پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

ارتباط ویروس کرونا با ممنوعیت سفر به آمریکا

آیا ممنوعیت مهاجرت به آمریکا مربوط به کرونا می باشد

از آنجایی که امنیت شغلی مردمان آمریکا برای مقامات این کشور در اولویت قرار داد. آقای دونالد ترامپ طی تصمیمی فرمان اجرایی را صادر نمود تا از تقاضا های هر نوع ویزا به جزء استثناء ها جلوگیری کند. به همین سبب اتباع خارجی تا مدت معینی نمی توانند به این کشور مهاجرت نمایید مگر این که کار ضروری برای آن ها پیش بیاید. لازم به ذکر است که این فرمان تا 60 روز اعتبار دارد البته بعد از آن در صورت مساعد نبودن وضعیت این فرمان تمدید می شود

تاریخ شروع این ممانعت برای سفر

تاریخ شروع این فرمان طبق منابع رسمی از 23 آوریل می باشد. اعتبار این فرمان تا 23 ژوئن می باشد. البته هنوز تصمیمی برای تمدید آن اخذ نشده. افرادی موفق به ورود به ایالات متحده قبل از تاریخ شروع فرمان شدن هیچ مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد.

استثناعات برای ورود به ایالات متحده

افرادی که از ابتدا مقیم آمریکا بودن می توانند با هر نوع ویزایی به آمریکا سفر نمایید. این افرادی بعد از ورود به آمریکا هیچ مشکل مهاجرتی ندارند. از دیگر اغشاری که اجازه ورود به امریکا را دارند، افرادی هستند که پدر و مادر یا همسر و یا فرزند آن ها در کشور آمریکا اقامت دائم داشته باشند. از دیگر کسانی که مجوز ورود با وجود ممنوعیت را دارند، می تواند به افرادی که گرین کارت، ویزای تحصیلی و ویزای کاری آن هم از نوع H1B دارا باشند اشاره نمود.

 

چه کسانی قادر هستند با وجود ممنوعیت های مهاجرتی به آمریکا سفر کنند؟

شهروندان آمریکا، دارندگان ویزای مهاجرتی معتبر و دارندگان ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا مشکلی برای ورود به آمریکا نخواهند داشت. همسر و فرزندان زیر 21 سال شهروندان آمریکا نیز می توانند با وجود ممنوعیت های اعمال شده نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. همچنین دارندگان گرین کارت (بدون اعضای خانواده)، ویزاهای تحصیلی، ویزای کاری H1B منعی برای ورود به آمریکا نخواهند داشت. صدور ویزاهای غیر مهاجرتی مثل سابق انجام میشود.

یکی از ویزا های مهاجرتی از نوع ویزای تحصیلات که در بالا نیز به آن اشاره کردیم جزء فرمان صادره توسط آقای ترامپ نمی باشد. این ویزا همچنان مثل قبل صادر می شود ولی کنسول گری آمریکا به طور موقت نوبت مصاحبه صادر نمی کند.

این نکته حائز اهمیت می باشد که ابلاغیه 9645 که توسط آقای دونالد ترامپ صادر شده هم چنان به قوت خود باقی می باشد و برای اتباع ایرانی و کشور های جزء این فرمان هنوز مشکلات مهاجرتی وجود دارد و ویزای های مثل توریستی برای آن ها صادر نمی گردد.

افراد شامل این ممانعت مهاجرتی

اتباع تمامی کشور که برنده لاتاری شدند یا ویزا هایی با مدل های EB1، EB2، EB3، EB4 دارا باشد و یا افرادی که برادر و خواهر و یا والدین آن ها مقیم آمریکا باشند به هیچ عنوان اجازه مهاجرت ندارند. تنها افرادی که دارای تجربه های درمانی و بهداشتی داشته باشند می توانند به خاک آمریکا وارد شود. علت اجازه این دسته از افرادی برای جلوگیری از ویروس کرونا می باشد تا به مشاغل آمریکایی ضرر وارد نشود.

در ادامه متن این فرمان اجرایی از آقای دونالد ترامپ را برای شما ارائه دادیم

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام