به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

یکی از کشور هایی که امروزه به دلیل شرایط خوب کاری و تحصیلی و … ، پذیرای افراد از کشور های مختلف می باشد، کشور اسپانیا می باشد. برای مهاجرت به اسپانیا، راه های مختلفی وجود دارد که ابتدا بایستی ویزای این کشور را گرفته و سپس به این کشور سفر کرده و در مراحل بعدی، برای گرفتن اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. این کشور، یکی از کشور های اروپایی است که سالیانه تعداد افراد زیادی از سراسر جهان، برای گرفتن اقامت در این کشور، اقدام به مهاجرت به اسپانیا می گیرند که این مهاجرت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به ادامه تحصیل، اشتغال، ازدواج، مهاجرت افراد بازنشسته و همچنین مهاجرت افراد با تمکن مالی را برشمرد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع راه ها و روش های مهاجرت به اسپانیا آشنا کرده و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای این کشور در مورد هریک از این مهاجرت ها را برای شما برشمریم. بعلاوه در مورد هزینه مهاجرت به اسپانیا نیز توضیحاتی را ارائه خواهیم داد و در آخر در مورد مهاجرت به این کشور، نکاتی کلیدی و کاربردی خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

 

Immigration to Spain

 

مهاجرت تحصیلی، به عنوان یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا

یکی از راه هایی که از طریق آن می توان به کشور اسپانیا مهاجرت کرد، مهاجرت تحصیلی می باشد. به این معنا که فرد برای ادامه تحصیل در رشته خود، تمایل دارد که به این کشور سفر کرده و تحصیلات تکمیلی خود را در اسپانیا به انجام برساند. برای مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا، لازم است فرد ابتدا از دانشگاه مورد نظر در این کشور پذیرش بگیرد. پس از پذیرش از دانشگاه مورد نظر، بایستی فرد از نظر مالی در شرایطی باشد که بتواند شهریه دانشگاه را پرداخت کند و هزینه زندگی و اقامت در آن جا را داشته باشد. با این وجود یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین راه ها و روش ها برای مهاجرت به اسپانیا، همین روش مهاجرت تحصیلی می باشد. زیرا فرد برای رفتن به اسپانیا و ادامه تحصیل، به جز شهریه دانشگاه که بسته به اعتبار دانشگاه و رشته ای که قصد دارد در آن ادامه تحصیل بدهد، بین 750 تا 20000 یورو می باشد، و همچنین خرج گذران زندگی در آن کشور، خرج دیگری ندارد. لذا یکی از ارزان ترین راه هایی که از طریق آن می توان به کشور اسپانیا مهاجرت نمود، همین روش مهاجرت تحصیلی می باشد. هزینه های گذران زندگی در این کشور نیز خیلی زیاد نیست که البته بستگی به شهر محل تحصیل نیز دارد که بطور میانگین هزینه هر سال زندگی در این کشور، برای یک دانشجو، 10000 یورو پیش بینی می شود. بعلاوه برای سفر به این کشور، همراه داشتن مدارک شناسایی و همچنین بیمه سلامت ضروری می باشد.

 

مهاجرت به اسپانیا، به عنوان مهاجرت کاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت، مهاجرت کاری می باشد. این روش البته نسبت به روش قبل، کمی پیچیده تر بوده و به اصطلاح کاغذ بازی های اداری زیادی لازم است که فرد بتواند، کار خود را در خارج از کشور ادامه بدهد. فردی که می خواهد در خارج از کشور کار کند، بایستی در زمینه کاری خود به حدی از تبحر رسیده باشد که بتواند در کشور اسپانیا، به اصطلاح گلیم خود را از آب بیرون بکشد. بعلاوه در صورتی که قصد دارد در شرکت یا موسسه ای استخدام شود، باید مدارک لازم و سابقه کاری خود را به آن شرکت و یا موسسه ارائه کند تا بتواند در صورت پذیرش توسط آن نهاد، در آن شرکت یا موسسه کار کند. علاوه بر پذیرش از طریق نهاد اداری مورد نظر در خارج از کشور، یکی دیگر از شرایطی که لازم است فرد داشته باشد، دارا بودن تمکن مالی، برای پرداخت هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. هزینه هایی مثل هزینه اجاره محل اقامت، خوراک و پوشاک و … از جمله این هزینه ها می باشند. لذا هزینه در این راه نیز چندان زیاد نبوده و درصورتی که فرد بتواند از محل کار خود در خارج از کشور پذیرش بگیرد، و تمکن مالی در حد گذران زندگی در آن کشور را داشته باشد، می تواند با گرفتن ویزای آن کشور به اسپانیا سفر کرده و کار خود را در آن کشور آغاز کند.

 

ازدواج، یکی دیگر از راه های مهاجرت به اسپانیا

از دیگر راه های مهاجرت، ازدواج با یک فرد اسپانیایی است. ازدواج یکی از راحت ترین و ساده ترین راه هایی است که از طریق آن می توان به اسپانیا مهاجرت نمود. البته این روش سختی های خاص خودش را نیز دارد. ولی هزینه مهاجرت به اسپانیا در این روش بسیار ناچیز می باشد. هرچند که فرد باید به تمکن مالی رسیده باشد و یا نامزد اسپانیایی توانایی دادن مخارج زندگی فرد را داشته باشد. برای رفتن از طریق ازدواج، ابتدا کشور اسپانیا بایستی از قصد هردو نفر برای ادامه زندگی و ازدواج دائمی با یکدیگر بطور کامل آگاه شوند. زیرا امروزه ازدواج های سوری به وقوع می پیوندند که هدف آن ها فقط مهاجرت می باشد و پس از مهاجرت به کشور مورد نظر، دو نفر از یکدیگر طلاق می گیرند. لذا سفارت کشور مقصد، بایستی به این اطمینان دست پیدا کند که دو نفر قصد ازدواج دائمی و گذران زندگی در این کشور را دارند و ازدواج سوری در کار نیست. به علاوه نامزد اسپانیایی بایستی مدارکی را به سفارت ارائه کند که نشان دهد توانایی مالی و تمکن کافی برای گذران زندگی و دادن خرج زندگی همسر ایرانی خود را دارا می باشد. پس از گذراندن این مراحل، فرد می تواند در قالب ازدواج با نامزد اسپانیایی خود به اسپانیا مهاجرت نماید.

 

مهاجرت افراد بازنشسته، به عنوان یکی دیگر از راه های مهاجرت به اسپانیا

از دیگر راه های مهاجرت، مهاجرت افراد بازنشسته با حقوق بازنشستگی سالیانه کافی برای زندگی در کشور اسپانیا می باشد. افرادی که پس از خدمت خود به بازنشستگی می رسند، می توانند در صورت دارا بودن توانایی مالی و حقوق بازنشستگی مکفی، ادامه زندگی خود را در این کشور اروپایی بگذرانند. هزینه مهاجرت به اسپانیا برای این دسته از افراد، براساس میزان حقوق بازنشستگی سالیانه آن ها تعیین می شود. به این صورت که برای فرد بازنشسته هزینه خاصی بصورت سالیانه داشته و برای هر فرد از اعضای خانواده نیز که به همراه دارد، هزینه ای لازم است که به عنوان حداقل حقوق مورد نیاز باید داشته باشد. این میزان حقوق برای فرد اصلی در حدود 25000 یورو بصورت سالیانه و برای هر فرد همراه، در حدود 6000 یورو می باشد.

 

مهاجرت به اسپانیا، برای افرادی که تمکن مالی کافی دارند

یکی دیگر از راه هایی که از طریق آن می توان به اسپانیا مهاجرت کرده و اقامت موقت آن کشور را کسب کرد، مهاجرت افراد با تمکن مالی بالا است که نیاز به کار کردن و یا داشتن شغل نداشته باشند. این گونه افراد، بایستی دارای میزان حداقل دارایی باشند تا بتوانند از این طریق به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. حداقل دارایی افراد متمکن همانند افراد بازنشسته به ازای هر نفر 25000 یورو و به ازای هر نفر از افراد خانواده یا همراهان در حدود 6500 یورو می باشد.

 

نکاتی مهم که باید برای مهاجرت به اسپانیا به آن ها توجه نمود

در هنگام مهاجرت، باید نکات زیر را مد نظر قرار داده تا دچار مشکل در سفر خود به این کشور نشوید. نکات زیادی وجود دارد که باید به آن ها در این سفر توجه کنید. در ادامه به چند مورد از این نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

  • پس از اینکه برای مهاجرت به اسپانیا، به سفارتخانه این کشور درخواست خود را ارائه کردید، سفارتخانه اسپانیا برای خروج شما از کشور و وارد شدن به خاک اسپانیا، یک بازه زمانی تعیین می کند. شما حتما بایستی در این بازه زمانی از کشور خارج شده و به اسپانیا سفر کنید. زیرا در صورتی که خارج از این بازه زمانی باشد، خروج شما از کشور و ورود به خاک اسپانیا غیرقانونی تلقی شده و ممکن است عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما باشد. این زمان معمولا بازه زمانی 50 روزه ای است که از طریق سفارتخانه این کشور اعلام می شود.
  • یکی دیگر از موارد و نکاتی که مهاجران به اسپانیا باید مورد توجه قرار دهند، این است که افرادی که که قصد را دارند، پس از مهاجرت و ورود به خاک این کشور، تا یک سال حق خروج از این کشور را ندارند. بنابراین یکی از مواردی که این افراد باید به آن توجه اکید داشته باشند، این است که این افراد در صورتی که فکر می کنند که از رفتن خود پشیمان خواهند شد و یا اینکه اسپانیا کشور مد نظر آن ها برای پیشرفت و یا زندگی نیست، نباید به این کشور مهاجرت نمایند.
  • افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، در هنگام ورود به این کشور و در اولین فرصت باید اقدام به دریافت شماره NIE نمایند. شماره NIE برای همه انواع کار های اداری از قبیل افتتاح حساب بانکی، خرید و فروش انواع ملک ها و همچنین اشتغال در مشاغل مختلف، لازم و ضروری می باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید