ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

همواره کشور نروژ یکی از مقصد های ایده آل برای تمامی مردم جهان به شمار می رود. این کشور در تحصیل رایگان زبانزد خاص و عام بوده و تا مقطع دانشگاه هم این تحصیل را رایگان ارائه می دهد. اما اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی در مقاطع غیر پزشکی هستید باید بدانید کار سخت و غیر ممکنی در پیش روی خود دارید زیرا دانشگاه های این کشور در این مقطع فقط به زبان نروژی تدریس می کنند و تدریس این زبان در کشور ما وجود ندارد؛ بنابراین شما برای یادگیری زبان این کشور باید به ک کشور دیگر سفر کنید.

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

اما دانشگاه های مطرح این کشور بسیاری از افراد را تشویق می کند که برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به این کشور رفته و ادامه تحصیل دهند. اما در مسیر انتخاب کشور نروژ ممکن است نکاتی وجود داشته باشد که شما را نگران کند که ما در ادامه قصد داریم این نکات را مورد بررسی قرار دهیم.

نخستین مساله ای که برای هرکس ممکن است حائز اهمیت باشد مسائل اقتصادی کشور مقصد و بازار کار آن است. نروژ جزو معدود کشورهایی است که مخازن نفت و گاز در اروپا دارند. همچنین این کشور را همواره یکی از بهترین اقتصاد ها در حوزه شیلات و بنادر معرفی می کنند و در بسیاری از رتبه بندی های اقتصادی نروژ همواره رتبه های کمتر از 5 را به خود اختصاص می دهد.

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ1

مساله با اهمیت بعدی این است که این کشور در شمال اروپا و نزدیک به قطب شمال واقع شده است. به همین منظور بسیاری فکر می کنند این کشور یک منطقه سردسیر با دمای بسیار سرد و طاقت فرسا است. اما این نکته را در نظر بگیرید که تمامی شهر های این کشور در جنوب این کشور واقع شده و ساحلی هستند؛ بنابراین جریان های آبی سبب می شوند دمای این کشور در سرد ترین حالت ممکن هم از -4 درجه هم فراتر نرود.

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ2

اما دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و در نروژ قرار دارند عبارتند از: دانشگاه علم و فناوری نروژ با رتبه 359 دنیا، دانشگاه اسلو با رتبه 119، دانشگاه برگن با رتبه 164 و در نهایت دانشگاه ترومسو با رتبه 389.

شرایط تحصیل پزشکی در نروژ

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ3

معمولا پذیرفته شدگان هر دوره تحصیلی پزشکی بسیار کم هستند تا آموزش به آن ها در سطح بالاتر و دقیق تر انجام شود. دوره پزشکی عمومی در این کشور 6 ساله بوده و فارغ التحصیلان ملزم به گذراندن دوره کار آموزی 18 ماهه هم هستند. پس از اتمام این دوره ها باید شما برای کسب امتیازات لازم اقدام نمایید و در صورت دریافت این امتیازات مدرکی به شما داده می شود که اعتبار آن جهانی است.

زبان تحصیل پزشکی در این کشور هم به صورت انگلیسی و هم به زبان نروژی است و شما باید برای ادامه تحصیل در این رشته اقدام به گرفتن مدرک زبان خود کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ4

دوره های دندانپزشکی در نروژ طیف بسیار گسترده ای از دروس فک و دهان و حتی عکس برداری را در بر می گیرد. در دوره های ابتدایی دندانپزشکی دروسی همچون تشخیص حفره های دهانی، پیشگیری و درمان بیماری های دهانی و دندان، آناتومی سر و گردن، روش ها و وسایل جراحی و بسیاری دروس دیگر را شامل می شود.

اما برای تخصص در این رشته می توانید تخصص هایی همچون دندانپزشگی کودکان، رادیولوژی فک و صورت، پروتز های دندانی،ارتودنسی، کاشت دندان، زیبایی شناسی دندان و بسیاری تخصص های دیگر را کسب کنید و به ادامه تحصیل بپردازید. همچنین دوره های دندانپزشکی نروژ شامل برنامه های خاص مراقبت دهان و دندان است که تحت نظارت دندانپزشکان مطرح اداره و کنترل می شود.

کار دندانپزشکی در کشور نروژ با استخوام در کلینیک های خصوصی یا بیمارستان ها در حوزه های مختلف به صورت ابتدایی قابل انجام است.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از دانشگاه هایی که برنامه های خود را به زبان انگلیسی هم ارائه می دهد دانشگاه اسلو است. این دانشگاه قدیمی امکان تحصیل در رشته هایی همچون مهندسی، علوم انسانی، ریاضی، آموزش و پرورش، الهیات و حتی پزشکی و دندان پزشکی را به دانشجویان انگلیسی زبان می دهد.

هزینه ها و شهریه های کشور نروژ

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ5

همانطور که در بخش ابتدایی گفته شد هزینه های تحصیل در کشور نروژ یا به صورت رایگان است یا هزینه ای اندک در حدود 35 تا 71 دلار برای هر ترم دارد. البته این هزینه ها در ازای خدمات بهداشتی، مشاوره و امکانات ورزشی، کارت دانشجویی رسمی و هزینه های حمل و نقل برای تمامی دانشجویان داخلی و خارجی دریافت شده و مخصوص دانشگاه های دولتی هستند. بنابراین باید توجه داشته باشید که بحث هزینه برای دانشگاه های خصوصی متفاوت است.

البته آگاهی از سایر هزینه هایی که در کشور نروژ برای شما وجود دارد می تواند در روند اپلای به دانشگاه های این کشور راه گشا باشد. لازم به ذکر است در مقاطعی همچون دکتری و کارشناسی ارشد امکان دریافت بورسیه با رزومه های خوب وجود دارد که بسیاری از هزینه های زندگی شما را پوشش می دهند. به خاطر داشته باشید که پس از انتخاب دانشگاه و قبل از ارسال مدارک، از رتبه آن و همچنین مورد تایید بودن از نظر وزارت علوم یا وزارت بهداشت اطلاع به دست آورید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

پزشکی و دندانپزشکی در نروژ6

یکی از مهمترین مسائل برای ورود به کشور نروژ، ترجمه مدارک تحصیلی به زبان رسمی این کشور است. شما برای ارسال مدارک مورد نیاز هر دانشگاه باید این مدارک را به زبان نروژی برای آن ها ارسال کنید. البته باید قبل از ارسال از تکمیل بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. از جمله اطلاعات و مدارکی که برای ادامه تحصیل در هر مقطعی در نروژ احتیاج دارید، تمکن مالی شما است تا به این کشور ثابت کنید امکان پرداخت هزینه های تحصیل در صورت عدم دریافت بورسیه را خواهید داشت.

کمک گرفتن از موسسه های حقوقی و مهاجرتی یکی از بهترین راه ها و کمک هایی است که شما می توانید در روند اپلای در هر رشته ای استفاده نمایید.

 

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس