20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

تعطیلات رسمی آمریکا

تعطیلات رسمی آمریکا،موضوعی است که در این مقاله به آن میپردازیم:

تعطیلات رسمی آمریکا

نوع تعطیلی نام تعطیلی روز تاریخ
فدرال تعطیلات سال نو چهارشنبه 1 ژانویه
فدرال روز مارتین لوترکینگ دوشنبه 15 ژانویه
ایالتی روز رئیس جمهور دوشنبه 17 فوریه
غیر عمومی روز مادر یکشنبه 14 می
فدرال روز یادبود دوشنبه 29 می
غیر عمومی روز پدر یکشنبه 18 ژوئن
فدرال روز استقلال ایالات متحده آمریکا شنبه 4 جولای
فدرال روز کارگر دوشنبه 4 سپتامبر
ایالتی روز کریستف کلمب دوشنبه 12 اکتبر

تعطیلات سال نو (1 ژانویه)

تعطیلات سال نو میلادی و جشن کریسمس در تمامی دنیا با یکدیگر فرق دارند. یک هفته مانده به تحویل سال نو، جشن کریسمس برگزار می شود.درکشورهای جهان،تعطیلات سال نو میلادی مثل عید نوروز یا سال نو برای ما ایرانیان است.در این تعطیلات همه مکان‌ها و مشاغل تعطیل است.

در یکی ازشهرهای آمریکا(نیویورک)،بزرگترین و زیباترین جشن‌های سال نو برگزار می شود.

روز مارتین لوترکینگ (15 ژانویه)

برای احترام به کارهای انجام شده توسط رهبرشان ، در کشورآمریکا، بعد از ترور مارتین تصمیم گرفتند که روز تولد ایشان را جشن بگیرند.

در همه مدارس آمریکا درخصوص کارها و فعالیت‌های  مفید و تاثیر گذار رهبر آمریکا در فعالیت‌های اجتماعی صحبت می‌کنند تا تمامی افراد او را بشناسند و خدمات فوق‌العاده او به مردم آمریکا را بدانند.

روز رئیس جمهور (Washington’s birthday)(22 فوریه)

سومین دوشنبه ماه فوریه سالروز تولد جورج واشنگتن رییس جمهور ایالات متحده آمریکا به روز ریاست جمهوری معروف است و همچنین از پرزیدنت آبراهام لینکلن که تولدش 12 فوریه است، قدردانی می کنند.

روز مادر (Mother’s Day)(14 می)

آنا جارویس،پایه‌گذار روز مادر در آمریکا است.در این روز،مادران داغدار سربازان کشته شده در جنگ‌های داخلی آمریکا می توانستند خاطرات پسران از دست‌رفته‌شان را به یاد بیاورند و برای صلح کار کنند.

در ایران معمولا روز تولد حضرت فاطمه به عنوان روز مادر و روز زن شناخته می شود و هر دو در یک روز هستند در حالی که روز زن و روز مادر در سراسر دنیا از یکدیگر متفاوت هستند. در تقویم میلادی روز مادر 12 هم ماه می هست و روز زن نیز 8 مارس است.

«اَن ریوس جارویس مادر آنا جارویس » در «وست ویرجینیا» ،در اوایل دهه 1850 میلادی که یک فعال در امور بانوان بود، باشگاه‌هایی با نام فعالیت‌های روز مادر تأسیس کرد، که کار زنان در این شرکت‌ها  این بود که شرایط بهداشتی را ارتقا دهند و از میزان مرگ و میر شیرخواران جلوگیری کنند.

در زمان جنگ داخلی آمریکا(1865-1861) ، زنان مشغول کمک به سربازان مجروح هر دو منطقه شمال و جنوب آمریکا بودند.

بعد از جنگ، جارویس و دیگر زنان پیک‌نیک‌های روز دوستی مادران را راه انداختند،که این پیک‌نیک‌ها برای کمک به صلح، دشمنان سابق را به هم نزدیک کند،تشکیل شد.

در سال 1870 «جولیا وارد هاو» یکی از زنان فعال ، بیانیه روز مادر را منتشر کرد  و خواستار نقش سیاسی فعال‌تری برای زنان شد که مورد توجه قرار گرفت.

«آنا»دختر جارویس، در برقراری روز مادر نقش مؤثرتری داشت. با تلاش‌های او ، بعد از مرگ مادرش، روز مادر در شهرها و ایالت‌های زیادی برگزار شد تا اینکه سرانجام رئیس جمهور آمریکا«وودرو ویلسون» به صورت رسمی دومین یکشتبه ماه می را از سال ۱۹۱۴، روز مادر اعلام کرد.

آنا جارویس بعد از مدتی که دید این روز تبدیل به روزی برای فروش انبوه گل و شیرینی و کارت تبریک شده است،از تجاری شدن روز مادر پشیمان شد.این بار تصمیم گرفت این روند را تغییر بدهد و این روز را به ریشه‌های اصلی خود برگرداند.

تلاش‌های او مدتی پیش از زمان مرگش در ۸۴ سالگی در سال ۱۹۴۸ ادامه پیدا کرد. او در فقر کامل در آسایشگاه  در حالی که به فراموشی مبتلا شده بود درگذشت.

روز یادبود (29 می)

به آخرین دوشنبه ماه می و  همزمان با اولین روز آغاز تعطیلات تابستان روز یاد می گویند  .

این روز به یاد کسانی که جان خود را در نیروی ارتش ایالات متحده امریکا از دست داده‌اند برگزار می‌شود. این روز به یاد کسانی که جان خود را در جنگ‌های داخلی آمریکا از دست داده‌اند،برگزار می شوند. در این روز، داوطلبان ارتش، مزار سربازان قربانی را به پرچم آمریکا مزین می‌کنندو همچنین پرچم‌های آمریکا در سراسر این کشور تا نیمروز به حالت نیمه افراشته درمی آیند و بعد، برای باقی روز، به حال عادی برمی گردند.

 روز پدر (Father’s Day)(18 ژوئن)

سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن از سوی سونورا اسمارت داد (Sonora Smart Dodd) زادهٔ آرکانزاس ایجاد شد.

سونورا، بسیار تحت تأثیر تلاش‌های آنا جارویز برای جااندازی روز مادر قرار گرفته بود، برای همین او روز ۵ ژوئن زادروز پدرش که یکی از کهنه سربازان دوران جنگ داخلی آمریکا بود را به عنوان روز پدر معرفی کرد اما آمادگی لازم برای برگزاری مراسم بزرگداشت را نداشت، در نتیجه مراسم به سومین یکشنبهٔ ژوئن منتقل شد.

روز استقلال ایالات متحده آمریکا (Independence Day)(4 جولای)(Fourth of July)

روز استقلال ایالات متحده آمریکا که با نام چهارم جولای هم شناخته می شود، یک جشن فدرال در آمریکا است.

در روز 2 جولای 1776 میلادی کنگره قاره ای رای به استقلال داده بود، به این مفهوم  که ۱۳ مستعمره آمریکایی خود را به عنوان یک ملت واحد می‌دانند و دیگر قسمتی از پادشاهی انگلستان محسوب نمی‌گردند.

بنیانگذاران ایالات متحدهٔ امریکا در متن اعلام آزادی نوشتند “ما این را حقایق آشکار می‌دانیم که تمامی مردها مساوی خلق شده اند و خالق به آنان حقوق مشخص غیرقابل انکار اعطا کرده که زندگی، آزادی و پی‌گیری خوشحالی شامل آن است.”

هر ساله در چهارم جولای (سالروز تأیید متن و عبارت‌بندی اعلامیه توسط کنگره) در آمریکا جشن گرفته می شود.

در این روز خانواده ها دور هم جمع شده و با پختن کباب و دید و بازدید از هم جشن می گیرند و همچنین مسافرت ها در این روز اوج می گیرند.

روز کارگر (Labor Day)(4 سپتامبر)

در انقلاب صنعتی بسیاری از آمریکایی‌ها در شرایطی سخت برای دستمزدی کم کار می‌کردند و حتی کودکان هم در کارخانه‌ها مشغول کار بودند.برای کارگران، هیچ صاحب‌کاری مرخصی استعلاجی، مرخصی سالانه با حقوق، یا مزایای بهداشت و سلامت قائل نبود.

کارگران با اعتراض به این شرایط خواستار بهبود این موضوع شدند. کنگره ایالات متحده در ۲۸ ژوئن سال ۱۸۹۴، اولین دوشنبه ماه سپتامبر را به خاطر قدر دانی از کارگران و مشارکت آنها در اقتصاد ایالات متحده «روز کارگر» نامیدند و این روز را هر ساله جشن می گیرند.

روز کریستف کلمب (Columbus Day)(12 اکتبر)

در 12 اکتبر کریستف کلمب در سرزمینی پای نهاد که جهان نو نامیده شد. از آنجایی که کریستف کلمب ایتالیایی بود به ویژه ایتالیایی های آمریکایی تبار این روز را گرامی می دارند. این فرصت و تعطیلاتیست که ایتالیایی ها می توانند فعالیت های خود در آمریکا و تاریخ اجدادشان را جشن بگیرند. روز کلمبوس برای بقیه کشور روز بزرگداشت این ملت مهاجر است.

برای برخی ولی این روز، روزی برای بزرگداشت نیست.تاریخ نگاران می گویند کریستف کلمب در ورود به آمریکا تعدادی از بومیان این قاره را به بردگی گرفت و بیش از 100 ها هزار بومی به دلیل بیماری هایی که اروپاییان به این قاره آوردند،جان دادند.

10 سال پس از ورود به این قاره، در سال 1492 به تخمین جمعیت بومیان باهاماس از یک میلیون به 500 نفر رسید. بومیان ایالت متحده معتقدند، تاریخ نوشته شده در مورد کریستف کلمب تحریف شده است.

برخی معتقدند نام این روز باید تغییر کرده و روز مردم بومی نامیده شود اما بعضی دیگر می گویند که بومیان آمریکا باید روز دیگری را برای بزرگداشت تاریخ و میراثشان انتخاب کنند.

تعطیلات رسمی آمریکا

مطالب پیشنهادی

سوالات متداول تعطیلات رسمی آمریکاصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391