ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از دیر باز یکی از بهترین روش های برای پیشرفت به حساب می آمده. بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا حتی پیشرفت در کار های خود را داشتند استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کردند. دلیل افرادی که برای تحصیل این کشور را انتخاب می کنند بالا بودن سطح آموزش و محیط مهاجر پذیر آن است. همچنین اقتصاد پیشرفته آن و انگلیسی زبان بودن آن باعث شده علاوه بر تحصیل، برای مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و حتی پناهندگی این کشور به عنوان یک مقصد ایده آل محسوب شود.

مهاجرت به استرالیا

اما روش های کلی که برای مهاجرت می توان انتخاب کرد تنها به ادامه تحصیل و همچنین مهاجرت کاری خلاصه نمی شود. بسیاری از روش های دیگر هستند که با داشتن شرایط آن ها می توانید به کشور زیبا و پیشرفته استرالیا مهاجرت کنید و از زندگی در یک کشور پیشرفته لذت ببرید. هر کدام از این روش ها ویژگی ها و شرایط خود را دارند که در ادامه این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

لازم به ذکر است که کشور استرالیا با وجود مهاجر پذیر بودن، شرایط و قوانین سختی را برای متقاضیان مشخص کرده که اگر تمامی آن ها را داشته باشید می توانید به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

ویزای شماره 188 استرالیا یکی از راحت ترین روش های دریافت اقامت این کشور محسوب می شود. باتوجه به اینکه شما با سرمایه گذاری در این کشور بسیاری از شهروندان را مشغول به کار خواهید کرد، دولت این کشور تسهیلات ویژه همراه با یک دوره اقامت چهار ساله به شما خواهد داد. تنها شرط به دست آوردن این اقامت داشتن شرایطی همچون: سن کمتر از 55 سال، دارایی به میزان 800 هزار دلار استرالیا، گردن شمالی دو سال از چهار سال به مبلغ 500 هزار دلار استرالیا و همچنین اثبات توانایی کارفرما بودن به این کشور، می شود.

مهاجرت به استرالیا

زمانی که این مدارک را به اداره مهاجرت کشور استرالیا ارسال کنید و تایید شود که شما توانایی مالی و عملی سرمایه گذاری را دارید، ویزای 188 به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای 888 که شامل اقامت دائم استرالیا برای خود و اعضای خانواده شما است شامل شرایط زیر می شود: سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلاری در کسب و کار، 2 سال فعالیت کسب و کار و حداقل 300 هزار دلار استرالیا گردش مالی سالیانه.

مهاجرت از طریق تخصص و مهارت

داشتن تخصص همواره یکی از روش های مهاجرت به کشور دیگر به شمار می رود. البته فقط این گزینه برای دریافت ویزای مشور مقصد کافی نیست و شما باید شرایط دیگری را هم برای دریافت ویزا داشته باشید.

مهاجرت به استرالیا

ویزای 186 استرالیا برای افرادی است که برای تخصص خود یک کارفرما پیدا کرده اند و این کارفرما برای آن ها دعوتنامه ارسال نموده است و عملا اسپانسر و حامی شما است.

کشور استرالیا ویزایی تحت عنوان 189 دارد که با کسب 65 امتیاز می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. این امتیازات از گزینه هایی نظیر سن، تحصیلات، سوابق کاری، میزان تسلط به زبان انگلیسی و یا مدرک زبان و دیگر گزینه ها به دست می آید. یکی از مهمترین بخش ها که می تواند به افزایش امتیاز شما کمک کند داشتن یک اسپانسر است.

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های امیر کبیر و تهران که در رشته های منهدسی و فنی هستند می تواندد به مدت 18 ماه در استرالیا و در رشته خود کار کنند و پس از دریافت امتیاز های لازم برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. این ویزا تحت عنوان 476 استرالیا شناخته می شود.

مهاجرت از طریق خانواده

مهاجرت به استرالیا

اهمیت خانواده در کشور های غربی موجب شده که بسیاری از آن ها برای حفظ کانون خانواده و بزرگ شدن فرزندان در کنار والدین، برخی از شرایط این کشور برای دریافت ویزا را سهل و آسان کنند. به طور مثال اگز شما ویزای استرالیا دارید می توانید برای فرزندان خود ویزا دریافت کنید. اگر فرزندان شما اقامت استرالیا دارند می توانید برای ویزای والدین درخواست دهید. در نهایت همسر شما اگر استرالیایی باشد یا اقامت و ویزای استرالیا داشته باشد شما نیز می توانید برای ویزای ازدواج اقدام کنید. البته دریافت این نوع ویزا بدون شرط هم نیست و شما باید زبان انگلیسی را در حد قابل قبولی بدانید و از پس هزینه های خود برآیید.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا

در بسیاری از رتبه بندی های بین المللی دانشگاه های جهان، استرالیا دارای 5 دانشگاه در رتبه های زیر 50 است و همچنین به عنوان سومین مقصد برای دانشجویان و نخبگان برای ادامه تحصیل به حساب می آید.

این ویزا فقط برای دوره تحصیلی شما اعتبار دارد و شما پس از اتمام تحصیل خود برای تمدید مدت اقامت خود باید برای ویزای کاری و یا ادامه تحصیل اقدام نمایید. شرایط تحصیل در این کشور عبارت از دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور و همچنین توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در مدت اقامت و تحصیل خود، است.در صورتی که بورسیه داشتیه باشید به اثبات بر آمدن از پس مخارج نیازی ندارید. البته اجازه کارهای دانشجویی برای برخی از مخارج به شما داده می شود.

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا به عنوان یک کشور ارزان به شمار نمی رود اما با توجه به متوسط حقوقی که به افراد تعلق می گیرد مردم این کشور از رفاه خوبی برخوردارند. به طور متوسط حقوق دریافتی مشاغل مختلف در استرالیا در حدود 70 تا 90 هزار دلار در سال بر آورد می شود که شامل هزینه های زندگی در این کشور است.

هزینه هایی که شما به عنوان یک مهاجر برای دریافت ویزای استرالیا دریافت خواهید کرد به جز هزینه های درریافت ویزا و مهاجرت عبارتند از: هزینه مسکن در حدود 300 تا 800 دلار در هفته، هزینه قبوض خدماتی و اینترنت در حدود 313 دلار در هفته، هزینه خوراک برای هر نوعی از آن 80 تا 300 دلار در هفته و هزینه های پوشاک متغیر. به طور کلی یک خانواده دو نفره حداقل 4200 دلار در ماه هزینه دارند که برای یک زندگی دانشجویی و داخل دانشگاهی این هزینه به 90 تا 300 دلار هم می رسد. هزینه های بهداشتی و درمانی در استرالیا با توجه به مالیات پرداختی کاملا رایگان هستند و تحت عنوان مدیکر و نظایر آن ها به شما ارائه یم شوند.

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن