20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

همانطور که در مقاله ی ویزای توریستی کانادا اشاره کردیم،تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی و اقامت دائم امکان پذیر است.

اما پناهندگی با ویزای توریستی کانادا باید آخرین راهی باشد که برای مهاجرت انتخاب میکنید.

در واقع فقط کسانی از این طریق اقدام می کنند که توانایی مهاجرت از راه های دیگر را ندارند.و ناچار به پناهندگی می شوند.

این روش مهاجرت سختی ها و دشواری های بسیاری را برای شخص متقاضی به همراه دارد.و حتی در صورت موافقت شدن با پناهندگی(که خود امری دشوار است)،دردسر های فراوانی را خواهد داشت.

با این وجود اگر فکر پناهندگی در سر دارید،کانادا گزینه ی مناسبی می باشد.چرا که این کشور اهمیت بسیاری به پناهندگان می دهد از آنها با روی بازاستقبال می‌کند.

از سال 1980 تا کنون، 1088015 نفر مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را تجربه کرده‌اند.

در این مقاله به شرایط و مراحل تبدیل ویزا و پناهندگی با ویزای توریستی کانادا و همچنین تعاریف کمیساریای عالی سازمان ملل متحد میپردازیم.

پناهندگی چیست؟

افرادی که به دلایل متعددی چون نژاد، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص. داشتن عقیده‌های سیاسی،گرایشات جنسی و مواردی مشابه از کشور خود خارج شده اند را پناهنده مینامیم.

در واقع این افراد در صورتی که به کشور خود بازگردند مورد آزار، شکنجه و یا در خطر مرگ قرار میگیرند.اینگونه افراد رو به پناهندگی می آوردند.

همچنین مردم جنگ زده که دیگر امکان زندگی در کشورشان وجود ندارد و برای زندگی به کشور دیگری روی می آورند را به عنوان پناهنده میشناسیم.

شرایط پناهندگی در کشور های مختلف متفاوت می باشد.حال به انواع پناهندگی و شرایط هر کدام در کشور کانادا میپردازیم:

انواع پناهندگی در کانادا

پناهندگی اجتماعی: در این نوع از پناهندگی،پناهندگان برای یک زندگی بهتر و برخوداری از رفاه نسبی بیشتر به کشوری دیگر روی می آورند.در این مورد باید ثابت شود که فرد درخواست دهنده صادق است و واقعا زندگی در کشور او سخت و دشوار است.در صورت تایید شدن پناهندگی اجتماعی به او تعلق خواهد گرفت.

پناهندگی نژادی: این نوع از پناهندگی برای افرادی است که در کشور مبدا شان تبعیض جنسیتی رخ می دهد.و این موضوع موجب اذیت و ازار فرد متقاضی می شود.ثابت کردن این امر خیلی کار پیچیده ای نمی باشد.

 پناهندگی به علت عضویت در یک گروه اجتماعی خاص: برای افرادیست که در کشور خود عضو احزاب یا گروه های غیر قانونی و یا سیاسی بوده اند.فرد باید ثابت کند که عضویت او در این گروه ها علنی و آشکار شده است و او دیگر در کشور خود امنیت جانی ندارد.

 مهاجرت به خاطر داشتن عقاید سیاسی خاص: در این نوع پناهندگی هم افرادی که به دلیل داشتن عقاید سیاسی خاص و یا بیان عقاید سیاسی خود در خطر جانی هستند اقدام می کنند.

 پناهندگی به علت داشتن مذهبی خاص: فردی که دارای مذهب خاصی می باشد که این مذهب توسط جامعه ای که در آن زندگی می کند پذیرفته نیست باید از این راه پناهندگی اقدام کند.

تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی و اقامت دائم

تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی و اقامت دائم

در واقع شرط اصلی اعطا پناهندگی به مهاجران حضور آنها در خاک و مرز های کشور هدف است.حالا این حضور میتواند از طریق ویزای توریستی،ویزای تحصیلی و یا کاری و … باشد.

یعنی ابتدا باید مراحل اخذ ویزای مورد نظرتان را طی کنید.و سپس بعد از اخذ این ویزا و سفر به کانادا پروسه ی تبدیل آن به پناهندگی کانادا را انجام دهید.

معمولا این پروسه،پروسه ای دشوار، پیچیده، پر استرس و با درصد موفقیت پایین است.اما این شرایط فقط مختص به کانادا نیست و به طور کلی شرایط پناهندگی به این صورت می باشد.

راه های زیادی برای پناهندگی کانادا وجود دارد اما از بین این موارد پناهندگی با ویزای توریستی کانادا بهترین گزینه می باشد.

مراحل پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

همانطور که قبلا اشاره کردیم شما باید ابتدا ویزای توریستی خود را دریافت کنید که این امر را به طور کامل در مقاله ی ویزای توریستی کانادا توضیح دادیم.

بعد از دریافت این ویزا و ورود به خاک کانادا شما باید نامه درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید.به طور معمول اداره ی مهاجرت یک وکیل مهاجرت به متقاضیان معرفی می کند.تا در این پروسه در کنار شما باشد.

توجه کنید که مدارکی که به اداره مهاجرت ارایه می کنید کامل و بی نقص باشد.کوچک ترین کوتاهی در این امر موجب ریجکت شدن پناهندگی شما می شود.

در آخر بار دیگر تایید می کنیم که مهاجرت از طریق پناهندگی به هیچ وجه توصیه نمی شود.بهتر است ابتدا شانس خود را از روش های دیگر امتحان کنید و در صورت شکست این برای این راه اقدام کنید.

سوالات متداول پناهندگی با ویزای توریستی کاناداصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: محمدواصل
    2024-02-08

    محمدواصل ملکزاده ازافغانستان هستم درکابل زنده گی میکنم در افغانستان جانم درخطر است سه طفل دارم دوبچه یک دختر میخوایم کمک کینم بسیار مشکل دارم

نظر خودتان را ارسال کنید