به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی

این روز ها به دلیل مناسب بودن شرایط زندگی در کشور مالزی افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. در این نوشته از سایت برتر مهاجر برای شما در مورد مشخصات این کشور، شرایط مهاجرت و زندگی و انواع مختلف مهاجرت به این کشور که شامل سرمایه گذاری ، تحصیل ، کار ، ازدواج ، تولد و در نهایت پناهندگی که این روش آخر پیشنهاد نمی شود.  همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد نوشته مهاجرت به مالزی می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

درباره کشور مالزی

بیشتر افرادی که مهاجرت به مالزی را انتخاب کرده اند به کوالالامپور می روند که پایتخت مالزی است و فضای دیدنی زیادی دارد. این کشور به طور کلی در دامنه های کوهستانی واقع شده است. آب و هوای این شهر برای ایرانی ها  خیلی خوب است. ماندن در مالزی به طور کلی به شما امکان ارتقاء در زندگی خود را می دهد. تعداد مهاجران متخصص در رایانه و نرم افزار در مالزی رو به رشد است ، و این کشور هنوز هم تقاضای زیادی دارد و شغل کامپیوتری در مالزی در مقایسه با سال 2013 تقریبا 75% رشد کرده است و این آمار بی پیشینه و کمتر بوده. همه ساله مالزی تبلیغاتی را در زمینه تخصص کامپیوتری اعلام می کند که بسیار با ارزش است.

بهتر بدانید

مهاجرت به مالزی در سال 2017 تقریباً 3٪ بیشتر از سال گذشته بود ، رقمی که در سال 2018 5٪ افزایش یافت ، نشانگر این است که رضایت از زندگی در این کشور بالا می باشد. مالزی کشوری بسیار پیشرفته است. به این معنا که می تواند درآمد بالایی داشته باشد و همچنین دارای یک فضای توریستی بسیار قوی باشد. وقتی با یک شهروند مالزی ازدواج می کنید ، باید در مورد آشنایی و مدت نامزدی خود توضیح دهید. باید تعیین کنید که چرا می خواهید با شخصی غیر از ملیت خود ازدواج کنید. فرد بعد از 3 سال تقاضای اقامت می كند. درخواست شما برای تعیین اینکه آیا اقامت شما در این کشور به شما اعطا خواهد شد یا نه ، در نظر گرفته می شود. لطفا توجه داشته باشید که در این دوره وضعیت مالی شما ارزیابی می شود. آیا می توانید هزینه های زندگی را بپردازید؟ ویزاهای کاری مالزی اغلب به مدت یک یا دو سال صادر می شود و پس از آن افراد باید ویزاهای خود را تمدید کنند. مردم باید سعی کنند مهاجرت کار خود را به مالزی عادی کنند ، یعنی انتظار معجزه نداشته باشند. می توانید بعد از 4 تا 5 سال کار در این کشور اقدام کنید.

داده های سیاسی مالزی

اطلاعات سیاسی در مورد مالزی اطلاعات اولیه:

  • مرکز: کوالالامپور
  • تاریخ آزادی: 31 آگوست 1957
  • میزان سواد آموزی: بیش از 88.9٪
  • نرخ رشد جمعیت: 1،723٪ (2009)
  • جمعیت (در پایان سال 2010): 29،000،000
  • زبان پیمانی: مالایی (انگلیسی ، چینی و هندی نیز رایج است).
  • ترکیب جمعیت: مالایی (50.4٪) ، چینی (23.7٪) ، هندی (7.1٪) مردمان بومی (11٪) و سایر اقوام و جمعیت غیر مالزی (7.8٪)
  • آب و هوا: مرطوب و گرمسیری ، بدون فصول مشخص ، با متوسط دمای 30-26 درجه سانتیگراد ، میزان بارندگی 400-250 سانتی متر در سال.
  • مساحت: 329.758 کیلومتر مربع ، که از دو بخش تشکیل شده است ، شبه جزیره مالزی (غربی مالزی) و ایالت های صباح و ساراواک (شرق مالزی).
  • دین پیمانی: دین اسلام-شفیعی (حدود 58٪ از کل جمعیت). پیروان بودیسم ، کنفوسیسیسم ، مسیحیت و سایر مذاهب نیز می توانند دین خود را عملی کنند.

انوع ویزای مالزی

لیست ویزاهای مختلف مالزی که از طریق آنها می توانید برای سفر به مالزی درخواست کرده و اقامت مالزی را بدست آورید:

ویزای توریستی مالزی: برای دریافت ویزای توریستی مالزی نیازی به اقدامی نیست و پس از ورود به فرودگاه های مالزی ، به هر فرد دارای تابعیت ایرانی ویزای توریستی 15 روزه داده می شود.

ویزای اجتماعی مالزی: ویزای اجتماعی مالزی از 60 تا 180 روز به دعوت رسمی یک شرکت مالزی یا اقوام شخصی یا درجه یک هرکسی که ویزای اقامت مالزی داشته باشند ، صادر می شود.

ویزاهای ویژه ای برای کار ، تحصیلات و سرمایه گذاری وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. مالزی ، کشوری با مذاهب متفاوت و شرایط فرهنگی و زندگی بی نظیر می تواند مقصدی برای مهاجرت باشد ، اما برای مهاجرت باید از تمامی شروط کشور مقصد و جنبه های مختلف مهاجرت اطلاع داشته باشید. لازم است اوضاع سیاسی ، سیستم اقتصادی و شرایط فرهنگی هر کشور بررسی شود ، به همین دلیل ما این مباحث را در نوشته تخصصی آنالیز کرده ایم که می توانید برای افزایش سطح دانش و اطلاعات خود با ادامه این نوشته همراه باشید.

زندگی کردن در مالزی

فدراسیون مالزی کشوری با سلطنت مشروطه است ، که از سیستم مدیریت پارلمانی انگلیس تقلید کرده و از سیستم های فدرال در ریشه حاکم خود استفاده می کند. پادشاه منتخب مالزی ، که ریاست دولت را بر عهده دارد ، مانند سایر سیستم های مشابه ، توانایی و وظایف تجملی دارد و در بین خانواده های سلطنتی 9 شهر مالزی به طور دوره ای به مدت 5 سال منصوب می شود.

ستون اصلی قدرت در مالزی نخست وزیر است که براساس انتخابات پارلمانی فدرال توسط نخست وزیر و اعضای کابینه انتخاب و منصوب می شود. به موجب ماده 43 بند 2 قانون اساسی مالزی ، پادشاه نخست وزیر را از بین اعضای پارلمان كه بیشترین مجمع را به آن واگذار كرده است تعیین می كند. کابینه فعلی مالزی به ریاست آقای محمد نجیب عبدالرزاق است که از آوریل 2009 پس از انتخابات داخلی برای حزب حاکم ، به رهبری این حزب و نخست وزیر مالزی اداره می شود. وی همچنین پس از انتخابات عمومی اخیر حزب در 5 مه 2013 مجدداً به عنوان نخست وزیر مالزی انتخاب شد و حزب وی در این انتخابات پیروز شد. بزرگترین همبستگی حزبی مالزی اتحاد 14 نفری به نام اتحادیه ملی باریسان است که از زمان استقلال به قدرت رسیده است و مقامات حزب امنو به عنوان بزرگترین حزب در اتحاد حاکم ، همواره مهمترین مواضع کابینه را اشغال کرده اند.

مجلس نمایندگان یک مجلس دو بخش است که از مجلس نمایندگان و مجلس سنا تشکیل شده است. مجلس سنا ، بالاترین مجلس نمایندگان در مالزی ، دارای 70 سناتور است. اعضای سنا را می توان به دو بخش تقسیم کرد. بیست و شش عضو مجلس سنا یا سناتور توسط مجامع ایالتی از مجموع 13 ایالت مالزی (هر دو نفر یک ایالت) انتخاب می شوند و به مجلس سنا معارفه می شوند. با این حال ، 44 نفر دیگر به دلیل سابقه عالی در خدمات و خدمات عالیه خود یا به نمایندگی از اقلیت های قومی و مذهبی ، گروه های تخصصی ، شرکت های بزرگ و سایر گروه ها ، از طرف پادشاه انتخاب و نامزد شده اند و دو نفر از آنها سناتور منطقه فدرال هستند. کوالالامپور و همچنین ولسوالی های فدرال لوبوآن و پاتراژایا یک سناتور در سنا خواهند داشت. قابل ذکر است اخیراً وزیر توسعه اجتماعی و خانواده مالزی پیشنهاد کرده است که شخصی به نمایندگی از جامعه معلولین عضو مجلس سنا شود. سناتورها برای یک دوره سه ساله واجد شرایط هستند و ممکن است برای دوره دیگر تمدید شود. رئیس جمهور سنا نیز توسط سناتورها انتخاب می شود.

مجلس نمایندگان مالزی هم اکنون 222 عضو دارد که از طریق انتخابات عمومی حزب برای مدت 5 سال انتخاب می شوند ، مگر اینکه انتخابات زودتر وقت خود برگزار شود. اگرچه قانون امکان انتخاب نخست وزیر در میان اعضای پارلمان را فراهم می کند ، اما رئیس حزب حاکم یا بزرگترین حزب اتحاد حاکم در واقع نخست وزیر منصوب می شود. گفتنی است که رهبر حزب امنو همواره به عنوان حزب حاکم نخست وزیر بوده است. نجیب عبدالرزاق ششمین نخست وزیر مالزی است که از آوریل 2009 به دنبال استعفای عبدالله بدوی ، منصوب شد. آخرین انتخابات پارلمانی در مالزی در 13 مه 2013 برگزار شد که طی آن جبهه ملی متحد (متشکل از چهارده حزب) 132 کرسی از مجموع 222 کرسی به دست آورد و احزاب مختلف 89 را کسب کردند صندلی از 89کرسی های کسب شده توسط جبهه اتحاد ملی ، متعلق به حزب آمنو (بزرگترین حزب اتحاد حاکم ، جبهه ملی) است.

رئیس مجلس نمایندگان مالزی توسط اعضای پارلمان انتخاب می شود ، اما طبق قانون اساسی ویژه مالزی ، وی همچنین می تواند از خارج از پارلمان انتخاب شود و نیازی به انتخاب اعضای پارلمان نیست. مجمع فدرال در ساختار قدرت ، دولت و تشکیل کابینه از اهمیت مهمی برخوردار است و در واقع یک دروازه قدرت از جمله وزارتخانه ها است. مجلس سنا ، مانند سایر نهادهای مشابه در برخی از کشورها ، در ابتدا قانونگذاری نمی کند ، اما قوانینی را تصویب می کند که مجلس نمایندگان برای ارائه به پادشاه تصویب می کند.

یکی از ویژگی های مالزی وجود احزاب متعدد سیاسی و برگزاری انتخابات بر اساس اختلافات احزاب است. تقریبا 40 حزب فعال در سیاست و انتخابات در این کشور وجود دارد که مهمترین آنها جبهه ملی متحد به رهبری نخست وزیر فعلی مالزی نجیب عبدالرزاق است. بزرگترین حزب اتحادیه حزب Amno  به رهبری نجیب عبدالرزاق است. این سازمان سیاسی در سال 1946 ثبت شد و در طول و بعد از سالها به دست آوردن استقلال به قوی ترین جنبش سیاسی تبدیل شد. پس از حزب آمنو ، حزب اسلامی مالزی یا PAS بیشترین تأثیر را در بین مسلمانان مالزی به ویژه در شمال مالزی دارد. مهم دیگر و فعال در مالزی کسانی هستند که در انتخابات 13 مه 2013 در مجموع 89 کرسی مجلس کسب کرده اند. هیئت حاکم مالزی فدرتیون است که شامل 13 ایالت و سه منطقه فدرال با بیشترین مقام تشریفاتی است. در هر ایالت ، سلطان یا حاکم ، و امور اجرایی به دست رئیس دولت و دولت است. ایالت ها دارای یک مجمع دولتی مستقل هستند که با انتخاب مستقیم در زمان انتخابات عمومی مشخص می شود. همچنین ممکن است فرد در یکی از مجامع ایالتی و در مجلس نمایندگان به طور هم زمان نماینده باشد.

اطلاعات مهاجرت به مالزی

تعداد مهاجران رایانه ای و نرم افزاری روز به روز در مالزی در حال افزایش است که هنوز هم تقاضای زیادی دارد. مشاغل رایانه ای در مالزی از سال 2013 نزدیک به 75 درصد رشد داشته است که این تعداد بی سابقه ای است. همه ساله مالزی آماری را در زمینه تخصص رایانه اعلام می کند که بسیار با ارزش است.

این کشور از نظر حسابداری نیز بسیار نیرو جذب می کند . تعداد حسابداران در مالزی در مقایسه با سالهای گذشته بیش از 65 درصد افزایش یافته است. افرادی که دارای رتبه حسابداری خوبی هستند ، در تلاشند مهاجرت به مالزی را گزینه خوبی برای خود قرار دهند.

اقامت مالزی گزینه بسیار خوبی برای ایرانی ها است و اطلاعات نشان می دهد که آمار مهاجران از ایران به این کشور در مقایسه با سالهای گذشته 22 درصد رشد داشته است. مردم ایران از شرایط زندگی در این کشور آگاه هستند و به طور کلی می توانند به راحتی با مردم مالزی ارتباط برقرار کنند و این شرایط در کشورهای دیگر کمتر دیده می شود. مالزی از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است و کاملاً با طبیعت مردم ایران سازگار است. شواهد نشان می دهد که شرایط زندگی در مالزی در مقایسه با سالهای گذشته بهبود یافته است.

این کشور شرایط خوبی برای مهاجران فراهم می کند ، که احتمال کمتری برای مشکل تهیه مسکن و کار دارند. زیرساخت های اقتصادی مالزی 12 درصد رشد کرده است ، این نشان می دهد که ثبت شرکت در مالزی نیز ممکن است یکی از دلایل افزایش مهاجرت به این کشور باشد.

درصد خشنودی مهاجران به مالزی

به راحتی می توان گفت که غیر ممکن است کسی با نرم افزار و رایانه وارد کشور شود و رضایت نداشته باشد. سیستم های رایانه ای مالزی روز به روز در حال بهبود می باشد و این روند نشان می دهد که این کشور در حد خود با تخصص های رایانه ای توانسته است بهترین محیط درآمد را برای افرادی که وارد مالزی شده اند ایجاد کند. مهاجران بیش از 95٪ از زندگی خود در این کشور را راضی هستند و می توانند امورات زندگی خود را به راحتی بگذرانند و شرایط زندگی این افراد به طور دقیق و صحیح فراهم شده باشد.

افرادی که تحصیل در امور مالی را انجام داده و تصمیم به مهاجرت به مالزی را گرفتند ، بیش از 88 درصد از زندگی و مهاجرت خود راضی هستند که این امر در رشته حسابداری نیز اتفاق می افتد. متخصصان بازاریابی نیز با رشد 11 درصدی در این کشور رابطه خوبی دارند و بیش از 76 درصد رضایت خاطر برای مهاجران با این تخصص ذکر شده است. مهاجرت به مالزی به طور ایده آل تعریف شده است.

به طور کلی ، کشور از نظر صادرات و واردات بسیار خوب رتبه بندی شده ، به طوری که زیرساخت های اقتصادی کشور نیز به این موضوع بستگی دارد. گزینه مهمی را در نظر بگیرید که اگر وارد در کسب وکار باشید ، می توانید به راحتی در مالزی وارد کار شوید و درآمد خوبی کسب کنید. لازم به ذکر است که به طور کلی فرایند رشد در این کشور بسیار زیاد است و به نظر می رسد شرکت های خصوصی در مالزی نیز می توانند در جذب اتباع بیگانه کمک کنند. به طور کلی ، رضایت مهاجرین از مالزی 32 درصد بیشتر از سالهای پیش است ، به دلیل داشتن استانداردهای مهم زندگی در مالزی ، که در کشورهای دیگر کمتری دیده می شود. این کشور توانست بهترین فناوری مدرن را در ساخت و معماری در برنامه ریزی شهری خود بگنجاند ، چیزی که بندرت در سایر کشورهای بزرگ دیده می شود.

