به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

آسان ترین راه برای مهاجرت به مالزی

ساده ترین روش مهاجرت به مالزی

در مقاله آسان ترین راه برای مهاجرت به مالزی از برتر مهاجر در ابتدا به اطلاعات پایه که نیاز است هر فرد برای مهاجرت به مالزی بداند مطرح می کنیم و سپس ساده ترین روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به مالزی را خواهیم گفت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله آسان ترین راه برای مهاجرت به مالزی می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

این کشور حدود سال 1958 از دست استعمارگران به طور کامل خارج شد. شهر مرکزی مالزی شهر کوالالامپور می باشد. وسعت این کشور چیزی حدود330 هزار کیلومتر مربع می باشد که به دو بخش شبه جزینه مازی که در منطقه غرب و شهر های صباح و ساراواک که در منطقه شرق مالزی قرار دارد. تمام طول سال آب و هوا به طور تقریبا یکسان گرمسیر و دارای رطوبت نسبتا بالایی است. متوسط دمای هوا 28 درجه و میزان بارش باران به طور ماهیانه میانگین 27 سانتی متر می باشد. مطابق سرشماری انجام شده تا سال 2018 جمعیت مالزی چیزی حدود 31 میلیون و 53 هزار نفر بوده که طی ده سال اخیر 15 درصد رشد داشته. حدود نیمی از جمعیت مالزی بومی و نیمی دیگر مربوط به شهروندان کشور های چین، هند و سایر کشور ها تشکیل می دهد.

مردم مالزی بیشتر به زبان ها مالایی، انگلیسی، هندی و چینی صحبت می کنند. دین اکثریت مردم اسلام شافعی است و اقلیت مردم به دین های بودیسم، کنفسیوس و مسیحی و غیر هستند. دولت این کشور تمام مردم را در انتخاب دین خود آزاد گذاشته و هر شخص می تواند مطابق میل خود هر آیینی را بپرستد. همچنین حدود 89 درصد شهروندان مالزی از سواد کافی برخوردارند.

این مطلب را هم بخوانید  تحصیل پزشکی در ترکیه

اطلاعاتی در مورد مهاجرت به مالزی

مهاجرانی که قصد سفر به این کشور را دارند به پنج دسته تقسیم می شوند. برای همین دولت مالزی ویزا صادره را به پنج دسته کلی بخش بندی نموده.

اولین بخش مربوط به ویزای های گردشگری است. این مدل ویزا به سادگی برای شهروندان ایرانی صادر می گردد. افرادی که برای تفریح به این کشور می خواهند سفر کنند باید پاسپورت خود در ایران دریافت نموده و به سمت مالزی حرکت کنند. پس از ورود به خاک مالزی، در فرودگاه برای آن ها ویزای گردشگری صادر می شود که می توانند تا حداکثر 15 روز در این کشور بمانند.

دومین بخش مربوط به ویزای های اجتماعی است. این نوع ویزا معمولا برای افرادی صادر می شود که دعوت نامه از سوی یک شهروند یا یک شرکت رسمی در مالزی داشته باشد. با این مدل از ویزای صادر فرد می تواند حدقل 60 روز و حداکثر 180 روز در مالزی اقامت موقت داشته باشد.

بخش هایی دیگر مانند ویزای های کاری ، تحصیلی و سرمایه گذاری وجود دارد که تنها یک بخش آن مربوط به موضوع این مقاله می باشد. شما می توانید تمامی مدل های مهاجرتی را در مقاله زیر مطالعه نمایید.

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به مالزی

آسان ترین روش مهاجرت به مالزی

در این بخش از مقاله به سوال شما درباره اینکه چگونه به راحتی به مالزی مهاجرت کنیم می پردازیم. مطابق تجربه مهاجرانی که به مالزی سفر کرده اند، مهاجرت به قصد سرمایه گذاری از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به مالزی می باشد. دولت مالزی به افرادی که برای سرمایه گذاری به این کشور می روند، حمایت ویژه ای در نظر گرفته. به همین جهت افراد می توانند بدون داشتن هیچ گونه دغدغه ای با این روش به مالزی مهاجرت نمایند.

این مطلب را هم بخوانید  10 شهر برتر جهان برای مهاجرت و برای زندگی و کار

در روش مهاجرت به قصد سرمایه گذاری راه مختلفی وجود دارد. از جمله این راه ها سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، کارآفرینی، تاسیس شرکت، خرید خانه دوم و افتتاح حساب می باشد. برای مطالعه دقیقتر راه های ذکر شده می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری

ساده ترین روش برای سرمایه گذاری در مالزی

در این بخش می خواهیم یکی از کم دردسر ترین و ساده ترین راه ها سرمایه گذاری در مالزی که در نهایت می توانید اقامت دائمی خود را دریافت نمایید معرفی کنیم

سرمایه گذاری از طریق افتتاح حساب

برای باز کردن حساب در یکی از بانک ها مالزی نیاز به هیج روند اداری پیچیده ای ندارید. مهاجران می توانند با رعایت یک سری شروط برای خود در مالزی افتتاح حساب انجام دهند. در ابتدا باید درخواست خود را مبنی بر دریافت اقامت موقت ارائه دهید. نظام بانک داری دولت مالزی از قوانین و مقررات ساده ای استفاده نموده. بعضی از بانک ها خصوصی این که بدون اقامت موقت نیز برای مهاجران حساب باز می کنند. یک مانعی کوچکی برای افراد وجود دارد، آن هم داشتن نامه از کارفرما مبنی بر این که شما در جایی مشغول به کار هستید. البته این نامه تنها برای ساده تر شدن روند کار می باشد. افرادی که این نامه را نداشته باشند نیز می توانند برای خود حساب بانکی باز کنند.

خب بریم سر اصل مطلب، مقدار سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری که منجر به اقامت دائم می شود. این مقدار چیزی حدود 2 میلیون دلار می باشد که به واحد پول مالزی باید تبدیل شود. در تاریخ تولید این مقاله 2 میلیون دلار چیزی حدود 8.700.000 رینگت است. التبه این رقم رند شده است.

این مطلب را هم بخوانید  اخذ کردیت کارت
مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب
  • داشتن نامه معتبر مبنی برای اینکه فرد در جایی مشغول به کار است یا مدرکی که ثابت کند فرد صاحب کسب و کاری در مالزی است.
  • داشتن مدارک شناسایی مانند گذرنامه
  • درخواست و تکمیل فرم افتتاح حساب
  • تحویل دادن یک کپی از تمامی اسناد و مدارک خود

به این نکته توجه کنید که در برخی از بانک ها اثر انگشت مشتریان را ضمیمه پرونده می کنند. در ابتدا شما باید مبلغ 1000 رینگت حساب خود شارژ کنید و در آخر می توانید عابر بانک خود پس از اتمام فرایند افتتاح حساب دریافت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله آسان ترین راه برای مهاجرت به مالزی با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد آسان ترین راه برای مهاجرت به مالزی می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Click to rate this post!
رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن