پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد ؟

در مقاله گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد از برتر مهاجر در مورد ویژگی کارت سبز یا همان گرین کارت ایالات متحده آمریکا و تفاوت داندگان کارت سبز با دارندگان ویزای دانشجویی مطرح خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

مزایای داشتن گرین کارت

مزایای داشتن گرین کارت

ویژگی های گرین کارت ایالات متحده آمریکا

افرادی که گرین کارت آمریکا یا همان کارت سبز دارا باشند می‌توانند به طور دائم در سکونت  داشته باشند. در واقع داشتن کارت سبز یعنی شما اقامت دائم آمریکا را می‌توانید دریافت نمایید. از دیگر مواردی که شما با داشتن کارت سبز آمریکا می‌توانید بهره‌مند شوید استخدام در مشاغل  رسمی آمریکا می‌باشد. گفتنی است استخدام در تمامی مشاغل به جز مشاغل سیاسی که مربوط به دولت آمریکا می‌باشد آزاد است.

روش‌های مختلفی برای دریافت کارت سبز وجود دارد. افرادی که موفق به دریافت کارت سبز می‌شوند علاوه بر اقامت دائم می‌توانند از ویژگی‌های تحصیل، کار، زندگی، مسافرت و مزایای دیگر مثل حق رأی داشتن و… استفاده نمایند.

هدفی‌هایی هستند که افراد این کارت را برای خود دریافت می‌کنند این اهداف شامل پناهندگی، بخت آزمایی، شغلی و خانوادگی می‌باشد. از دیگر روش‌ها دریافت گرین کارت آمریکا می‌توان به آوردن مدال در رشته‌های علومی و ورزشی و جا به جا کردن رکوردهای جهانی می‌باشد.

اشخاصی که دارنده گرین کارت یا کارت سبز می‌باشند هیچ نیازی به ویزا ندارند و به راحتی می‌توانند به هر کدام از ایالات آمریکا سفر نمایند. قوانین export license که فقط برای اتباع ایرانی به کار می‌رود برای ایرانی تبارهایی که دارنده کارت سبز می‌باشند شامل نمی‌باشد.

تفاوت ویزای دانشجویی با کارت سبز ( گرین کارت )

تمامی ویژگی  های ذکر شده برای ویزای دانشجویی نیز می‌باشد تنها با این تفاوت که افرادی ویزای دانشجویی دارند، ورود و خروجشان محدود می‌باشد اما دارندگان کارت سبز به تعداد نا محدود می‌توانند از خاک آمریکا خارج و سپس به راحتی وارد خاک آمریکا شوند. این نکته حائض اهمیت می‌باشد که ویزا دانشجویی با داشتن ویژگی‌های کارت سبز، باز هم محدودتر کارت سبز می‌باشد. زیرا دارندگان این نوع ویزا نمی‌توانند به راحتی در مشاغل رسمی مشغول به کار شوند. از دیگر مشکلاتی که ویزای دانشجویی نسبت به کارت سبز دارد، پرداخت هزینه بیشتر برای تحصیلات فرد می‌باشد اما با  داشتن کارت سبز تنها سال اول دانشگاه به این صورت می‌باشد و در سال‌های بعدی تحصیلات هزینه تحصیلی برابر هزینه است که شهروندان آمریکا پرداخت می‌نمایند.

سایر مزایای گرین کارت

اشخاصی که دارنده گرین کارت ایالات متحده آمریکا می باشند هر ند در اصل یه فرد خارجی می باشند ولی مشمول تمامی قوانین و مقررات آمریکا خواهند شد و همچنین دولت آمریکا از آن ها حمایت های لازمه را همانند شهروندان خود انجام خواهد داد. این افراد پس گذارندن مراحل اداری می توانند مجوز های لازمه را برای راه اندازی کسب وکار خود دریافت نمود و شروع به فعالیت خود کنند.

این مطلب را هم بخوانید  هزینه های بعد از قبولی لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

همچنین می توانند در بعضی از مشاغل دولتی نیز استخدام و مشغول به کار شوند. یکی از موانعی که دارندگان کارت سبز پیش رو دارند این است که نمی توانند برای انتخابات مجلس کاندید شوند. گفتنی است که افرادی که دارنده کارت سبز می باشند می توانند همسر خود به همراه فرزندانی که حداکثر 21 سال داشته باشند وارد خاک آمریکا نمایند. افرادی که گرین کارت آمریکا را دارا باشند از کد ملی آمریکایی برخوردار هستن که در آینده برای بازنشتگی و موارد یگر نیز می توانند استفاده نمایند.

از اینکه تا انتهای مقاله گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: شایان
  2020-04-27

  سلام ممنون از سایت خوبتون میخوام بدونم با این وضعیت کرونا مصاحبه سفارت برای لاتاری چی میشه؟
  • نویسنده دیدگاه: مهدی جورابچیان
   2020-04-29

   سلام خدمت شما دوست گرامی شما می توانید به راحتی در این بخت آزمایی شرکت نمایید اما به دلیل منتشر شدن ویروس در ایالات متحده این برنامه کمی دیر تر بر گذار میگردد. در صورت داشتن هرگونه سوال از همین طریق مطرح نمایید. موفق و پاینده باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید