ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

شغل خیاطی در ترکیه

مهاجرت خیاطان به ترکیه

در مقاله شغل خیاطی در ترکیه از برتر مهاجر در مورد شغل خیاطی و دلایل مهاجرت اخیر خیاط ها بحث خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله شغل خیاطی در ترکیه می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

مهاجرت از طریق کار در یک کشور خارجی یکی از بهترین و محبوب ترین روش‌های مهاجرت است. اگر به بافندگی و دوختن و همچنین مهارت‌های خوب در این زمینه علاقمند هستید، خبره‌ای خوبی برای شما داریم؛ چون شما می‌توانید با خیاطی درخواست کار کنید. در این مقاله ما شرایط کار خیاطی در کشور ترکیه بررسی می کنیم را بررسی خواهیم کرد

کمی درباره کار خیاطی

اما برای دوخت و دوز، ما واقعا به یک عالمه هنر و دقت نیاز داریم. یک خیاط با تجربه لباس‌های زیبا و شیک را از پارچه‌های در دسترس و آن‌ها را به مشتریان خود تحویل می‌دهد.

اگر شما به دنیای لباس و پارچه علاقمند هستید و مهارت‌های زیادی در این زمینه دارید، می‌توانید بهترین نتیجه را از کار خود دریافت کنید و از مهارت‌ها از طریق مهاجرت برای کار در یک کشور خارجی استفاده کنید.

یک خیاط با تجربه می‌تواند به تنهایی کار کند و لباس‌های مختلف، شلوار و … را برای مشتریانش تهیه کند، یا می‌تواند بعنوان یک تیم در خیاطی کار کند یا در کارگاه کار کند و پول دربیاورد.

برای اینکه یک خیاط با تجربه و حرفه‌ای باشید، باید ابتدا همه فیبرها و پارچه‌های خوب را بشناسیم تا بتوانیم از آن‌ها به درستی در کار و دستور مشتری استفاده کنیم. مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که مراقب و خلاق در دوختن لباس و یا طراحی شلوار است.

شما ممکن است شگفت‌زده شوید از کجا شروع کنید و چطور یک مدرک بگیرید؛ در پاسخ، باید بگوییم که شما می‌توانید در دوره‌های معتبر دوره‌های آموزشی و دوره‌های درسی که در کشور برگزار می‌شود شرکت کنید و مدرک واقعی کسب کنید. همچنین می‌توانید با یک استاد خیاطی کار کنید و در نهایت حرفه‌ای شوید.

علت مهاجرت خیاط ها

شغل خیاطی یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به شغل، کار کردن از طریق پیشنهاد کار یا پیشنهاد کار از یک کارفرمای خارجی است. مهاجرت خیاط ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله درآمد بیشتر، رشد شغلی، ساخت‌وساز بهتر آینده، مزایای اجتماعی بهتر، و غیره.

مهم‌ترین خبری که امروز عمومی به نظر می‌رسد مهاجرت افراد موثر و واجد شرایط در زمینه‌های مختلف فن‌آوری، هنر و آموزش است. در میان این مهاجران، خیاطان واقع در ترکیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. امروزه شرایط کاری نامطلوب در ایران، واردات بیش از حد لباس و پوشاک از چین منجر به مهاجرت خیاطان به کشورهای همسایه از جمله ترکیه شده‌است. از آنجا که ترکیه و طراحان آن به طور کامل از امکانات خیاطان ایران آگاه هستند، آن‌ها می‌کوشند تا بیش‌ترین تجربه را در کشور خود جذب کنند و شاید طراحان حرفه‌ای این کشور ایرانی باشند.

دولت برای کار در ترکیه شرایط ایده‌آل و قابل قبولی برای خیاطان فراهم می‌کند. گفته می‌شود که حقوق پایه یک خیاط در ترکیه از یک میلیون و پانصد تا پنج میلیون در ماه متغیر است. علاوه بر این، هتل برای زندگی و حتی غذا برای خیاطان مناسب است تا در کارشان احساس بهتری داشته باشند. و پس از سه ماه، کارفرمایان در ترکیه قول مساعد تری برای همه خیاطان ایران می‌دهند.

حقوق و بیمه خیاطان در ترکیه

لازم به ذکر است که مشاغل بدون نیاز به اخذ مدرک، مانند خیاطی و گلدوزی، حقوق و مزایای خوبی را در ترکیه به ارمغان آورده‌است. در ابتدای کار و به محض ورود خیاطان، یک ویزای کار به مدت سه ماه و پس از این دوره تا ۶ ماه بعد تمدید می‌شود. کارفرمایان در ابتدای کار خیاطان را بیمه نمی‌کنند، اما پس از این دوره به ۶ ماه افزایش می‌یابد. در ابتدا کارفرمایان خیاطان را بیمه نمی‌کنند، اما بعد از ۹ ماه اولویت را به آن‌ها می‌دهند. برای کار در ترکیه، خیاط باید بنتواند به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی صحبت نماید.

با این حال , باید به خاطر داشته باشیم که دولت ترکیه به راحتی برای مهاجران ویزا کار نمی‌کند و این ویزا مجدد مشکل است و مهاجران باید برای پاسپورت ترک درخواست دهند که شامل روش‌های مختلفی از جمله ازدواج , سرمایه‌گذاری و غیره می‌شود . که مشکلات خودشان را دارند . همچنین گزارش شده‌است که بسیاری از کارگران ترکیه به دلیل شرایط زندگی نامطلوب در ترکیه برای مدت طولانی و عدم وجود ویزاهای غیرنظامی مجبور به بازگشت به ایران شده‌اند .

مهم‌ترین اصل در مساله مهاجرت مساله امنیت و اعتماد در تمامی مراحل فرآیندهای مختلف است.

از اینکه تا انتهای مقاله شغل خیاطی در ترکیه با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد شغل خیاطی در ترکیه می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن