20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

مراحل مهاجرت از طریق لاتاری

مراحل مهاجرت از طریق لاتاری

اگر که هنوز اقدام به ثبت نام لاتاری نکردید می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید

 

بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا شما باید مدارک مورد نیاز خودتان آماده کنید برای مصاحبه جاب آفر با هم سری بزنیم به آنچه که شما نیاز دارید:

 

ثبت نام لاتاری

 

نتایج لاتاری —> در صورت برنده شدن ادامه مقاله را حتماً مطالعه کنید

 

پس از اعلام نتایج شما باید فرم مربوطه ds-260 پر کنید که در اینجا می‌توانید آموزش کامل آن را ببینید شما باید درخواست ویزای مهاجرت الکترونیکی، فرم DS-260 را برای همه اعضای خانواده خود که درخواست گرین کارت می‌کنند، پر کنید.

 

پس از دریافت و رسیدگی به درخواست شما، از مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) دستورالعمل‌هایی برای ارسال نسخه‌های اسکن شده اسناد پشتیبان مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و چک سوابق پلیس دریافت خواهید کرد. هرچه زودتر بتوانید اینها را جمع کنید، برنامه ریزی مصاحبه شما زودتر انجام می‌شود.

 

هنگامی که KCC کلیه مدارک شما را بررسی کرد، از طریق پورتال E-DV تاریخ و زمان مصاحبه برنامه‌ریزی‌شده شما را ارسال می‌کند. همچنین دستورالعمل‌هایی را در مورد مصاحبه و نحوه برنامه ریزی معاینه پزشکی دریافت خواهید کرد.

 

شرکت در مصاحبه ویزا شما

 

در مصاحبه کنسولی، هزینه‌های درخواست ویزا را پرداخت خواهید کرد. افسر کنسولگری با شما مصاحبه می‌کند، پرونده شما را بررسی می‌کند و تعیین می‌کند آیا واجد شرایط ویزا هستید.

 

شما باید حتی در صورت عدم وجود مدارک در مصاحبه شرکت کنید، زیرا ممکن است قبل از موعد مقرر 30 سپتامبر مصاحبه بیشتری وجود نداشته باشد. ویزا باید تا 30 سپتامبر پس از مصاحبه شما صادر شود. اگر مدارکی را از دست ندهید، افسر به شما امکان می‌دهد آنها را دریافت کنید، اما شما باید قبل از صدور ویزاهای موجود در سال، به سرعت آنها را تحویل بگیرید.

 

ویزا باید در تاریخ 30 سپتامبر چاپ شود و تا زمانی که پرونده شما کامل نشود، قابل چاپ نیست. ویزای شما معمولاً شش ماه اعتبار خواهد داشت و قبل از انقضا باید به ایالات متحده سفر کنید.

 

صلاحیت را قبل از مصاحبه ویزا تأیید کنید

 

هزینه DV شما باید قبل از مصاحبه در سفارت یا کنسولگری پرداخت شود.

 

قبل از انجام این کار، دوباره بررسی کنید که هنوز واجد شرایط DV هستید، زیرا هزینه‌های درخواست ویزا زیاد است و در صورت عدم صلاحیت، مبلغی پس داده نمی‌شود. شروع با بررسی بخش سQ الات متداول در صفحه دستورالعمل‌های DV.

 

در درجه اول، متقاضیان باید شرایط تحصیلی ویزا را داشته باشند و نباید محکومیت کیفری داشته باشند که منجر به عدم صلاحیت شود. اگر مطمئن نیستید که حداقل شرایط لازم را دارید یا خیر، یک وکیل مهاجرت با تجربه ایالات متحده می‌تواند به شما مشاوره دهد.

 

یکی از دلایل اصلی عدم پذیرش متقاضیان، اشتباهات در ثبت نام DV است که منجر به رد صلاحیت خودکار در مصاحبه ویزا می‌شود.

 

به عنوان مثال، متقاضیان DV اغلب از اطلاعات مشابه برای ثبت نام، سال به سال استفاده مجدد می‌کنند و فراموش می‌کنند اعضای جدید خانواده را به برنامه اضافه کنند. اگر در برنامه DV شما همسر و کلیه فرزندان زیر 21 سال که هنگام ثبت نام از شما و همسرتان متولد شده‌اند، وجود ندارد، ویزا شما رد می‌شود. این حتی شامل کودکانی می‌شود که قصد ندارید با خود به ایالات متحده ببرید، مانند فرزندانتان از ازدواج قبلی یا فرزندان ناتنی.

 

اگر متأهل بودید یا پس از ثبت نام فرزندان خود را به دنیا آوردید، این اعضای خانواده می‌توانند به درخواست شما اضافه شوند.

 

همه آنها تا زمان مصاحبه کنسولی شما به گذرنامه معتبر احتیاج دارند.

 

اگر اکنون در آمریکا زندگی می‌کنید

 

اگر اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کنید، می‌توانید در مصاحبه خود در خارج از کشور شرکت کنید یا احتمالاً وضعیت خود را در آمریکا تنظیم کرده و گرین کارت خود را بدون خروج دریافت کنید – به عبارت دیگر، درخواست خود را به یک مرکز خدمات USCIS ارسال کنید و در مصاحبه خود در یک کشور شرکت کنید. دفتر محلی USCIS. اگر با ویزای دانشجویی یا ویزای کار در آمریکا هستید، این گزینه راحت‌تر است، اما هزینه‌های ثبت نام می‌تواند گران‌تر و مدت زمان انتظار بیشتر باشد.

 

محدودیت‌هایی در مورد اینکه چه کسی می‌تواند وضعیت را تنظیم کند وجود دارد. شما مجاز به استفاده از این روش فقط در صورتی که از قبل به طور قانونی در ایالات متحده هستید، یعنی با ویزای معتبر، منقضی نشده یا فرم دیگری از مجوز (به استثنای چند مورد). اگر با این حال، شما در ایالات متحده بدون وضعیت قانونی زندگی می‌کنید، یا بدون اجازه کار کرده‌اید، یا بدون برنامه ویزا تحت برنامه چشم پوشی ویزا به طور قانونی وارد شده‌اید، از ثبت درخواست گرین کارت خود در داخل ایالات متحده منع می‌شوید، مگر اینکه شما تحت یکی از چند استثنا محدود قرار می‌گیرید. (برای جزئیات بیشتر با یک وکیل صحبت کنید.)

 

حالا که وضعیت شما مشخص شده همان‌طور که در بالا گفته شد، همچنان برنامه‌های خود را به صورت الکترونیکی ارسال خواهید کرد، اما مرحله اضافی تنظیم پرونده‌های وضعیت را خواهید داشت. همچنین، بسته به میزان پشتیبان گیری از دفتر محلی USCIS شما، می‌توان برای تنظیم مصاحبه‌های وضعیت طولانی منتظر ماند. این بدان معناست که می‌توانید شانس دریافت کارت سبز را از دست بدهید.

 

اگر می‌خواهید وضعیت را تنظیم کنید، یک وکیل می‌تواند با توجه به شرایط و زمان فعلی انتظار، به شما توصیه کند که آیا این ایده خوبی است.

 

صرف نظر از اینکه کدام روش را برای درخواست انتخاب می‌کنید، مهم این است که به محض اطلاع از انتخاب شدن، اگر زودتر، آنچه لازم است برای تأمین تمام نیازهای مستند انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به اقدام سریع در مورد برنده شدن قرعه کشی ویزای تنوع یا از دست دادن احتمال کارت سبز مراجعه کنید.

سوالات متداول مراحل مهاجرت از طریق لاتاریصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391