20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا،مجوزی است که شما برای سفر به کشور کانادا نیاز دارید.کانادا،کشوری زیبا و وسیع واقع در آمریکای شمالی و یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است.کشور کانادا از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است و طولانی ترین مرز مشترک جهان را با ایالات متحده دارد.

کشور کانادا دومین کشور وسیع دنیا میباشد، در حالی که از لحاظ جمعیت در رتبه ی 38 جهان میباشد.این موضوع باعث شده که این کشور تراکم جمعیتی بسیار پایینی داشته باشد.

مهاجرپذیری

کانادا در بین تمام کشور های جهان دارای بیشترین نرخ سرانه مهاجرپذیری میباشد.این بدین معناست که نسبت افرادی که هر ساله به این کشور مهاجرت میکنند،به جمعیت کانادا از هر کشوری در جهان بیشتر است.

بیش از ۳۴ گروه قومی با جمعیت بیشتر از صد هزار نفر در این کشور زندگی می‌کنند که یکی از این گروه‌ها ایرانیان هستند.تعداد افراد مهاجر ایرانی روز به روز در این کشور بیشتر میشود.

به خصوص در سالهای اخیر مهاجرت به کانادا افزایش چشمگیری داشته‌است و افراد زیادی از سراسر جهان برای زندگی به این کشور سفر می‌کنند. ثبات اقتصادی،امنیت بسیار بالا،مهاجر پذیری،نظام آموزشی برجسته و تنوع قومی از اصلی ترین دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرین میباشد.

طبق آخرین نظرسنجی مؤسسه گالوپ مردمان کانادا بیشترین میزان پذیرش را نسبت به مهاجران داشته و تأثیر آن‌ها را در اقتصاد و فرهنگ کشور خود امری مثبت می‌دانند.

گردشگری

همچنین کشور کانادا بدلیل داشتن طبیعتی بکر و مکان های زیبا و جاذبه های توریستی و همچنین موقعیت جغرافیایی مناسب و برخورداری از آب و هوایی متغیر و واقع شدن در بین دو اقیانوس اطلس و آرام، همواره از طبیعت زیبا و آبشار ها و چشم اندازهای طبیعی بسیاری مورد توجه گردشگران بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفته. بگونه ای که روزانه افراد بسیاری به جهت طبیعت و جاذبه های گردشگری این کشور  به این کشور سفر می کنند.

مزایای ویزای توریستی کانادا

 • -سفر بدون محدودیت به کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت.
 • -در صورت دریافت ویزای مولتیپل ۵ ساله، تا ۵ سال به دفعات مکرر می‌توانید به کانادا سفر کنید.
 • -امکان تحصیل فرزندان زیر 18 سال در تمامی مدارس معتبر و دریافت ویزای دانشجویی کانادا برای آنها.
 • -امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار در صورت دریافت جاب آفر از کارفرمایان کانادایی.
 • -امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا در صورت داشتن شرایط لازم. (که میتواند به اخذ اقامت دایم منجر شود).
 • -وجود ویزای توریستی کانادا در پاسپورت، امتیازیست که دریافت ویزاهای بعدی شما را آسان تر می کند.

انواع ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزا در واقع مجوزی است که از طرف اداره مهاجرت کشور مقصد به شهروندان خارجی داده می‎‌شود. این مجوز بدین معناست که فرد وارد کشور مقصد شده و در آن اقامت کند. و بعد از مدت زمان مشخصی که در همین مجوز آمده است، آن کشور را ترک کند. ویزا به صورت برچسب یا مهر روی گذرنامه یا دیگر مدارک سفر به همراه امضای مسئول به متقاضی داده می‌شود.

دسته بندی ویزاها

ویزاها معمولا بر اساس معیارهای خاصی مانند هدف سفر، زمان سفر، روش درخواست و… به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از این معیارها، تعداد دفعات ورود و خروج به کشور مقصد است.

در ادامه به انواع ویزای توریستی کانادا میپردازیم.

1-ویزای سینگل کانادا:

ویزای سینگل کانادا، یکی از انواع ویزای توریستی میباشد که میتوان با آن تنها یک بار وارد خاک کانادا شد و تا زمانی که ویزایتان اعتبار داشته باشد میتوانید در کشور بمانید.

نکته:در صورت خارج شدن از خاک کانادا ویزای توریستی شما بی اعتبار خواهد شد مگر اینکه به طور مستقیم به آمریکا یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشید.

در ویزای سینگل فرد برای سفر دوباره به کشور مقصد باید با مراجعه به سفارت مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند.

2-ویزای 5 ساله یا مالتیپل:

در حال حاضر تمام ویزاهای توریستی که اداره مهاجرت کانادا، برای گردشگران صادر می‌کند، ویزای مولتیپل نام دارد. که احتمالا آن را با عنوان ویزای 5 ساله یا ویزای چندبار ورود نیز بشناسید.

در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا با ویژگی‌ و کارکرد یکسان است. اما با این تفاوت که دارندگان ویزای مولتیپل کانادا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورت خود بدون محدودیت و نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کرده و با هر بار ورود تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشند.

حقوق شهروندی

در صورت دریافت ویزای مولتی کانادا،شما امکان اقامت موقت را بدست میاورید.اما با این ویزا شما مجاز به استفاده از حقوق شهروندی مثل پوشش رایگان،خدمات درمانی کانادا،مدارک دولتی کانادا و … نخواهید بود.

3-سوپر ویزا:

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی کانادا،سوپر ویزا است.این نوع ویزا  تسهیلات بیشتری دارد.دولت کانادا این ویزا را صادر میکند تا به والدین شهروندان کانادایی ارج دهد.دلیل نامگذاری این ویزا هم همین موضوع است.

در واقع سوپر ویزا یک ویزای موقت است. که به والدین، مادربزرگ و پدربزرگ یک شهروند کانادایی یا دارنده اقامت دائم این کشور این امکان را می‌دهد تا برای دو سال متوالی پس از ورود اولیه، بدون نیاز تمدید وضعیت، بتوانند به عنوان بازدید کننده در کانادا بمانند. دارندگان این ویزا همچنین می‌توانند طی یک دوره ۱۰ ساله چندین بار به کانادا سفر کنند.

از مهم‌ترین مزایای سوپر ویزای کانادا می‌توان به این مورد اشاره کرد که دارندگان این ویزا میتوانند پس از 2 سال اقامت در این کشور برای اخذ سوپر ویزای 10 ساله کانادا اقدام کنند.

شرایط درخواست ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، همانند دیگر ویزا ها یکسری شرایط و ضوابطی دارد.از جمله این شرایط میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل 18 سال سن.
 • عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی.
 • داشتن پاسپورت معتبر.
 •  برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی سالم.
 • اثبات تمکن مالی.
 • دادن آزمایش های پزشکی.
 • سابقه ی سفر به کشور های دیگر.
 • پرداخت هزینه ی سفر.
 • ثابت کردن اینکه قصد شما از سفرتان تحصیل و یا کار نمیباشد.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

جهت اخذ ویزای توریستی کشور کانادا مراحلی باید طی شود که سریع تر و کامل تر انجام شدن این مراحل، به روند دریافت ویزای شما کمک میکند.از جمله این مراحل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1-تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ویزا.

2-پر کردن صحیح فرم ها.

3-ارسال فرم ها.

4-پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزا.

5-انجام انگشت‌نگاری ویزای کانادا.

6-دریافت ویزا و پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا.

با تیم برترمهاجر برای دریافت تضمینی ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم کانادا

برای اخذ ویزای توریستی باید مدارک خودتان را به طور کامل در اختیار سفارت کشور کانادا قرار دهید. تا آفیسر بتواند در رابطه با واجد شرایط بودن شما برای ورود به کشور کانادا تصمیم گیری کند. برای این که فردی بتواند واجد شرایط ورود به کانادا باشد باید مدارک زیر را داشته باشد:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس به روز با زمینه ی سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • کارت ملی
 • گواهی تمکن مالی
 • سند ملکی
 • ترجمه مدارک شغلی
 • ارائه دعوت نامه رسمی از جانب فرد یا یک سازمان در کشور کانادا و یا برنامه بازدید بطور دقیق
 • ارائه مدارکی برای اثبات وابستگی به وطن خود جهت قانع کردن آفیسر(مدارکی مثل فیش مرخصی و حقوقی،سوابق شغلی،اسناد دارایی و تعدادی ویزا مسافرتی از سفر های قبلی به کشور های دیگر برای نشان دادن وابستگی به کشور خود).

موارد ذکر شده بخشی از مدارک لازم برای ویزای توریستی کشور کانادا میباشد.با توجه به شرایط فردی هر شخص، قوانین و مقررات دریافت ویزا متفاوت خواهد بود.در صورتی که مایل به دریافت ویزای توریستی کانادا به صورت تضمینی با کمترین هزینه و در کمترین زمان هستید،میتوانید با کارشناسان تیم برترمهاجر در ارتباط باشید.

هزینه ی ویزای توریستی کانادا

هزینه،یکی از مهم ترین عواملی است که قبل از اقدام برای دریافت ویزا باید به آن توجه کنیم.

فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا،همانند دیگر ویزا ها هزینه هایی برای فرد متقاضی دارد.از جمله این هزینه ها میتوان به هزینه ی ثبت درخواست و همچنین هزینه ی انگشت نگاری اشاره کرد.

هزینه ی بررسی مدارک توسط سفارت کانادا 100 دلار و هزینه ی انگشت نگاری 85 دلار میباشد.

سایر هزینه های ویزای توریستی کانادا،صرف خدمات زیر میشود:

-تکمیل صحیح فرم ها

-آماده سازی پرونده های مربوطه

-واریزی سفارت کانادا و کارمزد واریز

-وقت سفارت کانادا برای تست بیومتری

و سایر خدمات…

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان برترمهاجر در ارتباط باشید.

تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی کانادا

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا پیش می آید،میزان تمکن مالی لازم برای این ویزا است.

آگاهی از نوع و میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ گواهی تمکن مالی ویزای کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است.

شما باید ثابت کنید می‌توانید از خود و سایر اعضای خانواده که در سفر همراه شما هستند، حمایت مالی کنید.

شما باید مدارک اثبات تمکن مالی خود را به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی به سفارت تحویل دهید.

این گواهی تاثیر زیادی بر تایید و یا رد شدن درخواست شما خواهد داشت.

تمکن مالی چیست؟

نامه تمکن مالی،گواهی است که توسط بانک عامل هر شخص و به واحد پول کشور مورد نظر صادر می‌شود.این گواهی شامل مانده حساب شخص و سپرده‌های بانکی ایشان میباشد.تاریخ افتتاح حساب و همچنین میانگینی از مبالغ واریزی و برداشتی از حساب و تفاضل آن ها می باشد.

معمولا در تمکن مالی، تمامی مبالغ به ریال عنوان می‌شوند.شخص متقاضی باید واحد پول درخواستی مورد نظر خود را اعلام کند.

اثبات تمکن مالی میتواند از طریق موارد زیر انجام شود:

-ارائه گواهی بانکی.

-ارائه اسنادی که برای تأمین هزینه اقامت خود و خانواده تان در کانادا ترتیب داده اید.

-ارائه نامه اشتغال برای نشان دادن درآمد سالانه.

-ارائه مدارک درآمد میزبان کانادایی یا یکی از اعضای خانواده شما در کانادا (در صورت داشتن دعوتنامه کانادا).

همچنین باید به این نکته توجه داشت که تمکن مالی با توجه به شرایط هر فرد میتواند متفاوت باشد.

گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا، ۶ ماه اخیر از تاریخ درخواست می‌باشد.با توجه به اطلاعاتی که سفارت کانادا ارائه کرده تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا می‌باشد.

این مبلغ برای خانواده دو نفره ۱۶,۱۳۵ دلار، خانواده ۳ نفره ۱۹,۸۳۶ دلار و خانواده ۴ نفره ۲۴,۰۸۳ دلار میباشد.مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، 7 روز از تاریخ صدور آن می‌باشد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

یکی دیگر از مواردی که حتما باید از آن اطلاع داشته باشیم،مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا میباشد.این مهم سبب میشود تا به طور بهتر و دقیق تری برای این اقدام برنامه ریزی کنیم.

به طور معمول پروسه ی بررسی مدارک شما توسط سفارت کانادا،از بعد از انگشت نگاری شروع میشود.مدت زمان پاسخگویی ویزای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد.به عنوان مثال نوع ویزای درخواستی شما.همچنین گاهی اوقات عواملی چون ویروس کرونا میتواند در پروسه ی بررسی مدارک شما تاخیر ایجاد کند.اما به طور معمول مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بین 1 تا 6 ماه است.

همچنین مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای توریستی کانادا شما توسط سفارت ۳۶ روز کاری میباشد.البته این مدت زمان همیشه ثابت نیست و ممکن است کمی جا به جا شود.

همچنین باید توجه داشت که مدت زمان ذکر شده، برای بعد از زمانی است که برای انگشت نگاری اقدام میکنید.در واقع شما پیش از این روز فعالیت هایی را برای آماده سازی اسناد لازم جهت مهاجرت. ارسال درخواست ویزا، دریافت دعوت نامه ها، گواهی ها و فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای سفر به کانادا داشته اید. که آن ها نیز زمانبر بوده اند.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه:

داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی نیست.

همچنین باید توجه داشته باشید که داشتن دعوت نامه الزاما منجر به صدور ویزای گردشگری کانادا نمی شود.

ولی این دعوت نامه به شانس صدور ویزای شما بسیار کمک میکند.

دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا در واقع نامه ای ساده است که از طرف آشنایان و بستگان ساکن در کانادا امضا و ارسال می شوند.
این فرد میتواند دوست، اعضای خانواده و یا شریک تجاری شما باشد.
همچنین این دعوتنامه میتواند از طرف ارگان ها، سازمان ها و یا شرکت های جهت دعوت افرادی خاص به منظور شرکت در همایش، بازدید، تجارت و … انجام می گیرد.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که فردی که برای شما دعوت نامه ارسال کرده باید بتواند هویت و هدف شما را برای بازدید از کانادا تائید کند.
از مهم ترین و تاثیر گذار ترین دعوتنامه ها میتوان به دعوتنامه های توریستی، تجاری، کاری، پزشکی و نمایشگاهی اشاره کرد.
شرط مهم ارائه دعوت نامه کانادا این است که، شخص ارسال کننده دعوت نامه باید ساکن دائمی و یا شهروند کانادا باشد.
نمونه ی دعوتنامه ویزای کانادا

نکات مهم در مورد دعوتنامه

توجه داشته باشید که فرد ارسال کننده ی دعوتنامه باید تمام نکات و جزئیات را رعایت کند.اگر در ارایه این نکات سهل انگاری صورت گیرد سفارت دعوتنامه را قبول نمی کند و شانس دعوتنامه را از دست میدهید.
در واقع مشخصات مربوط به دعوتنامه به سه دسته ی کلی تقسیم میشود.اطلاعات متقاضی ویزا،اطلاعات فردی شخصی که از شما دعوت می کند و اطلاعات دعوت نامه سوپر ویزا.در ادامه به بررسی هر کدام از این موضوعات مبپردازیم.
اطلاعات متقاضی ویزا:
این اطلاعات باید شامل موارد زیر باشد.
 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس (شماره تماس و آدرس ایمیل)
 • نشانی دقیق محل سکونت
 • رابطه که با شخص دعوت کننده دارید
 • مقصد سفر به کانادا (مشخص کردن ایالت)
 • مدت زمان اقامت شما در کانادا
 •  چگونگی پرداخت هزینه های اقامت
 • تاریخ ورود و خروجتان به کانادا

اطلاعات فردی شخص دعوت کننده:

این اطلاعات شامل موارد زیر است.

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس (شماره تلفن و ایمیل)
 • آدرس دقیق محل سکونت در کانادا
 • وضعیت اقامت در کانادا (ساکن دائمی کانادا و یا شهروند)
 • عنوان شغلی
 • نام و تاریخ تولد اعضای خانواده و وابستگان
 • تعداد افرادی که در خانواده شما زندگی می کنند.

اطلاعات دعوت نامه سوپر ویزا:

این ویزا برای والدین، پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها صادر می شود.که میخواهند به مدت 65 ماه از فرزندان یا نوادگان خود بازدید می کنند.

برای این ویزا علاوه بر موارد بالا موارد دیگری نیز باید رعایت شود.

شما باید ثابت کنید که میتوانید از نظر مالی از پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود در مدت زمان اقامت حمایت کند.

این مورد باید یک اعلامیه مکتوب و امضاء شده باشد که درآمد کافی برای اعضای خانواده ی خود داشته باشید.

مدت اعتبار دعوتنامه ویزای کانادا

نوع ویزای شما در این عامل تاثیرگزار است.اگر دعوت نامه توریستی و برای مقاصد گردشگری باشد، پس از تاریخ اعلام شده برای خروج از کانادا، دعوت نامه شما باطل می شود.
در مورد دعوت نامه های تجاری، با به پایان رسیدن جلسات، کنفرانس ها و همایش ها اعتبار دعوتنامه ی شما نیز به پایان می‌رسد.

ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن یا همان رد شدن درخواست ویزای توریستی کانادا، میتواند بزرگترین نگرانی و مسئله ی ذهنی هر مسافری باشد. و تمام برنامه‌ریزی‌های سفر، کار و زندگی در کشور موردنظرتان را بهم بریزد.در واقع خبر ریجکت شدن ویزای شما بعد از چندین روز فعالیت برای درخواست این ویزا، بدترین خبر ممکن است.اما این به معنی تمام شدن پروسه ی ویزای شما نمیباشد.هیچ دلیلی برای نگرانی و نا امیدی وجود ندارد.چرا که شما میتوانید این ریجکتی را رفع کنید.و دوباره برای ویزای توریستی کشور کانادا اقدام کنید.

در واقع ریجکت شدن ویزای کانادا به این معنا است که با درخواست اخذ ویزای شما موافقت نشده است.بعد از مطلع شدن از ریجکتی ویزای خود،اولین اقدامی که باید انجام دهید پیدا کردن دلیل آن است.دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود دارد.که در ادامه به آن میپردازیم.

نمونه ای از نامه ی ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا:

طبق آمار منتشر شده،بیشتر از 30 درصد ویزا های توریستی کانادا در سالهای اخیر ریجکت شده است.

نکته جالب این است که 75 درصد این آمار مربوط به شهروندان سوریه،افغانستان،یمن و ایران می باشد.

از عمده ترین دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-مدارک ناقص و اشتباه

-کمبود تمکن مالی

-دلایل مالی

-سوابق کیفری

-عدم برخورداری از استاندارد های سلامتی

-رد شدن در مصاحبه ی سفارت

-مشارکت در موارد نقض حقوق بشر

-تهدید سلامت عمومی و یا ایمنی شهروندان

-اقامت بیش از زمان مجاز ویزا

-تاریخچه سفری نامناسب

-مشخص نبودن هدف سفر

-ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما

-قانع نشدن آفیسر از هدف سفر شما

-کم سابقه بودن متقاضی در سفرهای خارجی (به ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی

رفع ریجکتی ویزای کانادا:

حال این سوال پیش می آید که بعد از ریجکت شدن ویزایمان چه اقدامی باید انجام دهیم.

با توجه به اینکه برای چه نوع ویزایی اقدام کردید میتواند شرایط رفع ریجکتی متفاوت باشد.همچنین علت ریجکت شدن ویزای شما است که مشخص میکند از چه راهی برای رفع ریجکتی باید اقدام کنید.

پس اولین اقدام، پیدا کردن دلیل یا دلایل ریجکتی ویزایتان،با کمک یک متخصص است.

به دفعات دیده شده که متقاضی ویزای کانادا بار اول مردود شده اما بعد از اقدام دوباره و ثبت اعتراض خود موفق به اخذ این ویزا شده است.

توجه کنید که در نامه ریجکتی عنوان شده باشد که امکان درخواست مجدد وجود دارد.در غیر این صورت نمی توانید اقدام کنید.

اقداماتی که بعد از ریجکت شدن میتوانید انجام دهید:

1. درخواست مجدد ویزا پس از تقویت مدارک

در صورتی که دلیل ریجکت شدن ویزا نقص مدارک باشد،متقاضی باید با تکمیل مدارک و برطرف کردن مشکلات آن برای درخواست ویزا اقدام کند.

به عنوان مثال اگر آفیسر اشاره کرده است که استادی پلن شما او را متقاعد نکرده است، یک استادی پلن جدید و قوی ارائه داده و مدارک را دوباره ارسال میکنید.

2. درخواست بررسی مجدد پرونده (Trconsideration) 

این موضوع برای زمانی است که مطمئن هستید مدارک شما هیچ ایرادی ندارد و به صورت تمام و کمال ارائه شده است.

در این زمان میتوانید بدون تغییر مدارک،درخواست بررسی مجدد پرونده را به اداره مهاجرت ارسال میکنید.

3. اعتراض در کورت ( دادگاه فدرال کانادا ) 

اگر شما احساس کردید که اشتباه از آفیسر پرونده ی شما بوده و نحوه رسیدگی به پرونده منصفانه نیست باید از این طریق اقدام کنید.

در واقع زمانی که احساس کردید در حق شما اجحاف شده به دادگاه عالی کانادا شکایت میکنید.

در این روش به دادگاه عالی کانادا شکایت میکنید که نحوه رسیدگی به پرونده ارسالی شما منصفانه نبوده است.

در این مورد از قاضی میخواهید تا پرونده‌ مورد بازنگری قرار گیرد.

زمان اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا:

زمان مشخصی برای درخواست مجدد ویزا وجود ندارد.اما بهتر است زمانی اقدام کنید که علت اصلی مردود شدن ویزایتان را متوجه شدید و آن مشکل را حل کرده اید.

افزایش شانس اخذ ویزای توریستی کانادا

علاوه بر دانستن دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا،بهتر است راه های افزایش شانس برای اخذ این ویزا را قبل از اقدام برای این ویزا بدانید.

چرا که ریجکت شدن ویزا علاوه بر اینکه برنامه های شما را به هم میریزد،سابقه ی ویزای شما را هم خراب می کند.

این به این معناست که اگر شما در آینده قصد اخذ همین ویزا و یا ویزا های کشور های دیگر را داشته باشید،این موضوع کار شما را بسیار سخت می کند.

چرا که این ریجکتی در سابقه ی درخواست های شما ثبت می شود و اداره مهاجرت کشور مقصدتان به این اطلاعات دسترسی دارد.

اداره های مهاجرت با مشاهده ی این گزارش ریجکتی حساسیت های بیشتری نشان می دهند. و ممکن است در تصمیم گیری شان برای ویزای شما تاثیرگذار باشد.مگر اینکه مدت زیادی از ریجکتی شما گذشته باشد.

پس بهتر است تمام تلاشتان را بکنید تا در نوبت اول ویزای شما صادر شود.از جمله راه های افزایش این شانس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

به سفر بروید.

همانطور که اشاره کردیم هرچه سابقه ی سفر شما(مخصوصا کشور های عضو شنگن) بیشتر باشد برای ویزای شما بهتر است.کشور های درجه یک آسیایی مثل ژاپن،مالزی و سنگاپور هم برای این موضوع مناسب می باشند.

پس باید تا جایی که میتوانید به سابقه ی سفر خود اضافه کنید.

-مدارک را به صورت کامل و صادقانه ارایه دهید.

پاسخ های شما در زمان مصاحبه به سوال هایی که آفیسر از شما میپرسد باید با مدارک شما همخوانی داشته باشد.

این پاسخ ها به طور کامل و دقیق توسط اداره مهاجرت بررسی می شود و در صورت عدم همخوانی درخواست شما رد خواهد شد.

-وابستگی ایجاد کنید.

همانطور که گفتیم داشتن وابستگی مالی و عاطفی به کشور مبدا برای اثبات بازگشت شما به به کشورتان از شرایط اصلی این ویزا است.

هرچقدر این وابستگی بیشتر باشد بهتر است.

پس باید سعی کنید مدارکی ارایه کنید که وابستگی شما را اثبات کند.

تفاوت اعتبار ویزا و اعتبار اقامت کانادا

اعتبار ویزا در واقع تاریخی است که بر روی ویزای شما درج شده است.

این تاریخ زمانی که شما حق ورود به خاک کانادا را دارید مشخص میکند.یعنی تا روز آخر تاریخ اعلام شده میتوانید وارد کانادا شوید.اما مدت زمان حضور و اقامت شما در این مورد مشخص نمی شود.

و اما اعتبار اقامت شما زمانی است که شما میتوانید در خاک کانادا اقامت داشته باشید.

در صورتی که در زمان ورود شما این تاریخ به شما اعلام نشود،پیش فرض 6 ماه مجوز حضور و اقامت در این کشور را دارید.

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

آیا میتوان با ویزای توریستی کانادا پناهندگی گرفت؟

این سوالی است که ذهن اکثر افرادی که به فکر مهاجرت هستند و امکان مهاجرت از راه های دیگر را ندارند مشغول کرده است.

پاسخ این است که این امکان وجود دارد اما راهی قابل اطمینان نیست و احتمال رد شدنش بیشتر از موفق شدنش می باشد.

در واقع فقط کسانی که نمیتوانند از راه های دیگر برای مهاجرت اقدام کنند،این راه را انتخاب میکنند.

در واقع این افراد ابتدا برای یک ویزا اقدام کرده(میتواند ویزای توریستی باشد) و سپس اقدام به تبدیل ویزایشان به پناهندگی و اخذ اقامت دائم میکنند.

تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی و اقامت دائم

باید توجه کنید که پناهدگی با ویزای توریستی کانادا سخت ترین روش برای مهاجرت به کانادا است. و شرایط دشواری را برای متقاضی به وجود می آورد.به همین منظور به هیچ وجه توصیه نمی شود.و پیشنهاد میکنیم این راه آخرین گزینه تان برای مهاجرت به کانادا باشد.

شما باید برای این اقدام مدارک را به صورت کامل و بی نقص ارائه دهید.

در واقع فقط در صورتی با پناهندگی شما موافقت می شود که دلایل شما با تعاریف کمیساریای عالی سازمان ملل متحد(UNHCR) همخوانی داشته باشد.و دلایل قانع کننده ای برای این سازمان و اداره مهاجرت کانادا باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت پناهدگی و آگاهی از شرایط و تعاریف کمیساریای عالی سازمان ملل متحد به لینک زیر مراجعه کنید.

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

سوالات متداول ویزای توریستی کاناداصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391