ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

هزینه مهاجرت به مالزی

هزینه های زندگی در مالزی

در مقاله هزینه مهاجرت به مالزی از برتر مهاجر در ابتدا به اطلاعاتی در مورد واحد پولی این کشور برای شما ارائه می کنیم و در ادامه لیست های خورد و خوراک، حمل و نقل عمومی و هزینه های اجاره و خرید املاک و مستغلات را مطرح می کنیم. در انتهای این مقاله شما می توانید اطلاعاتی درباره سبک زندگی در مالزی کسب کنید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله هزینه مهاجرت به مالزی می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

هزینه زندگی در مالزی یکی از مهم‌ترین مسائل برای ایرانی‌ها است ، چرا که مالزی یکی از کشورهای آسیای شرقی است که تعداد زیادی گردشگر یا حتی علاقه مندان به مهاجرت را در سال‌های اخیر جذب کرده‌است و بسیاری از مردم در حال برنامه‌ریزی برای مهاجرت هستند . آن‌ها می‌خواهند بدانند هزینه زندگی در این کشور چیست و تصمیم نهایی برای مهاجرت به مالزی با توجه به امکانات رفاهی موجود در این کشور است .

بیشترین سوالاتی که در این باره از کارشناسان برتر مهاجر پرسیده شده به شرح زیر است

مخارج شهروندان دیگر کشور ها برای مواد غذایی به چه صورت است؟

بابت مهاجرت تحصیلی چقدر باید بپردازیم؟

آیا کشور مالزی مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟

در ادامه این مقاله سعی شده تا پاسخ دقیق به سوالات ذکر شده مطرح کنیم. اگر دوست دارید که اطلاعات دقیق تری در مورد کشور مالزی بدست آورید می توانید دیگر مقاله های سایت برتر مهاجر را مطالعه کنید. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به سوالات و ابهامات شما هستند.

پول رسمی کشور مالزی

مالزی یک واحد پول جداگانه دارد . واحد پول ، رینگت است . این واحد پول به اختصار RM نامیده می‌شود . همه هزینه‌ها ، معاملات ، تجارتها ، و حتی انتقال وجوه و سپرده‌های بانکی در مالزی به رینگت می باشد . در ادامه این مقاله ، همه هزینه‌ها و قیمت‌ها را به منظور توضیح دقیق‌تر هزینه‌های زندگی در مالزی بیان می‌کنیم . برای محاسبه این واحد پول ، شما تنها نیاز به دانستن این نکته دارید که هر یک از پرداخت‌ها به ازای هر دلار برابر با 4 رینگت بوده و هر یورو معادل با 4.4 رینگت برابر است . همان طور که قیمت رینگت به دلار می‌رسد . شما می‌توانید هزینه هر محصول را در مالزی محاسبه کنید. اکنون، اگر به بازارهای مالزی نگاه کنید، می‌توانید اسکناس‌های ۵، ۲، ۳ و ۱ رینگت را ببینید. ۱۰ رینگت ۵۰ رینگت و در نهایت ۱۰۰ رینگت پیدا کردند. معمولا در مالزی، همه شرکت‌های تجاری تنها رینگت دریافت می‌کنند و علاقه‌ای به دریافت یورو یا دلار ندارند. به همین دلیل است که یک ایده خوب برای تغییر دلار تان به رینگت برای پرداخت آن است.

مخارج خورد و خوراک در کشور مالزی

خوشبختانه، غذا در مالزی فراوان است و گستره غذایی در کشور بسیار گسترده است. در مالزی شما می‌توانید انواع میوه‌ها و سبزیجات و انواع غذاهای محلی را با قیمت منصفانه پیدا کنید. مخارج غذای محلی در مالزی خیلی زیاد نیست.

به طور خاص، قیمت این کالاها در ایالت های کوچک و در هر ایالتی به غیر از کوالالامپور منطقی است. به طور کلی در مالزی، غذا یکی از کالاهایی است که پیدا کردنش سخت نمی باشد و تنوع بسیار زیادی دارد. در ادامه با این مقاله لیستی از مواد غذایی و غذایی به شما می‌دهیم.

مبالغ ذکر شده به طور میانگین و حدودی می باشد.

رزرو غذا برای رستوران های معمولی: 11 رینگت RM

رزرو غذا برای رستوران های نسبتا خوب : 20 رینگت RM

نوشیدنی گرم مانند کاپوچینو: 1 رینگت

نوشیدنی های خنک مانند نوشابه یک نفره : 2.5 رینگت RM

آب معدنی یک نفره: 1 رینگت RM

شیر پاستوریزه یک لیتری: 7 رینگت RM

نان تازه به مقدار 1000 گرم : 6.5 رینگت RM

برنج به مقدار 1000 گرم: 4 رینگت RM

تخممرغ به تعداد 12 عدد: 5.5 رینگت RM

سینه مرغ به مقدار 1000 گرم : 13 رینگت RM

پنیر بومی به مقدار 500 گرم: 12 رینگت RM

گوشت قرمز و گاو به مقدار: 27.5 رینگت RM

سیب و پرتغال به مقدار 1000 گرم: 10 رینگت RM

سیب زمینی، پیاز و کاهو به مقدار 1000 گرم: 4 رینگت RM

موز به مقدار 1000 گرم: 6 رینگت RM

گوجه به مقدار 1000 گرم: 4.5 رینگت RM

به طور کلی خرید مایحتاج روزانه و غذا در مالزی دشوار نیست، زیرا بندر Sanawa پر از مراکزی است که معمولا شامل یک فروشگاه بزرگ خواربار مانند تسکو، فروشگاه‌های کوچک یا سوپرمارکت‌ها می‌شود.

مخارج حمل و نقل عمومی در مالزی

مهاجران و مالزیایی گزینه‌های فراغتی بسیاری در کوالالامپور و بندر Sanawa  دارند. خوشبختانه، با حمل و نقل عمومی عالی و قیمت مناسب، شما می‌توانید هر جایی که می‌خواهید بروید در مالزی. حمل و نقل عمومی در اغلب بخش‌های شهر وجود دارد و یا می‌تواند با خرج کم‌تر مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه سیستم حمل و نقل مالزی به اندازه دیگر کشورهای آسیای شرقی زیاد نیست، اما با توجه به جمعیت این کشور ۳۰ میلیون نفر مناسب است.

هزینه کرایه اتوبوس برای یک مسیر: 3 رینگت RM

هزینه کرایه اتوبوس برای 30 روز : 100 رینگت RM

پایه کرایه تاکسی ها به طور معمول: 3 رینگت RM

پایه کرایه تاکسی ها تا 1 کیلومتر: 2 رینگت RM

هزینه تاکسی دربست برای 1 ساعت: 25 رینگت RM

هزینه بنزین برای هر لیتر : 2.3 رینگت RM

متوسط خودرو های جدید حدودا: 110 هزار رینگت RM

مخارج املاک و مستغلات در کشور مالزی

مبالغ ذکر شده در ادامه این بخش به صورت میانگین و حدودی می باشد.

هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مناطق مرکزی شهر : 1550 رینگت RM

هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مناطق برون شهری: 1000 رینگت RM

هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مناطق مرکزی شهر: 2700 رینگت RM

هزینه اجاره یک واحد آپارتمانی سه خوابه در محدود های برون شهری : 990 رینگت RM

همچنین خرید و فروش آپارتمان در مالزی به ازای هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر در پایین‌ترین موارد به عنوان مثال برای خانه‌های چند ساله و تقریبا نیمه عمر، برای هر متر به طور میانگین 5.500 رینگت RM و برای خانه‌های مجلل و بزرگ‌تر برای هر متر به طور میانگین 13.000 رینگ RM تعرفه بندی شده است. قیمت یک متر مربع برای خرید یک آپارتمان در خارج از مرکز شهر همچنین ۴۰۰0 رینگت RM برای خانه‌های قدیمی و 5.100 برای خانه‌های جدید هزینه دارد.

مدل زندگی در کشور مالزی

به طور کلی در مورد مالزی، شما می‌توانید با درک روش صحیح زندگی در مالزی برخی از هزینه‌های ماهیانه خود را کاهش دهید. در فروشگاه‌های خواربار و حتی رستوران‌ها، غذاهای غربی گران‌تر هستند، اما محصولات محلی مالزی منصفانه تر هستند. اگر شما میوه‌های محلی مانند نارگیل، پاپایا و موز خریداری کنید، قیمت آن‌ها بسیار ارزان‌تر از میوه‌ها نظیر سیب و پرتقال است.

 براساس نظرسنجی سالیانه مرسر، مرغوبیت زندگی در مرکز مالزی، کوالالامپور، در رده هشتاد و هفت شهر دنیا قرار دارد. این کشور در میان شهرهای آسیا در رده دهم و دوم جنوب شرقی آسیا قرار دارد.

مالزی یک محیط پویا برای کار و مطالعه ایجاد می‌کند. هزینه زندگی در مالزی کم‌تر از هر کشور دیگری است. از کشورهای هم مرز مانند سنگاپور تا مکان‌های دور مانند فرانسه، لندن و هر کشور دیگری . در سال ۲۰۱۴، کوالالامپور، مناسب‌ترین شهر برای دانشجویان و دانشگاهیان بود. با این حال، اگر می‌خواهید در این کشور مطالعه کنید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مالزی به دست آورید، می‌توانید به سوالات شما با کمک کارشناسان باتجربه موسسه مهاجرتی برتر مهاجر پاسخ دهید.

از اینکه تا انتهای مقاله هزینه مهاجرت به مالزی با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد هزینه مهاجرت به مالزی می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Click to rate this post!
2 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن