20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

قدرت پاسپورت کشورهای دنیا

در این مقاله از برتر مهاجر به مسئله قدرت پاسپورت کشورهای دنیا خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما باشید. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در این باره در قسمت نظرات بیان کنید.

قدرت پاسپورت های دنیا

قدرت پاسپورت های دنیا

از جمله کشورهایی که پاسپورت آن‌ها به عنوان پر قدرت ترین پاسپورت های دنیا شناخته می‌شوند، می‌توان به کشورهای سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن اشاره نمود.

آخرین رتبه بندی شاخص هنلی (Henley passport index)

آخرین رنکینگ اخیراً در سال 2021 انجام گردید. این رتبه بندی شاخص هنلی نام دارد. طبق این شاخص کشورهای سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن دارای گذرنامه قدرتمند می‌باشند. منظور از قدرتمند بودن گذرنامه تعداد کشورهایی است که می‌توان بدون ویزا به آن سفر کنید.

در این رتبه بندی با گذرنامه کشورهای ذکر شده می‌توانید به حداکثر 193 کشور بدون ویزا سفر کنید. البته طی آخرین رتبه بندی کشور کره جنوبی رتبه اول را از دست داد. در حال حاضر کره جنوبی رتبه سوم در این شاخص را به خود اختصاص داده است.

کشور های اروپایی که حدود 31 کشور می باشند توانسته اند از رتبه سوم تا رتبه یازدهم قدرتمندترین پاسپورت های جهان را به خود اختصاص دهند.کشور های آلمان،فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و … جزء این دسته از کشور ها می باشند. البته میان کشور های اروپایی، کشور های آمریکا،کانادا،استرالیا و نیوزلند نیز جزو این سطح از رتبه بندی در شاخص هنلی هستند.

پاسپورت آمریکا هم اکنون در جایگاه هفتم وجود دارد. گفتنی است که گذرنامه آمریکا در سال های گذشته در جایگاه دوم قرار داشت. اما با گذر زمان افت جایگاه را به صورت مرحله ای طی کرده.
شهروندان کشور هایی از جمله آمریکا و بریتانیا که رتبه هفتم در این شاخص وجود دارند می توانند بدون داشتن ویزا به 187 کشور سفر کنند. کشور های بلژیک، سویس و نیوزلند در این سطح از شاخص هنلی وجود دارند.

امارات متحده عربی در میان کشور های حاضر در خاورمیانه دارای بالاترین قدرت پاسپورت می باشد. این کشور توانسته در شاخص جهانی رتبه 16 از لحاظ قدرت پاسپورت کشور های دنیا را به خود اختصاص دهد.

شاخص هنلی برای ایران

کشور ایران تا قبل از آخرین رتبه بندی، رده 96 وجود داشت. اما پس از این رتبه بندی سه پله سقوط داشت. در حال حاضر ایران در این شاخص رتبه 99 را به خود اختصاص داده است. افرادی دارای گذرنامه ایرانی باشد می‌توانند بدون اخذ ویزا به 42 کشور جهان سفر نمایند.

سریلانکا طبق این رنکینگ با ایران در یک جایگاه  قرار دارد. از جمله کشورهایی که مورد توجه می‌باشند می‌توان به عربستان سعودی و ترکیه اشاره نمود. این دو کشور به ترتیب در جایگاه‌های 66 و 52 را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین رتبه -110- در شاخص هنلی را کشور افغانستان دارا می‌باشد. این کشور به عنوان بی ارزش‌ترین گذرنامه در بین کشورها می‌باشد. اشخاص می‌توانند با داشتن گذرنامه افغانستان به 26 کشور جهان بدون ویزا سفر نمایند.

در رده‌های 106 تا 109 از این شاخص به ترتیب کشورهای یمن،پاکستان، سوریه و عراق قرار دارند. گذرنامه این کشورها به عنوان ضعیف‌ترین گذرنامه‌ها شناخته می‌شوند.

 کمپانی هنلی و شرکا

بر اساس اطلاعاتی که هرساله توسط کمپانی هنلی و شرکا گردآوری می‌شود جایگاه کشورها در شاخص هنلی تغییر می‌کند. این کمپانی با استفاده از اطلاعات انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی و قوانین ویزای کشورهای مختلف این رتبه بندی را تعیین می‌کند. این شاخص در کل دنیا به عنوان شاخصی معتبر و قابل اتکا شناخته شده است. یکی با اهمیت‌ترین پارامترهای این شاخص تعداد کشورهای قابل سفر کردن بدون ویزا با پاسپورت آن کشور می‌باشد.

در ادامه مقاله قدرت پاسپورت کشورهای دنیا از برتر مهاجر به رتبه بندی 10 تا قدرتمندترین و 10 تا از ضعیف‌تر کشورها در از لحاظ شاخص هنلی خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

قوی ترین پاسپورت های دنیا

در این بخش از مقاله به کشور هایی که بین رتبه 1 تا 10 از این شاخصقرار دارند می پردازیم:

رتبه اول شاخص هنلی

کشور ژاپن در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. افراد می توانند با داشتن پاسپورت این کشور می توانید بدون اخذ ویزا به 193 کشور دنیا سفر نمایند.

رتبه دوم شاخص هنلی

کشور سنگاپور در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. افراد می توانند با داشتن پاسپورت این کشور ها می توانید بدون اخذ ویزا به 192 کشور دنیا سفر نمایند.

رتبه سوم شاخص هنلی

کشور های کره جنوبی و آلمان در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. افراد می توانند با داشتن پاسپورت این کشور ها می توانید بدون اخذ ویزا به 191 کشور دنیا سفر نمایند.

رتبه چهارم شاخص هنلی

کشور های ایتالیا، فنلاند،اسپانیا و لوکزامبورگ در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. شما با داشتن پاسپورت این کشور ها میتوانید بدون اخذ ویزا به 190 کشور دنیا سفر نمایید.

رتبه پنجم شاخص هنلی

کشور های اتریش و دانمارک در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. شما میتوانید با داشتن پاسپورت این کشور ها بدون اخذ ویزا به 189 کشور دنیا سفر نمایید.

رتبه ششم شاخص هنلی

کشور های سوئد،فرانسه،پرتغال،هلند و ایرلند در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. شما با داشتن پاسپورت این کشور ها می توانید بدون اخذ ویزا به 188 کشور دنیا سفر نمایید.

رتبه هفتم شاخص هنلی

کشور های سوییس،آمریکا،بریتانیا،بلژیک و نیوزلند در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. افراد می توانند با داشتن پاسپورت این کشور ها بدون اخذ ویزا به ترتیب به 187 کشور دنیا سفر کنند.

رتبه هشتم شاخص هنلی

کشورهای نروژ،یونان،مالت و جمهوری چک در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند.افراد میتوانند با داشتن پاسپورت این کشورها بدون اخذ ویزا به 186 کشور دنیا سفر کنند.

رتبه نهم شاخص هنلی

کشور های کانادا و استرالیا در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. شما میتوانید با داشتن پاسپورت این کشور ها بدون اخذ ویزا به 185 کشور دنیا سفر نمایید.

رتبه دهم شاخص هنلی

کشور های لیتوانی، اسلواکی،مجارستان و لهستان در این جایگاه از شاخص هنلی قرار گرفته اند. شما میتوانید با داشتن پاسپورت این کشور ها بدون نیاز به اخذ ویزا به 183 کشور دنیا سفر نمایید.

ضعیف ترین پاسپورت های دنیا

در این قسمت از مقاله “قدرت پاسپورت کشورهای دنیا” به بررسی ضعیف ترین پاسپورت های دنیا که بین رتبه های 101 تا 110 از این شاخص قرار گرفته اند می پردازیم:

رده 101 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 40 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
لیبی

رده 102 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 39 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
کره شمالی

رده 103 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور ها بدون نیاز به اخذ ویزا به 38 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
نپال

رده 104 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 37 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
فلسطین

رده 105 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 34 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
سومالی

رده 106 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 33 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
یمن

رده 107 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 32 کشور جهان می توانید سفر کنید. کشور هایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر می باشند:
پاکستان

رده 108 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به ویزای به 29 کشور جهان می‌توانید سفر کنید. کشورهایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته‌اند به شرح زیر می‌باشند:

سوریه

رده 109 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 28 کشور جهان می‌توانید سفر کنید. کشورهایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته‌اند به شرح زیر می‌باشند:

عراق

رده 110 در شاخص هنلی

با داشتن گذرنامه این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا به 26 کشور جهان میتوانید سفر کنید.کشورهایی که در این رده از شاخص هنلی قرار گرفته اند به شرح زیر میباشند:

افغانستان

  •  کشورهایی که می‌توان با گذر نامه ایران بدون ویزا به آن‌ها سفر کرد و کشورهایی که برای عوض کردن هواپیما نیاز به ویزای فرودگاهی دارید:

کشورهای مالزی، دومینیکن، گرجستان، ترکیه، نیووی، ارمنستان، ونزوئلا، اکوادور، مالزی، هاییتی، میکرونزی، جزیره کوک و نیووی را می‌توانید بدون داشتن ویزا به آن‌ها سفر کنید.

کشورهای ماکائو، مالدیو، سریلانکا، نپال، تیمور شرقی، بنین، جزایر کیپ‌ورد، جزایر کومورس، کامبوج، جیبوتی، گینه بیسائو، کنیا، ماداگاسکار، موریتانی، موزامبیک، روآندا، سیشل، سومالی، تانزانیا، توگو، اوگاندا، زیمباوه، سوریه، جزایر پالائو، ساموآ، تووالو، بولیوی، آذربایجان، لبنان، عمان و قطر از جمله کشورهایی هستن که برای تعویض هواپیما نیاز به ویزای فرودگاهی دارید.

از اینکه تا انتهای مقاله قدرت پاسپورت کشورهای دنیا با برتر مهاجر بودید؛ سپاس‌گزاریم 🙂

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

چطوری پاسپورت بگیرم و چه مدارکی لازم دارم؟

ضرورت پاسپورت برای ثبت نام لاتاری

تفاورت پاسپورت و ویزا چیست؟

پاسپورت سفید یا Re-Entry Permit

سوالات متداول قدرت پاسپورت کشورهای دنیاصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391