پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است ؟

در مقاله روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است از برتر مهاجر در مورد تعریف گرین کارت و مزایای آن و در نهایت در مورد راه هایی که می توانید این کارت دریافت نمایید بحث خواهیم نمود. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

روش‌های اخذ گرین کارت

روش‌های اخذ گرین کارت

PRC مخفف کلمه لاتین گرین کارت یا همان کارت سبز می‌باشد. طبق قوانین مهاجرتی ملیتی این کارت برای اتباع خارج که قصد اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا داشته باشند صادر می‌گردد. اشخاصی که دارنده این کارت می‌باشد می‌توانند از بیشتر مزایایی که شهروندان آمریکایی از آن بهره‌مند هستند استفاده نمایند. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌تواند به صورت کاملاً قانونی در خاک ایالات متحده آمریکا زندگی، کار، تحصیل و.. بپردازد. طبق آمارهای غیر رسمی حدود 21 میلیون نفر گرین کارت آمریکا دارا می باشند که از بین این افراد حدود 9 میلیون نفر می‌توانند شهروندی آمریکا را دریافت نمایند. کانال‌های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نموده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

گرین کارت آمریکا به اقامت دائمی آمریکا نیز معروف است همچنین به خاطر سبز بودن این کارت به کارت سبز هم معروف می‌باشد.  اشخاص با داشتن این کارت به لحاظ قانونی شهروند آمریکا محسوب می‌شوند و از اکثر مزایای قانونی مانند استخدام در مشاغل رسمی و … بهره‌مند شوند.

کارت سبز (گرین کارت) چیست؟

ای کارت مدرکی است که به واسطه آن شما می‌توانید کاملاً قانونی به زندگی عادی خود در خاک ایالات متحده آمریکا بپردازید. اشخاص به طور متوالی 5 یال با این کارت در آمریکا زندگی نمایند و هیچ گونه سابقه اخلاقی و حقوقی در این مدت نداشته باشند می‌توانند کارت شهروندی آمریکا را دریافت نمود و از تمامی ویژگی‌ها به جز تعداد محدود استفاده نمایند.

افراد که درخواست اخذ گرین کارت آمریکا را می‌دهند توسط سازمان USCIS این تقاضاها برسی می‌شود. سازمان USCIS یا همان سازمان خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده آمریکا پس از برسی تقاضای افراد طبق صلاح دید خود برای آن‌ها گرین کارت صادر می‌کنند در بعضی از موارد درخواست ها به قاضی مهاجرتی یا اعضای هیئت BIA یا همان در خواست‌های مهاجرت از طرف دادستان کل ایالات متحده آمریکا آقای ویلیام بار منتقل و برسی می‌شود.

مزیت‌های اخذ گرین کارت آمریکا

اولین و مهم‌ترین ویژگی این است که افراد به عنوان یک مهاجر قانونی شناخته شده و می‌توانند رسماً فعالیت خود را آغاز نمایند. دومین ویژگی داشتن مسئولیت‌های حقوقی نسبت به جامعه برای افراد به وجود خواهند آمد. سومین ویژگی دریافت شهروندی آمریکا پس از پنج سال می‌باشد.

قبل از اینکه افراد تقاضای خود برای دریافت گرین کارت اعلام کنند باید بدانند که آیا برای اخذ گرین کارت آمریکا واجد شرایط تنظیم شده هستند یا خیر؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه روند اخذ گرین کارت  آمریکا را برای شما مطرح نماییم به این صورت است که پس از اینکه افراد متوجه شدن که واجد شرایط هستند یا خیر باید فرم‌های لازمه را پر نمود و سند و مدارک که از سوی سازمان USCIS خواسته شده را تحویل دهند. پس از اینکه اقدامات بالا انجام شد پرونده فرد تشکیل در جریان کار اداری می افتند. پس از اینکه سازمان USCIS برسی های لازم را انجام داد فرد مورد نظر برای مصاحبه دعوت می‌گردد که تاریخ مصاحبه به مراتب برای شخص مشخص می‌شود. پس از گذشت مراحلِ ذکر شده فرد می‌تواند گرین کارت خود را دریافت نماید گفتنی است تاریخ اعتبار این کارت به مدت ده سال در نظر گرفته شده که تمدید این کارت به مراتب راحت‌تر از دریافت آن می‌باشد.

طبق آمارهای رسمی هر ساله چیزی حدود 1.200.000 گرین کارت آمریکا صادر می‌گردد. از این آمار دو مجموعه بزرگ هستند که بیشترین تعداد به خود نصب می‌دهند. اولین مجموعه، افرادی که شهروند آمریکا هستند و یا از قبل گرین کارت آمریکا داشته‌اند و الآن تصمیم دارند برای خانواده خود گرین کارت دریافت نمایند دومین مجموعه افرادی هستند که با هدف کار کردن به ایلات متحده آمریکا مهاجرت می‌نمایند. دیگر مواردی که صادر می‌شود باید افراد شرایط باشند تا بتوانند این کارت را دریافت نمایند.

کانال‌هایی که به واسطه آن می‌توان گرین کارت دریافت نمایید چیست؟

روش‌های مختلف برای اخذ کارت سبز وجود دارد که در ادامه مقاله روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است مطرح خواهیم نمود.

هنگام گرفتن گرین کارت آمریکا یک سری عوامل وجود دارد که باعث می‌شود گرفتن کارت کمی مشکل باشد. این موارد شرح زیر است:

داشتن شروط پذیرش

فواید تقاضا برای دریافت کارت

مدت انتظار برای تأییدیه

مسئولان و افسران

مخارج و سایر عوامل برای دریافت 

در مرحله‌ی اول دریافت گرین کارت افراد باید شرایط خود را برسی کنند که جزء کدام مجموعه هستند.

فرد مورد نظر اگر فامیل یا دعوت نامه کاری و یا می‌خواهد کسب کاری راه اندازی کنند فرایند دریافت برای وی آسان‌تر می‌باشد. در غیر این صورت برای دریافت گرین کارت، فرد مورد نظر باید خود را اثبات نمایید.

 

واجدین شرایط دریافت گرین کارت در چند دسته‌بندی اصلی قرار می‌گیرند که در ادامه به تعدادی از رایج‌ترین انواع آن اشاره می‌کنیم:

اخذ کارت سبز با داشتن فامیل در آمریکا

اشخاصی که در آمریکا فامیل‌های درجه یک دارند می‌توانند از طریق آن‌ها اقدام نمایند. با دریافت دعوت نامه راحت‌تر می‌توانند اقدام به دریافت گرین کارت آمریکا را داشته باشند. این اقوام شامل: پدر، مادر، خواهر، برادر می‌باشد.

اخذ گرین کارت با روش استخدام

مدل‌های مختلفی برای مهاجرت کاری وجود دارد که افراد وابسته به شرایط خود آن‌ها را انتخاب می‌نمایند. برای مهاجرت کاری ویزاهای مختلفی وجود دارد که هر کدام برای هدف خاصی می‌باشد. اشخاصی می‌خواهند از طریق ویزای کاری به آمریکا مهاجرت نمایند باید خود را سنجیده و نسبت به توانایی‌های خود ویزای مورد نظر را دریافت نمایند. البته تمامی موارد ذکر شده به تاریخ‌هایی که در قرار داد از بابت شروع و اتمام کار ذکر شده بستگی دارد.

گفتنی است اگر افراد بخواهند از طریق ویزا اقدام نمایند اقامت آن ها به صورت موقت بوده که اطلاحا این نوع ویزا ها را ویزا های غیر مهاجرتی می نامند. اشخاصی که قصد دارند همراه با کار، اقامت دائم در آمریکا داشته باشند باید ویزای مهاجرتی گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.

نکته: برای اخذ ویزای کاری باید صبور باشید زیرا دریافت این ویزا پروسه سخت و زمان بری را به همراه دارد.

فراموش نکنید که درخواست ویزاهای کاری برای آمریکا فرایندهایی پیچیده و زمان‌بر دارد و به سرعت، امکان‌پذیر نیست.

نحوه دریافت گرین کارت آمریکا یا همان کارت سبز از روش کار

همان طور که گفته شد راه های مختلفی وجود دارد که افراد باید نسبت به شرایطی که دارند یکی از آنها را انتخاب نمایند.

مهاجر کارگر

در این نوع مهاجرت کارگر داری سه رده اولویت می باشد که در ادامه مقاله به طور کامل توضیح می دهیم.

اولین اولویت

در این اولویت کارگر باید حداقل یکی از سه ویژگی زیر را دارا باشد.

  1. در شته های هنر، ورزشی، علوم، تحصیل و کسب و کار داری مقام و مدال های جهانی باشد.
  2. جز اساتید و پژهشگران مطرح باشد.
  3. مدیر اجرایی چند ملیتی و پیرو قوانین خاصی باشند.

دومین اولویت

در این اولویت نیز کارگر باید حداقل یکی از سه ویژگی زیر را دارا باشد.

  1. شغلی داشته داشته باشد که در آن جای پیشرفت وجود داشته باشد.
  2. از توانایی های ویژه در زمینه های راه اندازی کسب و کار، علوم و هنر برخوردار باشد.
  3. اولویت داشتن منافع ملی در هنگام کار

سومین اولویت

در این اولویت کارگر باید حداقل یکی از سه ویژگی زیر را دارا باشد.

  1. فردی که شغلش در کمترین حالت به 2 سال سابقه نیاز داشته باشد که اصطلاحا کارگر ماهر نامیده می شود
  2. فردی که شغلش در کمترین حالت به مدرک کارشناسی آمریکا نیاز داشته باشد که اصطلاحا کارگر حرفه ای نامیده می شود.
  3. فردی که شغلش به مهارت خاصی نیاز نداشته باشد و آن فرد نیازمند دیدن دوره و آموزش حداکثر 2 سال باشد که اصطلاحا کارگر نیمه ماهر نامیده میشود.

مهاجر سرمایه گذار

دریافت گرین کارت از طریق سرمایه گذاری از روش هایی بسیار آسان می باشد و نسب روش های دیگر پیچیدگی کمتری را به همراه دارد. از مهم ترین رکن در این روش داشتن 1.000.000 دلار برای کمتر حالت ممکن است. از ارکان دیگری که در این روش باید افراد رعایت نمایند با راه اندازی یک کسب و کار جدید برای اول کار تعداد  10نفر را مشغول به کار نمایند.

لاتاری گرین کارت ایالات متحده آمریکا

از راحت‌ترین روش‌های دریافت گرین کارت از طریق لاتاری می‌باشد که افراد باید در این مورد شانس خوبی داشته باشند تا بتوانند در این بخت آزمایی برنده شوند. در این بخت آزمایی هر ساله 50.000  نفر از بین چندین میلیون شرکت کننده برنده مشوند که برای برندگان گرین کارت آمریکا صادر می‌گردد. این روش دریافت گرین کارت به افرادی که شرایط ذکر شده در این مقاله ندارند این امکان می‌دهد که شانس خود را در این بخت آزمایی تست نمایند. گفتنی است افرادی شرایط ذکر شده در این مقاله را دارا باشند نیز می‌توانند در این بخت آزمایی شرکت نمایند.

برای شرکت در این بخت آزمایی افراد باید دارای حداقل 18 سال باشند و در کمترین حالت دارای دیپلم 12 ساله باشد.

افرادی که تصمیم به دریافت گرین کارت آمریکا از این روش را دارند می‌توانند از خدمات مجموعه برتر مهاجر استفاده نمایند. برای این کار می‌توانید از کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است؟ با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله روش‌های اخذ گرین کارت چگونه است؟ می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام