به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به فنلاند

کشور های حوزه اسکاندیناوی در سال های اخیر محبوبیت بسیاری میان مهاجرا پیدا کرده اند. در این بین کشور فنلاند با توجه به واحد پول بین المللی یورو، عضو اتحادیه اروپا بودن و همچنین شرایط رفاهی و اقتصادی و سیاسی بسیار خوبی که دارد بهترین کشور این منطقه با توجه به شرایط آسان پذیرش مهاجران است. ویزایی که شما می توانید در این کشور دریافت کنید مانند دیگر کشور ها روش های متنوعی دارد اما نکته حائز اهمیت کشور فنلاند، آسان گرفتن در روند اعطای ویزا است. نکته قابل توجه ویزای فنلاند طبیعیت از قاعده خود برای ارائه ویزا است.

مهاجرت به فنلاند

بررسی مزایای مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند در شمال اروپا، هم مرز با کشور های روسیه و سوئد است. جاذبه های طبیعی این کشور با توجه به سطح پوشش گیاهی بسیاری زیادی که دارد، مرز های دریای فراوان و ساحل های بسیار زیبا همچنین شفق قطبی آن می تواند یک منطقه توریستی بسیار مناسب به شمار رود. پاسپورت این کشور در 127 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و 40 کشور با ویزای فرودگاهی معتبر است و در کنار کشور هایی نظیر آلمان، لوکزامبورگ و همچنین اسپانیا به عنوان برترین پاسپورت ها قرار گرفته است.

شرایط آب و هوایی کشور فنلاند با توجه به نزدیک بودن آن به قطب شمال زیاد مناسب ایرانیان نیست و یک منطقه سرد محصوب می شود. البته با توجه به شرایط اقتصادی خوبی که در این کشور حاکم است امکان دارد علاقه مند به مهاجرت به این کشور سردسیر باشید اما باید توجه داشته باشید که کشور های اروپایی دیگری هم می توانند این شرایط را برای شما فراهم آورند بدون نیاز به تحمل آب و هوای سرد کشور فنلاند.

این مطلب را هم بخوانید  حمل و نقل عمومی در کانادا

مهاجرت به فنلاند

البته لازم است بدانید دارا بودن دانش کافی از زبان انگلیسی نمی تواند تمامی نیاز شما را برای مهاجرت به فنلاند فراهم کند و برای زندگی در این کشور باید یکی از دو زبان فنلاندی یا سوئدی را هم بدانید.

ضوابط و شرایط مهاجرت به فنلاند

شرایط و ضوابط برای مهاجرت به کشور فنلاند با توجه به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت است. اگر قصد اقامت موقت دارید می توانید برای ویزای 90 روزه شنگن اقدام کنید و این ویزا را دریافت نمایید. با سرمایه گذاری هم می توانید به کشور فنلاند مهاجرت کنید که از این نظر باید شرایط و مقررات آن را به طور کامل رعایت نمایید.

مهاجرت به فنلاند

یکی از ویژگی هایی که کشور فنلاند نسبت به کشور های دیگر دارد پذیرش راحت تر ویزای شینگن است. شما اگر قصد مسافرت به کشور های حوزه شینگن را دارید می توانید از طریق فنلاند اقدام کرده و این ویزا را دریافت نمایید و به مدت 90 روز به کشور های این حوزه بدون محدودیت سفر نمایید. زیرا برای مسافرت به چندین کشور این حوزه فقط نیازمند ارائه درخواست ویزا به اولین کشور مقصد است.

پیش نیاز های مهاجرت به کشور فنلاند

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از چندین دانشگاه معتبر فنلاند را دارید باید توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما به زبان فنلاندی ترجمه شده باشند و سپس به دانشگاه مربوطه درخواست خود را ارسال کنید. و همچنین لازم است تمکن مالی خود را از طریق یک حساب بانکی یا یک زمین و ملک مشخص نمایید. علاوه بر این شما نباید هیچگونه سابقه کیفری و یا حبس را در کشور ایران و هر کشور دیگری داشته باشید؛ در غیر این صورت درخواست ویزای شما رد شده و حتی ممکن است در لیست سیاه آن ها قرار بگیرید.

این مطلب را هم بخوانید  هزینه صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

برای مهاجرت کاری هم پروسه ای مشابه روند اخذ ویزای تحصیلی خواهید داشت. اگر شما تخصص و حرفه ای دارید می توانید درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز و ترجمه شده به زبان فنلاندی، به سفارت یا کنسولگری کشور فنلاند تحویل داده و درخواست ویزای 90 روزه شینگن نمایید. پس از موافقت با درخواست این ویزا شما 90 روز مهلت دارید که در کشور فنلاند یک قرارداد بلند مدت با کارفرمای این کشور عقد کرده و ویزای دائم آن را به دست آورید.

مهاجرت به فنلاند

دریافت ویزای دائم برای برخی مشاغل در کشور فنلاند امکان پذیر نیست. این مشاغل عبارتند از کارگر های بدون تخصص، معلم های مهد کودک و همچنین آشپز ها. شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین حوزه شینگن بدون نیاز به هیج اجازه ای می توانند به کشور فنلاند رفته و به دنبال شغل مناسب باشند. پس از یافتن کارفرما و عقد قرارداد مورد نظر در این کشور کافیست به پلیس مهاجرت مراجعه نموده و پس از ارائه درخواست خود و طی یک جلسه با درخواست شما موافقت شده یا آن را رد می کنند. اگر اعضای خانواده شما در کشور فنلاند زندگی می کنند شما می توانید بدون هیچ ویزای خاصی به دیدن آن ها بروید اما قانون 90 روزه همچنان برای شما پابرجاست.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فنلاند

ابتدا باید مدارک مورد نظر که در ادامه برای شما آورده شده را همراه داشته باشید. با در دست داشتن این مدارک و مراجعه به کنسولگری یا سفارت کشور فنلاند باید فرم درخواست خود و خانواده را به دقت پر کنید. دقت کنید که تاریخ اعتبار گذر نامه شما تا حداقل سه ماه پس از درخواست شما منقضی نشود و همچنین داشتن دو صفحه خالی برای مهر و امضای دارنده گذرنامه الزامی است.

این مطلب را هم بخوانید  مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

اما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فنلاند عبارتند از: اصل و کپی شناسنامه و مدارک ملی به همراه ترجمه انگلیسی آن ها، عکس پاسپورتی که ظرف 6 ماه گذشته گرفته شده باشد، دعوتنامه رسمی از خانواده یا اقوامی که در کشور فنلاند ساکن هستند یا از سازمان کشور فنلاند، تاییدیه گردش حساب بانکی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل یا کار در این کشور را دارند و همچنین اجازه نامه رسمی والدین برای افراد زیر 18 سال متقاضی دریافت ویزا.

علاوه بر مدارک ذکر شده، هر نوع ویزای این کشور ممکن است مدارک دیگری هم لازم داشته باشد که برای این مدارک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

Click to rate this post!
رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن