20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025
کانادا کانادا مکزیک واشینگتن اورگن کالیفرنیا نوادا آیداهو مونتانا وایومینگ یوتا کلرادو آریزونا نبراسکا داکوتای جنوبی داکوتای شمالی مینه‌سوتا آیووا ویسکانسین ایلینوی ایندیانا اوهایو میشیگان پنسیلوانیا نیویورک ورمانت نیو همشایر ماساچوست نیومکزیکو تگزاس اوکلاهاما کانزاس میزوری آرکانزاس لوئیزیانا میسیسیپی تنسی آلاباما جورجیا کارولینای جنوبی قلوریدا کنتاکی ویرجینیا کارولینای شمالی مین کنتیکت رودآیلند نیوجرسی دلاویر مریلند ویرجینیای غربی آلاسکا هاوایی شهر واشینگتن پایتخت 0 0 100 100 200 300 km 300 mi 200 0 0 200 200 0 0 100 km 100 mi

معرفی ایالت های آمریکا و قلمروهای تحت پرچم آمریکا

برای مشاهده توضیحات هر ایالت روی آن کلیک کنید
نام فارسی ایالت نام انگلیسی ایالت کد
آلاباما Alabama AL
آلاسکا Alaska AK
آریزونا Arizona AZ
آرکانزاس Arkansas AR
کالیفرنیا California CA
کلرادو Colorado CO
کنتیکت Connecticut CT
دلاویر Delaware DE
فلوریدا Florida FL
جورجیا Georgia GA
هاوایی Hawaii HI
آیداهو Idaho ID
ایلینوی Illinois IL
ایندیانا Indiana IN
آیووا Iowa IA
کانزاس Kansas KS
کنتاکی Kentucky KY
لوئیزیانا Louisiana LA
مین Maine ME
مریلند Maryland MD
ماساچوست Massachusetts MA
میشیگان Michigan MI
مینه‌سوتا Minnesota MN
میسیسیپی Mississippi MS
میزوری Missouri MO
مونتانا Montana MT
نبراسکا Nebraska NE
نوادا Nevada NV
نیو همشایر New Hampshire NH
نیوجرسی New Jersey NJ
نیومکزیکو New Mexico NM
نیویورک New York NY
کارولینای شمالی North Carolina NC
داکوتای شمالی North Dakota ND
اوهایو Ohio OH
اوکلاهاما Oklahoma OK
اورگن Oregon OR
پنسیلوانیا Pennsylvania PA
رودآیلند Rhode Island RI
کارولینای جنوبی South Carolina SC
داکوتای جنوبی South Dakota SD
تنسی Tennessee TN
تگزاس Texas TX
یوتا Utah UT
ورمانت Vermont VT
ویرجینیا Virginia VA
واشینگتن Washington WA
ویرجینیای غربی West Virginia WV
ویسکانسین Wisconsin WI
وایومینگ Wyoming WY

قلمروهای ایالات متحده آمریکا

یک سری مناطقی که به عنوان ایالت شناخته نمیشوند ولی گاها دارای فرمانداری و شورای محلی هستند و همچنین در مجلس نمایندگان آمریکا دارای نماینده بدون حق رای هستند همچنین مردمان این مناطق شهروند آمریکا محسوب میشوند و دارای تمامی حقوق شهروندی هستند اگرچه از نظر زبان و نژاد با قسمت های دیگر آمریکا تفاوت داشته باشند

مناطقی که دارای سکنه هستند
 • مجمع‌الجزایر پورتوریکو Puerto Rico
 • واشینگتن، دی.سی. ( انگلیسی: Washington, D.C.) با نام رسمی ناحیه کلمبیا ( انگلیسی: District of Columbia ‎) یا به صورت خلاصه واشینگتن، یا دی. سی
 • جزیره گوآم Guam
 • جزایر ماریانای شمالی Northern Mariana Islands
 • جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا United States Virgin Islands
 • مجمع الجزایر ساموآی آمریکایی American Samoa
مناطقی خالی از سکنه و جزایر کوچک و دور افتاده
 • جزیره مرجانی پالمیرا،
 • جزیره بیکر
 • جزیره هاولند
 • جزیره جارویس
 • آب‌سنگ جانستون
 • آب‌سنگ کینگمن
 • جزیره ویک
 • آب‌سنگ مرجانی میدوی
 • جزیره ناواسا

مناطقی که در آینده ممکن است ایالت شوند

 • مجمع‌الجزایر پورتوریکو Puerto Rico
 • واشینگتن، دی.سی. ( انگلیسی: Washington, D.C.) با نام رسمی ناحیه کلمبیا ( انگلیسی: District of Columbia ‎) یا به صورت خلاصه واشینگتن، یا دی. سی

در مقاله معرفی ایالت های آمریکا و سرزمین‌ها و قلمروهای تحت پرچم آمریکا از برتر مهاجر در مورد مشخصات کلی ایالت متحده آمریکا به طور خلاصه توضیح خواهیم داد و همچنین به بررسی تمامی ایالت‌های های امریکا خواهیم پرداخت. از جمله ایالاتی که در این مقاله به آن یاد آور می‌شویم شامل: ایالت کالیفرنیا، ایالت نیویورک، ایالت تگزاس، ایالت پنسیلوانیا، ایالت ماساچوست، ایالت ویرجینیا، ایالت اوهایو، ایالت فلوریدا، ایالت ایلینوی، ایالت ماری لند و … می‌باشد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله معرفی ایالت‌های آمریکا و سرزمین‌ها و قلمروهای تحت پرچم آمریکا می‌توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

معرفی تمامی ایالت های آمریکا

برای مشاهده دقیق تر نقشه ایالات متحده اینجا کلیک نمایید

معرفی ایالت‌های آمریکا

کشور آمریکا با پنجاه ایالتی که دارا می‌باشد به ایالت متحده آمریکا معروف می‌باشد. ایالات متحده آمریکا یک مجموعه متحد می‌باشد.  این مجموعه دارای پنج حوزه عظیم مستقل می‌باشد. حوزه‌ها ذکر شده هر کدام ثروت‌های متفاوتی دارا می‌باشند. مساحت ایالات متحده آمریکا چیزی حدود 9.800.000 کیلومتر مربع می‌باشد. مساحت کشور آمریکا جایگاه چهارم را در عظیم‌ترین کشورها از لحاظ مساحت را دارا می‌باشد. این مساحت مقداری از مساحت قاره اروپا کمتر می‌باشد. در بحث جمعیت، ایالات متحده آمریکا توانسته با جمعیت حدود 327.000.000 نفر جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد. واشنگتن دی سی پایتخت ایالات متحده آمریکا می‌باشد. از پر جمعیت‌ترین ای‌ات از ایالات متحده آمریکا نیویورک می‌باشد.

پیشینه

انسان ها بیش از 10،000 سال در قاره آمریکا زندگی کرده اند. قاره آمریکا در سال 1493 توسط کریستوفر کلمب کشف شد ، اما او به اشتباه تصور می کرد که این هند است ، اما مدتها بعد از آن ، آمریگو وسپوچی اعلام کرد این قاره جدید است. با این حال ، تاریخ آمریکا به عنوان یک کشور مستقل ، به سال 1783 میلادی برمی گردد که ایالات متحده تحت توافق پاریس به رسمیت شناخته شد.

قلمروهای تحت پرچم آمریکا

در این قسمت از مقاله به معرفی ایالت های آمریکا ذکر شده در ابتدای مقاله خواهیم پرداخت. این ایالت‌ها هر کدام دارای قوانین و مقررات خاص خودشان می‌باشد.

ایالت آلاباما

ایالت آلاباما به عنوان بیست و سومین ایالتی است که به ایالات متحده آمریکا پیوست و موقعیت آن در جنوبی ترین نقطه قاره آمریکا می باشد. ایالت های همسایه این ایالت به این شرح می باشد. از مرز شمالی با تنسی، از مرز های شرقی جورجیا، از مرز های جنوبی با ایالت فلوریدا و خلیج مکزیک و از مرز های غربی با ایالت مسیسیپی همسایه می باشد. آلاباما از نظر مساحت سیومین ایالت بزرگ ایالات متحده و بیست و سومین کشور بزرگ در ایالات متحده از نظر جمعیت است.

این شهر دارای یک مسیر آب حدود 2 هزار کیلومتری درون شهری است که از این نظر نمونه بارز است. مانند بسیاری از ایالت های جنوبی، آلاباما از جنگ هایی که میان جنگ داخلی آمریکا و جنگ جهانی دوم بود رنج های اقتصادی  می برد. با این شرایط صنایع بزرگ و مراکز شهری ، روستاییان سفید پوست تا دهه 1960 بر قوه مقننه ای حاکم بودند، در حالی که سیاه پوست ها به حاشیه رانده شدند.

بعد از جنگ جهانی دوم ، آلاباما بزرگ شدن اقتصاد خود را تجربه می کرد. در نتیجه انتقال این کشور از تجارت محصولات کشاورزی به اقتصاد مختلف بود. ایجاد و توسعه ساختار نظامی ایالات متحده آلاباما را هدایت نمود تا شکاف ایجاد شده بین اقتصاد کشاورزی و اقتصاد صنعتی تا اواسط قرن بیستم را از میان ببرد. اقتصاد آلاباما در ورود خود به  قرن بیست و یکم به مدیریت ، امور مالی ، تولید کارخانه ، صنایع هوافضا ، معادن ، مراقبت های بهداشتی ، آموزش ، خرده فروشی و فناوری وابسته می باشد.

ایالت آلاسکا

آلاسکا منطقه ای دریایی و بزرگترین ایالت ایالات متحده است که یکی از ثروتمندترین کشورها توسط معادن نفت و گاز غنی است. پایتخت آن جونو و شهرهای اصلی آن Fairbanks ، Nome و Anchorage است. شهر Barrow  در نواحی شمال و شهر  Kodakدر نواحی جنوبی این کشور قرار دارد. کوه های مرتفع ، قله های با وسعت زیاد ، یخچال های طبیعی ، رودخانه ها ، دریاچه ها و بسیاری از مناظر دیگر و همچنین ارتفاعات ساحلی اقیانوس آرام و ارتفاعات برخی از کوه های آتشفشانی از ویژگی های اساسی این اقلیم هستند. حدود 80% از شهروندان آلاسکا مسیحی می باشند و بقیه بی دین می باشند. واحد پول این ایالت دلار آمریکا است. زبان رسمی این ایالت انگلیسی و تا حدودی اینوپیات می باشد.

ایالت آریزونا

آریزونا یکی از ایالت های ایالات متحده است که در جنوب غربی ایالات متحده واقع شده است. همچنین بخشی از مناطق غربی آمریکا و مناطق کوهستانی ایالات متحده است. آریزونا رتبه 6 را به لحاظ وسعت و رتبه 16 را از لحاض جمعیتی در ایالات متحده به خود اختصاص داده است شهر فینیکس پایتخت این ایالت می باشد که تراکم جمعیت نسبت به شهر های دیگر این ایالت بیشتر می باشد.

آریزونا در رده 48 میان ایالات متحده می باشد که تقریبا از انتهایی ترین ایالتی می باشد که به قلمرو رسمی آمریکا پیوند خرده است. آب و هوای کویری جنوب آریزونا به دلیل تابستان های سوزنده و زمستان های ملایم در آمریکا معروف می باشد.بخش های شمال ایالت آریزونا ، که قسمتی از دشت های بلند کلرادو را تشکیل می دهد ، توسط درختان کاج ، صنوبر و دوگلاس فر پوشیده شده است. یکی دیگر از مزایای موقعیتی این منطقه از آریزونا ، وجود دره های بزرگ و عمیق است. قسمتی از ارتفاعات آتشفشان سانفرانسیسکو نیز در ناحیه شمالی قرار دارد. این منطقه از آریزونا به مدت سه فصل دارای هوای ملایم و بارش برف شدید است.

همسایگان  ایالت آریزونا ایالت های کالیفرنیا ، نوادا، یوتا و نیومکزیکو می باشد. همچنین دارای 262 کیلومتر خط مرزی بین المللی با دو ایالت مکزیکی باجا کالیفرنیا و سونورا است.

با تصور نبودن دریاچه های بزرگ ، آریزونا پر جمعیت ترین ایالت ساحلی ایالات متحده است. پارک ملی گراند کانیون یکی از پر طرفدار ترین تنوع زیستی در ایالت است. آریزونا همچنین دارای تعداد زیادی جنگل و پارک ملی است. حدود یک چهارم آریزونا از اراضی دولتی تشکیل شده است که محل زندگی برخی قبایل بومی مانند ناواهو ، هاپی ، توهونو اودام ، یوم ، آپاچی ، یاوپای و هوالاپای است.

ایالت آریزونا

آرکنسا یا آرکانزاس ، ایالتی است که در نواحی جنوب ایالات متحده واقع شده است. آرکانزاس کلمه ای است ماخوذ شده از زبان الگانگویی ، که به قوم بومی کوواپاو اشاره دارد. آرکانزاس دارای اقلیم جغرافیایی متنوعی است. از کوه های اوزارک و اوچیتا که ارتفاعات مرکزی آمریکا را تا حومه شرقی در امتداد رودخانه می سی سی پی و دلتا آرکانزاس تشکیل می دهند. آرکانزاس بیست و نهمین ایالت بزرگ ایالات متحده است. این کشور همچنین سی و دومین ایالت بزرگ ایالات متحده به لحاظ جمعیتی است. پایتخت و پر تراکم ترین شهر آرکانزاس Little Rock است که در بخش مرکزی ایالت واقع شده است. آرکانزاس در تاریخ 5 ژانویه سال1836  به عنوان بیست و پنجمین ایالت به ایالات متحده گره خورده است.

موقعیت کالیفرنیا در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. جمعیت ایالت کالیفرنیا چیزی حدود 39.600.000 نفر و مساحت این ایالت تقریباً 424 هزار کیلومتر مربع می‌باشد. همان طور که گفته شد پر جمعیت‌ترین ایالت، ایالت کالیفرنیا می‌باشد. کالیفرنیا از لحاظ مساحت جایگاه سوم را در بین ایالت‌های آمریکا به خود اختصاص داده است. همچنین شهر ساکرامنتو پایتخت این ایالت می‌باشد. شهر لس‌آنجلس از بزرگ‌ترین شهرهای ایالت کالیفرنیا می‌باشد.

از جمله ویژگی‌های این ایالت می‌توان به عظیم بودن اقتصاد، پر جمعیت بودن، وسیع‌ترین تولیدات کشاورزی و با اهمیت‌ترین کمپانی‌ها اشاره نمود. همچنین سیلیکون ولی و هالیوود در این ایالت قرار گرفته‌اند. اقتصاد کشور آمریکا به ایالت کالیفرنیا بستگی دارد. زیرا تمامی مواد اولیه در این ایالت به محصول تبدیل می‌شوند. ثروتمند بودن این ایالت باعث شده تا این منطقه برای کشور آمریکا منطقه‌ای حیاتی تبدیل شود. به همین جهت اکثر تاجران بزرگ دنیا برای تجارت به این ایالت سفر می‌کنند. شهروندان این ایالت دارای سطوح زندگی بالا می‌باشند. افراد جامعه به طور کاملاً مستقل از ایالت‌های دیگر به زندگی خود ادامه می‌دهند. در ضمن ایالت کالیفرنیا هیچ گونه وابستگی به دولت فدرال ندارد.

کلرادو یکی از ایالت های جنوب غربی ایالات متحده است که بیشتر ارتفاعات صخره ای جنوبی ، مانند بخش شمال شرقی صحرا کلرادو و غرب دشت های عظیمی را در بر می گیرد. دنور پایتخت و مهمترین شهر کلرادو ، پر تراکم ترین شهر کلرادو است. کلرادو نیز یکی از ایالت ها در ناحیه غرب آمریکا است. کلرادو رتبه 8 را به لحاظ مساحت و رتبه 21 را به عنوان تراکم جمعیتی  در ایالات متحده است. دفتر سرشماری ایالات متحده از تاریخ اول ژوئیه سال 2016 جمعیت کلرادو را حدود 5.5 میلیون نفر اعلام کرد ، که از سرشماری ایالات متحده است. سرزمین کلرادو در 28 فوریه سال 1861 اعلام شد و در تاریخ 1 اگوست سال1876 رئیس جمهور ایالات متحده ، الیسا سیمون گرانت را به عنوان ریس جهمور ایالت کلرادو منصوب و اعلامیه ای را امضا کرد که کلرادو را سی و هشتمین ایالت ایالات متحده اعلام کرد.

همسایگان کلرادو شامل ایالت های وایومینگ که با مرز های شمالی ، نبراسکا و کانزاس که با مرز های شرق ،اوکلاهوما که با مرز های ناحیه جنوب بخش شرق ، نیو مکزیک که با مرز های جنوبی ، یوتا که با مرز های غربی و آریزونا که با مرز های ناحیه جنوب بخش غرب هم مرز است. کلرادو بیشتر به دلیل مناظر کوهستانی ، فلات ها ، دشت ها ، دره ها ،  تپه ها ، جنگل ها ، رودخانه ها و اراضی بیابانی شناخته شده است.

رأی دهندگان در این ایالت اغلب جمهوریخواه هستند.

جشنواره موسیقی Aspen همه ساله مشتاقانه موسیقی کلاسیک را به مجذوب خود می کند.

ایالت کنتیکت

کنتیکت ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده است. پایتخت این ایالت هارتفورد و شهر مهم آن Bridgeport است. با نیویورک ، ماساچوست ، رود آیلند و لانگ آیلند هم مرز است. کانتیکت همچنین قانون اساسی ایالتی نامیده می شود.

کنتیکت رتبه 3 را به لحاظ کوچکی مساحت در ایالات متحده است. این کشور همچنین رتبه 29 به لحاظ جمعیتی در ایالات متحده است.

در سال 2013 ، ایالت کنتیکت تولید ناخالص داخلی حدود 2.5 میلیارد دلار داشت که قابل قیاس با تولید ناخالص داخلی فنلاند می باشد.

درآمد سرانه در سال 2014، 61 هزار دلار بود که بالاترین درآمد سرانه در کل ایالات متحده بود. گفتی است با وجود این درآمد ، درآمد به صورت غیر منصفانه بخش می شود ، به طوری که پس از نیویورک ، ایالت بیشترین تفاوت را بین 2 درصد بالا و 98درصد پایین دارد. طبق یک مطالعه در سال 2013 ، کانکتیکات بالا ترین شهروند میلیونرها را در کل ایالات متحده دارد.

ایالت دلاور

دلاور یک ایالت ناحیه شمال بخش شرق ایالات متحده و یکی از ایالات ساحلی اقیانوس اطلس ایالات متحده است. پایتخت آن دوور و از شهر اساسی آن ویلمینگتون است.

این دومین کشور کوچک پس از رود آیلند است. با این حال ، شهروندان زیادی دارد و رتبه 7 را به لحاظ جمعیتی در آمریکا می باشد.

آب و هوای ایالت در اکثر اوقات ملایم است. این کشور با ایالت پنسیلوانیا به شمالی ، مرز مریلند از جنوبی و غربی بهNew Jersey و اقیانوس اطلس از ناحیه شرقی همسایه است.

این کشور در سال2013 چیزی حدود70 هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی داشته است که این رقم چیزی حدود 1000 میلیارد دلار بالا تر از تولید ناخالص داخلی کشور عمان می باشد. دفتر اصلی کارخانه شیمیایی DuPont و بسیاری از واحدهای تولیدی و اداری در ایالت دلاور واقع شده است.

فلوریدا

ایالت فلوریدا از ایالاتی است که سالانه توریست زیادی به این ایالت سفر می‌کنند. دلیل این مقدار زیاد از جذب توریست، جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده این ایالت می‌باشد. ایالت فلوریدا یکی از ایالت‌های ثروتمند در ایالت متحده می‌باشد. این این ایالت برای راه اندازی کسب و کار بسیار پیشنهاد می‌شود. زیرا در ایالت فلوریدا گردش وجه نقد بسیار بالا می‌باشد. ایالت فلوریدا در نواحی جنوب آمریکا قرار دارد. این ایالت از طرفی به اقیانوس اطلس منتهی و از طرفی به خلیج مکزیک وصل می‌باشد. هزاران کیلومتر ساحل در این ایالت باعث شده تا شبانه‌های زیبایی در سواحل ایالت فلوریدا اتفاق بیافتد. زیبایی این سواحل به‌قدری زیباست که در ایالات متحده به ساحل جنوب مجلل معروف می‌باشد.

ایالت دلاور

جورجیا یکی از ایالاتی است که در نواحی جنوبی آمریکا می باشد. این یکی از 13 ایالتی است که در طول انقلاب آمریکا علیه انگلیس شورش نمود. پایتخت و شهرهای بزرگ آن ساوانا ، آتلانتا و آگوستا است.

جورجیا شاخه های مهندسی در ایالات متحده بسیار تحسین شده است. دانشگاه Emory همچنین در رشته های مدیریت ، علوم پزشکی و علوم انسانی در تمامی این ایالت به خوبی مطرح گردید است. رئیس جمهور پیشین آمریکا جیمی کارتر در هئیت عملی  این دانشکده حضور دارد.

مجمع الجزایر هاوایی

مجمع الجزایر هاوایی به عنوان پنجاهمین ایالتی شناخته شده که به ایالات متحده پوسته و در اقیانوس آرام می باشد. پایتخت و شهر اساسی آن هونولولو است. کشیدگی که از مجمع الجزایر هاوایی به وجود آمده است حدود 3 هزار کیلومتر است. هشت جزیره مطرح هاوایی عبارتند از اواهو ، مائوئی ، کاوایی ، لانایی ، مولوکای ، نوو و کاهولوئی. بزرگترین این جزایر هاوایی است با مساحت حدود 8 هزار کیلومتر مربع و کوچکترین آن جزیره غیر مسکونی کهولوی است و مساحت آن 120 کیلومتر مربع است. برای پیشگیری از سرگردانی ، جزیره بیگ آیلند  Big Islandبیشتر برای اشاره به عظیم ترین جزیره برای متفاوت بودن آن از هاوایی نام برده میشود.

ایالت آیداهو

آیداهو ایالت در نواحی غربی ایالات متحده است. بویسی پایتخت و شهر بزرگ این ایالت می باشد. ایالت آیداهو در سال 2016 چیزی حدود 1.7 میلیون نفر شهروند دارا می باشد. همچنین شهر بویسی حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد.

آیداهو در ناحیه شمالی در بخش غرب آمریکا وجود دارد و با مونتانا به شرق و شمال شرقی ، وایومینگ در شرق ، نوادا و یوتا از جنوب و واشنگتن و اورگان غربی همسایه است.

آیداهو با مناطق مرتفع برفی ، دامنه های جنگلی ، آبشارها و دره های عمیق ، رودخانه ها و دریاچه های خوش نما پوشیده شده است. این منطقه از ایالات متحده سردتر و کوهستانی تر است. ارتفاع آبشارهای شوشون در این ایالت از آبشارهای نیاگارا بیشتر است. چشمه های آب گرم و مزارع بی نظیر گدازه ای زمین نشان می دهد که این ایالت دارای کوه های آتشفشانی بوده است. جنگل ملی کارائیب- تاراقی در ایالت آیداهو وجود دارد.

ایالت ایلینوی

ایلینوی یکی از ایالت های میانه غربی ایالات متحده است. از غرب با آیووا و میسوری ، شرق با ایندیانا ، شمال با ویسکانسین ، جنوب با کنتاکی و شمال شرقی با دریاچه میشیگان با میشیگان مشترک است. ایالت ایلینویز تقریباً 148 هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریباً 13 میلیون نفر است. اسپرینگفیلد پایتخت ایلینوی می باشد و شیکاگو بزرگترین و مشهورترین شهر ایالت است. اقتصاد این ایالت بر پایه شرکت های بزرگی مانند شرکت هواپیمایی Boeing و دیگر کمپانی هاCaterpillar ، Jandieri است و از تولید ناخالص داخلی قابل توجه برخوردار است.

ایالت ایندیانا

ایندیانا یکی از ایالت های میانه غربی ایالات متحده است. ایالت با شمال با میشیگان، کنتاکی در جنوب و جنوب شرقی ، میشیگان در شمال غربی با دریاچه میشیگان و ایلینویز در غرب همسایه می باشد. وسعت حدودی ایالت ایندیانا تقریبا 94 هزار کیلومتر مربع است و چیزی حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد. مزکز این ایالت ایندیاناپولیس نامیده می شود. ایندیانا تولید ناخالص داخلی تا اندازه ای مطوبیت دارد.

ایالت آیووا

آیووا یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. با ایلینویز به شرق ، نبراسکا به غرب ، ویسکانسین در شمال شرقی ، داکوتای جنوبی با شمال غربی و میسوری از جنوب هم مرز است. مساحت تقریبی ایالت آیووا تقریباً 150 هزار کیلومتر مربع است و 3 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این ایالت شهر دیموین است. به دلیل ایالت آیووا بین می سی سی پی و میسوری ، کشاورزی (اساسی ترین محصول کشاورزی در این ایالت ذرت است) نقش بسیار مهمی در این ایالت بازی می کند. اقتصاد این ایالت نیز مبتنی بر کشاورزی ، دامپروری و طیور است.

ایالت کانزاس

کانزاس یکی از ایالت های میانه غربی ایالات متحده است. با میسوری از شرق ، از نبراسکا به شمال ، کلرادو در غرب و اوکلاهوما از جنوب هم مرز است. مساحت تقریبی ایالت کانزاس تقریباً 235 هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن 2.8 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت ایالت کانزاس شهر تاپکا است. آب و هوای آن قاره ای است (زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم). بیشتر اقتصاد کانزاس مبتنی بر کشاورزی است (بیشترین تولید گندم در ایالات متحده). تولید ناخالص داخلی آن زیاد است.

ایالت کنتاکی

کنتاکی پانزدهمین ایالتی است که به ایالات متحده پیوسته است. ایالت ویرجینیا در جنوب شرقی ، شمال غربی با میسوری و تنسی ، در شرق با ویرجینیا غربی ، در شمال و شمال شرقی با اویاهو و در شمال غربی با ایالت های ایندیانا و ایلینوی هم مرز است. مساحت حدودی ایالت کنتاکی تقریبا 100 کیلومتر مربع است و 4.2 میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز ایالت فرانکفورت و یکی از شهرهای اصلی آن لوئیزویل است. ایالت کنتاکی از تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی برخوردار می باشد.

ایالت لوئیزیانا

لوئیزیانا یکی از ایالت های جنوبی ایالات متحده است. از شرق با میسیسیپی ، از شمال با آرکانزاس ، از غرب با تگزاس و از جنوب با خلیج مکزیک مرز دارد. ایالت لوئیزیانا تقریباً 130 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و 4.5 میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز ایالت باتون روژ و بزرگترین شهر آن نیواورلئان است. اقتصاد لوئیزیانا مبتنی بر پتروشیمی ها ، مواد شیمیایی و پالایشگاه ها می باشد.

ایالت مین

مین ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده در منطقه نیو انگلند است که با اقیانوس اطلس از جنوب و شرق ، مرزهای نیوهمپشایر در غرب و استانهای کانادا کبک و نیوبرانزویک به ترتیب شمال غربی و شمال شرقی هم مرز می باشد.

مین در مناطق شمالی و شرقی نیو انگلند واقع شده است. مین بیشتر به خاطر مناظر طبیعی خود مانند زمین های ناهموار ، عمدتاً سواحل سنگی ، جنگل های متراکم و آبراه های زیبا و همچنین غذاهای دریایی به ویژه خرچنگ ها و حلزون ها شناخته شده است.

هزاران سال ، مردم بومی تنها ساکنان آنچه اکنون مین است ، بوده اند. در آن زمان اروپایی ها در این مناطق با زبان آلگونیکی روبرو بودند. اولین مستعمره اروپا در مین توسط پیر دوگوا در سال 1604 در جزیره San Croix ایجاد شد.

نخستین مستعمره انگلیسی مستعمره كوتاه پوپ هام بود كه در سال 1607 توسط پلیموث تأسیس شد. در سال 1620 تعداد زیادی از مستعمرات انگلیسی در امتداد ساحل تأسیس شدند ، گرچه آب و هوای بد ، محرومیت و درگیری با مردمان بومی طی سالیان متمادی باعث شده بود که مستعمرات از بین بروند.

وقتی مین وارد قرن هجدهم  شد ، فقط شش مستعمره زنده مانده بودند. در طول جنگ و تحولات آمریکایی ، میهن پرستان و نیروهای انگلیس روی این مین باهم برخورد کردند. مین به مدت سه سال بخشی از ایالت ماساچوست بود تا اینکه از این ایالت خارج شد و سرانجام در تاریخ 15 مارس 1820 طبق توافق میسوری به عنوان 23 امین به ایالات متحده پیوست.

مین از لحاظ وسعت رتبه 39 را دارا می باشد و41 امین ایالت پرجمعیت ایالات متحده است. همچنین اغلب با توجه به پایین بودن میزان جرم ایالت مین ، امن ترین کشور در ایالات متحده محسوب می شود. آگوستا پایتخت مین و شهر بزرگ آن پورتلند است. جمعیت مین 1.3 میلیون نفر ، انگلیسی زبان رسمی ایالت است و با نام مستعار “من رهبری می کنم” نامگذاری شده است.

مریلند

ایالت ماری لند برای شهروندانش خیلی عزیز می‌باشد. شهروندان به این ایالت افتخار می‌کنند. تعدادی از افتخارات ایالت ماری لند به شرح زیر می‌باشد.

اولین عامل افتخار، رکورد خونین‌ترین جنگ داخلی در یک روز متعلق به ماری لند می‌باشد. منظور گرفتن تلفات زیاد از دشمنان می باشد.

دومین عامل افتخار، نظام آموزشی این ایالت می‌باشد که جزء بالاترین رتبه نظام آموزشی در ایلات متحده آمریکا می‌باشد.

سومین عامل افتخار، سطح درآمدی عموم در این ایالت می‌باشد که این میزان در سطح متوسط روبه بالا می‌باشد

عوامل ذکر شده تنها تعداد کمی از افتخار ایالت ماری لند می‌باشد. در این مقاله نمی‌توان به صورت جزء جزء به افتخارات این ایالت پرداخت. ایالت ماری لند از لحاظ کوچک بودن وسعت جایگاه هشتم را به خود اختصاص می‌دهد. شما می‌توانید با یک تحقیق ساده موارد جالب در مورد این ایالت به دست آورید.

ماساچوست

ایالت ماسا چوست در نواحی شمالی در بخش شرق ایالات متحده قرار دارد. ماسا چوست در ایالات متحده به خود عنوان مغز ایالات متحده را اختصاص داده است. دلیل این عنوان دارا بودن بهترین دانشگاه و داشتن بهترین دانشمندان دنیا می‌باشد. همچنین دانشمندان دیگر کشورهای دنیا نیز در این ایالت می‌باشد. یکی از معروف‌تر دانشگاه‌ها در این ایالت دانشگاه MIT می‌باشد. دلیل معروفیت این دانشگاه، دانشمندانی است که در این دانشگاه مشغول به پژوهش هستند. از موارد علمی که به صورت حرفه‌ای در این ایالت دنبال می‌شود می‌توان به علوم پزشکی، امورمالی، کارآفرینی، ارتش، فناوری و صنایع مختلف اشاره نمود.

ایالت میشیگان

میشیگان در بخش غربی ایالات متحده واقع شده است. ایالت مرزهای زمینی با انتاریو ، کانادا ، اوهایو ، ایندیانا و ویسکانسین و یک مرز آبی با ایلینویز و مینسوتا دارد. مساحت حدودی میشیگان تقریبا 250 کیلومتر مربع است که جمعیت آن 10میلیون نفر است. مرکز این ایالت لانسینگ و عظیم ترین شهر دیترویت است. این کشور از نظر اقتصادی تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی دارد و محل کمپانی های بزرگ خودرو مانند فورد ، جنرال موتورز و کرایسلر است. آب و هوا در میشیگان سرد و زمستان است.

ایالت مینسوتا

مینسوتا یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. ایالت دارای مرز جنوب غربی با آیووا ، از غرب با داكوتای شمالی و داكوتای جنوبی ، از شمال با انتاریو و مانیتوبا از كانادا و از شرق با دریاچه برتر به میشیگان و ویسكونسین است. ، ایالت تقریباً 260 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی 5.6 میلیون نفری دارد. مرکز مینسوتا سنت پاول و بزرگترین شهر مینیاپولیس است. آب و هوا در مینسوتا قاره ای است (تابستان های گرم و زمستان های سرد). اقتصاد مینسوتا مبتنی بر تولید صنعتی و تولید ناخالص داخلی مطلوبی برخوردار است.

ایالت می سی سی پی

می سی سی پی یکی از ایالت های جنوبی ایالات متحده است. با آلباما در شرق ، از تنسی در شمال ، آرکانزاس و لوئیزیانا در غرب و خلیج مکزیک در جنوب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت می سی سی پی تقریباً 130 هزار کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر دارد. مرکز می سی سی پی جکسون است. تولید ناخالص داخلی پایین از سایر ایالات ایالات متحده دارد.

ایالت میسوری

میسوری یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. با ایلینویز ، کنتاکی و تنسی در امتداد میسیسیپی به شرق ، آیووا در شمال ، نبراسکا ، اوکلاهوما و کانزاس از غرب و آرکانزاس از جنوب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت میسوری تقریباً 181 هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن 6.1 میلیون نفر است. مرکز ایالت جفرسون سیتی و بزرگترین شهر کانزاس سیتی است. ایالت میسوری قاره ای است (زمستان های سرد و تابستان های گرم و مرطوب). از نظر اقتصادی ، شرکت های بزرگی مانند داگلاس مک دونالد و دیگران در اینجا مستقر هستند. محصولات کلیدی کشاورزی شامل سویا و برنج است.

ایالت مونتانا

مونتانا یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. با وایومینگ در جنوب ، داکوتای جنوبی و داکوتای شمالی در شرق ، آیداهو در ایالات متحده و آلبرتا ، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا با کانادا در شمال هم مرز است. مونتانا با مساحت تقریبی 380،000 کیلومتر مربع با جمعیت بیش از 910.000  نفر است. مرکز مونتانا ایالت هلنا و بزرگترین شهر بیلینگز است. اقتصاد این ایالت مبتنی بر دامداری و دامپروری است و تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی دارد.

ایالت نبراسکا

نبراسکا یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. این ایالت از جنوب با کانزاس ، از غرب با وایومینگ ، شمال با داکوتای جنوبی ، جنوب غربی با کلرادو و شرق در امتداد رودخانه میسوری با ایالت های میسوری و آیووا همسایه می باشد. این ایالت تقریباً 200.000 کیلومتر مربع مساحت حدودی دارد و جمعیتی بالغ بر 1.700.000 نفر می باشد. مرکز این ایالت لینکلن سیتی و بزرگترین شهر اومااها است. این دولت از تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی بهره مند می باشد.

ایالت نوادا

ایالت نوادا یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. این ایالت از شرق با یوتا و آریزونا ، از جنوب و غرب با کالیفرنیا و شمال با آیداهو و اورگان است. مساحت حدودی ایالت نوادا تقریباً 280.000 کیلومترمربع است و بیش از 2.8 میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز ایالت کارسون سیتی و بزرگترین شهر لاس وگاس است. اقتصاد این ایالت مبتنی بر جهانگردی و کازینوهای حرفه ای است. آب و هوای کویری دارد و با عنوان نقره ای شناخته می شود. ایالت نوادا همچنین تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی برخوردار می باشد.

ایالت نیوهمپشایر

نیوهمپشایر یکی از ایالت های شمال شرقی ایالات متحده است. در غرب با ورمونت ، مین و اقیانوس اطلس در شرق ، کبک در شمال و ماساچوست در جنوب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت نیوهمپشایر تقریباً 24،400 کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر 1.3 نفر دارد. مرکز این ایالت کنکورد و بزرگترین شهر آن منچستر است. به دلیل فراوانی رسوبات گرانیتی ، ایالت گرانیت نیز معروف است. ایالت نیوهمپشایر تنها مالیات بر دارایی دارد و هیچگونه مالیات بر فروش یا درآمد ندارد.

ایالت نیوجرسی

نیوجرسی یکی از ایالت های شرقی ایالات متحده است. این کشور با اقیانوس اطلس از شرق ، نیویورک از شمال و شمال شرقی ، پنسیلوانیا به غرب و دلاور با جنوب غربی مرز دارد. مساحت حدودی ایالت تقریباً 22.600 کیلومتر است و جمعیت آن 8.8 میلیون نفر است. مرکز این ایالت ترنتون و بزرگترین شهر نیوآرک است. اقتصاد این ایالت مبتنی بر صنعت داروسازی (در واقع مرکز داروسازی ایالات متحده) است و تولید ناخالص داخلی بالایی دارد.

ایالت نیومکزیکو

نیومکزیکو یکی از ایالت های جنوب غربی ایالات متحده است. این کشور با آریزونا به غرب ، کلرادو با شمال ، اوکلاهما و تگزاس از شرق و جنوب شرقی و مکزیک با جنوب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت نیومکزیکو تقریباً 315.000 کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر 2.1 میلیون نفر دارد. پایتخت ایالت شهر سانتافه ، بزرگترین شهر آلبوکرک است. اقتصاد نیومکزیکو از معادن ، چاه های نفت ، دامداری و صنعت چوب پشتیبانی می کند و تولید ناخالص داخلی بسیار خوبی دارد.

ایالت نیویورک

نیویورک یکی از ایالت های شمال شرقی ایالات متحده است. از کانادا با کبک و انتاریو در شمال، در شرق ورمونت ، ماساچوست ، رود آیلند و کانکتیکات و در جنوب با نیوجرسی و پنسیلوانیا هم مرز است. ایالت نیویورک مساحت حدودی 11300 کیلومتر مربع و جمعیت آن8.4 میلیون نفر است. مرکز این ایالت آلبانی و بزرگترین شهر آن (بزرگترین شهر ایالات متحده و جهان) نیویورک است. بزرگترین مترو جهان ، مجسمه آزادی و مقر سازمان ملل و 53 برج بیش از 200 متر ارتفاع ، نیویورک را به معروف ترین شهر ایالات متحده و جهان مبدل کرده است. ایالت نیویورک تولید ناخالص داخلی فوق العاده ای دارد (مثل روسیه).

ایالت کارولینای شمالی

کارولینای شمالی یکی از ایالت های جنوبی ایالات متحده است. با غرب با تنسی ، جورجیا در جنوب و کارولینای جنوبی در جنوب ، اقیانوس اطلس در شرق و ویرجینیا در شمال هم مرز است. ایالت کارولینای شمالی با مساحت حدودی 140.000 کیلومتر مربع و جمعیت این ایالت چیزی حدود 8 میلیون نفر است. پایتخت آن رالی و بزرگترین شهر شارلوت است. از نظر اقتصادی ، این کشور حدود 30 درصد از سیگارهای آمریکا و کارخانه کامیون مک را تولید می کند. تولید ناخالص داخلی کارولینای شمالی زیاد است.

ایالت داکوتای شمالی

داکوتای شمالی یکی از غربی ترین ایالت های ایالات متحده است. از شرق با مینه سوتا ، از شمال با ساسکاچوان از کانادا ، در جنوب داکوتای جنوبی و در غرب با مونتانا هم مرز است. مساحت حدودی داکوتای شمالی تقریباً 184.000 کیلومتر مربع است و جمعیت این ایالت چیزی حدود730.000  نفر می باشد. مرکز این ایالت بیسمارک و بزرگترین شهر آن فارگو است. اقتصاد این ایالت مبتنی بر کشاورزی است و رشد آن توسط صنعت و فن آوری روغن خوراکی هدایت می شود. تولید ناخالص داخلی این کشور زیاد است.

اوهایو

ایلت اوهایو در نواحی میانی در بخش غرب ایالات متحده می باشد. این ایالت به لحاظ تعداد افراد جامعه جایگاه دهم را در بین ایالت های آمریکا دارا می باشد. علت این مقدار جمعیت وجود تقریبا 30 حوزه بزرگ در این ایالت می باشد. لاستیک، فولاد، شیشه، مخترعین، فضانوردان، ژنرال هایی مثل گرانت، شریدان و شرمن تماما از این ایالت می باشد که بالاترین مقدار در بین ایالت های دیگر است. در ایالت اوهایو هفت ریس جمهور متولد شدند. موزه هنر کلیولند در شهر کلیولند این ایالت وجود دارد.

ایالت داکوتای شمالی

ایالت اوکلاهما یکی از غربی ترین ایالت های ایالات متحده است. با کانزاس و کلرادو در شمال ، تگزاس در جنوب ، آرکانزاس و اوکلاهوما در شرق و نیو مکزیک و تگزاس در غرب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت اوکلاهما 182.000 کیلومتر مربع است و بیش از 3.4 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت ایالت اوکلاهما سیتی و بزرگترین شهر است. ایالت اوکلاهما تولید ناخالص داخلی زیادی دارد.

ایالت اورگان

اورگان یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. با نوادا و کالیفرنیا در جنوب ، واشنگتن در شمال و آیداهو در شرق هم مرز است. اورگان تقریباً 256.000 کیلومتر مربع و جمعیت این ایالت چیزی حدود 3.9 میلیون نفر دارد. پایتخت این ایالت شهر سلیم و بزرگترین شهر آن پورتلند است. اقتصاد اورگان مبتنی بر صنایع چوب ، کشاورزی و ماهیگیری است و از تولید ناخالص داخلی زیاد بهرمند است.

پنسیلوانیا

ایالت پنسیلوانیا در نواحی شمالی ایالات متحده و در اواسط اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این ایالت در سری اول قوانین برده داری را امضا کرد. ایالت پنسیلوانیا قوانین و مقررات اصلی ایالات متحده نوشته است. همچنین بخشنامه استقلال در این ایالت به امضا رسیده است. بیشترین کمک از سوی ایالت پنسیلوانیا در جنگ داخلی اتفاق افتاده است. نکته قابل توجه این است که ایالت پنسیلوانیا منبع سرمایه گذاری در ایالات متحده می‌باشد. این ایالت از لحاظ تاریخی و فرهنگ ده برابر بالاتر از ایلات دیگر می‌باشد. همچنین ایالات متحده بدون ایالت پنسیلوانیا می‌توان گفت به گونه‌ای فلج می‌باشد. به بیان دیگر این ایالت یکی از ستون‌های ایالات متحده می‌باشد.

ایالت رود آیلند

رود آیلند یکی از ایالت های شمال شرقی ایالات متحده است. این ایالت از شمال و شرق با ماساچوست ، از غرب با کانکتیکات و از جنوب با اقیانوس اطلس همسایه می باشد. ایالت رود آیلند با مساحتی تقریبی تقریباً 315.000 کیلومتر مربع و جمعیت این ایالت چیزی حدود 1.5میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز و بزرگترین شهر ایالت Providence است. از نظر اقتصادی ، دولت از تولید ناخالص داخلی زیادی بهرمند است.

ایالت کارولینای جنوبی

کارولینای جنوبی یکی از ایالت های جنوب شرقی ایالات متحده است. این ایالت از غرب با جورجیا ، از جنوب شرقی با اقیانوس اطلس و از شمال و شمال شرقی با ایالت کارولینای شمالی هم مرز است. مساحت حدودی ایالت کارولینای جنوبی تقریباً 83.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 4.9 میلیون نفر است. پایتخت این ایالت کلمبیا و بزرگترین شهر گرینویل است. از نظر اقتصادی ، کارولینای جنوبی تولید ناخالص داخلی زیاد دارد.

ایالت داکوتای جنوبی

داکوتای جنوبی یکی از غربی ترین ایالت های ایالات متحده است. این ایالت از شرق با مینه سوتا ، شمال غربی با مونتانا ، شمال با داکوتای شمالی ، غرب با وایومینگ ، جنوب با نبراسکا و جنوب غربی با آیووا همسایه می باشد . مساحت حدودی ایالت داکوتای جنوبی تقریباً 200.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن چیزی حدود 760.000 نفر است. پایتخت ایالت پیر است و بزرگترین شهر آن آبشار آنتوان است. داکوتای جنوبی دارای آب و هوای قاره ای (زمستان های سرد و خشک و تابستان های گرم و مرطوب) است. اقتصاد داکوتای جنوبی بخش محور (از جمله بخش خرده فروشی ، مالی و مراقبت های بهداشتی) است و تولید ناخالص داخلی زیادی بهرمند می باشد.

ایالت تنسی

ایالت تنسی یکی از ایالت های جنوبی ایالات متحده است. با آرکانزاس و میسوری از غرب ، می سی سی پی و آلاباما با جنوب ، ویرجینیا و کنتاکی در شمال و کارولینای شمالی از شرق هم مرز است. مساحت حدود ایالت تنسی تقریباً 110.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن چیزی حدود 5.7 میلیون نفر است. مرکز این ایالت نشویل است و بزرگترین شهر ممفیس است. اقتصاد تنسی مبتنی بر نساجی ، کتان ، دام و تولید برق است (با بزرگترین شبکه های برق در ایالات متحده).

تگزاس

ایالت تگزاس در نواحی جنوبی این ایالات متحده می‌باشد. این ایالت هم از لحاظ تعداد افراد جامعه و هم از لحاظ وسعت در جایگاه دوم در بین ایالات دیگر می‌باشد. شهر هیوستون از پر وسعت ترین شهر در ایالت تگزاس می‌باشد. تنها ایالتی که ممکن است ایالات متحده آمریکا درگیر جنگ داخلی کند، ایالت تگزاس می‌باشد. ایالت تگزاس به عنوان قلب ایالات متحده نقش بازی می‌کند. به همین منظور کنگره آمریکا با ملاحظه و توجه زیادی با این ایالت برخورد می‌کند. این ایالت در هنگام انتخابات مختلف نقش بسزا و تأثیر بسیار زیادی دارد. این ایالت به لحاظ راه اندازی کسب  و کار منطقه مناسبی می‌باشد. شهر هیوستون از لحاظ وسعت در جایگاه چهارم در بین تمامی شهرهای ایالات متحده می‌باشد.

ایالت یوتا

یوتا یکی از ایالت های جنوب غربی ایالات متحده است. ایالت در شمال شرقی با وایومینگ ، از جنوب با آریزونا ، شرق با کلرادو ، غرب با نوادا ، شمال با آیداهو و جنوب شرقی با نیومکزیکو مشترک است. یوتا مساحتی تقریبی حدود 120.000 کیلومتر مربع و جمعیت چیزی حدود 2.3 میلیون نفر دارد. پایتخت و بزرگترین شهر ایالت Salt Lake City است. آب و هوای ایالت خشک و نیمه خشک است. اقتصاد یوتا عمدتا مبتنی بر معدن و انرژی (مانند باد) و جهانگردی است و از تولید ناخالص داخلی زیادی بهرمند می باشد

ایالت ورمونت

ورمونت یکی از ایالت های شمال شرقی ایالات متحده است. این ایالت از شرق با نیوهمپشایر ، در شمال با کبک ، در جنوب با ماساچوست و از غرب با نیویورک هم مرز است. مساحت حدود ورمونت تقریباً 25.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن ششصد و نوزده هزار نفر است. پایتخت این ایالت مونپلیه و بزرگترین شهر بورلینگتون است. ورمونت آب و هوای گرم و مرطوب دارد. اقتصاد این ایالت بر پایه کشاورزی (بزرگترین تولید کننده آب افرا در ایالات متحده) و جنگلداری است و تولید ناخالص داخلی متوسط دارد.

ایالت ویرجینیا

ایالت ویرجینیا در ناحیه اقیانوس اطلس جنوبی ایالات متحده است. این کشور با واشنگتن و اقیانوس اطلس از شرق، به مریلند از شمال ، کارولینای شمالی از جنوب ، ویرجینیا غربی از شمال و غرب و کنتاکی از غرب هم مرز است. مساحت حدودی ایالت ویرجینیا تقریباً 111.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن حدود 7 میلیون نفر است. مرکز این ایالت ریچموند و بزرگترین شهر ساحل ویرجینیا است. ایالت ویرجینیا از جنوب به شرق مرطوب و به طور فزاینده ای گرم و مرطوب می شود. اقتصاد ویرجینیا تا حد زیادی مبتنی بر تجهیزات نظامی ، کشاورزی و تجاری است.

ایالت واشنگتن

واشنگتن یکی از کشورهای غربی ایالات متحده است. این کشور از کانادا در شمال با بریتیش کلمبیا، در جنوب با Oregon ، اقیانوس آرام در شمال غربی و آیداهو در شرق هم مرز است. مساحت حدودی ایالت واشنگتن تقریباً 185.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 7.7 میلیون نفر است. پایتخت ایالت المپیا و بزرگترین شهر سیاتل است. شرایط جوی ایالت واشنگتن در شرق کشور عمدتا مدیترانه ای و در غرب نیمه خشک می باشد. اقتصاد واشنگتن عمدتاً مبتنی بر طراحی هواپیما (بوئینگ) ، صنعت خودرو ، توسعه نرم افزار رایانه (مایکروسافت) ، الکترونیک ، بیوتکنولوژی ، آلومینیوم ، محصولات چوبی و چوبی ، معدن ، نوشیدنی ها ، املاک و مستغلات ، خرده فروشی و گردشگری است.این ایالت تولید ناخالص داخلی فوق العاده ای دارد.

ایالت ویرجینیا

ویرجینیا غربی یکی از ایالت های شرقی ایالات متحده است. این ایالت با مریلند از شرق و شمال شرقی ، اوهایو به شمال غربی ، پنسیلوانیا به شمال ، کنتاکی از جنوب غربی و ویرجینیا با جنوب شرقی مرز دارد. مساحت حدودی ایالت ویرجینیا غربی تقریباً 63.000 کیلومتر مربع است و جمعیت 1.9میلیون نفر دارد. پایتخت و بزرگترین شهر چارلستون است. شرایط جوی این ایالت از لحاظ آب و هوایی مرطوب است. اقتصاد ویرجینیا غربی عمدتا مبتنی بر جهانگردی ، کشاورزی ، معادن زغال سنگ و صادرات زغال سنگ است. دولت از تولید ناخالص داخلی زیادی بهرمند است.

ایالت ویسکانسین

ایالت ویسکانسین یکی از غربی ترین ایالت های ایالات متحده است. مرز های این ایالت از جنوب غربی با آیووا ، از شمال شرقی با میشیگان ، از غرب با مینه سوتا ، از جنوب با ایلینویز ، از شرق با دریاچه میشیگان و شمال با دریاچه سوپریر به اشتراک گذاشته شده است. مساحت حدودی ویسکانسین تقریباً 170.000 کیلومتر مربع است و جمعیت آن چیزی حدودی 5.4 میلیون نفر است. مرکز این ایالت مادیسون و بزرگترین شهر میلواکی است. آب و هوا در ویسکانسین مرطوب است. ایالت اقتصاد ویسکانسین مبتنی بر تولید ، کشاورزی و مراقبت های بهداشتی است و از تولید ناخالص داخلی زیادی بهرمند است.

ایالت وایومینگ

وایومینگ یکی از ایالت های غربی ایالات متحده است. این ایالت با نبراسکا و داکوتای جنوبی در شرق ، آیداهو در غرب ، مونتانا در شمال ، کلرادو در جنوب و یوتا در جنوب غربی هم مرز است. مساحت حدودی وایومینگ تقریباً 250.000 کیلومتر مربع است و 585.000 نفر جمعیت دارد. پایتخت و بزرگترین شهر شاین است. آب و هوای ایالت خشک و قاره ای می باشد. اقتصاد وایومینگ مبتنی بر جهانگردی ، کشاورزی و تولید انرژی است.

از اینکه تا انتهای مقاله معرفی ایالت های آمریکا و سرزمین‌ها و قلمروهای تحت پرچم آمریکا با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله معرفی ایالت های آمریکا و سرزمین‌ها و قلمروهای تحت پرچم آمریکا دارید می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: hamta
  2020-01-20

  زندگی در تگزاس یکی از آرزوهای منه امیدوارم برم اینجاا
 2. نویسنده دیدگاه: ایرج یارمحمدی
  2020-11-14

  عالی با تشکر
 3. نویسنده دیدگاه: ایرج کلهر
  2020-11-22

  عالی بود سپاسگذارم اگه میشد رای های هر ایالت الکترال کالج رابا تعداد هم درج میشد دیگه نقص نداشت.
 4. نویسنده دیدگاه: کیوان
  2021-02-05

  بسیار خوب و اموزنده ازتون بابت این مقاله تشکر میکنم ، یکی از بزرگتربن آرزوهای من سفر به ایالت متحده و شاید زندگی در ویرجینیا باشه
 5. نویسنده دیدگاه: میثم
  2021-02-25

  ارزومه تو ایالات نیویورک زندگی کنم
 6. نویسنده دیدگاه: میثم
  2021-02-25

  ارزومه تو ایالات نیویورک زندگی کنم زیباس
 7. نویسنده دیدگاه: جوان ایرانی
  2021-03-12

  سلام ببخشید درسته ک افرادی ک وضعیت تحصیلی مناسبی دارن پس از مهاجرت میبرنشون ب ناحیه بلر .... و اینکه من شنیدم ناحیه بلر تو میشیگان هست احتمالا و میگن ک ناحیه بلر جای شیک و لاکچری ای هست.....اگه کسی در مورد بلر و مهاجرت ب امریکا(با وضعیت تحصیلی مناسب) اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه.....در مورد دانشگاه ها و ازمون های وروردی و اینجور چیزا هم اگر اطلاعات داشتید خوشحال میشم
 8. نویسنده دیدگاه: Kiarash
  2021-05-04

  سلام میخواستم ببینم شهر های خوب آمریکا از نظر ساخت و ساز و املاک و مستغلات کدام شهرهاست چون من رشتم مهندسی عمران هست
 9. نویسنده دیدگاه: Kiarash
  2021-05-04

  من شهر های نیویورک و لس آنجلس رو خیلی دوست دارم
 10. نویسنده دیدگاه: شهرام
  2021-05-19

  سلام ممنون از اطلاعات مفید من از واشنگتن تا اریزونا رفتم که خیلی خوب بود جایی که خیلی دوست داشتم صحرای زیبای نوادا زندان الکاتراز مرکز قمار دنیا شهرک سینمایی هالیود لوس انجلس مرکز کاکتوس اریزونا که خیلی خوش گذشت فقط اینو میدونم که هیچ کجای دنیا وطن و خاک خودم نمیشه حتی اگه بدترین سردمدار و یا بهترین سردمدار داشته باشه
 11. نویسنده دیدگاه: Cy
  2021-08-16

  من همیشه سیاتل دوست داشتم. شهر بدون خورشید.
 12. نویسنده دیدگاه: موسی
  2022-01-31

  امریکایی ها هم منتظر ورود ایرانی ها هستند
 13. نویسنده دیدگاه: Suliyman Sadaat
  2022-04-15

  از معلومات تان خیلی ممنون
 14. نویسنده دیدگاه: امیر
  2022-06-11

  منم عاشق ایالت واشنگتن و شهر سیاتل هستم منظره بکری داره از یک طرف کوه های سر به فلک کشیده راکی در قسمت میانی دشت ها و جنگل های بکر و از سمت غرب سواحل اقیانوس آرام خیلی دوست دارم ، اونجا یه خونه ویلایی وسط جنگل بگیرم و صبح های زمستان بعد از اینکه ازدواج کردم با همسرم و دوتا دخترم بریم شگار گوزن های شمالی
 15. نویسنده دیدگاه: نینا
  2023-02-10

  باسلام از کودکی آرزوی رفتن به امریکا رو داشتم وبرای این ارزو سخت تلاش میکنم و میدونم یه روز حتما حتما میرم و حتی شغل و محل زندگیمو در امریکا انتخاب کردم (دبیر کل سازمان ملل میشم و در منطقه منهتن نیویورک امریکاساکن میشم فقط به امیدخدا و تلاش خودم) .مطالب شما عالی بود سپاس و شادیتان بی پایان
  • نویسنده دیدگاه: poshtiban
   2023-02-15

   سلام و احترام سپاس از همراهی شما
 16. نویسنده دیدگاه: Nili
  2023-06-24

  عالی مرسی

نظر خودتان را ارسال کنید