ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

یکی از مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر که خواهان و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده، کشور هلند می باشد. سالانه مردم زیادی از تمام جهان به این کشور مهاجرت می کنند. گفتنی است که تحصیلات در هلند هزینه بر بوده و دولت این هزینه را متقبل نمی شود ولی با این شرایط افرادی زیادی در دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل هستند. طبق یک گزارش جالبی بیکاران این کشور فقط 3.5 درصد می باشد. از امتیازات این کشور بازار کار آن می باشد ولی با این حال دانشگاه هایش افراد را در کارآموزی های مفید و کاربردی شرکت می دهد. روش های دیگر به جز تحصیلات برای مهاجرت به هلند وجود دارد اما در سال های اخیر از پر طرفدارترین مدل مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به هلند می باشد. همراه ما با ادامه این نوشته باشید تا اطلاعات کامل تری درباره مهاجرت به هند مطرح نماییم.

وضعیت معیشت در هلند

کشور هلند به عنوان کشور اروپایی محسوب می شود. افرادی که در این کشور زندگی می کنند از رضایت بالایی برخوردارند زیرا تمامی استاندار های معیشتی در دنیا در این کشور رعایت شده. راه ارتباطی برای رفتن به اتحادیه اروپا کشور هلند می باشد. افرادی که جزء اتحادیه اروپا می باشند به شدت علاقه به این کشور دارند و برای آنها زیبایی خاصی را به همراه دارد.

افرادی که در این کشور زندگی می کنند از خصوصیت های ویژه برخوردارند. گفتنی است که هزینه های اجاره در هلند خیلی زیاد تر دیگر کشور های می باشد. البته برای افرادی قصد خرید خانه در این کشور داشته باشند، به آن ها وام مسکن تعلق می گیرد. از مزایای بارز مهاجرت به این کشور پیدا کردن سریع کار می باشد که افراد با این ویژگی کمی ساده تر اقامت خود را دریافت نمایند. تنها این ویژگی می باشد که مهاجرین را به این کشور جذب می کند.

 

مهاجرت به هلند با عمر کم

کشور هلند عضوی از اتحادیه اروپا می باشد. شهروندانی که در اتحادیه اروپا می باشند می توانند بدون داشتن ویزا به این کشور سفر نمایند. اتباع ایرانی برای مهاجرت به هلند طبق هدف خود باید ویزای مرتبط دریافت نمایند. معمولا افرادی که جهت دیدن آشنایان و فامیل یا سفر های کاری کوتاه مدت و همچنین دیدن دوره های آموزشی مقطعی به این کشور سفر می کنند باید برای ویزای مدل C اقدام نمایند. این ویزا معمولا برای مقاصد کوتاه مدت صادر گردیده و معمولا عمر آن حداکثر 90 روز می باشد.

هرچند این ویزا نهایتا 90 روز مهلت دارد اما شما می توانید در صورت نیاز 90 روز دیگر آن را تمدید نمود و بدون مشکل در این کشور اقامت داشته باشید. قابل ذکر است که با این ویزا تنها می توانید به صورت فصلی کار کنید. ویزا مدل C قابلیت تغییر ندارد و نمی توانید این ویزا را به مدل های دیگر تبدیل نمایید.

مهاجرت با مدل تحصیلات به هلند

در حال حاضر از پر طرفدار ترین و سادترین مدل مهاجرت به هلند، مهاجرت تحصیلی می باشد. افرادی که موفق به دریافت این ویزا می شود علاوه آسودگی اقامت در هلند می توانند به کل اروپا سفر نمایند. در بین ایرانی ها این راه مرسوم ترین مدل مهاجرت به اروپا می باشد. در هلند دانشگاه و مراکز آموزشی متعددی وجود دارد که شما می توانید در آن نام نویسی نموده و مقدمات مهاجرت تحصیلی به هلند را برای خود فراهم نمایید.

در بین کل آمار مهاجرت های تحصیلی به هلند، ایرانی ها رتبه خوبی را برای خود اختصاص دادند و همچنین از پرطرفدار ترین مدل مهاجرتی در بین ایرانی ها می باشد. دانشجویی که قصد تحصیل در این کشور را دارد می تواند درخواست خود را به سازمان مهاجرتی اعلام نماید. گفتنی است مخارج تحصیلات برای اتباع ایرانی در این کشور شامل مخارجی می باشد و این تحصیلات برای ایرانیان مجانی نیست. به طور متوسط مخارج تحصیلات در این کشور حدود 12 هزار یورو می باشد البته این مقدار برای هر ترم فرق دارد.

اسناد مرتبط جهت تحصیلات در هلند

اطلاعاتی که باید جهت این امر ارائه دهید به دو گروه تقسیم می شود. اولین گروه اسنادی است که جهت نام نویسی و قبول در دانشگاه این کشور نیاز است و دوم اسنادی که باید جهت دریافت ویزا آماده نمایید.

خب! مدارکی که باید برای نام نویسی در دانشگاه آماده نمایید به شرح زیر است.

 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه استاد
 • ترجمه رسمی کامل نمرات سال قبل
 • ترجمه رسمی تمامی مدراک تحصیلی

و اما مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی باید ارائه دهید شامل 5 مورد می باشد که مطابق زیر می باشد.

اول: نامه پذیرش دانشگاه که به طور ایمیل به شما اطلاع داده می شود. این ایمیل تنها در صورت نهایی شدن قبولی شما در دانشگاه مورد نظر ارسال می شود.

دوم: سند تمکن مالی، برای دریافت این سند را باید به بانک مراجعه نمایید و درخواست لازم را ارائه کنید. سپس بانک به شما نامه ارائه می دهد. توجه داشته باشید که مبالغ این سند باید کاملا دلاری ذکر شده باشد.

سوم: سند نداشتن سوء پیشنه کیفری، که حتما باید توسط مراکز رسمی ترجمه شود.

چهارم: سند اجاره خوابگاه یا خانه در هند، این سند اثبات کنند این است که فرد مورد نظر منزلی برای اقامت دارا می باشد.

پنجم: یک نسخه از گذرنامه که دو ویژگی باید به همراه داشته باشد یک برابر اصل بودن و داشتن یک سال اعتبار

چرا در هلند به تحصیلات خود ادامه دهیم؟

اشخاصی که برای تحصیل به هلند سفر می کنند می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه دهند. افرادی که در دانشگاه های هلند مشغول به تحصیل می شوند از ویژگی هایی بهرمند می شوند که در ادامه به مهم ترین این موارد خواهیم پرداخت:

اقامت تکمیلی تحصیلات: شما می توانید بعد از اتمام تحصیلات خود به مدت 12 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. این اقامت فرصت خوبی برای جذب بازار کار می باشد که در نهایت می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

محدوده گسترده از برنامه های انگلیسی: در تمامی قاره اروپا، هلند بالا ترین آمار را برای ارائه برنامه های آموزش انگلیسی دارد. این آمار حداقل حدود 2100 برنامه می باشد که به صورت انگلیسی ارائه می شود. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به زبان انگلیسی مسلط می باشید می توانید به راحتی در این کشور اقامت داشته و با شهروندان آن به سادگی ارتباط بر قرار کنید.

جامعه بین المللی عالی: شهروندان این کشور بسیار با اتباع خارجی در ارتباط هستند و با وجود آن های هیچ مشکلی ندارند. دانش آموزان اتباع خارجی در این کشور متعلق به حداقل 160 کشور متفاوت می باشد.

روش های شغلی ممتاز : اقتصاد هلند جایگاه 18 را در کل دنیا به خود اختصاص می دهد. چندین شرکت بین المللی در این کشور وجود دارد. تعدادی از این شرکت ها شامل : فیلیپس، هاینکن، KLM ، شل ، ING و یونیلور می باشد. از مواردی که کشور هلند توانسته در دنیا مطرح باشد من جمله  مدیریت آب، کشاورزی، هنر و طراحی، انرژی پایدار و تدارکات است.

مخارج زندگی در کشور هلند

از مهم ترین مسئله برای مهاجران هزینه معیشت آن ها در کشوری است که می خواهند به آن مهاجرت نمایند. متاسفانه مخارج زندگی کردن در این کشور بسیار زیاد می باشد. البته به نسبت این هزینه افراد از وضع زندگی استاندار و عالی برخوردارند. در نسبت ها مخارج زندگی این کشور در سال 2020 به طور تقریبی 4.5 درصد از آمریکا بیشتر می باشد. در ادامه 4 بخش از این هزینه ها را برای شما مطرح می کنیم. با ما همراه باشید.

بخش اول – هزینه بازار:

هزینه رستورانی با تعرفه هایی نچندان گران 15 یورو می باشد. اگر تعداد دو نفر باشد و در سه وعده بخواهند از رستوران غذا بگیرند باید مبلغ 60 یورو بپردازند.

هزینه آب به مقدار 4 بطری بزرگ مبلغ 1.9 یورو

هزینه شیر به مبلغ 3.4 یورو

هزینه برنج به مقدار 1000 گرم به مبلغ 0.8 یورو

هزینه تخم مرغ به تعداد 12 عدد به مبلغ 2.3 یورو

هزینه یک مرغ متوسط به مبلغ 3.9 یورو

هزینه سیب زمینی و پیاز به طور متوسط در هر کیلو مبلغ 0.8 یورو

بخش دوم – هزینه محل سکونت

هزینه  یک آپارتمان تک خوابه درون شهر به مبلغ 983 یورو و همان آپارتمان برون شهر حدود 790 یورو

بخش سوم – هزینه های رفت و آمد

هزینه بلیط اتوبوس برای هر مسیر 3 یورو

هزنیه تاکسی برای هر کورس 4 یورو

هزینه بنزین برای هر لیتر 1.5 یورو

بخش چهارم – هزینه لباس

هزینه یک شوار جین 83 یورو

هزینه لباس تابستان 34 یورو

هزینه یک جفت کفش 87 یورو

 

مهاجرت کاری به هلند

شرکت های بین المللی اگر بخواهند بین شعب خود در سراسر دنیا جا به جایی نیرو داشته باشند می توانند برای فرد مورد نظر دعوت نامه ارسال نموده و آن را جذب خود نمایند. گفتنی است که این اقدامات کاری پچیده ای  می باشد ولی کشور هلند برای این اقدامات کمی از این پیچیدگی کاسته است. درخواست کنندگان این مورد باید یک سری شرایط را به همراه داشته باشند تا بتوانند مهاجرت موفقی را داشته باشند. اساسی ترین مورد شخص مورد نظر بیرون اتحادیه اروپا زندگی کند. از رده مدیرتی تا رده کارآموزی می توانند این تقاضا را داشته باشد به شرط آن که در کمترین حالت مدرک لیسانس داشته باشد. پیش از این که بخواهد به شعبه هلند ورود کند باید در شعبه محل زندگی خود به مدت 90 روز کار کرده باشد.

دریافت بلوکارت هلند

از دیگر مدل ها مهاجرت کاری به هلند ویزای بلوکارت می باشد. علت این نام گذاری آبی بودن این کارت می باشد. در این مدل از مهاجرت باید از سوی شرکت یا موسسه هلندی دعوت به همکاری ارسال شود. از دیگر مواردی که برای دریافت این کارت لازم است داشتن بیش از 3 سال تحصیلات دانشگاهی با مدرک معتبر. البته قرار دادی که با شرکت هلندی می بندید باید حداقل یک سال باشد.

طی این قرارداد باید به شما دستمزد اداره کاری داده شود. این مبلغ هر ساله توسط مقامات مربوطه تغییر می کند اما هم اکنون که این مقاله نوشته می شود دستمزد 30 روز شما باید بیش از 5 هزار یورو باشد. اگر در مشاغلی مثل وکالت و پزشکی تجربه کافی دارید باید بدانید که این کشور برای جذب افراد برای این مشاغل کمی سخت گیری می کند و باید مدارک تحصیلی را منطبق کنید. همچنین باید دوره های کاربری که توسط کشور هلند ارائه شود بگذرانید.

تاسیس شرکت در هلند با هدف مهاجرت

برای تاسیس شرکت در هلند باید مواردی را رعایت کنید و همچنین به قوانین تجارت این کشور آگاهی های لازم را داشته باشید. در ادامه سه مورد از مدل های تاسیس شرکت در هلند را مطرح می کنیم.

1- اجازه سکونت و کار

قبل از این که به فکر راه اندازی یک کسب و کار در هلند باشید ابتدا باید اقدامات لازم جهت دریافت اقامت در کشور هلند را داشته باشید. افرادی که در کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا هستن می توانند به راحتی مطابق قوانین و مقررات تعیین شده توسط اتحادیه اروپا در هلند مشغول به تجارت خود شوند. اشخاصی که جزء شهروندان اروپایی نمی باشند باید ابتدا برای اقامت خود اقدامات لازم انجام دهند.

2- اجازه سکونت با سرمایه گذاری

مهاجرانی که دارایی و پول قابل توجهی برای مهاجرت به هلند دارند نمی توانند به عنوان کارمند در جایی استخدام شوند و باید به صورت مستقل برای خود سرمایه گذاری کنند.

3- اجازه سکونت با راه اندازی شرکت استارت آپی

مقامات کشور هلند از حدود سال 2015 تصمیم گرفتند که هر فردی که می خواهد کسب و کار استارت آپ راه اندازی کند می تواند اقامت کشور هلند را دریافت نماید. به همین دلیل به اشخاصی که کارآفرین می باشند می توانند برای مهاجرت به هلند به راحتی درخواست خود را اعلام کنند. البته این افراد باید توجه داشته باشند که این مدل از دریافت اقامت کمی با بقیه متفاوت است. فرد باید بتواند کمترین امتیاز مقرر شده را دریافت نمایید. همچنین باید بتوانید اثبات نمایید که محصول یا خدمات شما برای شهروندان هلند سودی به همراه داشته باشد.

شروط تاسیس شرکت در کشور هلند

برای ثبت شرکت فرد باید مراحل اداری مختص به خود را طی نماید. این مراحل به شرح زیر است:

پر کردن فرم KVK : این فرم برای توضیحات کامل برای نحوه انجام کسب و کارتان می باشد. این فرم حتما باید به زبان هلندی باشد.

کامل کردن صفحه منتصب : در این صفحه مکان و زمانی که باید از شعبه KVK دیدن نمایید مشخص می شود.

تحویل مدارک بعد از ملاقات: در این بخش باید شناسه های معتبر و مکان کاری خود و تلفن های تماس آن را ذکر نمایید. بعد از آن مبلغ 50 یورو برای به جریان افتادن پروندتان باید بپردازید.

بعد از طی کردن مراحل اداری و تکمیل نام نوسیتان به شما کد مجوز که مختص به خودتان می باشد دریافت می کنید.

مهاجرت با سرمایه گذاری در هلند

مقامات هلندی برای رشد اقتصاد این کشور تصمیم گرفتن که پذیرای مهاجرانی باشند که قصد سرمایه گذاری در کشور هلند را دارند. اگر شما نیز ایده ای کارمد دارید می توانید با ثبت شرکت در هلند هم برای خود اقامت دریافت نمایید و هم مورد حمایت دولت هلند قرار بگیرید. افرادی که مایلند در هلند سرمایه گذاری کنند باید ابتدا برای دریافت اجازه اقامت خود اقدام نمایند.

شروط سرمایه گذاری در هلند

کمترین مبلغ سرمایه گذاری 1250 هزار یورو: این مبلغ برای تاسیس شرکت یا سرمایه گذاری در یک شرکت یا صندق می باشد. این مبلغ توسط وزارت امور اقتصاد هلند تعیین شده.

سرمایه گذاری در بانک هلند: باید در یکی از بانک هایی که عضو اتحادیه اروپا می باشد به عنوان سرمایه گذار باید وارد شوید.

سرمایه گذاری در اقتصاد هلند برای ارزش افزوده: یک سازمان هلندی به نام RVO می باشد که توسط دولت هلند تاسیس شده در پروژه های مختلف مشارکت می کند.

نکته: دولت هلند با خرید املاک و مستغلات به هیج مهاجری اقامت نخواهد داد.

مهاجرت به واسطه ازدواج در هلند

افرادی قصد دارند با یکی از مقیم های هلند ازدواج نماید می تواند اقامت خود را دریافت نماید. برای این مهاجرت باید شروطی را رعایت نمایید که به شرح زیر است.

 • ازدواج فرد مقیم با شما باید به صورت رسمی ثبت شود.
 • هر دو نفر با در کمترین حالت 21 سال داشته باشند.
 • باید بتوانید اثبات کنید که تا مدتی با هم هستید و اجازه طلاق ندارید.
 • فردی که با آن ازدواج می کنید حتما باید شهروندی هلند را داشته باشد.
 • اگر فردی که می خواهید با آن ازدواج کنید شهروندی هلند را ندارد باید بیشتر از یک سال اقامت داشته باشد.
 • فردی که میخواهید باهاش ازدواج کنید باید از پس مخارج شما بر بیاید.

مهاجرت به هلند با پناهندگی

افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را دارند باید بسیار احتیاط نمایند زیرا هلند به این مهاجرت ها مهاجرت های غیر قانونی می گوید. به همین خاطر باید با احتیاط از این طریق به هلند مهاجرت نمایید. برای این اقدام باید در تراپل نام نویسی نمایید. روستای تراپل در نواحی شمال شرقی هلند قرار دارد. مقامات هلند تنها راه قانونی برای مهاجرت از طریق پناهندگی به هلند قرار دادند. افراد با نام نویسی ذکر شده می توانند پرونده خود را به جریان بیاندازند و منتظر اعلام نتیجه خود باشند. سازمان IDN درخواست اشخاص را مورد بررسی قرار می دهد و تعیین می کند که اجازه صدور اقامت برای فرد وجود دارد یا نه.

همیشه پر خطر ترین راه مهاجرت، پناهندگی می باشد که سختی های فراوانی را درپی خواهد داشت.

ساده ترین راه برای مهاجرت به هلند

یکی از کشور های اروپایی که با مهاجران قانونی رفتار بسیار خوبی دارد کشور هلند می باشد. دولت کشور هلند از لحاظ روابط سیاسی با ایران میان خوبی دارد. به هم خاطر تمامی روش های مهاجرتی برای کشور هلند باز می باشد. شهروندان ایرانی می توانند بدون هیچ مشکل و رعایت شروط تعیین شده توسط دولت هلند به این کشور مهاجرت نمایند. تمامی راه مهاجرت به هلند را در بالا برای شما مطرح نمودیم. بهترین مقاصد مهاجرت برای فرد فرق می کند و باید خود بسنجد که برای چه هدفی می خواهد به هلند مهاجرت نماید. ساده ترین راه برای مهاجرت به هلند مهاجرت تحصیلی می باشد. دانشگاه های هلندی از پرطرفدار طرین دانشگاه های در اروپا می باشد.

مهاجرت به هلند در سال اخیر

مواردی که بهتر است برای مهاجرت به این کشور بدانید عبارت اند از:

 • راحت ترین راه مهاجرتی به هلند مهاجرت تحصیلی می باشد.
 • مدت زمانی که برای دریافت ویزا هلند نیاز است حدودا 180 روز می باشد.
 • برترین حالتی که می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید، تقاضای کارآموزی در هلند می باشد
 • افرادی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی دارند می توانند بعد از یک سال تحصیلات در هلند اقامت خود را دریافت نمایند.
 • برای مهاجرت به هلند نیاز به مصاحبه ندارید.

مهاجرت به هلند به روش تحصیلات و ویژگی های آن

مواردی که باعث شده مهاجرت تحصیلی به هلند به یکی از برترین و ساده ترین راه های مهاجرتی تبدیل شود در زیر بیان نمودیم:

 • اقدامات دریافت ویزا از سوی دانشگاه مقصد پشتیبانی می شود
 • افراد می توانند به هر سن و سالی در دانشگاه های هلند ثبت نام نمایند.
 • دادن ویزا به همراهان درخواست کننده ویزای تحصیلی
 • تغییرات راحت برای عوض کردن موضوع مهاجرت از تحصیلی به کاری
 • پیدا کردن کار به سادگی
 • قبول داشتن مدرک تحصیلی در تمامی نقاط اروپا

اقامت دائمی هلند + شروط آن

افراد می توانند بعد از گذراندن دوران اقامت موقت جهت دریافت اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهند. این افراد باید بیشتر از پنج سال درکشور هلند اقامت موقت داشته باشد. دولت هلند به کسانی که تقاضای اقامت دائم را دارند این امکان را داده که بتوانند اقامت دائم خود را بدون دردسر دریافت نماید. البته دریافت اقامت دائم برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد شدند کمی مشکل می باشد ولی غیر ممکن نیست.

یکی از شروط تعیین شده داشتن تمکن مالی فرد می باشد. به این معنا که افراد باید بتوانند از پس خرج و مخارج زندگی در هلند بر بیایند. همچنین در این پنج سال نباید برای خود سابقه کیفری ایجاد کنند زیرا هنگام صدور اقامت دائم باید سند عدم سوء پیشینه از پلیس هلند دریافت نمایند. از مزیت های اقامت دائم کشور هلند سفر به کشور هایی است که عضو شنگن می باشند. همچنین بعد از دریافت اقامت دائم این کشور در صورت نیاز می توانید برای دریافت گذرنامه هلند اقدام نمایید

گذرنامه کشور هلند و مزایای آن

افرادی که بتوانند اقامت دائم کشور هلند را دریافت نمایید می توانند برای دریافت گذرنامه از پلیس هلند اقدام نمایند. افراد می توانند با یکی از قدرت مند ترین پاسپورت دنیا که رتبه  5 را به خود اختصاص داده با هیچ گونه مشکلی به 184 کشور دنیا سفر نمایند. گفتنی است که با دریافت پاسپورت می توانید حق رای داشته باشید.

برتر مهاجر

نظر خودتان را ارسال کنید