20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

معرفی دانشگاه های کانادا

بررسی شرایط موجود در کشور کانادا همواره یکی از نتایج جستجوی ایرانیان بوده و هست. این کشور به علت پذیرش مهاجران از سراسر جهان و بالا بودن رتبه اقتصادی همواره مورد توجه بوده و یکی از مقصد های مورد علاقه افراد به شما می رود. در کنار توسعه اقتصادی کانادا و صنعتی و پیشرفته بودن این کشور، دانشگاه های بسیار خوبی هم در این کشور تاسیس شده اند. رتبه بندی دانشگاه های این کشور متفاوت است و بازه های مختلفی را شامل می شود اما سطح علمی بالای این دانشگاه ها و به روز بودن آن ها می تواند هر دانشجویی را ترغیب کند برای ادامه تحصیل به این دانشگاه ها برود. اگر شما هم علاقه مند به ادامه تحصیل در این دانشگاه ها هستید در ادامه این مطلب چند دانشگاه مطرح کانادا را به شما معرفی می کنیم.

معرفی برترین دانشگاه های کانادا

کشور کانادا با دارا بودن جمعیت 40 میلیون نفر، یکی از برجسته ترین کشور های جهان به چه از نظر وسعت و از نظر اقتصاد به شمار می رود. این سرآمد بودن کشور کانادا در توسعه اقتصادی می تواند از دانشگاه های بسیار خوب آن که همواره فارغ التحصیلان بسیاری به جامعه معرفی کرده اند، باشد. در یکی از رنکینگ های بین المللی که QS Ranking نام دارد، 8 دانشگاه این کشور در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه قصد داریم این دانشگاه ها را به شما معرفی نماییم.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

این دانشگاه که در سال 1827 و در شهر تورنتو تاسیس شده، تا حدود 73 هزار دانشجو در سال پذیرش می کند. این تعداد از مجموع دانشجویان مقیم دانشگاه و ثبت نام ورودی های جدید است. در آخرین رتبه بندی Qs این دانشگاه در رتبه 29 جهان قرار دارد.

دانشگاه های کانادا3

دانشگاه مک گیل (McGill University)

این دانشگاه هم در سال 1821 تاسیس شده و جزو قدیمی ترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود. در تازه ترین رتبه بندی Qs این دانشگاه رتبه 35 جهان را در اختیار دارد و دانشجویان این دانشگاه در حدود 32 هزار نفر تخمین زده می شود. محل این دانشگاه هم شهر مونترآل استان کبک است.

دانشگاه های کانادا4

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Colombia)

این دانشگاه یکی از معتبر ترین و خوش نام ترین دانشگاه ها کشور کانادا به حساب می آید. دانشگاه با فاصله 20 دقیقه ای از شهر ونکوور در مساحت بسیار زیاد و کارکنانی تمام وقت تشکیل شده است. در رتبه بندی Qs این دانشگاه رتبه 51 را دارد و جزو دانشگاه های معتبر و خوب این رنکینگ محسوب می شود.

دانشگاه های کانادا2

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا با دارا بودن رشته هایی همچون پزشکی و مهندسی و بسیاری از رشته های دیگر با رتبه 113 در شهر ادمونتون کانادا قرار دارد. از فارغ التحصیلان این دانشگاه که معروفیت و نام خوبی دارند می توان به نخست وزیر پیشین این کشور و برنده جایزه نوبل فیزیک، ریچارد ادوارد تایلور اشاره نمود.

دانشگاه های کانادا1

دانشگاه مونترآل (University of Montreal)

این دانشگاه هم یکی از موسسه های معتبر کانادا و یکی از چهار دانشگاه شهر مونترآل محسوب می شود. لازم به ذکر است که زبان تدریس در این شهر فرانسوی بوده و رتبه این دانشگاه در Qs 137 است.

دانشگاه های کانادا6

دانشگاه مک مستر (McMaster University)

این دانشگاه در یک فضای 121 هکتاری دارای 6 دانشکدهعلوم، مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و تجارت در شهر همیلتون واقع شده است. آخرین رتبه این دانشگاه هم 140 بوده است.

دانشگاه های کانادا5

مطالب پیشنهادی برترمهاجر

ویزای توریستی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای توریستی کانادا

سوالات متداول معرفی دانشگاه های کاناداصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391