ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

بهداشت عمومی در کانادا

بهداشت عمومی در کانادا چه چیزهایی را پوشش می دهد؟

ما در این مطلب قصد داریم، نکات مهمی که باید با آن آشنا شوید بهداشت عمومی در کانادا و سیستم مراقبت های بهداشتی کشور و بیمه درمانی را به شما معرفی کنیم.

 

 

در مقاله بهداشت عمومی در کانادا چه چیزهایی را پوشش می دهد و خدمات بهداشتی و درمانی اصلی تحت سیستم مراقبت های بهداشتی و اینکه هر طرح بهداشت متفاوت از استان به استان و قلمرو دیگر است.  همراه ما باشید.

بهداشت عمومی در کانادا

بیشتر خدمات بهداشتی و درمانی اصلی تحت سیستم مراقبت های بهداشتی معروف به Medicare در کانادا تحت پوشش قرار می گیرند. در حالی که هر طرح متفاوت از استان به استان و قلمرو دیگر است . هر استان و قلمرو خدمات پزشکی فوری ارائه می دهد حتی اگر کارت بهداشت دولت ندارید.

بهداشت عمومی در کانادا

بهداشت عمومی در آلبرتا

آلبرتایی ها تحت برنامه بیمه مراقبت های بهداشتی آلبرتا (AHCIP) قرار دارند. این خدمات پزشکان مورد نیاز پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد.

برخی از خدمات بهداشتی جراحی دندان و دهان؛ ویزیت روانپزشک؛ خدمات تشخیصی پزشکی لازم از جمله آزمایشگاه و رادیولوژی خدمات جراحی دهان و فک و صورت؛

جراحی چاقی خدمات پرستاری؛ اقامت در بیمارستان و وعده های غذایی؛ داروهایی که در طول بستری در بیمارستان تجویز می شوند.

استفاده از اتاق عمل و مراقبت ، رادیوتراپی ، فیزیوتراپی و تجهیزات بیهوشی. انتقال بین تأسیسات توسط آمبولانس؛ و تجهیزات و تجهیزات معمول جراحی.


بهداشت عمومی در بریتیش کلمبیا

کانادایی ها در بریتیش کلمبیا تحت برنامه خدمات پزشکی (MSP) قرار دارند. طبق این برنامه استانی ، بیماران برای خدمات ماماها و پزشکان تحت پوشش قرار می گیرند ، جراحی دندان و دهان در بیمارستان ، معاینات چشم پزشکی ، برخی از خدمات ارتودنسی و خدمات تشخیصی از جمله اشعه ایکس انجام می شود.


بهداشت عمومی در Manitoba

طرح بهداشت و درمان استان در این استان با عنوان بهداشت منیتوبا شناخته می شود. این خدمات پزشکان مورد نیاز پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد.

جراحی و بیهوشی؛ خدمات اشعه ایکس و آزمایشگاهی توسط پزشک سفارش داده شده و در یک مرکز تأیید شده انجام می شود.

معاینات معمول چشم هر دو سال یکبار برای ساکنین زیر 19 یا بالای 64 سال انجام می شود. امتحانات چشم از نظر پزشکی ضروری به نظر می رسد هفت بازدید از کایروپراکتور در سال؛

روشهای خاص دندانپزشکی؛ عینک مخصوص سالمندان؛ اقامت و وعده های غذایی استاندارد بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ داروهای تجویز شده در بیمارستان؛

اتاق عمل ، بیهوشی و تجهیزات جراحی؛ کاردرمانی ، فیزیوتراپی و گفتاردرمانی؛ مشاوره رژیم غذایی؛ و مراقبت در منزل شخصی.


بهداشت عمومی در نیوبرانزویک

کانادایی ها در این استان تحت Medicare قرار دارند. مدیکر خدمات پزشکان و بیمارستان را تحت پوشش قرار می دهد.

در صورت نیاز پزشکی ، روشهای خاص جراحی دندان؛ اقامت و وعده های غذایی استاندارد بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ داروهایی که در مدت اقامت در بیمارستان تجویز می شوند.

اتاق عمل ، اتاق زایمان و تجهیزات بی حسی. خدمات آزمایشگاهی و پرتونگاری لازم؛

روشهای درمانی شامل فیزیوتراپی ، کاردرمانی و گفتاردرمانی ، شنوایی شناسی و رادیوتراپی. لوازم معمول جراحی.


بهداشت عمومی در نیوفاندلند و لابرادور

کانادایی هایی که در نیوفاندلند و لابرادور زندگی می کنند تحت برنامه مراقبت پزشکی (MCP) قرار دارند.

و شامل ویزیت هایی به مطب یا بیمارستان پزشک می شود. روشهای جراحی ، تشخیصی و درمانی از جمله بی حسی. مراقبتهای قبل و بعد از عمل؛ مراقبت های زایمان؛ خدمات تفسیری رادیولوژی؛ و روشهای خاص جراحی و دندان که از نظر پزشکی ضروری است.


بهداشت عمومی در مناطق شمال غربی

برنامه مراقبت های بهداشتی مناطق شمال غربی شامل جراحی های ضروری پزشکی است.

مراقبت های زنان و زایمان؛ معاینات چشم ، معالجه و مراحل خدمات دندانپزشکی اگر مربوط به آسیب های فک یا بیماری باشد.

اقامت و وعده های غذایی استاندارد بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ خدمات تشخیصی از جمله اشعه ایکس و کار آزمایشگاهی ، داروهای تجویز شده در بیمارستان.

درمان پرتودرمانی ، کاردرمانی و فیزیوتراپی؛ خدمات سم زدایی؛ استفاده از اتاق عمل ، بیهوشی و تجهیزات پزشکی.


بهداشت عمومی در نوا اسکوشیا

در این استان ، کانادایی ها تحت پوشش بیمه خدمات پزشکی (MSI) قرار دارند.

این خدمات شامل خدمات پزشکان ، برخی خدمات دندانپزشکی و اپتومتری ، مراجعه به پزشک متخصص و برخی خدمات بیمارستانی و سرپایی در بیمارستان می باشد.


بهداشت عمومی در نوناووت

ساکنان نوناووت تحت پوشش برنامه مراقبت های بهداشتی نونووت قرار دارند و خدمات پزشکان را نیز شامل می شود.

جراحی در صورت لزوم؛ مراقبت های زنان و زایمان؛ معاینات چشم ، درمان ها و مراحل واحد مراقبت های ویژه استاندارد؛ خدمات پرستاری؛ آزمایشگاه ، اشعه ایکس و روش تشخیصی. پزشکی که در بیمارستان اداره می شود.

استفاده از اتاق عمل ، اتاق مورد ، تجهیزات بیهوشی ، تجهیزات و تجهیزات لازم؛ درمان پرتونگاری ، کاردرمانی و فیزیوتراپی.


بهداشت عمومی در انتاریو

ساکنان انتاریو تحت برنامه بیمه درمانی انتاریو (OHIP) تحت پوشش هستند. این شامل ویزیت با پزشکان خانواده ، مراجعه به کلینیک های پیاده روی و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، آزمایش های پزشکی و جراحی ها است.


بهداشت عمومی در جزیره پرنس ادوارد

در جزیره پرنس ادوارد ، ساکنان تحت پوشش خدمات پزشک و بستری ، مراقبت از منزل ، مراقبت تسکین دهنده ، مراقبت طولانی مدت ، اعتیاد ، خدمات بهداشت روان ، برنامه های دارویی از طریق PEI Pharmaare ،

و خدمات مراقبت های اولیه (خدمات بهداشت عمومی دندانپزشکی ، پیشگیری و مدیریت بیماری مزمن ، پرستاری بهداشت عمومی ، برنامه دیابت ، تغذیه در جامعه ، برنامه های غربالگری سرطان ، خدمات آسیب شناسی گفتار زبان ، و غیره) هستند.


بهداشت عمومی در کبک

خدمات تحت پوشش Régie de l’assurance maladie du Québec (RAMQ) در کبک شامل جراحی ، داروهای بی حسی ، کورتیزون ، معاینات پزشکی ، قطره چشمی ، ماموگرافی تشخیصی ، آزمایش ادرار و قند خون و وازکتومی است.


بهداشت عمومی در ساسکاچوان

ساکنان ساسکاچوان تحت پوشش خدمات پزشکان هستند. فیزیوتراپی و کاردرمانی خدمات ایمن سازی درمان عفونتهای مقاربتی (STI) آزمایش HIV؛

درمان سوء مصرف مواد مخدر و الکل؛ خدمات بهداشت روان؛  خدمات دندانپزشکی ، داروهای تجویزی و تجهیزات پزشکی و وسایل پزشکی. و غربالگری ماموگرافی برای زنان بین 50 تا 69 سال.


بهداشت عمومی در یوکان

در یوکان ، ساکنان تحت پوشش خدمات پزشکان هستند. مراقبت در دوران بارداری؛ روشهای جراحی خاص دندانپزشکی در بیمارستان تأیید شده انجام می شود.

اقامت و وعده های غذایی استاندارد در بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ روشهای آزمایشگاهی ، رادیولوژی و تشخیصی. پزشکی که در بیمارستان اداره می شود. استفاده از اتاق عمل ، اتاق مراقبت و تجهیزات بی حسی از جمله لوازم و تجهیزات. خدمات رادیوتراپی و فیزیوتراپی هستند .


اورژانس و فوریتهای پزشکی در کانادا

خدمات فوریتهای پزشکی از بهترین خدمات مربوط به پزشکی در دنیاست. برای درخواست فوریتهای پزشکی با تلفن 911 تماس بگیرید.

در صورت لزوم آمبولانس مجهز به اکسیژن، تجهیزات قلبی، و سایر تجهیزات اورژانسی به همراه کارکنان آموزش دیده به محل حادثه اعزام می‌شود.

هزینه آمبولانس در استان های انتاریو، آلبرتا، و بریتیش کلمبیا بر عهده خودتان است. اما در سایر استان‌ها در مواقع اورژانس، آمبولانس رایگان است.

در هر منطقه‌ای از کانادا تلفن مراکز کنترل‌ مسمومیت در نظر گرفته‌ شده‌است که در کتاب‌های راهنمای تلفن نوشته شده است.


از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم . 

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس