20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان

امروزه تعداد ایرانیان بسیاری را می توانید در جامعه مشاهده کنید که برای مهاجرت به یک کشور دیگر به دنبال راه ها و اطلاعات مختلف مهاجرت هستند. اما یکی از اصلی ترین مسائل و مشکلاتی که مسیر مهاجرت پیش روی شما قرار می دهد، مسائل مالی و هزینه هایی است که باید برای این تصمیم مهم در نظر بگیرید. این مساله به این علت اهمیت ویژه ای پیدا می کند که ارزش پول کشور ما در مقابل پول های رایج اروپا و یا آمریکا بسیار پایین است و ممکن است بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید و مناسب میدانید، به مقداری که بتوانید به کشور دیگری مهاجرت کنید، نمی باشد. از این رو باید کشوری را انتخاب کنید که ارزش پول آن ها با کشور ما تفاوت زیادی ندارد و در مقابل امکانات رفاهی قابل قبولی به شهروندانش ارائه می دهد. به همین منظور است که بسیاری از هموطنان ما کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب می کنند. این کشور علاوه بر اینکه تفاوت ارزش پولی بالایی ندارد، می تواند امکانات رفاهی و تحصیلی بسیار بالایی را به شهروندانش ارائه می دهد.

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان1

دومین نکته ای که می تواند از موارد چالش بر انگیز مهاجرت محسوب شود، هزینه های تحصیل برای فرزندان است. هزینه های تحصیل در کشور های اروپایی ممکن است گاهی بسیار بالا باشد. اما کشور هایی مانند ترکیه، امکاناتی را فراهم می کنند تا افراد مستعد بتوانند از تحصیل رایگان بهره ببرند و در این کشور مورد استفاده قرار بگیرند. این هزینه ها در برخی موارد تا 75 درصد از هزینه های تحصیل را پوشش می دهند.

چالش سومی که ممکن است خانواده ها یا دانشجویان با آن مواجه شوند، تفاوت در نحوه تدریس بین کشور ما و کشور های دیگر است. در پژوهشی که از بین دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور صورت گرفته بسیاری از آن ها معتقدند که تدریس عملی بسیار بهتر از تدریس مانند کشور خودمان است. بنابراین انتخاب یک کشور با سیستم تدریس به روز می تواند چالش مهمی محسوب شود.

بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان2

همانطور که ذکر شد، بورسیه تحصیلی می تواند یک رویای دست یافتنی باشد. کشور ترکیه با اختصاص دادن صندوق های مالی و بودجه های مشخص به دانشجویان خارجی، امکان تحصیل رایگان و یا پوشش بخشی از هزینه های تحصیل را انجام می دهد. رشته های بسیاری در ترکیه قابلیت تحصیل رایگان را دارند که از جمله آن ها می توان به رشته های مهندسی، پزشکی و هنر اشاره کرد. شرایط چند مورد از بورسیه های ترکیه را در ادامه به شما معرفی می کنیم:

مقطع کارشناسی ارشد: برای دریافت بورسیه در این مقطع باید حداکثر سی سال سن و معدل مقطع کارشناسی 14 داشته باشید. با توجه به ارائه دروس به زبان انگلیسی، یکی از شروط دریافت بورسیه، داشتن مدرک زبان تافل و آیلتس است که حداقل نمره قبولی برای آیلتس، 6 در نظر گرفته شده است. حداقل بورسیه این مقطع 950 لیر است.

مقطع دکتری: این مقطع هم حداکثر سن 40 سال، حداقل مدرک آیلتس 6.5، معدل کارشناسی ارشد 15 را برای متقاضیان در نظر گرفته است. مبلغ بورسیه در این مقطع هم حداقل 1400 لیر منظور شده است.

بورسیه ای هم تحت عنوان برنامه پژوهشی در دانشگاه های این کشور وجود دارند. این بورسیه برای فارغ التحصیلان کارشناسی یا دکتری در نظر گرفته شده و دریافت آن برای افراد دارای مدرک دکتری راحت تر است. حداکثر سن قابل قبول در این بورسیه 45 سال و حداقل مبلغ این بورسیه 3000 لیر در نظر گفته شده. همچنین تمامی متقاضیان باید معدل کارشناسی ارشد 15 به بالا داشته باشند.

این بورس ها در کنار امکانات رفاهی دیگری که در اختیار دیگران قرار می گیرد می تواند کشور ترکیه را به یک مقصد بسیار خوب برای ایرانیان تبدیل کند. از جمله امکانات رفاهی که در کنار بورسیه می توانید دریافت کنید عبارتند از: خوابگاه رایگان، آموزش زبان ترکی به صورت رایگان، خدمات بیمه درمانی رایگان، یکبار بلیط رفت و برگشت به کشور خودتان و تخفیف های ویژه برای حمل و نقل شهری.

ارزان ترین کشورها برای تحصیل و زندگی

همانطور که گفته شد در روند مهاجرت به کشور های دیگر، بودجه و هزینه های موجود حرف اول را می زنند. کشور هایی که به علت هزینه های به نسبت پایین تر و همچنین پیشرفته بودن حرف اول را برای مهاجرت ایرانیان میزنند کشور های ترکیه، سوئد و قبرس هستند. اطلاعات مختلفی در مورد کشور ترکیه به شما ارائه شد. در ادامه این مقاله به بررسی هزینه های دو کشور سوئد و قبرسی خواهیم پرداخت.

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان3

برای تحصیل پزشکی در کشور قبرس شما می توانید از بین دانشگاه های دولتی و خصوصی انتخاب کنید که به کدام دانشگاه قصد دارید بروید. اگر دانشگاه دولتی را انتخاب کنید می توانید برای هزینه های اقامت خود صرفه جویی کنید زیرا این دانشگاه ها به صورت رایگان به دانشجویان خود خوابگاه اختصاص می دهند. اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی قبرس باید محلی را برای اقامت خود در نظر بگیرید که موسسه های حقوقی می توانند در این امر به شما کمک کنند.

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان4

دانشگاه هایی که برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس به عنوان اولین گزینه پیشنهاد می دهیم دانشگاه های دولتی گوتنبرگ و کارولیسنکا هستند. این دو دانشگاه هزینه های تحصیلی شما را تقبل می کنند. همچنین برای تحصیل پزشکی در این کشور می توانید دانشگاه اوپسالا را انتخاب کرده و از صندوق مالی آن استفاده نمایید. برای مهاجرت تحصیلی به شما پیشنهاد می کنیم تمامی معیار ها را مورد ارزیابی قرار دهید تا بهترین گزینه برای خود را پیدا کنید و همچنین از کمک هزینه های تحصیلی قافل نشوید.

سوالات متداول بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیانصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391