20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا-تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا موضوعی پرطرفدار است که در این مقاله به آن میپردازیم.

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا موضوعی است که ذهن افراد زیادی را درگیر خود کرده است.در این مقاله به این موضوع پرمخاطب میپردازیم.

در واقع شما می توانید با داشتن ویزای توریستی آمریکا درخواست پناهندگی بدهید.اما پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا باید آخرین راهی باشد که برای مهاجرت انتخاب می کنید.

این روش مهاجرت سختی ها و دشواری های بسیاری را برای شخص متقاضی به همراه دارد. و حتی در صورت موافقت شدن با پناهندگی(که خود امری دشوار است)،دردسر های فراوانی را خواهد داشت.

تا همین اواخر ایالات متحده هرساله به تعداد زیادی مهاجر از کشورهای مختلف پناهندگی می داد. اما دولت ترامپ تعداد پناهجویانی را که می توانند وارد ایالات متحده شوند،به شدت کاهش داد.

تعداد افرادی که در سال 2020 از طریق پناهندگی وارد خاک آمریکا شدندحدود 11800 نفر بوده است. که از زمان استقرار برنامه پذیرش پناهندگان کمترین میزان بوده است.این درحالیست که در سال 2019 تعداد 18هزار و در سال 2018، 22500 نفر از پناهندگان در آمریکا اسکان داده شدند.

در واقع فقط کسانی از این طریق اقدام می کنند که به دلایل خاص مانند دلایل مذهب،جنگ،عقاید سیاسی،شرایط اجتماعی در تنگنا قرار دارند. این افراد می‌توانند با ارائه دلایل و مدارک محکم و نیز اثبات دلایل، از دولت کشور آمریکا درخواست پناهندگی نمایند.

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

آمریکا یکی از کشورهای قدرتمند و بزرگ جهان است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از مکان‌های دیدنی آمریکا، امور تجاری، گردشگری و دیدار با خانواده و دوستان خود به این کشور سفر می‌کنند. دولت آمریکا برای این افراد ویزای توریستی صادر می‌کند که مدت‌زمان محدودی اجازه ورود و ماندن در این کشور را به متقاضی می‌دهد.

همه افراد برای اقامت در امریکا، چه اقامت دائم چه اقامت موقت و چند روزه نیاز به ویزای این کشور دارند. البته اتباع و شهروندان بعضی از کشورها برای اقامت کوتاه مدت (تا 90 روز) نیازی به گرفتن ویزا ندارند و مشمول برنامه معافیت از ویزای می شوند.

انواع ویزای توریستی امریکا

ویزای B-1 : اهداف تجاری

ویزای B-2 : اهداف تفریح و گردشگری

ویزای B-1/B-2 :تلفیقی از هر دو هدف ذکر شده

هر کدام از این ویزا ها را می توانند هم به صورت ویزای سینگل(ویزای یک بار ورود) و هم به صورت ویزای مولتی(چندبار ورود) صادر شوند.

در ویزای سینگل فرد برای سفر دوباره به کشور مقصد باید با مراجعه به سفارت آمریکا، مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند؛در حالی که دارنده ویزای مولتی می‌تواند در بازه زمانی مشخصی به‌صورت مکرر به کشور مقصد وارد یا از آن خارج شود.

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا

پناهندگی آمریکا همانند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی قطعاً پر ریسک ترین و خطرناک ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد.در سالهای اخیر افراد بسیاری با داشتن ویزای توریستی که درخواست پناهندگی دادند درخواستشان رد شده است. و مسئله مهم این است که فرد پناهنده ممکن است تا سالها بعد امکان بازگشت به کشورش را نداشته باشد.

در پناهندگی به آمریکا تنها داشتن کیس کافی نیست و پناهنده باید بتواند اثبات کند که جانش در خطر بوده و به همین دلیل کشور خود را ترک کرده است. گاهی اوقات به خاطر اخذ رأی مثبت از دادگاه، شخص به دروغ متوسل می شود و ارزش و اعتبار خود را هم در کشور اصلی خود و هم در کشور پذیرنده از دست خواهد داد.

بعضی از متقاضیان فکر می کنند پناهندگی، ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا می باشد و در این صورت با خطرات بسیاری مواجه می شوند و گاها در این مسیر جان خود را از دست می دهند.

پناهندگی در آمریکا کار بسیار سختی است.امکاناتی که در اختیار پناهندگان قرار می گیرد در حد رفع نیازهای اولیه فرد است و پناهندگان مجبورند در کمپ های پناهندگی و با شرایط سخت زندگی کنند.

انواع پناهندگی درآمریکا

انواع پناهدگی آمریکا

1.پناهندگی موثر:

این پناهندگی مختص کسانی است که شهروند ایالت متحده هستند و درخواست پناهندگی به (USCIS) یا سازمان خدمات مهاجرتی آمریکا میدهد.

برای ثبت این درخواست ،متقاضیان باید از لحاظ فیزیکی در ایالت متحده،حضور داشته باشند. اما نیازی به ارائه مدرک خاصی ندارند. اما اگر درخواست آنها رد شود، عدم وضعیت مهاجرت قانونی ممکن است باعث شود شما از کشور حذف یا اخراج شوید. در این صورت مجددا باید ظرف مدت یکسال از ورودتان به ایالت متحده درخواست پناهندگی آمریکا دهید. مگر اینکه بتوانید شرایط را تغییر دهید و  از طریق روش های اقامتی دیگر اقدام نمائید.

2.پناهندگی دفاعی:

زمانی که یک مهاجر بدون داشتن سند و مدرک در مرزهای ایالت متحده، ادعای پناهنگی کند ابتدا با یک افسر پناهندگی مصاحبه می شود تا ایالت متحده مطمئن شود که آیا دلایل اعلام پناهندگی شما واقعی است یا خیر.

در صورتی که پرونده شما حذف شود به شما پناهندگی داده نمی شود و اخراج می شوید. قبل از تبعید، فرصتی برای تجدیدنظر در مورد تصمیم منفی قاضی مهاجرت خواهید داشت. مدارکی که د ر این پروسه بررسی می شوند شامل: اظهارات شاهدان، گزارش پلیس، سوابق دستگیری و کیفری، سوابق پزشکی و .. است.

تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی و اقامت دائم

در واقع شرط اصلی اعطا پناهندگی به مهاجران حضور آنها در خاک و مرز های کشور هدف است.حالا این حضور میتواند از طریق ویزای توریستی،ویزای تحصیلی آمریکا،ویزای کاری،ویزای خانوادگی،سرمایه گذاری، تولد و ازدواج و یا از طریق ثبت نام در لاتاری باشد.

یعنی ابتدا باید مراحل اخذ ویزای مورد نظرتان را طی کنید و سپس بعد از اخذ این ویزا و سفر به آمریکا پروسه ی تبدیل آن به پناهندگی آمریکا را انجام دهید.

مراحل پناهندگی در آمریکا

پناهندگی در آمریکا شرایط و مراحل خاصی دارد که  شخص به مدت یک سال از زمان ورود خود به کشور آمریکا فرصت دارد.در غیر این صورت بایستی اثبات نماید که شرایطش در این مدت تغییر یافته و اگر به کشورش بازگردد، شکنجه و آزار و اذیت خواهد شد.
پس از آنکه فرد درخواست پناهندگی به آمریکا داد، با نماینده اداره مهاجرت آمریکا مصاحبه خواهد داشت.
45 روز بعد از درخواست پناهندگی مصاحبه اولیه در سفارت امریکا انجام می شود.ادله و مدارک متقاضی در این مصاحبه بررسی خواهد شد.عموماً تصمیم گیری درخصوص درخواست پناهندگی به آمریکا در مدت پنج ماه پس از تاریخ ثبت درخواست مشخص می شود. مگر آنکه موارد و شرایط خاص وجود داشته باشد.
طبق مراحل و قوانین پناهندگی آمریکا در صورتی که در مدت 180 روز از گذشت درخواست پناهندگی در سفارت آمریکا متقاضی جواب دریافت نکند، می تواند از دولت آمریکا تقاضای اجازه کار داشته باشد. اکثرا پناهندگان در آمریکا از حمایت مالی، اسکان، خوراک و پوشاک بهره مند هستند. هر زمان که با درخواست پناهندگی فرد متقاضی موافقت گردد، می تواند برای خانواده خود نیز درخواست ورود به آمریکا دهد.

سوالات متداول پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا-تبدیل ویزای توریستی به پناهندگیصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391