پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه

اخذ تابعیت ترکیه با خرید خانه و املاک

در مقاله مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه از برتر مهاجر مطالبی در مورد دریافت تابعیت به همراه فرایند آن مطرح می کنیم. در ادامه گذری به سوال گرفتن تابعیت کشور ترکیه، خدمت سربازی برای وی الزامی می شود یا نه؟ خواهیم داشت و در نهایت در مورد وضعیت صدور پاسپورت برای هسمر و فرزندانتان نیز خواهیم پرداخت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

ترکیه از یکی از کشور هایی است که ارتباطات قوی با دنیا دارد و ایرانی ها می توانند به نسبت کشور های دیگر، راحتتر اقامت خود را در این کشور دریافت نمایند. شهروندان ایرانی می توانند با کمترین هزینه یکی از قوی ترین پاسپورت ها دنیا را دریافت کنند.

یکی از بهترین روش هایی که افراد می توانند به راحتی پاسپورت ترکیه را دریافت نمایند، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه می باشد.

سالیانه تعداد زیادی مهاجر به قصد تفریح و خوشگذرانی به این کشور سفر می کنند. بیشترین آمار برای مهاجرت توریستی مربوط به ایرانیان می باشد. علت مطرح کردن این موضوع در این مقاله این است که بگوییم ترکیه به لحاظ اقتصادی، بازار پر رونقی دارد و طور کلی مناسب انواع سرمایه گذاری می باشد.

از کم درد سرترین و کم هزینه ترین روش ها مهاجرتی، مهاجرت تحصیلی می باشد. اگر دوست دارید بیشتر درباره این نوع مهاجرت بدانید، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

خرید خانه به قصد سرمایه گذاری در ترکیه

معمولا مهاجران ایرانی که سرمایه ای دارند و می خواهند بدون هیچ دردسری به ترکیه سفر کنند و در آنجا اقامت خوبی داشته باشند به سراغ خرید خانه در این کشور می روند. دولت ترکیه پس از سرمایه گذاری آن ها برایشان تابعیت این کشور را صادر می کند.

بهتر است بدانید که افرادی که با مقاصد توریستی به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند تا حداکثر 3 ماه در ترکیه بدون ویزا اقامت داشته باشند.

اخذ تابعیت و اقامت در ترکیه

در گذشته مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه برای صدور تابعیت برای افراد خارجی 1.000.000 دلار بود. از اوخر سال 2018، ریس جمهور کشور آقای رجب طیب اردوغان، اعلام نمود که حداقل سرمایه گذاری حدود 750.000 دلار کاهش یافته. بنابراین افرادی که در سال 2020 قصد مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری دارند می توانند با 250.000 دلار خانه خریداری نمایند.

به این نکته توجه نمایید که برای خرید خانه نمی توانید آن را به صورت قسطی خریداری کنید و با تمام و کمال تعرفه تعیین شده ملک را بپردازید. پس از اینکه مالکیت خانه 100 در صد به نام شما شد، می توانید برای دریافت تابعیت ترکیه اقدامات لازم را انجام دهید.

افرادی که موفق به دریافت پاسپورت ترکیه می شوند می توانند به راحتی به کشور هایی مثل بحرین، کویت، لبنان، بیشتر کشور های آفریقایی سفر نمایند و در فرودگاه های آن کشور ویزای فرودگاهی دریافت کنند. کشور هایی مثل استرالیا و عمان نیز به سادگی به صورت آنلاین برای این افراد ویزا صادر می کنند.

از مواردی که مهاجرت به ترکیه را برای ایرانیان محبوب نموده، اعتبار بالای پاسپورت این کشور می باشد. دارندگان پاسپورت ترکیه با یک فراینده بسیار کوتاه می توانند ویزای شینگن خود را دریافت نموده و به تمامی کشور های عضو شینگن مهاجرت ها موقت داشته باشند.

در سال های اخیر مقامات ترک اقدامات زیادی برای پیوستن به حوزه شینگن و اتحادیه اروپا داشتند و تا حدودی موفق بودند. اگر این موضوع با موفقیت تایید و اجرایی شود، پاسپورت ترکیه پرش فوق العاده ای به لحاط قدرت پاسپورت خواهد داشت و شهروندان این کشور می توانند بدون هیچ دغدغه ای به 26 کشوری که در حوزه شنگن هستند، سفر نمایند.

فرایند اخذ پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه

پس از اینکه ملک مورد نظر خود را به ارزش 250.000 دلار انتخاب نمودید، می توانید درخواست خود را به سازمان ثبت زمین و املاک ترکیه اعلام نمایید.

برای ثبت درخواست باید فرم مربوطه را تکمیل و مدراک مورد نیاز را تحویل دهید. در این مرحله فرم و مدارک شما و همچنین گواهی تاییدیه بانک مبنی بر انتقال پول، بررسی و پرونده شما به جریان کار اداری خواهد افتاد.

پس از پایان فرایند اداری، که ممکن است حداکثر یک هفته طول بکشد، سازمان ذکر شده به شما نامه تایید ارائه می کند. در اینجا فرد باید نامه را به همراه مدارک شناسایی خود به اداره مهاجرتی ترکیه برده و در آنجا تقاضای خود را مبنی بر دریافت مجوز اقامت مطرح نماید.

در مرحله آخر بعد از دریافت مجوز های لازم برای تابعیت از اداره مهاجرتی ترکیه باید به سازمان  کل جمعیتی و شهروندی این کشور مراجعه نمایید تا فراینده نهایی اخذ پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه را پشت سر بگذارید. تمامی این فرایند ها ممکن است تا حداکثر 35 روز زمان ببرد.

دریافت اقامت با خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار در ترکیه

از اواخر سال 2019 قوانین مهاجرتی برای افرادی که به عنوان توریست به این کشور مهاجرت می کنند، کمی تغییراتی داشته. مطابق این تغییرات اشخاصی که با هدف توریستی به این کشور مهاجرت می کنند می توانند تا حداکثر یک سال در این کشور اقامت داشته باشند. البته مستثنا هایی برای بعضی از کشور ها وجود دارد اما این تغییرات شامل شهروندان ایرانی می شود.

یکی از تبصره های جدید این تغییرات، غیر ممکن بودن تمدید این ویزا برای ایرانیان می باشد. افراد بعد از یک سال اقامت باید از ترکیه خارج شده و پس از گذشت یک سال، دوباره می توانند ویزای توریستی خود را داشته باشند.

و اما راه حل برای ماندن در ترکیه بعد یکسال چیست؟

افراد می توانند تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای توریستی خود تصمیم بگیرند که چه نوع ویزای می خواهند دریافت نمایند. رایج ترین ویزا های ترکیه، ویزای تحصیلی، تاسیس شرکت و خرید ملک می باشد.

تعداد زیاد از افراد توانایی خرید خانه به مبلغ 250.000 دلار را ندارند، ولی دوست دارند که با خرید خانه در ترکیه اقامت نیز داشته باشد. برای دریافت شهروندی و تابعیت ترکیه حتما باید ملکی بیش از 250.000 دلار خریداری کنید.

اما می توانید با هزینه کمتر این مقدار که مبلغ آن مهم نیست، برای خود اقامت ترکیه را دریافت کنید. بعضی از اشخاص برایشان مهم نیست که اقامت ترکیه را داشته باشند یا تابعیت آن. برای آن ها زندگی کردن در خاک ترکیه مهم است که این افراد می توانند با هر مبلغی خانه خریداری کنند و اقامت خود را دریافت نمایند.

شرایط خدمت سربازی برای شهروندان خارجی

یکی از سوالاتی که هر فرد به فکرش می رسد این است که با گرفتن تابعیت کشور ترکیه، خدمت سربازی برای وی الزامی می شود یا نه؟

برای این سوال شرایط متفاوتی وجود دارد که بهتر است از یک وکیل راهنمایی بخواهید.

افرادی هنوز به سن 18 سال نرسیده اند و موفق به دریافت تابعیت ترکیه می شوند باید مانند تمامی شهروندان ترک به خدمت سربازی بروند. یک سری مقرراتی نیز برای افراد دو تابعیتی وجود دارد که همان طور که گفتیم باید از یک وکیل در ترکیه راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

افرادی که قبلا در کشور خود خدمت سربازی را به اتمام رسانده اند و کارت پایان خدمت دارند، باید اسناد و گواهی های مورد نیاز را به مسئول مربوطه ارائه دهند.

پیشنهاد می کنیم تمامی فرایند این موضوع را به عهده یک وکیل قرار دهید تا بی مورد به خدمت سربازی در ترکیه نروید.

معامله چندین ملک با مبلغ 250.000 دلار

افرادی که علاقه مند هست در نواحی مختلف ترکیه در املاک سرمایه گذاری کنند، می توانند چندین ملک خریداری کنند که مجموع این املاک 250.000 دلار باشد. توجه نمایید که برای فرایند دریافت پاسپورت ترکیه باید سند تمامی املاک به همراه فیش های واریزی آن ها را به همراه داشته باشید. سازمان امور املاک و مستغلات ترکیه نیز با بررسی ها لازم و پس گذراندن مراحل اداری این کار حتما نامه تاییدیه برای دریافت تابعیت ترکیه برای شما صادر می نماید.

نکته 1: تمامی پولی که برای خرید خانه صرف می کنید باید به صورت درگاه بانکی و کارت اعتباری بین المللی باشد. در غیر این صورت هیچ سند و مدرکی برای سازمان مربوطه قابل قبول نمی باشد.

نکته 2: از زمانی که سند ملک یا املاک به نام شما می شود حق فروش تا حداقل 3 سال را ندارید. در صورتی که این اقدام را انجام دهید، شهروندی و تابعیت شما لغو خواهد شد.

در آخر

در بخش پایانی این مقاله باید بگوییم ، افرادی که تصمیم به مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از این روش را دارند می توانند برای خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود پاسپورت و تابعیت ترکیه را نیز دریافت نمایند. برای دریافت پاسپورت برای دیگر اعضای خانواده نیازی به حضور آن ها نمی باشد. فرد سرمایه گذار می تواند با در دست داشتن مدارک شناسایی و دیگر مدارک آن برایشان پاسپورت دریافت نماید.

از اینکه تا انتهای مقاله مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام