ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟

مهاجرت به قبرس اولویت بسیاری از ایرانیان است. این مهاجرت می‌تواند از راه‌های گوناگون انجام شود. انواع مهاجرت به قبرس وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس نیاز و سلیقه‌ای که دارید از هر کدام از آنها استفاده کنید. برای مثال اگر قصد دارید در این کشور تحصیل کنید می‌توانید از طریق پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید. یا اگر قصد کار کردن در قبرس را دارید می‌توانید از طریق مهاجرت کاری، به این کشور بروید. هر یک از انواع مهاجرت به قبرس، شرایط خاص خود را دارد که در ادامه با ذکر هر مورد، به شرایط آنها اشاره می‌کنیم.

 

مهاجرت به قبرس

 

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای ورود به کشور قبرس از این طریق، باید ویزای تحصیلی قبرس را داشته باشیم. ویزای تحصیل در قبرس، فقط برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا کاربرد دارد. در این کشور می‌توانید در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، مستر و دکترا، پذیرش تحصیلی بگیرید. نیکوزیا یکی از دانشگاه‌های معتبر در قبرس است. این دانشگاه از رنکینگ علمی بالایی برخوردار است و در سطح دنیا مورد تایید قرار گرفته است. در این دانشگاه شرایط خوبی برای دانشجو لحاظ شده است. اگر قصد مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل را دارید این دانشگاه برای تحصیل شما مناسب است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس

برای اینکه مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل را دنبال کنید، باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید. مدارک مورد نیاز برای ارائه ویزای تحصیلی قبرس عبارتند از:

اصل و کپی پاسپورت معتبر

ارائه عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی سلامت

ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی

۴ارائه قطعه عکس برای پاسپورت

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار، نوعی از مهاجرت به این کشور است که متقاضیان زیادی دارد. برای مهاجرت کاری به قبرس، باید از جانب یک کارفرما، برای شما دعوتنامه جهت کار ارسال شود. بر این اساس، شما می‌توانید ویزای کاری قبرس را دریافت کنید. برای دریافت ویزای کاری قبرس، باید دعوتنامه کاری خود را به تایید وزارت کار کشور خود برسانید و سپس به همراه مدارکی که برای ویزای کاری لازم است به سفارت قبرس تحویل دهید. بهتر است بدانید پیشنهاد کاری که به شما شده است ابتدا توسط اداره مهاجرت، مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که برای این شغل، متقاضی در داخل کشور قبرس وجود نداشته باشد. درخواست شما پذیرفته خواهد شد.

پس از این بررسی‌ها اگر درخواست شما پذیرفته شد با داشتن دعوتنامه، می‌توانید ویزای کاری قبرس را دریافت کنید. در قبرس، کارمندان در حدود ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. در این کشور، یک کارگر ساده، مبلغ ۸۷۰ دلار در ماه حقوق تعین شده است. متقاضیان مهاجرت به قبرس از طریق کار زیاد هستند و هر ساله برای این مورد اقدام می‌کنند.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری نیز نوعی از مهاجرت به این کشور است که شرایط خود را دارد. جالب است بدانید مردم قبرس به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. قبرس دو بخش شمالی و جنوبی دارد. قبرس شمالی جمعیت بیشتری دارد. کشور قبرس، در برخی موارد توانسته است در زمینه توریسم، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشد. بنابراین سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند قابل توجه باشد. بنابراین می‌توان گفت قبرس شمالی عضوی از کشورهای شینگن است و اگر پاسپورت این کشور را از طریق سرمایه‌گذاری کسب کنید می‌توانید به تمام کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنید. سرمایه‌گذاری در این کشور در همه مکان‌ها و تمامی زمینه‌ها امکان‌پذیر نیست و باید در این مورد تحقیقات لازم را داشته باشید تا به مشکل برنخورید.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

مهاجرت به قبرس از طریق تولد و اخذ اقامت این کشور، یکی از راههای تابعیت کشور قبرس است. کسانی که تابعیت انگلستان را تا قبل از سال‌ ۱۹۶۰ داشته باشند، یا تا این زمان، پنج سال در انگلستان اقامت داشته‌اند، می‌توانند تابعیت کشور قبرس را داشته باشند. زیرا قبرس تا این زمان، جزو مستعمره‌های کشور انگلستان بوده است.

طبق قانون کشور قبرس، از سال ۱۹۶۰ به بعد، هر کودکی که در این کشور متولد شده باشد که پدرش شهروند قبرس باشد، تابعیت قبرس را خواهد داشت. فرزندانی که مادر آنها قبرسی باشد اما پدر تابعیت جای دیگری را داشته باشد، شهروندی قبرس داده می‌شود. بر این اساس، والدین این افراد می‌توانند برای دریافت پاسپورت جهت فرزند خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج، یکی از راه‌های اخذ اقامت قبرس است. قانونی که در بیشتر کشورها در مورد ازدواج با تبعه آن کشور جهت اقامت، وجود دارد شامل کشور قبرس نیز می‌شود. این راه یکی از راه‌های کاملا قانونی مهاجرت به این کشور است. ازدواج با تبعه قبرسی باید به صورت رسمی ثبت شده باشد و مدارکی موجود باشند، که ثابت کنند ازدواج بر اساس علاقه فرد شکل گرفته است.

اگر مشخص شود که ازدواج تنها به دلیل مهاجرت صورت پذیرفته است، ممکن است نتوانند به هدف خود در این زمینه دست پیدا کنند. بنابراین برای این مورد، همسر فرد، باید مدتی را در کنار وی زندگی کند، تا بتواند تابعیت این کشور را اخذ کند. این مورد یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت در قبرس است. اما با وجود این، هنوز هم بهترین راه برای مهاجرت به قبرس، تحصیل در این کشور است. زیرا این روش، نسبت به دیگر روش‌ها، اطمینان‌بخش تر بوده و راه پیشرفت بهتری را برای شخص، می‌گشاید و می‌تواند اقامت دائم این کشور را با آینده‌ای روشن، پیش روی وی ترسیم کند.

مهاجرت به قبرس با ویزای همراه

مهاجرت به قبرس با ویزای همراه برای کسانی که ویزای تحصیلی قبرس را دارند، امکان‌پذیر است. این افراد می‌توانند برای همسر، فرزند و یا والدین خود ویزای همراه، بگیرند. با مهاجرت از این طریق، همراه شما اجازه ندارد در قبرس کار کند. اگر کسی از اقوام شما در قبرس جنوبی است و جزو فایل درجه یک محسوب می‌شود، با ارسال یک دعوتنامه و نامه تمکن مالی برای همراه خود، می‌تواند برای شما، اقامت این کشور را فراهم کند.

اقامت از این راه، تا گذشت ۵ سال، اقامت موقت محسوب می‌شود. اما پس از گذشت ۵ سال، با بررسی‌های لازم می‌تواند تبدیل به اقامت دائم این کشور شود. بهتر است بدانید که قبرس جنوبی کشوری است که شرایط درآمدزایی در آن فراهم است. بنابراین تا زمانی که در این کشور هستید، می‌توانید در مورد شغل‌های پردرآمد آن تحقیق کنید. اگر سرمایه زیادی دارید از طریق خرید ملک نیز در این کشور، می‌توانید اقامت همراه خود را دنبال کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق توریسم

مهاجرت به قبرس از طریق توریسم، نوعی از مهاجرت به این کشور است که با هدف گشت و گذار انجام می‌شود. مهاجرت توریستی بیشتر به قبرس جنوبی انجام می‌شود. در این نوع مهاجرت، زمان آن مشخص است و فرد باید در مدت زمان معلوم، به کشور خود باز گردد. بنابراین اگر به منظور دیگری این نوع ویزا را اخذ کرده‌اید، باید در مدت زمانی که مشخص شده، کار خود را به پایان برسانید. برای این نوع از مهاجرت، نیازمند پاسپورت و اثبات تمکن مالی خود هستید. نداشتن سوء سابقه یکی از موارد مهم در این زمینه است.

بررسی‌ها نشان داده است که درخواست برای مهاجرت توریستی به قبرس جنوبی، تا زمان پاسخ به آن، مدت زمان ۳۰ روز فرصت می‌طلبد. اقامت توریستی قبرس جنوبی 90 روزه است. در این مدت، شما اجازه کار و تحصیل را در این کشور ندارید، اما می‌توانید برای موارد دیگر از زمانی که دارید استفاده کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی، نوعی از مهاجرت است که در آن، فرد برای ادامه زندگی خود احساس امنیت نمی‌کند از این رو به قصد دست یافتن به امنیت، کشور خود را ترک و راهی کشور دیگری می‌شود. این روش مهاجرت، بسیار سخت است و ممکن است سختی‌ها و ضررهای جانی و خسارت‌های مالی زیادی به همراه داشته باشد. از این رو تا جایی که می‌توانید از این روش استفاده نکنید. زیرا پناهنده‌ها در ابتدای ورود به کشور دیگر، شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند.

مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت آن

مهاجرت به قبرس در تمامی مواردی که گفته شد برای شما قامت موقت این کشور را فراهم می‌کند. تنها تولد در این کشور است که از ابتدا می‌تواند اقامت دائم شما را تامین کند. با این حال در صورتی که بتوانید اقامت موقت خود را برای ۵ سال، تمدید کنید، در صورتی که شرایط شا هیچ مغایرتی با قوانین این کشور نداشته باشد، می‌توانید اقامت دائم این کشور را بعد از پنج سال، دریافت کنید. هزینه اقامت در قبرس بر اساس نوع زندگی و سلیقه شما متفاوت است.

اگر قصد اقامت دائم در کشور قبرس را دارید و می‌خواهید نوعی از مهاجرت به این کشور را برای دست یافتن به هدف خود دنبال کنید. بهترین روش مهاجرت به این کشور، مهاجرت از راه تحصیل و سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری سریعتر می‌تواند شما را به اقامت دائم در این کشور برساند. اما مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، راهی است که امنیت بهتر و لذت بیشتری را نصیب فرد می‌کند. در این صورت با پایان یافتن تحصیل، اگر فرد بتواند به شغلی دست پیدا کند، با تمدید اقامت و گذشت ۵ سال، می‌تواند اقامت دائم قبرس را بگیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید