پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

قوانین ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی

مالزی از جنبه های مختلفی گزینه مناسبی برای مهاجرت یا کار می باشد.بسیاری از افرادی که برای کار در مالزی اقدام می کند، تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار یا تاسیس شرکت در مالزی را دارند که این می تواند برای بسیاری از افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند مهم باشد. در زمینه مهاجرت به مالزی یا ثبت شرکت در مالزی باید اطلاعات کافی را داشته باشید؛ با همراه این مقاله با برتر مهاجر باشید.

همانطور که می دانید هر کشوری قوانین مربوط به خود را دارد. بهتر است برای ثبت شـرکت در مالزی پیش از هر چیز با قوانین کار آن آشنا شوید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی مراحل تاسیس شرکت در مالزی را پشت سر بگذارید. در مقاله سعی کردیم به زبان ساده تمام ابهام های مربوط به تاسیس شرکت در مالزی را مورد بررسی قرار دهیم.

به دلیل اینکه مالزی یکی از کشورهای توریستی به شمار می آید و امروز بسیاری از مردم برای زندگی به این سرزمین مهاجرت می کنند و در میان گردشگران طرفدار بسیاری دارد، اشخاص زیادی این سوال را مطرح کرده اند که کار در مالزی جهت گذران زندگی به چه صورت است؟ قوانین و شرایط کار در این کشور سبب می شود که ما کار در مالزی را جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. از جنبه مخارج در مالزی باید بدانید که هزینه مخارج در کشور مالزی نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی بسیار پایین است.

شرایط کار در مالزی

کشور مالزی دارای زیبایی های بیشماری از نظر تنوع غذایی از جنبه آب و هوا و طبیعت این کشور بسیار شناخته شده است. همین سبب شده است که بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، اقامت در مالزی را یکی از گزینه های مهاجرت خود انتخاب کنند. زبان انگلیسی زبان دوم و رایج مالزی است که می توانید به راحتی از این زبان جهت برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید اما باید بدانید که با وجود این همه زیبایی اما برای کار در مالزی این کشور اقامت موقت دارد. اقامت موقت در مالزی جهت کار به این معناست که این اقامت هیچ گاه به اقامت دائم تبدیل نمی شود. اما برای آن دسته از افرادی که برای به مالزی به عنوان یک سکوی پرتاب به کشور های اروپایی نگاه می کنند، کار در مالزی یا ثبت شرکت مالزی می تواند گزینه مناسبی باشد.

این مطلب را هم بخوانید  نمونه نامه که بعد از ریجکتی ویزای آمریکا باید نوشت

پیش از آنکه به هر کشوری جهت کار مهاجرت کنید، بهتر است نرخ بیکاری آن کشور را مورد ارزیابی قرار دهید. براساس آمار بدست آمده در مدت ده سال گذشته نرخ بیکاری این کشور تحت تاثیر نواسانات زیادی نبوده است. در سال 2019 نرخ بیکاری بدست آمده در کشور مالزی برابر با 3.3 درصد بوده است که براساس اطلاعات بدست آمده نرخ مناسبی است. در مورد ثبت شرکت مالزی باید بدانید که یکی از اصلی ترین و مهمترین قوانین جهت ثبت شرکت در مالزی این است که هر شخص خارجی برای تاسیس شرکت در مالزی باید یک شریک مالزیایی داشته باشد. مالزی برای اشخاصی که تمایل به داشتن شریک ندارند یا شریک مالزیایی نمی شناسند یک راه حل گذاشته است. اشخاص جهت ثبت شرکت مالزی باید 500000 رینگیت سرمایه گذاری کرده باشند. به عبارتی مبلغ 500000 رینگیت سرمایه شرکت باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی

نکته مهم در مورد ثبت شرکت در مالزی این است که اتباع خارجی می توانند تملک صد در صدی در کشور مالزی داشته باشند اما ماهیت بیزینس اشخاص باید به گونه ای باشد که با دستورالعمل های مالزی همخوانی داشته باشد. علاوه بر این پس از آنکه شرکت مورد نظر در مالزی به ثبت رسید و پس افزایش سرمایه باید صاحبان کسب و کار یک دفتر را برای شرکت خود اجاره کنند یا در صورتی که از نظر مالی توانایی دارند، یک دفتر خریداری کنند. به طور کلی برای راه اندازی بیزینس در مالزی یا هر کشور دیگری باید براساس قوانین کسب و کار آن کشور عمل کنید تا بتوانید به عنوان اتباع خارجی در یک کشور شروع به کار کنید.

این مطلب را هم بخوانید  اخذ کردیت کارت

مالزی مانند هر کشور دیگری برای ثبت شـرکت در مالزی نیازمند مدارکی است. این مدارک شامل :

 • اشخاص باید به اداره ثبت شرکت مالزی رفته و مدارکی را با این عنوان ها ارائه دهد: یک فرم درخواست از سمت اشخاص به اداره ثبت شـرکت در مالزی ارائه می شود که در این فرم از دولت مالزی درخواست تایید ثبت شرکت می کنید. یک نام برای شرکت مورد نظر در انتخاب می کنید. اگر شرکت شما در کشوری دیگر به عنوان شرکت مبدا ثبت شده است باید مدارکی جهت تایید ثبت شرکت در کشور مبدا را ارائه دهید.
 • مدارک مربوط به تاسیس شرکت در مالزی شامل: ترجمه رسمی و تایید شده سند ثبت شرکت، لیست و مشخصات مدیران شرکت ، مدارک برای معرفی نماینده شرکت در مالزی، ترجمه رسمی اساسنامه ، برگه رسمی مبنی بر قبول نمایندگی، پرداخت هزینه باطل شدن تمبر می باشد.
 • معرفی مکان نگهداری سند ها و مکان تجاری شرکت
 • تاییدیه اداره ثبت و صدور سند ثبت شرکت
 • مدارکی که به اداره ثبت جهت تکمیل پرونده ارائه شده است شامل: کپی ترازنامه دفتر کل ، شرح دارایی ها ، کپی سود سالانه شرکت وهمینطور سود و زیان شرکت ، اسناد به زبان انگلیسی یا زبان بهاسای مالزی باید ترجمه شود.

دولت مالزی برای حمایت از اتباع خارجی که جهت بیزینس در مالزی و ثبت شرکت در مالزی اقدام کرده اند مناطقی را در مالزی به عنوان مناطق آزاد معرفی کرده است. این مناطق از چند جنبه به عنوان مناطق آزاد معرفی شده اند. این مناطق شامل بعضی از شهر ها و جزایر هستند که دارای مزیت های بسیاری هستند، یکی از آن ها معافیت از پرداخت مالیات است، افراد در این مناطق به راحتی می توانند تجارت آزاد داشته باشند، تجارت آزاد برای اشخاصی که تاسیس شرکت در مالزی را به عنوان یک راهی برای تجارت در عرصه بین و الملل می دانستند بسیار مهم است.

این مطلب را هم بخوانید  نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی به شرح زیر است:

 1. اشخاصی که تصمیم به ثبت شـرکت در مالزی را دارند باید حداقل دو نفر را با عنوان مدیر معرفی کند، این اشخاص باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. همچنین باید این اشخاص آدرسی در مالزی داشته باشند.
 2. اشخاصی که اقدام به تاسیس شرکت در مالزی کرده اند باید سه سهام دار داشته باشند که هر سه نفر آدرسی در مالزی داشته باشد.
 3. صفحه اول گذرنامه مدیران و سهامداران باید کپی شود.
 4. فرم درخواست تاسیس شرکت در مالزی که بالا به آن اشاره شد باید تکمیل شود.
 5. یک مبلغی به عنوان بیعانه که شامل 30 درصد از کل هزینه ثبت شرکت در مالزی است باید پرداخت شود.
 6. از اداره ثبت شرکت باید استعلام نام اولیه شرکت را داشته باشید.
 7. یک نام برای شرکت انتخاب می شود و پس از اسناد شرکت را آماده سازی خواهد شد.
 8. در نهایت 70 درصد باقیمانده از هزینه ثبت شـرکت در مالزی
 9. تحویل دادن مدارک تاسیس شرکت در مالزی
 10. در نهایت صدور پروانه تاسیس شرکت در مالزی

علاوه بر تمام اطلاعات ارائه شده جهت مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی، تمام اشخاصی که نیاز به ثبت شرکت، راه اندازی یک بیزینس در مالزی یا به طور کلی کار در مالزی را دارند می توانند با کارشناسان مربوطه در تماس باشند. مشاوره گرفتن جهت راه اندازی بیزینس در مالزی یکی از مهم ترین بخش کار است. امید که مطالب ارائه برای شما جهت کار در سرزمین زیبای مالزی مفید واقع شده باشد.

 


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

نظر خودتان را ارسال کنید