20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

پاسپورت سفید یا Re-Entry Permit

پاسپورت سفید یا Re-Entry Permit

هدف از پاسپورت سفید یا Re-Entry Permit یک مجوز خروج از ایالات متحده امریکاست نه فقط یک پاسپورت ! کسانی که اقامت دائم یا موقت ایالات متحده آمریکا را دارند باید شش ماه یا 180 روز در هر سال در خاک ایالات متحده امریکا حضور داشته باشند. در غیر اینصورت گرین کارت این افراد با خطر رو به رو خواهد شد. البته  برای کسانی که بیشتر از شش ماه از خاک ایالات متحده امریکا دور بوده اند راههایی وجود دارد برای برگشت . اما در کل این یک ریسک برای شما به حساب می آید .
در حقیقت پاسپورت سفید مجوزی است برای تمدید این خروج شش ماهه تا دوسال. بدین معنا که شما درخواست اورژانسی میدهید که نیاز دارید به مدت نامتداول از خاک ایالات متحده دور باشید و این مجوز به این ترتیب برای شما صادر خواهد شد.

پاسپورت سفید یا Re-Entry-Permit

Re-Entry-Permit-or-white-passport

آیا برای گرفتن پاسپورت سفید حتما باید در ایالات متحده امریکا باشم؟

بله،فرد متقاضی پاسپورت سفید باید در ایالات متحده امریکا باشد چرا که در ادامه کار به فرد درخواست دهنده وقتی برای انگشت نگاری داده می شود که این مهم در امریکا انجام می شود.

برای پر کردن این فرم نیاز به SSN و گرین کارت هست ؟

ابتدا درباره ی SSN  توضیحی مختصر میدهیم : SSN مخفف social security number بمعنی شماره ی تأمین اجتماعی میباشد که یک شماره نه رقمی در ایالات متحده است که برای شهروندان آمریکا، اقامت دائم و موقت (کار) صادر می‌شود. این شماره توسط اداره تأمین اجتماعی مستقل از دولت ایالات متحده آمریکا برای افراد صادر می‌شود و هویت افراد را مشخص می‌نماید هدف اصلی آن ردیابی افراد برای مقاصد تأمین اجتماعی است.

و حال جواب سؤال : SSN برای دریافت پاسپورت سفید الزامی نیست اما بهتر است گرین کارت داشته باشید.اما به هر حال با یک کپی از ویزایی که در کنار آن مهر حاوی #A خورده است می توانید برای درخواست پاسپورت سفید حتی بدون داشتن گرین کارت هم اقدام نمائید .

برای هر شخص باید فرم جداگانه پر کرد یا همه ی اعضای خانواده یک فرم را پر کنند ؟

هر شخص باید فرم I-131 جداگانه ای پر کند. فرم پر شده را به یکی از مراکز USCIS (خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا) پست کنید.  با در نظر گرفتن اینکه در کدام ایالت هستید میتوانید مرکزی که باید فرم خود را به آن پست کنید را از لینک http://www.uscis.gov/i-131-addresses پیدا کنید.

مراحل اداری دریافت مجوز Re-Entry Permit

تنها سایت رسمی و مرجع همه ی اطلاعات لازم در مورد پاسپورت سفید در لینک   http://www.uscis.gov/i-131  موجود می باشد . دستورالعمل های لازم  برای درخواست پاسپورت سفید را از طریق این لینکhttp://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf می توانید مشاهده فرمائید . متقاضیان دریافت پاسپورت سفید یا Re-Entry Permit  ابتدا می بایست فرم I-131 را پر کنند که از این لینک http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131.pdf فایل PDF آن قابل دریافت می باشد.

مدارک لازم برای اخذ مجوز خروج از امریکا

فرم پر شده ی I-131
یک کپی از صفحه اول گذرنامه
یک کپی از ویزا و مهر ورود
دو قطعه عکس رنگی با پست زمینه سفید مربوط به 30 روز گذشته که در پشت آن باید مشخصات خود با #A خودش را بنویسید.
برای افراد ۱۳ساله و کوچکتر یک برگ چک و با Money order  ، برای افراد ۱۴ تا ۷۹ ساله ۴۴۵دلار ، برای افراد ۸۰ ساله و بالای ۸۰ سال مبلغ ۳۶۰ دلار  میباشد.

مطالب پیشنهادی برتر مهاجر

قدرت پاسپورت کشورهای دنیا 

شغل دادستان کل ایالات متحده آمریکا 

حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا 

گرین کارت آمریکا یا کارت اقامت دائم آمریکا چیست ؟ 

 

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: آمنه
    2020-01-23

    سلام روزتون بخیر من خیلی اتفاقی توی اینترنت با سایتتون آشنا شدم میخواستم دخترم رو برای گذروندن دوره بفرستم دبی زیر 18 ساله میتونه خودش تنها بره چون خودم امکان رفتن باهاش رو ندارم . شرایط خاصی داره برای رفتن ؟دخترم پاسپورت داره البته تاریخ پاسپورتش گذشته اما تمدید میکنم به جز اون چه مدارکی نیاز هست

نظر خودتان را ارسال کنید