شاید بسیاری از ما نگران مهاجرت به بهترین مکان در جهان یا حداقل بهتر از وضعیتمون باشیم. مردم به دلایل متفاوتی مهاجرت می کنند و سرانجام در محیطی که در آن زندگی می کنند زندگی بهتری پیدا می کنند. اگر شرایط و استانداردهای زندگی در هر کشور در حد استاندارد برای کشورهای توسعه یافته باشد ، افراد معدودی مایل به ترک خانواده و میهن خود هستند.

 به چه دلیل مهاجرت به مالزی داشته باشیم:

در بین کشورهای مهاجر جهان ، مالزی شرایط نسبتاً خوبی دارد. مالزی مدتهاست که در مقایسه با سنگاپور و هنگ کنگ ، از مهاجران خود در قالب مالیاتهای نسبتاً کم و هزینه های زندگی استقبال می کند. کشوری در جنوب آسیا با سابقه طولانی استعمار و مهاجرت. اولین مهاجران اروپایی به مالزی پرتغالی ها بودند و در پایان هلندی ها و انگلیس ها قرار گرفتند.

هشدار های لازم برای مهاجرت به مالزی

مالزی کشوری امن برای مهاجران است که دلیل عدم مشاوره با کارشناسان مهاجرت نیست. مهاجرت به مالزی نیاز به تمایل برای مقابله با خطرات تروریسم و آدم ربایی کودکان دارد. این بدان معنا نیست که می خواهیم قلب شما را برای مهاجرت به مالزی خالی کنیم ، اینها واقعیت هایی هستند که باید از آنها آگاه باشیم.

مهاجران و مسافران به مالزی باید از سیلاب در رودخانه ها ، دریاچه ها و آبشارها دوری کنند. از جمله بیماری های موجود در مالزی و مناطق گرمسیری مانند مالاریا و تب دنگی است. مراقب نیش پشه مالاریا باشید.

 باید چه کنیم؟!؟

اگر قصد دارید بیش از یک ماه در مالزی بمانید ، ایده خوبی است که برای محافظت از بدن خود در مقابل بیماری هایی مانند سل ، هاری ، حصبه ، هپاتیت A و B ، دیفتری ، وبا ، آنسفالیت ژاپنی و همچنین اطمینان از واکسن ها قدم بردارید.

شبه جزیره مالزی و وضعیت جوی

مالزی از دو منطقه تشکیل شده است که با دریای چین جنوبی از هم جدا شده اند. غربی مالزی و شبه جزیره مالزی به ترتیب از دو ایالت ، یک منطقه فدرال و 11 ایالت و دو منطقه فدرال تشکیل شده است. همه این کشورها مقررات و سیاست های مهاجرتی خود را دنبال می کنند.

این دو منطقه از لحاظ موقعیت جغرافیایی مشابهی مانند دشتهای ساحلی تپه ها و کوه ها برخوردار هستند و بسته به اقیانوس اطراف ، آب و هوا معتدل و کمی معتدل است.

مالزی توسط یک دولت فدرال اداره می شود. پادشاهی ارثی هر 5 سال یکبار به دیگر پادشاه ارث می میرسد.

گرفتن تابعیت مالزی

افرادی قصد مهاجرت به مالزی را دارد برایشان یک سوال اساسی پیش می آید که آیا پس از مهاجرت به این کشور می توانند تابعیت کشور مالزی را دریافت نمایند. برای دریافت تابعیت و اخذ پاسپورت مالزی باید ثبت نام نمایید تا فرایند قانونی گذرانده تا بتوانید این پاسپورت را دریافت نمایید. لازم بذکر است که برای دریافت تابعیت باید تابعیت قبلی خود را باطل نمایید. زیرا حاکمیت مالزی افراد دو تابعیتی را به عنوان شهروند این کشور نمی داند. مهاجرانی که قصد دریافت تابعیت مالزی دارند می توانند به راحتی برای آن اقدام نمایند اما آنها شروطی تعیین شده را نیز باید رعایت کنند. این شروط به شرح زیر است:

اشخاص باید حداقل 21 سال سن داشته باشند.

برای دریافت شهروندی مالزی باید حداقل 10 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

به زمان مالایی مسلط باشند

اسناد و اطلاعاتی که باید برای دریافت شهروندی به دولت این کشور ارائه دهید:

1.فرم تقاضای C 2.کارت شناسایی 3.سند تولد 4. سند اجازه ورود 5. کارت شناسایی افراد دعوت کننده 6. در نهایت اسناد و اطلاعات همسر و فرزندان

گفتنی است که اخذ تابعیت مالزی کاری پیچیده ای نیست ولی سختی ها مختص به خود را دارد. افراد زیادی فراینده ذکر شده در بالا را به درستی رعایت کردن اما موفق به دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور نشدند.

کشور هایی که نیازی به دریافت ویزای مالزی ندارند

تمامی کشور های و ملیت ها به جز اسرائیل، افغانستان، مونته نگرو و سیبری می توانند به کشور مالزی مهاجرت نمایید ولی این امر شامل دو شرط می باشد. اول اینکه مهاجرت آن ها با هدف گردشگری یا تجارت باشد و دوم بیشتر از سه ماه اقامت آن ها طول نکشد.

 اقدامات لازم جهت دریافت ویزای مالزی

به طور کلی دولت مالزی برای صدور ویزا دو شاخه برای افراد تعیین نمود. رفرنس دار بودن یا نداشتن رفرنس این دو شاخه را از هم دیگر متفاوت می سازد.

ویزایی که دارای رفرنس می باشد به اشخاصی می دهند که مقصد مهاجرتی آنها کاری می باشد.

ویزایی که بدون رفرنس می باشد برای دیگر مقاصد مهاجرت برای اشخاص صادر می گردد

اسناد مربوطه برای دریافت ویزا رفرنس دار مالزی

گذرنامه و یک نسخه از آن

دو نسخه از فرم تقاضای ویزا

دو عدد عکس گذرنامه ای

بلیط بازگشت به علاوه دو نسخه از آن

اسناد رسمی برای تمکن مالی فرد

مخارج ویزا

افرادی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارند باید مجوز لازم را از سازمان مهاجرتی دریافت نمایند. به خاطر داشته باشید همواره با دریافت این مجوز اجازه ورود به Sabah  وSarawake   را که در نواحی غربی مالزی قرار دارد نخواهید داشت.

شرایط حمل‌ونقل در شهرهای مالزی

زیرساخت حمل و نقل مالزی در حال توسعه می باشد و راه‌آهن تا حدودی در سراسر مالزی موجود است ، در حالی که مناطق روستایی نیاز به مراقبت بهتری دارند.

بهترین راه برای جا به جایی در مالزی خرید بلیط هواپیما یا بلیط اتوبوس است. زیرا هزینه کمتری به نسبت پرداخت خواهید نمود.

فرودگاه سپانگ در کوالالامپور و در فاصله 51 کیلومتری از شهر واقع شده است. این فرودگاه که هر روز فعالیت می کند و ورود و خروج مکرر پروازهای بین المللی را دارد.

در مالزی پروازهای دورن کشوری متداول است ، اما سفر با هواپیما در رایج ترین فصول سال یا در طول فصل تعطیلات هنگام خرید بلیط هواپیما به دلیل رزرو های پیش از حد معمول ، کار را دشوار خواهد کرد.

در این حالت بهترین راه برای مسافرت با اتوبوسمی باشد. مسافرت راحت و مدرن با اتوبوس و تهویه مناسب در جاده های طولانی.

اگر می خواهید با اتومبیل شخصی سفر کنید و البته با هزینه بالاتر ، تاکسی های بین شهری با کرایه تاکسی متری پیشنهاد می شوند.

 

 مهاجرت به کوالالامپور یکی شهر های مالزی

یک مرکز بزرگ و مهاجر پذیر که سالانه تعداد زیادی از مردم از سراسر جهان را به خود جلب می کند. کوالالامپور از نظر اقتصاد و جمعیت سریعترین سیستم مترو جهان را دارد و یک مرکز مهم فرهنگی ، مالی و اقتصادی است که توجه افراد زیادی را به عنوان یک مرکز مالی و اقتصادی جلب می کند.

افراد در کوالالامپور از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است ، اگرچه هزینه ها نسبتا کمی وجود ندارند اما در مقایسه با رقبای معمولی خود در سنگاپور و هنگ کنگ ، استاندارد زندگی متوسط است و هزینه زندگی پایین تر است.

در کوالالامپور از کیفیت زندگی در سطح بالایی برخوردار هستید، بااینکه تقریباً هزینه‌ها پایین نیستند، در مقایسه با رقیب‌های همیشگی خود در سنگاپور و هنگ‌کنگ، استاندارد کیفیت زندگی متوسط و هزینه زندگی کمتری دارد.

 مهاجرت به جوهور بهرو از شهر های مالزی

در بخش جنوب مالزی ، شهر جوهور بهرو ، مرکز تجاری و صنعتی مالزی واقع شده است. Johor Bahru به دلیل روابط تجاری و منطقه ای خود با سنگاپور ، که به یک پل ارتباط دارد ، از اعتبار تجاری برخوردار است. این شهر نه فقط از نظر تجاری با سنگاپور در ارتباط است ، بلکه همسایگی آن با گردشگری مناسب است ، که به طور کلی مکان مناسبی برای گردشگرانی است که به دنبال تجارت و شغل هستند.

مهاجرت به پنانگ یکی شهرهای مالزی

پنانگ ، مرکز جورج در مالزی می باشد که بندری در مالزی و منشا مهم تولید محصولات پلاستیکی و کشاورزی است. ساکنان این منطقه عمدتا چینی هستند که با مالزیایی ها ارتباط دارند.

به دلیل تجارت خارجی در پنانگ ، درصد ساکنان بیگانه در این ناحیه زیاد است ، شهری پر جنب و جوش است که در سال 2008 به میراث جهانی یونسکو پیوست.

 

روش‌ های مهاجرت به مالزی

به طور کلی ، مهاجرت به مالزی دسته های متفاوتی دارد. به طور کلی ، مردم بیگانه برای مهاجرت به مالزی می توانند بین کوتاه مدت و بلند مدت انتخاب کنند. یکی از راه های مهاجرت به مالزی ، داشتن مهارت و کار حرفه ای است. در این روش اشخاص ویزای کاری یا تخصصی دریافت می کنند. به طور کلی ، در بین راه های مهاجرت به مالزی ، ویزای کاری انتخاب بسیار خوبی است.

پرونده بعدی مربوط به افرادی است که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری به مالزی مهاجرت کنند. در این روش شخص باید سرمایه نسبتا بالایی داشته باشد. به خاطر داشته باشید برای اینکه از طریق سرمایه گذاری به مالزی مهاجرت کنید ، باید سعی کنید یک برنامه تجاری خوب طراحی شده را تهیه کنید.

مالزی نیز برای افرادی که می خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند گزینه خوبی است. در این روش شخص باید مدارک لازم را برای دریافت ویزای دانشجویی در اختیار داشته باشد و به طور کلی گواهی زبان یکی از مواد عالی است.

گروه دیگر مهاجرت به مالزی برای افرادی است که زندگی و استرس مالی را در کشور خود تجربه می کنند. پناهندگی در مالزی از طریق مالزی بسیار پیچیده است ، اما اگر شرایط خوب باشد می تواند موفقیت آمیز باشد. به خاطر داشته باشید که روش های غیرقانونی برای مهاجرت به مالزی عموماً مشکل ساز است. زندگی در مالزی با اجاره خانه نیز راهی برای کمک به اقامت شماست.

شخصی که با یک شهروند مالزی ازدواج می کند می تواند برای مهاجرت به مالزی اقدام کند. توجه داشته باشید که این با اصلاح جدیدی در سال 2017 توسط سرویس مهاجرت مالزی همراه شد.

مهاجرت به مالزی از طریق خانواده

اگر یکی از افراد خانواده شما در مالزی اقامت می کند ، می توانید با دریافت ویزای همراه ، اجازه اقامت در آن کشور را دریافت کنید. اوضاع این است که شما یک سری شرایط را در مهاجرت به مالزی ارزیابی می کنید ، بنابراین فرد باید در پیامی مشخص کند که قادر به تهیه هزینه های زندگی است.

اگر می خواهید با روش سرمایه گذاری وارد مالزی شوید ، می توانید ویزای همراه را برای همسر و فرزندان خود نیز اخذ کنید. توجه داشته باشید که به طور کلی ، برای داشتن زندگی خوب در مالزی باید پول کافی داشته باشید تا بتوانند به خوبی مهاجرت کنید.

مهاجرت گردشگری به مالزی

راه دیگر که مالزی می تواند یک مقصد گردشگری باشد. در طی سفر توریستی به این کشور ، باید ویزای معتبر و پاسپورت 6 ماهه با دو برگه سفید دارا باشید. شما باید اسناد مالی و تجاری ارائه دهید و ثابت کنید که به موقع به کشور خود باز خواهید گشت. مردم باید با بیمه سفر بلیط برگشتی را بدست آورند. اقامت در مالزی به هدف شما بستگی دارد.

مهاجرت شرایط خاص به مالزی

راه دیگر که می تواند منتهی به مهاجرت به مالزی شود ، کارآفرینی می باشد. در کشور مالزی ابتدا باید یک شرکت را تاسیس کنید. اول از همه ، شما باید یک برنامه کاری ریز بینی دارا باشید که نشان دهنده این باشد که در رشد اقتصادی این کشور سهم داشته اید.

یکی از انواع مراحل ثبت شرکت در این کشور شرکتهایی هستند که سرمایه آنها کاملاً توسط شخص خارجی تعیین می شود. این مدل کارآفرینی فردی فقط باعث می شود سود دیگری به شخص سرمایه گذار برسد. برای استفاده از این گزینه ، باید بیشتر از 50،000 رینگیت را در نظر بگیرید. در مورد راه اندازی رستوران ، شرکت های وارداتی و صادراتی باید سرمایه اولیه بیشتر از 1 میلیون رینگیت را داشته باشند. مهاجرت به مالزی برای کسانی که می خواهند ایده خود را به دست آورند بسیار عالی است.

نوع دیگر سرمایه گذاری مشترک این است که بدین طریق با یک شرکت مالزی همکاری می کنید و 50٪ از سهم شرکت برای شما در نظر گرفته می شود ، برای شروع سرمایه از این طریق 350،000 رینگیت است. به خاطر داشته باشید که در راه های سرمایه گذاری مشترک ، سود ، مالیات ، خسارت و سایر گزینه ها با درصد سهام اشخاص مشخص می شود. همانطور که آمار  نشان می دهد ، مالزی یک کشور بسیار قوی برای کارآفرینی است. این کافی است که اشخاص بتوانند یک برنامه تجاری عالی ارائه دهند. تجارت در مالزی می تواند منبع خوبی برای درآمد شما باشد.

ساده ترین روش های مهاجرت کدامند؟

زمانی که  به کشوری مهاجرت می کنیم ، همواره با روش های متفاوتی روبرو می شویم ، گاهی اوقات تحصیل می تواند راهی خوب باشد ، گاهی اوقات سرمایه گذاری و کار می تواند آینده خوبی را برای ما فراهم کند. شما تعیین می کنید که بهترین راه برای مهاجرت به مالزی برای خودتان چیست.

مجموعه برتر مهاجر سرمایه گذاری را برترین گزینه برای مهاجرت به مالزی می داند. دلیل این امر آن است که همیشه نرخ گردش مالی بالایی در این کشور وجود دارد و مرکزیت کامل دولت مالزی این است که بتواند به کشورش کمک کند تا بیشتر توسعه کند. راه راحتتر دیگر برای مالزی داشتن شغل مناسب است. ما می دانیم که جایگاه درآمدی در ایران برای جوانان دشوار است ، بنابراین پیدا کردن شغل مورد نیاز ممکن است خیلی سخت باشد و به دلیل مخارج زیاد زندگی در این کشور ، برخی از افراد در تلاشند تا از راهی مهاجرت کنند. ابتدا باید بتوانید مهارت خود را در یک رشته خاص افزایش دهید. فکر می کنیم که شما تا حدودی برنامه نویسی رایانه را آموخته اید. اکنون شما شرایط لازم را برای انتخاب کشور مالزی برای مهاجرت خود دارید. در این حالت ، شما مدل کسب و کار خود را تبلیغ می کنید و به سادگی شرایط تجاری خود را ارائه می کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید