پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

اخذ ویزای کانادا + آشنایی با شرایط و انواع ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا هدف و درخواست بیشتر مردم جهان به خصوص دانشجویان، سرمایه گذاران و افراد جویای کار می‌باشد و هر ساله بر تقاضای مهاجرت به این کشور قاره آمریکایی افزوده می‌شود. مهاجرت به بزرگترین و پهناورترین کشور جهان بعد از روسیه یعنی کانادا که جمعیت آن یک پنجم جمعیت کشور روسیه است در حال افزایش است. همان طور که گفته شد در سال‌های اخیر درخواست اخذ ویزای کانادا به مراتب بیشتر از سایر کشورهاست به طوری که در آخرین رتبه بندی که در سال 2018 انجام شده است این کشور به عنوان هفتمین کشور مهاجرپذیر شناخته شده است و این بخاطر شرایط ایده‌آل اقتصادی، اقامتی و کاری در این کشور است. از آن جایی که درصد مهاجرپذیری این کشور نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است؛ مردم حدود بیش از 100 کشور جهان، متقاضی این ویزا برای پناهندگی، اقامت، تحصیل، کار و سرمایه گذاری هستند.

مدت زمان اخذ ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا باید با مراجعه به سایت مورد نظر درخواست خود را ثبت و منتظر بررسی سفارت مذکور و تعیین وقت سفارت باشید. این ویزا نیازمند توجه به قوانین و ارائه مدارک معتبر و قابل استناد است. درخواست این ویزا توسط سفارت و اداره مهاجرت کانادا بررسی و انجام می‌شود. مدت زمان این ویزا بسته به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت خواهد بود اما حداقل زمانی که برای اخذ ویزای کانادا بیان شده است بین یک تا نه ماه می‌باشد.

در کل این نوع ویزا کمی زمان بر است اما شرایط فرد از نظر نوع تخصص، مدرک تحصیلی، تمکن مالی و… هم می‌تواند در تعیین مدت این زمان موثر باشد. همچنین زمان درخواست شما هم برای این ویزا مهم است؛ چون در بعضی از ماه‌ها که حجم درخواست‌های ارائه شده به سفارت این کشور برای اخذ ویزا بیشتر است به مراتب زمان بیشتری از بررسی درخواست شما توسط سفارت خواهد گذشت.

شرایط لازم برای اخذ ویـزای کانادا

مهمترین شرط برای اخذ ویزای کانادا  تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه می‌باشد. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 و یا مدرک زبان فرانسویB1 می تواند به شما برای این ویزا کمک کند. همچنین برای اخذ ویـزای کانادا موارد دیگری همچون مدرک تحصیلی معتبر، مهارت شغلی خاص و تمکن مالی، مهم تلقی می‌شوند. اگر فردی هستید که تمامی شرایط بالا را دارا هستید قطعا اخذ ویزای کانادا برای شما به سهولت و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد گرفت.

این مطلب را هم بخوانید  همه چیز درباره اخذ ویزای توریستی

انواع ویزا

اخذ ویزای کانادا؛ به دو صورت ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائم انجام می‌پذیرد. مدت اعتبار ویزای موقت توسط سفارت کانادا تعیین می‌شود و حدود 6 ماه می‌باشد. ویزای موقت به دو صورت یک بار ورود و یا چندبار ورود صادر می‌شود. ویزای موقت چندبار ورود این امکان را به شخص می‌دهد تا زمانی که ویزای او اعتبار دارد بتواند چندین بار وارد کشورکانادا شود. ویزای تحصیلی، ویزای اشتغال، ویزای توریستی، ویزای دعوت نامه‌ای، ویزای دیپلماتیک، ویزای تولد فرزند از جمله ویزاهای موقت می‌باشند که بسیار پرطرفدار هستند. مراحل این ویزا بسته به نوع ویزا متفاوت می‌باشد. از آن جایی که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد؛ شما برای اخذ ویـزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه مثلا ترکیه مراجعه کنید. در این مقاله نحوه و شرایط اخذ ویزای کار کانادا و اخذ ویـزای کانادا با دعوتنامه را به تفسیر توضیح می‌دهیم.

روش‌های اخذ ویزای کار کانادا

برای اخذ ویزای کار کانادا هم سه راه کار وجود دارد:

1. طرح پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی در کشور کانادا

کارفرما درخواست خود را برای جذب نیروی کار خارجی به اداره توسعه منابع انسانی کانادا ارسال می‌کند. در صورتی که این نیرو را نتوان از افراد مقیم کانادا تامین کرد اداره توسعه منابع انسانی کانادا با این درخواست موافقت می‌کند. پس از دریافت تاییدیه از وزارت مربوطه، کارفرما این تاییدیه را برای متقاضی مورد نظر ارسال و فرد متقاضی از طریق سفارت درخواست اخذ ویزای کار کانادا را ثبت خواهد کرد. اما از آن جایی که یافتن کارفرما در کشور دیگر کار دشواری است از این طریق به سختی می‌توان ویزای کار دریافت کرد.

این مطلب را هم بخوانید  شغل آرایشگری در ترکیه

2. جذب نیروی متخصص کار توسط سیستم اکسپرس اینتری

اخذ ویزای کار کانادا به این روش حدود چند سالی است که توسط دولت کانادا مطرح شده است ودولت کانادا سیاست جدیدی در زمینه  کار و جذب نیروی خارجی در نظر گرفته است و افرادی که دارای مهارت و یا تخصصی خاص در رشته خود می‌باشند می توانند ویزای کار را با این روش دریافت کنند. برای اخذ ویزای کار کانادا در سیستم اکسپرس اینتری، رزومه افراد بر اساس توانایی‌ها و سطح تحصیلات‌شان امتیازبندی شده و افرادی که بالاترین امتیاز مورد نظر را کسب کرده باشند برای اخذ ویزای کار کانادا دعوت می‌شوند و اقامت دائم به آنان تعلق خواهد گرفت. سطح تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و وضیت مالی هم در این روش بررسی و امتیازبندی می‌شوند.

3. اخذ ویزای کار کانادا به روش خوداشتغالی

اخذ ویزای کار با این روش برای افراد حرفه‌ای در زمینه کارآفرینی بسیار عالی و مطلوب می‌باشد و فرصت خوبی تلقی می‌شود. کارافرین برای اخذ ویزای کار کانادا از طریق خوداشتغالی باید حداقل  دارای دو سال سابقه کار مفید در زمینه فعالیت خود را داشته باشد و از تمکن مالی خوبی برای ایجاد کسب و کار در کانادا برخوردار باشد.

روش‌های اخذ ویزای کانادا با دعوتنامه

دعوتنامه کانادا، نامه‌ای معتبر و امضا شده توسط شخص یا موسسه‌ای در کانادا است. با این دعوتنامه شخص یا موسسه مورد نظر، به دولت کانادا این تضمین را می‌دهد که فرد دعوت شده پس از پایان مدت تعیین شده این کشور را ترک خواهد کرد و تمامی مسئولیت فرد دعوت شده را تازمانی که در آن کشور هست به عهده خواهدگرفت. فرد درخواست دهنده باید در این درخواست مشخصات خود (نام کامل، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت، شماره تلفن، عنوان شغل، وضعیت اقامت و…) و مشخصات فرد دعوت شونده (نام کامل، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت، نسبت، هدف سفر، مدت اقامت و…) را به طور کامل ذکر کند. پس از بررسی و تایید درخواست توسط سفارت، این درخواست توسط فرد دعوت کننده به ایمیل شخص مورد نظر ارسال شده و او می توانید بقیه مراحل برای اخذ ویـزای کانادا با دعوتنامه را انجام دهد.

این مطلب را هم بخوانید  هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

انواع دعوتنامه برای اخذ ویزای کانادا

  • دعوتنامه ارسال شده توسط خویشاوندان و اقوام مقیم در کانادا
  • دعوتنامه کالج برای تحصیل یا شرکت در یک دوره تحصیلی کوتاه مدت
  • دعوتنامه برای شرکت در نمایشگاه، کنفرانس و همایش

دعوتنامه ارسال شده توسط خویشاوندان و اقوام مقیم در کانادا

این دعوتنامه توسط یکی از بستگان شما که درکانادا دارای اقامت دائم یا دارای ویزای اقامتی بیشتر از 6 ماه است و دارای درامد مناسب می‌باشد و با شما آشنایی دارد صادر می‌شود. او از سفارت کانادا درخواست می‌کند که برای شما ویزای ورود به کشور کانادا را برای مدت زمان مشخص صادر کند. این زمان حداکثر 6 ماه می‌باشد. این دعوتنامه حتما باید دارای مهرNotary public باشد.

اخذ ویـزای کانادا با دعوتنامه برای تحصیل

اخذ ویـزای کانادا برای تحصیل؛ در گام اول نیازمند تکمیل فرم مربوطه توسط شما در سایت یکی از کالج‌های کشور کانادا می‌باشد.پس از بررسی فرم مربوطه توسط کالج و پذیرش فرم تکمیل شده، دعوتنامه‌ای برای شما ارسال خواهد شد که این ویزا را برای شما آسان خواهد کرد.

دعوتنامه برای شرکت در همایش یا کنفرانس

موسسه یا نهادی که برگزار کننده همایش یا کنفرانس باشد اقدام به صدور دعوتنامه به تعداد روزهای مراسم برای شما خواهد کرد.

سخن پایانی

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید درمورد قوانین و شرایط اخذ ویزای آن کشور آگاهی کسب کرد. از آن جایی که شرایط اخذ ویزا دشوار و زمان‌بر است؛ مراکز مهاجرتی معتبر و مورد تایید می‌توانند مشاوران و همراهان خوبی برای تحقق این هدف و درخواست بزرگ شما باشند.

منبع: برتر مهاجر


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

نظر خودتان را ارسال کنید