ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

معرفی دانشگاه‌های دانمارک

کشور دانمارک یک کشور 5.5 میلیون نفره در شمال اروپا و همجوار کشور آلمان است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند، این کشور کوچک را حتی جزو گزینه های خود هم به حساب نمی آورند اما جالب است بدانید این کشور از نظر شاخص رفاه اجتماعی مقام پنجم را در جهان دارد و بسیاری از مردم این کشور از وضعیت خود راضی هستند.

دانشگاه های دانمارک

بیش از 90 درصد مردم این کشور تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته و برخی رشته های دانشگاهی این کشور هم به زبان انگلیسی یافت می شوند. دانشگاه های این کشور هم جزو بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان محسوب می شود به طوری که دانشگاه کپنهاگ با رنکینگ کمتر از 100 در بسیاری از رتبه بندی های جهانی، در سال 1479 تاسیس شده است.

در ادامه این مطلب قصد داریم چند مورد از دانشگاه های معتبر دانمارک را که در سطح بین المللی از اعتبار خاصی برخوردارند و شما می توانید پس از اتمام تحصیل به کشور دیگر هم با این مدرک معتبر مهاجرت کنید، به شما معرفی کنیم.

دانشگاه آرهوس

دانشگاه های دانمارک 1

این دانشگاه با وجود قدمت کمتر از دانشگاه کپنهاگ، به عنوان بزرگترین دانشگاه دانمارک به حساب می آید. در جدید ترین رتبه بندی جهانی، این دانشگاه رتبه 117 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دومین موسسه آموزشی غیر فنی کشور دانمارک از نظر قدمت و زمان تاسیس است و در سال 1928 تاسیس شده. همچنین این دانشگاه در حدود 44500 دانشجوی در حال تحصیل دارد و در دوره های لیسانس تا دکتری امکان ادامه تحصیل برای تمامی آن ها فراهم شده است. از معروف ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان به ملکه مارگارت دوم از رشته علوم سیاسی اشاره نمود.

دانشگاه آلبورگ

دانشگاه های دانمارک 2

رتبه بندی QS همواره جزو بهترین سیستم های رتبه دادن به دانشگاه ها محسوب می شود. دانشگاه آلبورگ دانمارک در این رتبه بندی توانسه در جایگاه 374 دنیا قرار گیرد و جزو رتبه های خوب این رتبه بندی به حساب بیاید. تاسیس این دانشگاه به سال 1974 برمیگردد و به صورت سالیانه بیش از 20 هزار دانشجوی فعال و مشغول به تحصیل دارد. در میان دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور دانمارک را دارند، دانشگاه آلبورگ با دارا بودن سه شعبه در سراسر این کشور بیش از 15 درصد دانشجوی خارجی داشته و از جمله دانشگاه های محبوب در میان افراد خارجی است.

دانشگاه جنوبی دانمارک

دانشگاه های دانمارک 4

یکی از دانشگاه های برتر دانمارک که از ادغام دانشگاه های اودته، دانشگاه جنوبی، دانشکده کسب و کار و مهندسی و مرکز دانشگاه جنوبی یولند در سال 1998 به وجود آمده و در رتبه 290 رنکینگ QS جای دارد، دانشگاه جنوبی دانمارک است. این موسسه آموزشی هم طرفداران بسیاری در بین دانشجویان بین المللی دارد به طوری که 20 درصد از 32 هزار دانشجوی این دانشگاه خارجی هستند. امروزه موسسه های بسیاری با این دانشگاه ادغام شده اند و این دانشگاه دارای هفت شعبه در سراسر دانمارک است.

دانشگاه کپنهاگ (KU)

دانشگاه های دانمارک 3

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد، این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزشی کشور دانمارک محسوب می شود و در رتبه بندی های جهانی دارای رتبه زیر 100 است و همواره نخستین دانشگاه دانمارک از نظر علمی بوده و هست. این دانشگاه با بیش از 38 هزار دانشجو، 9 هزار کارمند، 8 دانشکده و 200 رشته مختلف، از بزرگترین دانشگاه های کشور دانمارک است و رشته هایی همچون علوم سلامت، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، علوم اجتماعی و الهیات در آن تدریس می شوند.

دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ (ITU)

دانشگاه های دانمارک 5

IT University of Copenhagen, Denmark, is designed by Henning Larsen Architecs. Photo by Adam Mørk

این دانشگاه مستقلا ادار می شود و تمامی فعالیت آن بر روی خدمت هر چه بیشتر به دنیای دیجیتال معطوف شده و در این کشور جزو اصلی ترین آغاز کنندگان و توسعه دهندگان فناوری به حساب می آید. ازمیان رشته های مختلفی همچون حوزه های میان رشته ای علوم، طراحی و کسب و کار تعداد بسیاری فارغ التحصیل و کار آفرین بیرون آمده است؛ به طوری که بیش از 100 استارتاپ توسط این افراد تاسیس شده. رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه به ترتیب 3 و 4 رشته هستند و دوره دکتری این دانشگاه دامنه بسیار وسیعی دارد.

امکانات این دانشگاه به حدی بالا است که می تواند برای فعالیت های گروهی، مطالعات فردی، فضای کاری و بسیاری امکانات دیگر را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد. دسترسی این دانشگاه در پایتخت دانمارک بسیار خوب ارزیابی می شود و فاصله آن با مرکز شهر و با مترو 5 دقیقه برآورد می شود.

Click to rate this post!
0 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس