پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

ثبت شرکت در آلمان چه مراحلی دارد؟

ثبت شرکت در آلمان

از آنجایی که آلمان نسبت به جمعیتی که دارد جز کشورهایی است که از لحاظ رفاه اجتماعی جز برترین کشور ها به شمار می اید پس متقاضیان زیادی برای ورود به این کشور وجود دارد که اغلب می توانند از طریق تحصیل در آلمان، کار در آلمان و سرمایه گذاری وارد این کشور شوند اما ثبت شـرکت در آلمان مطمئنا یکی از بهترین راه ها برای وارد شدن و گرفتن اقامت این کشور است. در ادامه مراحلی که برای تاسیس شرکت در آلمان باید انجام داد در این مقاله از برتر مهاجر توضیح داده می شود.

ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای ثبت شـرکت در آلمان آماده شود که شامل: مدارک شناسایی تقاضا دهنده، مدارک ثبت،مدارک شرکت فعال در ایران با سابقه فعالیت مرتبط و معتبر و مجوز فعالیت در آلمان می باشد. در این مرحله مدارک باید ترجمه شوند و سپس به تایید سفارت آلمان در ایران برسند. در مرحله ی بعد برای ثبت شـرکت در آلمان بیزنس پلان یا طرح توجیهی باید ارائه شود. پس از آن وکیل وظیفه دارد برای دریافت مجوز اقدام کند.

در این گام بیزنس پلان باید در اداره ثبت شرکت های آلمان ثبت شود و اگر طرح مورد تایید قرار گرفت وکیل مهاجرتی، تاسیس شـرکت در آلمان را آغاز می کند. پس از اتمام این مراحل، وکیلتان باید یک تقاضا نامه تنظیم کند که کد پستی محل اجاره شده برای شرکت را در ان ثبت کند. در این زمان دیگر شما شماره ثبت دارید و شرکت ثبت شده است. در این مرحله نیاز است آغاز حساب بانکی را انجام دهید و دیگر کارهای ثبت شـرکت در آلمان کامل می شود. پس از تمام کردن همه مراحل، متقاضی می تواند ویزای سه ماهه مهاجرتی بگیرد برای ورود به آلمان و فعالیت خود را آغاز کند.

برای ثبت شرکت در آلمان از چه متخصصی کمک بگیریم؟

در حال حاضر شرکت هایی هستند که برای امور مهاجرت به آلمان بخصوص ثبت شرکت در آلمان آماده ی مشاوره های تخصصی به شما هستند. که قبل از انتخاب شرکت مورد نظر باید از معتبر بودن آن شرکت اطمینان حاصل فرمایید. با توجه به اقدامی که می خواهید انجام دهید یعنی تاسیس شرکت در آلمان نیاز به مشاوره های تخصصی دارید تا از همه ی جزئیات با خبر شوید تا در ادامه ی کارهای تاسیس شرکت در آلمان دچار مشکلی نشوید. در ادامه بهتر است بدانید در کشور مقصد نیاز به یک وکیل اهل آلمان احتیاج دارید تا در امر ثبت شرکت در آلمان به شما کمک کند. اگر به زبان آلمانی آشنایی ندارید مشکلی وجود ندارد چون بیشتر وکلای آلمان به زبان انگلیسی مسلط هستند و جای نگرانی برای شما وجود ندارد و می توانید مراحل تاسیس شرکت در آلمان را به او بسپارید.

این مطلب را هم بخوانید  شغل های پردرآمد در آلمان

ثبت شرکت در آلمان چه مزایایی دارد؟

در این قسمت قصد داریم به مزایای ثبت شرکت در آلمان بیشتر بپردازیم تا شاید شما را در تصمیم گیری کمک کرده باشیم و در این راه محکم تر و مطمئن تر قدم بگذارید. کشور آلمان بسیار مهاجر پذیر است، طی سال های گذشته تاکنون پیشرفت های بسیاری داشته و همه ی ما می دانیم که این کشور صنعتی دارای بزرگ ترین کمپانی ها در دنیا است از جمله: شرکت مرسدس بنز، شرکت بی ام دبلیو، شرکت بوش و… که برای عموم شناخته شده اند، پس با توجه به وجود چنین کمپانی های عظیمی زیرساخت های بسیاری در کشور آلمان وجود دارد در نتیجه برای تاسیس شرکت در آلمان و کارآفرینی مکان امنی به حساب می آید.

وضعیت اقتصادی در آلمان چگونه است؟

کشور آلمان از اقتصاد های برتر جهان، ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپاست و در حال حاضر موتور اقتصادی حوزه ی پولی یورو به حساب می آید و نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است و از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کنند. ثبت شرکت در آلمان به زمان زیادی احتیاج ندارد و شما در صورت داشتن حداقل مدرک لیسانس حتی احتیاج به مدرک زبان ندارید.

با توجه به شرایط بسیار خوبی که از هر لحاظ کشور آلمان از آن برخوردار است شما امکان زندگی آرام همراه خانواده را در این کشور دارید و از امکانات آن می توانید بهره مند شوید از جمله: تحصیل رایگان، اجازه زندگی در کل کشورهای شنگن حتی مسافرت به اکثر کشورها بدون نیاز به ویزا  از دیگر نکات مثبت تاسیس شرکت در آلمان می توان استفاده از بیمه و خدمات درمانی بصورت رایگان را نام برد که این خود باعث امنیت خاطر خود و خانواده تان می شود و شما دغدغه ی بیمه را ندارید.

این مطلب را هم بخوانید  مهاجرت به فنلاند

لازم است بدانید شما با ثبت شرکت در آلمان دارای کلیه حقوق شهروندی اروپا هستید یعنی مهاجران با شهروندان خود این کشور هیچ فرقی ندارند و قوانین مدنی و شهری برای همه اعم از شهروندان و مهاجران یکسان است همچنین می توانید وام های بلند مدت با بهره حداکثر 4 درصد دریافت نمایید. بعد از ثبت شرکتتان شما ملزم به استخدام کارمند هم نیستید و می توانید شرکت با مسئولیت محدود و کسب و کار کوچک و متوسط داشته باشید. پس شما با سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در آلمان با رعایت قوانین این کشور می توانید پس از مدتی کوتاه اقامت این کشور زیبا، خوش آب و هوا و امن را دریافت کنید و از مزایای و امکانات آن بهره مند شوید.

با ثبت شـرکت در آلمان چگونه می شود اقامت این کشور را اخذ کرد؟

با ثبت شرکت درآلمان می توان اقامت این کشور را گرفت . در ادامه به چگونگی آن پرداخته می شود. پس از انجام مراحل ثبت شرکت در آلمان می توان ویزای سه ماهه مهاجرتی گرفت و متقاضی می تواند به آلمان رفته و پس از انجام تعهد ها یعنی انجام کار های مربوط به طرح توجیهی، برای خانواده خود دعوتنامه ارسال کند تا همسر و فرزندان (در صورت اینکه فرزند زیر 18 سال باشد) هم امکان پذیرش داشته باشند.

لازم به ذکر است که فرد متقاضی تاسیس شرکت در آلمان اگر طی سه سال اولیه فعالیت، شرکتی که در آلمان تاسیس کرده (با طرح توجیهی ارائه داده) موفق بوده باشد و طبق برنامه یا همان بیزنس پلن پیش رفته باشد، توانسته باشد سود اوری کسب و کار خود و صحت فعالیت اقتصادی خود را اثبات کند، توانسته باشد مالیات سالانه و حقوق و بیمه خود و کارمندانش را طی یک سال پرداخت کرده باشد و همچنین بررسی می شود که فرد مرتکب جرمی نشده باشد پس از طی همه ی این مراحل اقامت موقت خود را می تواند به اقامت دائم تبدیل کند. در نتیجه اگر بر اقتصاد این کشور موثر بوده باشد اقامت این کشور را می توانید به دست بیاورید.

این مطلب را هم بخوانید  تفاوت پاسپورت و ویزا چیست ؟

ثبت شرکت در آلمان محدودیت سنی و یا مالی را شامل می شود؟

بهتر است بدانیم هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد که آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. برای را اندازی و ثبت شرکت در آلمان فرد متقاضی باید بین 20 تا 45 سال سن داشته باشد ولی در صورت داشتن سرمایه زیاد محدودیت سنی وجود ندارد. لازم به ذکر است برای تاسیس شرکت در آلمان و سرمایه گذاری مبلغ معینی وجود ندارد ولی برای شروع فعالیت با توجه به کاری که می خواهید شروع کنید حد اقل بین 1 تا 25 هزار یورو بعلاوه مخارج یک سال آینده را باید تامین کنید، مخارج این یک سال شامل حقوق خودتان به عنوان مدیر شرکت در این یک سال، اجاره ی یک سال مکان اجاره شده برای شرکت، مالیات و دیگر موارد می شود.


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام

نظر خودتان را ارسال کنید