ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار  ، اقامت کانادا از طریق کار و تخصص | مهاجرت کاری کانادا با سیستم اکسپرس اینتری 2019

ما در این مطلب برتر مهاجر  قصد داریم، مراحل درخواست برای مهاجرت به کانادا از طریق کار ، نحوه ی امتیازدهی روش مهاجرت کاری به کانادا را به شما معرفی کنیم.

همراه ما باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کسانی که در پی مهاجرت سریع و اخذ اقامت به کانادا هستند، قطعا مهاجرت از طریق مهاجرت به کانادا از طریق کار یا اکسپرس اینتری ، سریعترین و رایجترین طریقه ی گرفتن اقامت دائم نیروی متخصص در کانادا است.

بر اساس گفته های اداره ی مهاجرت کانادا این طریقه ی اقامتی ، در کل از زمانی که مدارک لازم را ارسال می کنید تا آخر که منجر به گرفتن ویزای اقامت دائم کانادا می شود ، نهایتا 6 ماه زمان می برد.

در این مقاله از برتر مهاجر با تمامی نکته های سامانه اکسپرس اینتری، روش امتیاز دهی، و حداقل امتیازات لازم با هدف موفقیت در اخذ پرونده ی اقامتی خود آشنا خواهید شد.

و درآخر این مقاله ، خواهید دانست که آیا روش مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص، برای شرایط شما و خانواده تان مناسب است یا خیر.


خلاصه روش مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت كاري به كانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتر صورت می پذیرد . طریقه ی مهاجرتی سیستم Express Entry شامل همه ی استان های کانادا به جز کبک می باشد. استان کبک روشهای مهاجرتی ویژه ی خود را دارد.

در این سیستم Express Entry کانادا، هر فرد متقاضی توسط موارد زیر ارزیابی می شود.

 • سطح زبان انگلیسی
 • سطح زبان فرانسه
 • سن متقاضی
 • سابقه کار داخل کشور کانادا
 • پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی
 • سابقه کار خارج از کانادا
 • مدرک دانشگاهی خارج از کانادا
 • مدرک دانشگاهی یا گواهینامه از موسسات یا دانشگاه های کانادایی
 • امتیازات مربوط به همسر بر اساس دانش زبان، تحصیلات و سابقه کار همسر

مراحل درخواست برای مهاجرت به کانادا از طریق کار

 • بررسی امکان موفق بودن شما در این روش
 • آماده سازی مدارک
 • سابمیت پروفایل
 • دریافت دعوتنامه از طرف سفارت کانادا و اپلای برای دریافت اقامت دایم

مهاجرت به کانادا از طریق کار

              

 1- ایجاد پروفایل در اینتری اکسپرس 

   2- انتظار در استخر مجازی اکسپرس اینتری

 3- انتخاب از استخر و دریافت دعوتنامه 

4- اپلای آنلاین برای اخذ اقامت دائم کانادا


مهاجرت به کانادا از طریق کار

هر کدام از موارد بالا، امتیاز مخصوص به خود را داراست. در آخر امتیاز شما از maximum 1200 محاسبه می شود.

 

بعد از اینکه از کافی بودن امتیازتان مطمئن شدید ، می بایست بصورت آنلاین برای این روش ثبت نام کنید و بدین شکل وارد استخر مجازی یا pool شوید.

نحوه انتخاب افراد در استخر مجازی، بر اساس بالاترین امتیازها می باشد.

معمولا بصورت دو بار در ماه نتایج هر دوره اعلام می شود.و هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، زودتر از استخر مجازی یا pool خارج می شوید. اگر  شما در pool موفق شوید ، دعوتنامه  ای دریافت می کنید. و سپس با ارسال مدارک و پر کردن فرم ها، منتظر دریافت ویزای کانادا و در نهایت گرفتن اقامت دایم کانادا می شوید.

لطفا توجه کنید که حداقل امتیاز بر اساس نیاز کشور کانادا در زمان های مختلف متفاوت است.

در سال 2019، امتیاز در حدود 440 شانس پذیرفته شدن را دارا بود.

مدت زمان پروسه مهاجرت به کانادا از طریق کار یا اکسپرس اینتری: حداکثر 6 ماه می باشد .


نحوه ی امتیازدهی روش مهاجرت کاری به کانادا

همانطور بیان کردیم ،با هدف مهاجرت از طریق کار و تخصص به کانادا یا immigration skilled workers از سیستم Express Entry استفاده می شود. همانگونه که از اسم سیستم مشخص است، استفاده از آن، منتهی به ورود سریع به کانادا خواهد شد.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق سه استریم زیر قابل انجام است که همگی تحت همان سیستم واحد اکسپرس اینتری ارزیابی و امتیازدهی می شود.

 • Federal skilled worker program یا مهاجرت متخصصین ماهر از طریق نیروی تخصصی فدرال
 • Canadian Experience Class یا مهاجرت افراد متخصص دارای سابقه ی کار کانادایی
 • Federal Skilled Trades Program یا مهاجرت نیروهای فنی فدرال

هر یک از این سه برنامه مهاجرتی کانادا، حداقل امتیازات مربوط به خود و شرایط مختص خود را دارند. مثلا در یکی، حداقلی برای تحصیلات در نظر گرفته نشده و در دیگری تجربه ی کاری کانادایی بخشی از ملزومات به حساب نمی آید.

اما در حالت کلی، برای همه ی روش های گفته شده ، فقط یک سیستم واحد ارزیابی وجود دارد که بصورت اتوماتیک، بر اساس شرایط شما، مناسب ترین روش برای شما را برمیگزیند و در نهایت، با تطبیق امتیازدهی در هر سه روش، یک امتیاز واحد به شما تعلق میگیرد.

در ادامه نحوه ی امتیازدهی هر روش را برای شما باز خواهیم کرد تا بتوانید در وهله ی اول، امتیاز خود را محاسبه نمایید و با حداقل مورد نیاز، مقایسه نمایید. در وهله ی دوم، بتوانید بررسی کنید که با تغییر و بهبود چه پارامترهایی می توانید حداقل امتیاز اکسپرس اینتری را کسب نمایید.

 

1- اقامت کانادا از روش نیروی متخصص فدرال Federal skilled worker program

در این روش بالاترین امتیاز ، امتیازهای مربوط به سطح تحصیلات، سابقه ی کار، سن و سطح زبان انگلیسی است . امتیازدهی در این روش مهاجرت کاری به کانادا،در کل  100 امتیاز دارد و کسانی که این روش را انتخاب می کنند بایستی برای قبولی حداقل 67 امتیاز را به دست آورند .


مقالات و امتیازهای گفته شده در این قسمت ، اطلاعاتی جدید و بر اساس تغییرات سال 2019 می باشد.

بهتر است بدانید که امتیازهای این روش، با امتیازدهی اکسپرس اینتری متفاوت است.  در این روش امتیاز دهی اگر امتیاز شما به امتیاز 67 برسد،در این زمان شما حداقل های لازم برای ثبت نام در اکسپرس اینتری را دارید .


مهاجرت به کانادا

تفاوت امتیازدهی در سیستم اکسپرس اینتری با روش نیروی متخصص فدرال

در روش اکسپرس اینتری امتیازات از 1200 حساب می شود، و حداقلی برای قبولی ندارد و درخواست کنندگان بر حسب رقابت، و داشتن بالاترین امتیاز نسبت به بقیه ی متقاضیان در اکسپرس اینتری، برای گرفتن اقامت کانادا، انتخاب می شوند.

در روش نیروی متخصص فدرال امتیازات از 100 محاسبه می شود  ، بهتر است بدانید ، داشتن امتیاز 67 از 100 در نیروی متخصص فدرال، یعنی شما حداقل های لازم برای اقدام به مهاجرت به کانادا و در واقع تشکیل پرونده در اکسپرس اینتری را دارا می باشید .

و همینطور یعنی اگر امتیاز شما از 67 کمتر باشد، شما دارای حداقل های لازم برای روش اکسپرس اینتری  ، از استریم نیروی متخصص فدرال را ندارید .


و همینطور گرفتن امتیاز حداقل 67 به این معنی نیست که شما در پرونده اکسپرس اینتری موفق شدید، و این فقط شرط ورود به اکسپرس اینتری است. قبول شدن در اکسپرس اینتری به نمره ی بقیه ی درخواست کنندگان همچنین بستگی دارد.


مهاجرت به کانادا از طریق کار

متقاضی باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسه را دارا باشد. سطح زبان انگلیسی متقاضی باید در سطح CLB 7 یا معادل نمره ی آیلتس 6 جنرال در همه ی اسکیل ها باشد.


امتیازدهی مهاجرت متخصصین ماهر از طریق نیروی تخصصی فدرال

1) امتیاز زبان انگلیسی و فرانسه

زبان انگلیسی و فرانسه، دو زبان رایج در کشور کانادا می باشد ، برای مهاجرت به کانادا از طریق کار  ، همین گرفتن اقامت کانادا از روش تخصص فدرال، متقاضیان حداقل باید در یکی از این زبانها، دارای توانایی مکالمه، شنیدن، نوشتن و خواندن باشند. حداکثر امتیازات هر دو زبان، 28 امتیاز است که به ترتیب زیر می باشد.

– امتیاز زبان اول
شما برای هر دو زبان انگلیسی و فرانسه می توانید امتیاز کسب کنید.

اگر زبان اول انتخابی شما انگلیسی باشد، امتیازات زیر برای شما در نظر گرفته می شود. برای زبان فرانسه نیز می توانید امتحان TEF شرکت کنید و بر اساس سطح زبان فرانسه شما، امتیازات مشابه جدول زیر، به شما اختصاص می یابد.

حداکثر امتیاز زبان اول، می تواند 24 امتیاز باشد. هر مهارت حداکثر 6 امتیاز را داراست که مطابق جدول زیر امتیازدهی می شود.


– امتیاز زبان دوم

زبان دوم دارای حداکثر 4 امتیاز می باشد . جدول زیر معادل نمره ی مورد نیاز آزمون زبان فرانسه TEF ، برای کسب 4 امتیاز این بخش می باشد .

 


2) امتیاز سن

امتیاز سن متقاضی طبق جدول زیر است. بیشترین امتیاز  12 است ، که مربوط به متقاضیان در رده ی سنی 18 تا 35 سال می باشد.

مهاجرت کاری به کانادا


3) امتیاز سطح تحصیلات

بیشترین امتیار مدرک تحصیلی، 25 امتیاز است و مربوط به مدرک PhD است. مدارک تحصیلی متقاضی می بایست ارزیابی شوند و سازمان هایی  از طرف اداره ی مهاجرت کانادا، برای ارزیابی مدارک تحصیلی معرفی شده اند. البته تقریبا همه ی مدارک دانشگاه های ایران قابل قبول است .

 

مهاجرت کاری به کانادا


4) امتیاز سابقه کار

سابقه ی کار در اقامت کانادا به روش نیروی متخصص فدرال، سابقه ای است که در مشاغل رده ی 0، A و B باشد.

نکته ی دیگر در محاسبه ی سابقه ی کار، فول تایم بودن آن است. به عنوان مثال، منظور از یک سال سابقه ی کار، یک سال کار فول تایم (30 ساعت در هفته) یا معادل کار نیمه وقت (15 ساعت در هفته به مدت 24 ماه) می باشد.


حداقل های لازم برای درخواست اقامت کانادا در روش نیروی تخصصی فدرال Federal skilled worker program

مشخصا داشتن مدارک دانشگاهی بالاتر امتیاز بیشتری دارد و حداقل تحصیلات ، برای گرفتن اقامت کانادا دیپلم است.
همچنین متقاضی می بایست دارای حداقل یک سال سابقه ی کار در مشاغل رده ی 0، A و B باشد.

مشاغل رده ی 0، مرتبط با مشاغل مدیریتی است .

مشاغل رده ی A، مشاغل کاری حرفه ای هستند و بایستی مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید.

مشاغل رده ی B  ، بیشتر مربوط به مشاغل فنی و تکنسینی می باشد.

 

 

از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم .

Click to rate this post!
1 رای

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: یوسف یوسفی عدل
  2020-06-18

  اینجانب دارای مدرک تحصیلی دیپلم تاسیسات حرارتی میباشم علاوه بر آن دارای مدارک فنی حرفه ای تاسیسات حرارتی و یک مدرک لوله کشی سرد و گرم بهداشتی را دارا هستم بعلاوه در این رشته بیش از هفت سال سابقه بیمه هستم همچنین مدرک جوشکاری را نیز دارم الان نزدیک به یکسال و نیم هست که در قبرس شمالی در هتل پنج ستاره Noah's Ark Deluxe Hotel & Spa بعنوان متصدی تاسیسات حرارتی و برودتی کار میکنم و همینک در این هتل مشغول بکار هستم از لحاظ بدنی در رشته فیزیک بدنسازی مشغول هستم و کوچکترین مشکلی ندارم مدرک زبان ILTS را ندارم ولی انگلسی را میفهمم و حرف میزنم اخرا در خبرها خواندم چهار استان نیوبرانزویک نوااسکوشیا جزیره پرنس ادوارد نیوفاندلند نیروی کار متخصص را بدون زبان می پذیرند لطفا مرا راهنمایی بکنید 009053*****

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس