از 99 سنت تا 3 دلار
یک بسته 20 تایی سیگار مارلبرو 8 دلار از 6.49 تا 15 دلار

 

 

حمل و نقل میانگین قیمت رنج قیمتی
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی 2.25 دلار از 1.25 تا 4 دلار
سرویس یک ماه عبور و مرور نامحدود 65 دلار از 32 تا 130 دلار
کرایه هر یک کیلومتر راه با تاکسی 1.62 دلار از 1.24 تا 3.11 دلار
هر یک ساعت تاکسی با توقف بین مسیر 30 دلار از 20 تا 48 دلار
هر لیتر گازوئیل 69 سنت از 49 سنت تا 1.02 دلار

 

خدمات رفاهی میانگین قیمت رنج قیمتی
برق، گرمایش، سرمایش، آب و هزینه جمع آوری زباله برای یک آپارتمان مدل 85m2 164.85 دلار از 100 تا 300 دلار
هر دقیقه مکالمه با خط تلفن اعتباری 14 سنت از 3 تا 25 سنت
اینترنت با سرعت بیش از 60 مگابیت بر ثانیه با حجم نامحدود، کابلی/adsl 65.80 دلار از 49.55 تا 128.10 دلار

 

ورزش و اوقات فراغت میانگین قیمت رنج قیمتی
شهریه ماهانه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال 37.07 دلار از 10.80 تا 119.44 دلار
اجاره زمین تنیس به ازای هر ساعت در آخر هفته ها 15.76 دلار از 0 تا 35.85 دلار
رزرو هر صندلی سینما 12 دلار از 9 تا 16.75 دلار

 

شهریه کودک میانگین رنج قیمتی
شهریه ماهانه مهد کودک یا پیش دبستانی خصوصی 953.77 دلار از 500 تا 2438.02 دلار
شهریه سالانه مدرسه ابتدایی بین المللی 15558.20 دلار از 7460 تا 36125 دلار

 

پوشاک میانگین قیمت رنج قیمتی
شلوار جین برند levis یا مشابه این برند 43.91 دلار از 25 تا 65 دلار
پیراهن تابستانه زنانه در فروشگاه های زنجیره ای 35.52 لار از 20 تا 60 دلار
یک جفت کتانی نایکی (nike) 76.05 دلار از 50 تا 110 دلار
یک جفت کفش چرم مردانه اداری 96.24 دلار از 50 تا 150 دلار

 

نوع واحد میانگین اجاره ماهانه رنج قیمتی اجاره
آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 1340.10 دلار از 800 تا 3104.61 دلار
آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر 1083.71 دلار از 606.11 تا 3016.31 دلار
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2154.60 دلار از 1011.11 تا 7540.96 دلار
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر 1742.02 دلار از 875.44 تا 4625 دلار

 

نوع واحد میانگین قیمت خرید رنج قیمتی خرید
قیمت هر متر مربع یک خانه در مرکز شهر 3585.10 دلار از 1499.77 تا 17081.98 دلار
قیمت هر متر مربع یک خانه خارج از مرکز شهر 2144.27 دلار از 672.04 تا 9801.36 دلار

 

حقوق و مسائل مالی میانگین رنج
 حقوق ماهانه پس از کسر مالیات 3555.68 دلار
میانگین نرخ بهره سالانه وام به درصد 4.03 از 3 تا 5 درصد

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

هزینه های بعد از قبولی لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

هزینه ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا چه قدر است؟

هزینه های پزشکی درمانی و مراقبت در آمریکا ؟

هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام