ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به سوئد

چند سالی است که کشور های حوزه اسکاندیناوی بر سر زبان ها افتاده اند به طوری که کشوری مانند دانمارک در رتبه بهترین کشور های جهان، نروژ در رتبه های سوم و کشور سوئد در رتبه های 5 یا 6 بسیاری از رنکینگ های دنیا قرار گرفته اند. این رتبه بندی ها ممکن است معیار های زیادی را در نظر بگیرند اما مهمترین این معیار ها حس امنیت و آرامش و همچنین رفاه اجتماعی است که شهروندان این کشور ها در آن دارند. امید به زندگی در این کشور رقم باور نکردنی 83.7 برای زنان و 80.1 برای مردان است و همین امر نشان دهنده سطح بالای زندگی در این کشور است.

مهاجرت به سوئد

سوئد هم به عنوان یک کشور شمالی اروپا در این رتبه بندی ها جای خود را پیدا کرده و حتی از کشوری مانند آمریکا هم مقصد بهتری برای مهاجران و حتی شهروندان به حساب می آید. این کشور 10 میلیونی بیشتر ساکنان شهر نشین دارد و حدود بیست درصد آن ها سن کمتر از 18 سال دارند؛ که از این مطلب متوجه افزایش فرزند آوری در این کشور می شوید. افزایش فرزند آوری در پی سیاست های مناسب دولت است. دولت تسهیلات، حقوق و دستمزد و همچنین سیاست های مهمی که مربوط به خانواده ها می شود را به درستی تبیین کرده و این امر موجب افزایش تولد نوزادان می شود.

مهاجرت به سوئد1

اگر موارد فوق شما را تشویق به شناخت کشور سوئد و همچنین مهاجرت به آن کرد پس با ما همراه باشید.

انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت به کشور دیگر معمولا روند و روش های یکسانی دارند که سوئد هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین منظور روش های مهاجرت را می توان به موارد زیر تقسیم نمود:

مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق ازدواج با یک سوئدی.

در ادامه بررسی تمامی موارد فوق را خواهیم داشت پس با ما همراه باشید:

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت به سوئد2

دلایل بسیاری برای مهاجرت به سوئد را به شما نشان دادیم. از جمله این موارد رفاه اجتماعی بالا بودند. حال به طور جزئی تر این موارد را بررسی می کنیم.

حداقل حقوقی که در یک کشور به یک قشر تعلق میگیرد، حقوق کارگران است. این مبلغ در کشور سوئد بسیار خوب و قابل توجه است.

سیاست های سوئد در جهت برابری از همه لحاظ است. برابری جنسیتی، برابری مدهبی و آزادی آن، فراهم کردن وسایل رفاهی برای معلولان جسمی و عدم تبعیض در هیچ حوزه ای می تواند مهمترین عامل رضایت شهروندان سوئد باشد.

سوئد جزو کشورهایی است که خانواده در آن جایگاه ویژه ای دارد. این اهمیت حتی برای افرادی که ویزای کار دریافت کرده اند و مشغول به کار هستند هم صدق می کند. این افراد می توانند برای دریافت اجازه اقامت برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کرده و به راحتی برای آن ها هم اقامت بگیرند و از خدمات شهروندان این کشور بهره مند شوند.

کسب و کار های نوپا و فناوری های نو در سوئد بسیار مورد توجه هستند و توسط دولت این کشور حمایت می شوند.

سیستم رفاه اجتماعی در کشور سوئد بسیار خوب عمل می کند. برای رفاه بیشتر شهروندان سوئدی و یا شهروندانی که از کشور دیگری به این کشور آمده اند یارانه هایی در نظر گرفته می شود که در مواقع نیاز افراد و خدمات اجتماعی و همچنین بیمه های درمانی و تحصیلات فرزندان استفاده می شود.

همچنین یافتن یک شغل مناسب در سوئد نیازمند تخصص مورد نیاز برای آن کشور و همچنین یافتن یک کارفرما برای ارائه ویزای کار است. از جمله ویژگی های این شغل عبارتند از: باید 10 روز در اتحادیه اروپا تبلیغ شده باشد، متقاضی باید پاسپورت معتبر داشته باشد و همچنین حداقل حقوق دریافتی بعد از کسر مالیات باید 13 هزار کرون باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

مهاجرت به سوئد3

اقتصاد پر رونق سوئد و همچنین رتبه اقتصادی بالایی که دارد بسیاری از سرمایه ها را به سمت خود جذب می کند شما هم می توانید با ارائه پیشنهاد های سرمایه گذاری در کشئر سوئد اقدام به دریافت اقامت این کشور کنید. اگر با اعضای خانواده خود قصد مهاجرت دارید پس حتما در هنگام درخواست افراد خانواده را هم در این درخواست ذکر کرده و بای آن ها هم درخواست دهید.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئد4

مهاجرت تحصیلی در کشور ما روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از افراد در مقاطع دانشگاهی بالاتر فقط به این علت در حال درس خواندن هستند که بتوانند مهاجرت تحصیلی کنند. اما کشور سوئد با دارا بودن سطح استاندارد تحصیلی بالا، امکانات رفاهی خوب برای دانشگاهیان، تدریس به زبان انگلیسی و امکان کار کردن در حین تحصیل از مقصد های بسیار خوب محسوب می شود. اما شرایط ادامه تحصیل در کشور سوئد به این صورت است که برای اقدام به این کار و برای دوره های بیش از 6 ماه باید برای دریافت اجازه اقامت اقدامات لازم را انجام دهید.

تسلط سوئدی ها به زبان انگلیسی، امکان دریافت اقامت در صورت تحصیل در مقطع دکتری، استفاده از امکانات دانشگاهی یک کشور بسیار خوب و زندگی در کشوری با اقتصاد خوب می تواند از جمله دلایل دیگر انتخاب سوئد برای ادامه تحصیل باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد5

بسیاری از کشور ها این امکان را دارند که برای فردی که متولد این کشور است یا اقامت دائم این کشور را دارد و با فردی غیر سوئدی ازدواج کرده اقامت صادر کنند. کشور سوئد هم از این قاعده مستثنی نیست. البته برای این کار سخت گیری های خاص خود را هم دارد که شما با مطالعه بیشتر شرایط این نوع مهاجرت می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس