به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات

خرید ملک در مالزی

در مقاله مهاجرت به مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات از برتر مهاجر اطلاعاتی در باره دریافت ویزای سرمایه گذاری با خرید املاک برای شما مطرح می کنیم و سپس این سرمایه گذاری با دیگر کشور مورد مقایسه قرار می دهیم و در نهایت تعدادی از قوانین و مقررات برای سرمایه گذاری در املاک برای کشور مالزی را مطرح خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله مهاجرت به مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

در ابتدا این مقاله به نکته خیلی خیلی مهم اشاره می کنم که با این روش مهاجرت برای کشور مالزی نمی توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری را با خرید املاک دارند نمی توانند در سیستم MM2H نام نویسی نمایند. طرح MM2H برای افراد است که قصد دریافت اقامت کشور مالزی را داشته باشند. تعرفه خرید خانه در هر شهر این کشور متفاوت است. مهاجران محدودیتی در خرید خانه در مالزی ندارند. برای خرید ملک در کل مالزی به طور میانگین 2 میلیون رینگت باید پرداخت کنید. بهتر است قبل خرید املاک قوانین و مقررات مربوط را مطالعه نمایید تا در آینده به مشکلات جدی برخورد نکنید. به هر حال باید از قبل تصمیم خود را برای اینکه کدام شهر کشور مالزی قصد خرید دارید گرفته باشید تا بعدا با مشکل بودجه مواجه نشوید.

اخذ اقامت مالزی با خرید ملک

متاسفانه امکان اخذ اقامت مالزی از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست.

این پایین ترین قیمت در اکثر استان ها از ابتدای مارس 2014 تا 2 میلیون رینگیت آغاز می شود. مسئله املاک و مستغلات موضوعی محلی است و لازم است قوانین استان قبل از هرگونه قرارداد بررسی شود ، زیرا به عنوان مثال حداقل قیمت خرید در استان های مختلف دارای اصول برابری نیست.

توجه داشته باشید هنگام خرید املاک باید آن ها دارای مجوز سازواری باشد. اگر تصمیم به خرید خانه از شرکت های مربوطه دارید به مجوز این شرکت ها حتما توجه نمایید.

افرادی که قصد فروش املاک خود را دارند، سازمان مالیات کشور مالزی نرخ هایی تعیین نموده که به شرح زیر می باشد:

خانه هایی که حداکثر 5 سال بعد فروخته می شود مشمول 30 درصد مالیات می باشند.

این مطلب را هم بخوانید  حقوق در کانادا

خانه هایی که حداقل 5 سال بعد فروخته می شود. مشمول 5 درصد مالیات می شوند.

علاوه بر مالزی کشور های نواحی جنوبی، سمت شرق آسیا طرفداران زیادی در کل جهان برای خرید املاک به خود مجذوب نموده. بیشترین مهاجرانی که اقدام به خرید املاک می کنند متعلق به آسیا و آمریکا می باشد. البته در سال های اخیر شهروندان کشور های اورپا نیز علاقه به خرید املاک در این کشور پیدا کردند.

ویژگی های معامله املاک در مالزی

اگر بخواهیم بازار املاک کشور مالزی را با کشور غربی مورد قیاس قرار دهیم. بازار های کشور مالزی رونق بهتری دارد. تعرفه های املاک در کشور مالزی نسبت به رقبای خود مانند نیویورک و لندن خیلی پایین تر می باشد. گفتنی است که این قیمت پایین هیچ ربطی به کیفیت و استاندارد های آن ندارد. املاک در مالزی داری بروز ترین استاندارد های دنیا می باشد.

علت بصرفه بودن خرید و فروش املاک در مالزی ارزش پول این کشور می باشد. ارزش پول مالزی که رینگت می باشد خیلی کمتر از یورو ، پوند و دلار می باشد.

از آن جایی که اقتصاد این کشور در حال رشد فوق العاده ای می باشد. پیش بینی می شود ارزش زمین در سال های آینده رشد چشمگیری داشته باشد. به همین جهت خرید املاک در مالزی نسبت به کشور های دیگر آسیایی خیلی بصرفه تر می باشد.

از بازار های پر رونق و محبوب شهر های کوالالامپور و شهرستان های اطراف و همچنین شهر های ساحلی می باشد. از دلایلی که باعث شده مهاجران دنیا قصد خرید ملک در مالزی داشته باشند، فرایند راحت اداری معامله در بازار املاک مالزی می باشد. بعضی از قوانینی که باعث شده این معاملات را راحتتر کند در ادامه مقاله مطرح نمودیم:

  • مهاجران می توانند بدون داشتن هیچگونه واسطه مالزیایی معاملات خود را انجام دهند
  • مهاجران می توانند املاک نیمه کاره را معامله کنند
  • بانک های محلی به راحتی به اتباع خارجی وام های مسکن ارائه میکنند
  • مهاجران می توانند با تعرفه حدود 2 میلیون رینگت صاحب خانه شوند
  • افرادی که املاک و مستغلات با تعرفه ی حداقل 20 میلیون رینگت معامله میکنند باید به سازمان مربوطه املاک اطلاع دهند و مجوز مربوطه را دریافت نمایند
  • اتباع خارجی در خرید تعداد املاک محدودیت ندارند ولی املاک خریداری شده را نمیتوانند به رهن یا اجاره دهند.
  • این مقررات که توسط دولت مالزی تعیین شده و تنها برای رشد و توسعه بازار املاک در کشور مالزی میباشد
این مطلب را هم بخوانید  راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

در ادامه این مقاله تعدادی کشور جهت مقایسه با کشور مالزی در زمینه خرید املاک

املاک در کشور اندونزی

در این کشور هیچ یک از اتباع و شرکت های خارجی نمیتوانند زمین خریداری نمایند. تنها مجوز خرید املاک برای افرادی صادر میشود که اقامت دائم این کشور را داشته باشد. برای اتباع خارجی تنها مجوز اجاره یا ساخت املاک وجود دارد این قوانین در تایلند شبیه به کشور مالزی میباشد . اما در تعدادی از ماده های این قوانین فرق دارد . برای خرید ملک در اندونزی باید با یک شرکت اندونزیایی یا شهروند اندونزی شریک شوند.

املاک در کشور ژاپن

در کشور ژاپن نیز محدودیت هایی وجود دارد که باعث می شود اتباع خارجی در معاملات املاک به مشکل بر بخورند دولت ژاپن برای امر خرید فروش املاک برای افرادی که تابعیت این کشور را ندارند  قوانین پیچیده ای وضع نموده است.

املاک در کشور سنگاپور

مهاجرانی که قصد خرید املاک را در این کشور دارند باید درخواست خود را به سازمان معاملات املاک این کشور اعلام کنند. دولت کشور سنگاپور پس از بررسی درخواست ها تعیین می کند که افراد به چه صورت در این کشور به خرید فروش.

املاک در کشور چین

در این کشور نیز تا حدودی مانند کشور سنگاپور اتباع خارجی می توانند معاملات املاک و مستغلات خود را انجام دهد. البته این قوانین وضع شده هنوز به صورت رسمی در مجلس این کشور تایید نشده.

با توجه به مطالب ذکر شده در رابطه با کشورهای بالا میتوان نتیجه گرفت که در بین کشور های آسیایی کشور مالزی راحت ترین بازار برای معامله املاک وجود دارد. از دیگر ویژگی های بازار املاک کشور مالزی این است که تعدادی از قوانین آن ، قوانین اسلامی می باشد.

مقررات معامله املاک برای شهروندان دیگر کشور ها

کشور مالزی به لحاظ جغرافیایی در منطقه می باشد که کشور های کناره خلیج همیشه فارس می توانند به راحتی برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نمایید. تمایل کشور های همسایه خلیج فارس برای سرمایه گذاری از محل درآمد گزاف نفتی در کشور مالزی باعث شده رونق خوبی به این کشور بدهند.

این مطلب را هم بخوانید  راهنمای تحصیل پزشکی در کانادا

قوانین و مقررات تعیین شده برای کشور مالزی از کشور انگلستان الگو گرفته ولی اکثر آن ها مطابق با قوانین اسلامی باز نویسی شده.

حوالی سال 2007 مقامات مالزی قوانین تازه ای برای معاملات در بازار املاک وضع کردند که مشمول شهروندان خارجی می باشد. اتباع خارجی که قصد سرمایه گذاری با حداقل 2 میلیون رینگت دارند باید از سازمان امور سرمایه گذاران خارجی مجوز لازم را دریافت نمایند.

سازمان FIC تحت مالکیت دولت مالزی می باشد و وظیفه مدیرت املاکی را به عهده دارد که شهروندان دیگر کشور ها آن ها را خریداری نمودند. طبق مقررات تعیین شده که به تازگی توسط دولت این کشور تصویب شده، مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در املاک کشور مالزی را دارند، تنها می توانند تعدادی مشخص شده املاک خریداری کنند. همچنین این املاک را باید به قصد سرمایه گذاری معامله کنند.

افراد می توانند با ثبت نام در طرح MM2H ویزای ده ساله دریافت کنند. گفتنی است این طرح قابل تمدید است به شرط آن که فرد مطابق قوانین و مقررات کشور مالزی رفتار کرده باشد.

فرایند اصولی مهاجرت به مالزی به قصد سرمایه گذاری تقریبا مانند کشور انگلستان می باشد. زیرا اکثر قوانین مالزی از انگلستان الگو گرفته است. محدودیت های که برای مهاجران سراسر دنیا تعیین شده، اول اینکه حداقل سرمایه گذاری برای آن ها 2 میلیون رینگت می باشد و همچنین حداکثر تعداد املاکی که می توانند خریداری کنند نهایتا 2 ملک می باشد. بانک های محلی در این کشور تقریبا تا سه پنجم مبلغ خانه به مهاجران سرمایه گذار وام اعطا می کنند. گفتنی است که بنگاه های معاملاتی املاک در کشور مالزی چیزی حدود 7 درصد مبلغ خانه از شما کمیسیون دریافت می کنند.

تنها شهروندان کشور ها اسرائیل و صربستان اجازه سرمایه گذاری در کشور مالزی را ندارند.

از اینکه تا انتهای مقاله مهاجرت به مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مهاجرت به مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Click to rate this post!
رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن